Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ρε agathe.. Ντροπή σου να κυκλοφορείς με λουρί... Κι έχεις κι ανεκπαίδευτο σκύλο... Γιατί δεν πάει ο δικός σου απέναντι από το σπίτι σου, μόνος του να τα κάνει και να γυρίσει?ε?ε?ε? Τσκ τσκ τσκ...άχρηστη... :ανθρωπάκι που βγάζει γλωσσάρα:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
- Δεν ειναι κλασσικος σκυλος αυτος κυρια μου!!
- ??? .. (αλλαζει η εκφραση..)
- Ειναι σκυλος ναυαγοσωστης!.. Ειδικα εκπαιδευμενος .. εχω προβλημα .. με βαζει στην θαλασσα και με βγαζει γιατι μονη μου δεν μπορω, προσεχει μη πνιγω! .. εχω ειδικη αδεια για αυτον!
Με πεθανεεεεεεεεεες!!!!!χαχαχαχαχ
 




golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Τελειο.Το επομενο παρομοιο περιστατικο θα ηθελα να ειναι με μεγαλοσωμο σκυλο που δεν του εχει ''κατσει'' καλα η τροφη:twisted::mrgreen:
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
το σαββατο το βραδυ παμε μεχρι το παρκο για τσισα. ηταν 2 γριες σε ενα παγκακι η μια του φωναζει ολο χαρα και αυτος παει κοντα της ελευθερωνοντας λιγο τον οδηγο εγω. διπλα καθοταν η αλλη γριετζο , η οποια κρατουσε ενα πριονι στο χερι της και την φοβηθηκα λιγο. ετσι οπως τον χαιδευε η καλη η γιαγια παει η αλλη και τον χτυπαει με το πριονι (χειροκινητο, αυτα τα μικρα) κατω απο το σαγονι. της λεω γτ τον χτυπησατε? τι κανετε? και μ λεει καταλαθος! της λεω δεν εχετε δικαιωμα και αρχισε τις ειρωνιες η απαισια και μ κανει το μωρο σου, μην παθει τπτ... κλπ κλπ κλπ. δεν εδωσα σημασια και πηγα παρακατω η γρια το συνεχισε και αρχισε να λεει οτι ειναι βρωμικα και να μην τα φιλαω και να μην κοιμαμαι μαζι τους. παιρνω τον σκυλο και κανω οτι ακριβως ελεγε οτι δεν της αρεσε. φιλια αγκαλιες γλυψιματα τα παντα! φευγοντας της εριξα ενα πολυ ωραιο μπινελικι. και της χρωσταω κατι ακομα. θα μαθω που μενει και θα αφησω στην πορτα της οτι βγαζει ο σκυλος μου απο ακαθαρσιες!
 


lia26

Well-Known Member
24 Απριλίου 2011
484
1
Σκηνικό προχθεσινό...βγάζω βόλτα τον μικρό και περνώντας απο ένα πάρκο ακούω μια ηλικιωμένη γυναίκα(σχετικά)να φωνάζει να έρθω..κάνω 2-3 βήματα πίσω να σιγουρευτώ οτι απευθύνεται σε μένα..
βλέπει τον Ορφέα και αρχίζει......
Γιαγιά :Έχει και η κόρη μου ενα ίδιο θηλυκό..πιτ μπουλ:confused:
Εγώ: Δεν είναι πιτ μπουλ
Γιαγιά : Ααααααα....Τι είναι?
Εγώ : Μποξερ
Γιαγιά : Φερτον εδώ να τον πάρω αγκαλιά(35 κιλά γομάρι)
Εγώ : Αφήστε το καλύτερα γιατί είναι επιθετικός(εκεί πίστεψα οτι δεν θα συνέχιζε την κουβέντα)
Γιαγιά (μιλώντας στον Ορφέα)..έλα να σου δώσω να φας μια καραμέλα:confused:..(εκεί αρχίζω και αναρωτιέμαι γιατί δεν έχω σηκωθεί να φύγω ήδη)
Εγώ: ..................
Γιαγιά : Να σου πώ...τον έχεις παντρέψει???
Εγώ : .........τον σκύλο?
Γιαγιά : Ναί,τον έχεις παντρεμένο?:cool:
Εγώ :Όχι...τον έχω μοναχογιό και επείδη τον θέλω εργένη μέσα στο σπίτι,δεν τον δίνω πουθενά!!!!


Εκεί έφυγα γιατί είχε καταντήσει θέατρο του παραλόγου!!!
 






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Την επομενη φορά που θα σε δει θα του δώσει κουφετο, από το γάμο του σκύλου της κορης!
 


lia26

Well-Known Member
24 Απριλίου 2011
484
1
χαχαχαχααχαχαχ!!!!:D
αμα είναι στην κοσμάρα του ο άνθρωπος...τι να πεις..
 


eleutheriaria

Well-Known Member
27 Ιουλίου 2012
300
1
Προχθές, στη μια το βράδυ και ενώ έχω βγάλει τη γριούλα μου βόλτα με σταματάει ένας ηλικιωμένος:

-Σι τωρα δε κοιμασι για τουν κόπρο; ε οχι και κοπρος!
-Λύσσα να του φάει με τ' λόξα σας! Ρε μπάρμπα που ζορίζεσαι; Άντε τράβα να πιεις τα χάπια σου -ενώ ήδη συνεχίζουμε τη βόλτα μας και τον άκουγα να μουρμουρίζει για τη συμπεριφορά μου.

Γυρνώντας σπιτι, πάλι εκεί αυτός και λέει:
-στου σπιτς μεσα το'εις; ναι...

Και έρχεται το ΘΕΪΚΟ!!

Αχινοκουκου θα παθ'τει ρεεε!

Τονίζω τη διάλεκτο για να μπείτε λίγο στο νόημα..:p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Κάνει κούκου του αχινου???
Θεε μου τι κυκλοφορει. Αυτους δεν υπάρχει αρμόδια υπηρεσία να τους μαζέψει?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Υπάρχουν γέροι που ολόκληρο το νόημα της ζωής τους βρίσκεται στις παρατηρήσεις που θα σου κάνουν στον δρόμο. Αφήστε τους να χαρούν λίγο κι αυτοί, μην είστε τόσο στριμένοι :p

Το κορυφαίο μου έχει τύχει με γέρο που βρίζει τους πάντες με σκύλους εκτός από εμένα γιατί έτυχε να με παρατηρήσει κάνα δυό φορές που τα μάζεψα και μια φορά που τα έκανε η Λούση στην μέση του δρόμου (έχουμε και βίτσια) και τα μάζευα μου λέει εεε πια και συ δεν χρειάζεται να τα μαζεύεις και από τον δρόμο...
Δεν ικανοποιούνται με τίποτα....
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Υπάρχουν γέροι που ολόκληρο το νόημα της ζωής τους βρίσκεται στις παρατηρήσεις που θα σου κάνουν στον δρόμο...
Και όχι μόνο γέροι...

Προχτές, ένας νέος (μπροστά στο σινεμά του σχολείου) με ρώτησε: "Εϊναι Tosa? Πονηρούλη, ξέρω γιατί το πήρες!"...
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Αν και με εντυπωσιάζει που ήξερε τα Tosa ο νέος.... Όμως ο Κασπερ tosa; bullmastiff το καταλαβαίνω... Tosa;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και όχι μόνο γέροι...

Προχτές, ένας νέος (μπροστά στο σινεμά του σχολείου) με ρώτησε: "Εϊναι Tosa? Πονηρούλη, ξέρω γιατί το πήρες!"...
Πονηρουλη χαχαχαχαχ
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Έχει δει πολλούς...πονηρούληδες να βγάζουν τα....tosa τους, βολτούλα αναψυχής?
Και μάλιστα μπροστά στο σινεμά του σχολείου?
Βλάκας:mad:
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Ποιό σχολείο έχει σινεμά ρε παιδιά???? :confused:
-----
Εχθές με τον Άρη, ένας παππούς αρχίζει να κάνει καθώς πλησιάζαμε..."ψιψιψιψι"
Ο Άρης ατάραχος.
Συνεχίζει ο παππούς ποιο δυνατά "ΨΙΨΙΨΙΨΙΨΙ".
Ε, ο Άρης χαζογύρισε...Εγώ γέλαγα...
Του λέω: "Μα...δεν είναι γάτα"
Μου απαντάει: "Ναι, αλλά γύρισε όμως...Εξάλλου, το ψιψιψι μου δεν ήταν γατίσιο" :confused:
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Αν και με εντυπωσιάζει που ήξερε τα Tosa ο νέος.... Όμως ο Κασπερ tosa; bullmastiff το καταλαβαίνω... Tosa;
Αν, απλά "ξέρεις", αλλά δεν έχεις μελετήσει, μπορείς, όντως, να μπερδευτείς...
Μαστιφοειδή και "δεμένα" και τα δύο...

Κάποια στιγμή που θα έχω περισσότερο χρόνο, θα ανεβάσω μία φωτο από Tosa και δίπλα θα βάλω του Casper... αν εξαιρέσεις τη "μάσκα", θα δεις πως μπερδεύεται κάποιος...

Υ.Γ. By the way, άλλη μιά (πολύ) δύσκολη, αλλά "φρικτά" ανθρωποκεντρική φυλή...
 




Status
Κλειδωμένο θέμα