Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Εγω σταματησα να βλεπω με την αποκτηση του δουκα χαχαχα!! Ειδικα με λυκανθρωπους !
 




maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Θα το δω παρεα με τον δουκα χααχαχα!!!αλλα θα ειμαι κατω απο τη κουβερτα (συνηθως ετσι βλεπω θριλερ)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Εγω σταματησα να βλεπω με την αποκτηση του δουκα χαχαχα!! Ειδικα με λυκανθρωπους !
Με λυκανθρώπους και τον Δούκα να κάνει σκια στον τοιχο... ειδικά βροχερη νύχτα με αερα... χμ ναι...ισως!
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Με λυκανθρώπους και τον Δούκα να κάνει σκια στον τοιχο... ειδικά βροχερη νύχτα με αερα... χμ ναι...ισως!
Ταινιες για οοολη την οικογενεια και interactive!!
 




MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Μιλούσα με το παλικάρι που είχε το ένα ραβδωτό. Που πραγματικά φαινόταν να του έχει αδυναμία.
Τελεια μιλουσα με την κοπελα που ειχε τον αλλο ραβδωτο, διπλα ειμασταν! χαχα κριμα να μην ξερω ποια εισαι! Και τα 2 παιδια φανηκαν να τα αγαπουν πολυ τα σκυλια τους!
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Μυρτώ, για να γελάσεις, επειδή ξέρεις πρόσωπα και πράγματα...

Πρωινή βόλτα με τον μικρό...
Φτάνουμε στο (μοναδικό) καφέ της περιοχής μου... όπου τον ξέρουν και οι πέτρες... το αφεντικό, οι σερβιτόροι, αλλά και οι περισσότεροι φοιτητές που κωλοβαράνε εκεί τα πρωινά... οπότε και αυτός άνετος, δέχεται τις καλημέρες του...

Στρίβω τη γωνία προς τα κάτω... και, ξαφνικά, τον νιώθω να τσιτώνει... όχι το λουρί, αλλά τον ένιωσα να σφίγγεται, να γίνεται πέτρα... άμεσο "alert", για μένα!

Επειδή, κάποιες φορές υπάρχει ένα πελάτης εκεί που έρχεται με ένα σκυλάκι και κάθονται κοντά στη μάντρα, άρχισα αστραπιαία να σκανάρω ότι μπορώ... τίποτα... και ο ακατανόμαστος να σφίγγεται περισσότερο (κοιτώντας στο άπειρο) και να σηκώνει τα "φλάμπουρα" ("εις τάξιν απάρσεως", που λέγαμε κάποτε στο Ναυτικό)... τρελλαίνομαι, γιατί δεν βλέπω τίποτα...

Και (δόξα τω Θεώ, που υπάρχει στο σημείο εκείνο ο ευκάλυπτος με τον παχύ κορμό!) ξαφνικά, τι βλέπω στην πόρτα του διπλανού mini market...
Το μεγάλο Cane Corso... στο "κάτω + μείνε"! Και το λουρί του... αφημένο κάτω!!!
Στα 2-3 μέτρα από την πορεία μας!!!!!:confused:

Ευτυχώς, με την κάλυψη του κορμού του δέντρου, έκανα τον ελιγμό και αρχίσαμε να διασχίζουμε το δρόμο, πριν τον δει ο μικρός... και εκείνη την ώρα, αρχίζουν και 2 νεαροί να με ρωτάνε τι ράτσα είναι και να μου λένε πόσο όμορφος είναι!
Μέχρι τότε, πρόλαβε ο ιδιοκτήτης να αγοράσει τα τσιγάρα του και να βγει και να παραλάβει τον σκύλο του... και τότε τον είδε ο δικός μου και αρχίσαμε τα αφρικάνικα από απέναντι, του τύπου "θα σε σκίσω, ρε" κλπ...
Ευτυχώς, διαπίστωσα ότι ο άλλος είναι "ψύχραιμος" (από απόσταση τουλάχιστον) και δεν εκδηλώθηκε ιδιαίτερα... τσίτωσε μεν, αλλά προχώρησε τελικά στο δρόμο του...
Εμείς, όπως καταλαβαίνεις, ηρεμήσαμε αρκετά μακρύτερα, όταν πλέον ο αέρας είχε αλλάξει διεύθυνση...

Υ.Γ. Ηταν τελικά "ενόχληση στη βόλτα"?
Οχι... θα ήταν, όμως, αν δεν με είχε "προειδοποιήσει" ο Casper και περνούσαμε 2-3 μέτρα μακριά από τον άλλο... όπου θα δοκιμαζόταν το κατά πόσο το Cane Corso θα κρατούσε την εντολή "κάτω + μείνε", ή θα γινόμασταν ρεζίλι των σκυλιών!:cool:
 
Last edited:


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Άγιο είχε το cane corso :D
Αστιεύομαι, ο Casper χάριν της δουλειάς που έχεις κάνει μαζί του έχει μεγάλη αυτοσυγκράτηση.
Στα μάτια μου δε είναι σαν ένας μεγάλος ολόγλυκος μπέμπης, αλλά μαγουλάκια δεν θα του τσίμπαγα!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
1. Άγιο είχε το cane corso :D

2. Αστιεύομαι, ο Casper χάριν της δουλειάς που έχεις κάνει μαζί του έχει μεγάλη αυτοσυγκράτηση.

3. Στα μάτια μου δε είναι σαν ένας μεγάλος ολόγλυκος μπέμπης...
1. Αυτό... δεν θα ήθελα να το διαπιστώσω...:cool:

2. Η αλήθεια είναι ότι βελτιώνεται, υπό συνθήκες... εφόσον, δηλαδή, είμαι "εκεί"... εννοώ, να οδηγώ με τα δύο χέρια, να μη μιλάω στο κινητό, να μην πίνω την ώρα που οδηγώ κλπ......:D

3. Τουλάχιστον, σε μένα έτσι φαίνεται, επίσης... ένα μαγάλος κούταβος!
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
άρχισα αστραπιαία να σκανάρω ότι μπορώ... τίποτα... και ο ακατανόμαστος να σφίγγεται περισσότερο (κοιτώντας στο άπειρο) και να σηκώνει τα "φλάμπουρα" ("εις τάξιν απάρσεως", που λέγαμε κάποτε στο Ναυτικό)... τρελλαίνομαι, γιατί δεν βλέπω τίποτα...

!:cool:
Ποσες μα ποσες φορες προσπαθω να δω που και τι βρισκεται σε αποσταση βολης,για να το αποφυγουμε και μεχρι να το ανακαλυψω εχω καταπιει τη ψυχη μου!!!
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Ποσες μα ποσες φορες προσπαθω να δω που και τι βρισκεται σε αποσταση βολης,για να το αποφυγουμε και μεχρι να το ανακαλυψω εχω καταπιει τη ψυχη μου!!!
Μία από τα ίδια... Έχει καταντήσει η βόλτα mission impossible... :mad:
Καλά που του φαίνεται όταν εντοπίζει κάτι, πριν αρχίσει να δαιμονίζεται.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Σήμερα κυριολεκτικά μας επιτέθηκε ένας καταστηματάρχης καθώς περνούσαμε με Λούση και Έλβις έξω από το μαγαζί του. Ο λόγος να μην χ3σουν απέξω. Εμείς με τα σακουλάκια στο χέρι, το ένα μάλιστα γεμάτο. Ο ψυχάκιας άρπαξε την θεία μου από το μπράτσο και την έσπρωξε ενώ μετά βούτηξε το λουρί του σκύλου. Δεν θα σας πω τι έγινε , όσοι μένετε στην περιοχή μου ίσως με ακούσατε. Δυστυχώς δεν είχα κινητό επάνω μου να φωνάξω αστυνομία αλλά ευτυχώς πέσαμε σε ένα μπλόκο λίγο πιο πάνω και ο αστυνομικός αφού του περιέγραψα το περιστατικό μου είπε ότι πάει τώρα να του κάνει σύσταση, ελπίζω να το εννοούσε.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Τι εννοείς σύσταση? Απρόκλητη σωματική επίθεση δεχτήκατε. Βιβλίο συμβάντων, και μια προειδοποίηση στον καταστηματάρχη ότι την επόμενη φορά (δε λέω τώρα γιατί φαντάζομαι όρεξη είχατε να ασχοληθείτε με τον κάθε μαλάκα) μήνυση κατευθείαν.
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
:confused: Τα νεύρα του τύπου πληρώσατε εσείς...

Ήθελα να ήξερα, αν είχες τον Τζίμη μαζί και τα έκανε αυτά ο κύριος α) τι θα πάθαινε και β) ποιός θα έφταιγε μετά...
Άκου να σου βουτήξει το λουρί του σκύλου! Άκου να σπρώξει τη θεία σου!!

Δεν πάει καλά ο κόσμος...
 






karamolegolas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
223
4
Athens
Σήμερα κυριολεκτικά μας επιτέθηκε ένας καταστηματάρχης καθώς περνούσαμε με Λούση και Έλβις έξω από το μαγαζί του. Ο λόγος να μην χ3σουν απέξω. Εμείς με τα σακουλάκια στο χέρι, το ένα μάλιστα γεμάτο. Ο ψυχάκιας άρπαξε την θεία μου από το μπράτσο και την έσπρωξε ενώ μετά βούτηξε το λουρί του σκύλου. Δεν θα σας πω τι έγινε , όσοι μένετε στην περιοχή μου ίσως με ακούσατε. Δυστυχώς δεν είχα κινητό επάνω μου να φωνάξω αστυνομία αλλά ευτυχώς πέσαμε σε ένα μπλόκο λίγο πιο πάνω και ο αστυνομικός αφού του περιέγραψα το περιστατικό μου είπε ότι πάει τώρα να του κάνει σύσταση, ελπίζω να το εννοούσε.
Ειχες γεμάτο σακουλάκι στο χέρι και δεν το χρησιμοποιησες? Που είναι αυτός ο ευγενικός κύριος να τον καθιερώσουμε στην απογευματινή μας βόλτα?
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Έλα ντε βρε Κυβέλη..Πως κρατήθηκες;; Μπράβο σου πάντως. Έχεις ικανότητες γκουρού..Εγώ θα χα κάνει μεγάλη φασαρία, ειδικά εφόσον έσπρωξε και τη θεία σου..Δεν είμαστε με τα καλά μας πάντως..
 


Status
Κλειδωμένο θέμα