Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Νταξει. Μου ηρθε ειδοποιηση "ο @tasos malinoua σας ταγκαρε στο θεμα..." και μου παγωσε το αιμα!! Χαχαχαχαχα!!
Εγω ειμαι "υπευθυνει ιδιοκτητρια"!!
Του δινω και το τιμονι.
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Θετε να γελασετε; Πρωινη βολτα στο αλσος με τον δουκα στο πλαι και παντα στο λουρι. Σε αποσταση 20 μετρων αναμεςα στα κλαδια διακρινω ανδρα γυρω στα τριαντα να εχει λυτο τον σκυλο του ο οποιος φυσικα ετρεχε ολουθε χαρουμενος,παγωνω και τον ρωταω αν ειναι αρσενικο και αν ναι να μην τον αφησει να ερθει κατα πανω μας. Τον τσακωνει απο το λαιμο ,τον σφικταγκαλιαζει και με ρωταει με περισσιο θρασος γιατι δεν αλλαξα πορεια ,του εξηγω αν και δεν ειχα καμμια υποχρεωση πως τον ειδα τελευταια στιγμη ...οκ λεω απομεσα μου δε θα μου χαλασει τη μερα ,...και συνεχιζει....ειναι κουταβι...μεγαλωνει με τα παιδια μου ....ειναι πολυ φιλικος,,,,γιαυτο τον εχω λυτο οκ λεω και; Εεεεε επρεπε να εχεις τον δικο σου με φιμωτρο....εντωμεταξυ ο σκυλος του στο ιδιο υψος με τον δικο μου και γκλουπ...κουταβι τριων χρονων....χαχαχαχα παει ηλικιακα με το παιδι του. ,,,,και ξανα μανα να μου τονιζει πως εχω υποχρεωση να του φοραω φιμωτρο .εντωμεταξυ σολη αυτη τη συζητηση ο δικος μου δεν εχει φυγει απο το πλαι,δεν εχει τσιτωσει ,δεν εχει κανει κιχ..... Και αν σπασει το λουρι μου λεει; Εχω φιλο στην αστυνομια,, πρεπει να του φορας φιμωτρο...η συνεχεια; Αρχισα να τσιριζω πως θα του κανω μηνυση για παρενοχληση. Τον μαλακα που εχει τον δικο του αμολα και απαιτει οι αλλοι να φορανε φιμωτρο..και που...στο δασος και με λουρι. Εδω να πω πως περσι τετοιο καιρο αμολατο πιτμπουλ επιτεθηκε στον δικο μου και το αποτελεσμα ηταν να κανει 7 μηνες να βγαλει τριχες πισω στο αυτι απο το δαγκωμα καινα δωσω τα μαλλια της κεφαλης μου σε εξετασεις ,κοντρα εξετασεις ,θεραπειες και ολων των ειδων τα ματζουνια , που αν του φορουσα φιμωτρο δε θα ειχαμε γλυτωσει μονο με φαλακρα.
 
  • Like
Reactions: Mozart




maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Του ειπα πολλα στελιο ,τον νομο τον ηξερε κατα πως τον βολευε, αλλα τι να πεις σε εναν ασχετο που θεωρουσε τον τριχρονο σκυλο του κουταβι αχαχαχαχαχαχα..κουλο; Αλλα οταν μου ανεφερε τον φιλο του τον αστυνομο εκει δεν αντεξα,,ακομα αντιλαλει η ηχω απο τις τσιριδες μου.
 




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα

Πάντως πριν ανέβουν οι τόνοι, το σκυλί πρέπει να είναι δεμένο και ο οδηγός μαζεμένος πολύ κοντός!
Μου φαινεται πολύ απρόσεκτο, για να μην το χαρακτηρίσω αλλιώς, να ωρύεται ο άλλος και αυτός αντί να πιάσει αμέσως το σκυλί του, να συνεχίζει να τραβάει βιντεο.
 
  • Like
Reactions: Aslan and Estranged




Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Νταξει. Μου ηρθε ειδοποιηση "ο @tasos malinoua σας ταγκαρε στο θεμα..." και μου παγωσε το αιμα!! Χαχαχαχαχα!!
Εγω ειμαι "υπευθυνει ιδιοκτητρια"!!
Του δινω και το τιμονι.
Θελω να των πνιξω στα φιλια!! Τι φατσονι ειναι αυτο!!! Δεν τον ειχα ξαναδει και τωρα πραγματικα απορω με τα σχολια που εχει δεχτει στις βολτες σας...

@st3li0s Ειχε δικαιο το παιδι με τον σκυλο αλλα εφτασε τοσο κοντα στο να το χασει που ειχε τον σκυλο ελευθερο και πηγε στο παιδι. Για τον "κυριο" πραγματικα, οταν βλεπω τετοιους ανθρωπους μερικες φορες μου 'ρχεται να τους δειρω! Η αγενεια και η ψευτομαγκια σε ολο της το μεγαλειο. Ντροπη του.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Θελω να των πνιξω στα φιλια!! Τι φατσονι ειναι αυτο!!! Δεν τον ειχα ξαναδει και τωρα πραγματικα απορω με τα σχολια που εχει δεχτει στις βολτες σας...
Μα! Γιατι νομίζεις οτι τα γραφω εδω;;;
Κοιτα γενικα τον υποδεχονται με ηχους θαυμασμου και σιροπια. Εχει τυχει σε φαναρια και διοδια να κανουν χειρονομιες απο τα διπλανα αυτοκινητα και γω να νομιζω οτι εχουμε παθει λαστιχο, φωτια κλπ και αυτοι να κανουν γλυκες στο σκυλο!
 
  • Like
Reactions: Aslan




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ημουνα πριν λιγο για καφεδακι σε υπαίθρια καφετέρια (χωρις το παιδι, εχει σημασια, γιατι αμα ηταν κ το παιδι θα ταν αλλο το θεμα μου) εκει λοιπον που καθομουν ωραια κ καλα τσουπ μια μικρη κρεμ τριχομπαλα (λαμπραντοροειδες) να τρεχει χαρουμενη πανω κατω (ζήλεψα κιολας, θυμηθηκα την Ηρα οταν ηταν κ αυτη ετσι μικρουλα κ χοροπηδαγε κ αρχισα να πρηζω το ετερον ημισυ για το ποσο μου λειψε ναχω ενα κουταβι..) κ να κοβει βολτες σε ολα τα τραπεζια (κ αντε εγω τα αγαπαω τα σκυλια, υπαρχουν κ αλλοι ομως που τα σιχαινονται)...με κολλαρο μεν, ελευθερη δε...μου ρθε, την χαιδεψα, την επαιξα, την εξυσα (μεστην μπιχλα το κουταβι κ τις κολιτσιδες) κ αφου με κατουρησε εφυγε τρεχοντας παλι στο αγνωστο με βάρκα την ελπιδα...κοιταω δεξια κοιταω αριστερα να καταλάβω αν ειναι καποιου θαμωνα ή αν το εσκασε απο πουθενα, ενταξει ηταν μια ξανθουλας εδω...το θεμα ειναι οτι ακριβως απεξω ειναι ο κεντρικος του χωριου της λεω λοιπον κ γω...αχ τι ομορφη αχ τι καλη να την χαιρεσαι κλπ κλπ ΑΛΛΑ μη την αφηνεις χωρις λουρι γιατι ειναι ακομη πολυ μικρη κ δεν ακουει αμα την φωναξεις πισω κ εχει κ την περιεργεια οπως ολα τα μωρα να τα εξερευνησει ολα κ μπορει να πεταχτει στον δρομο...ααα μου λεει οχι, μην αγχωνεσαι, την κοιταω...ναι..αυτη απτην μπαρα το κουταβι μια ναναι εδω μια ναναι εκει...το σωσε...
Της λεω μη το παιρνεις τοσο ελαφρα το κακο δεν αργει να γινει, εκανε εναν μορφασμο δυσφοριας το πηγε κ ταφησε λιγο πιο περα απτο δικο μου το τραπεζακι...
Ενοχληθηκα ταμαλα λεμε!
Ο ορισμος του ανευθυνου (κ χαζου)
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Και ειμαι που λέτε στη βόλτα με την Ωντρευ και πάμε ποδαράτο προς Λυκαβηττό. Κυκλοφορεί εδω κ χρόνια στη γειτονιά μια κυρία μεγάλης ηλικίας μ ένα σκυλακο, τον Κανελλο. Μεγάλη και ίσως λιγο ιδιόρρυθμη αλλα νορμαλ σε γενικές γραμμές τη θυμάμαι. Και όπως ανεβαίνουμε σ ένα στενάκι, ξάπλα και εξω απο μια πόρτα ισογείου σπιτιού (σαν παράγκα βεβαια) τσουπ! ο Κανελλος. Έρχεται να χαιρετήσει την Ωντρευ, μυρίζονται, χαίρονται και ξαφνικά...ανοίγει η κυρία κατι σάπια παντζουρια και ακολουθεί το εξής:

- Δεν πας στο διάολο;;;!!;;;
..σοκάρομαι και απαντάω ευγενικά
- Γεια σας, με το σκυλάκι εδω..
- Φύγε απο δω μη σου πετάξω τίποτα στο κεφάλι!!! (Ουρλιάζοντας)
- ...μαα με το σκυλάκι μυρίζονται και..
- Ακούς τι σου λεω!!!! Να πας στο διάολο!! Πουτ@ν@!!!

Μάζεψα το σκύλο κ έφυγα..δεν την παλεύει ο κόσμος..κακή φάση περνάμε σας το λεω..:confused:
 


D

Deleted member 14614

Guest
Και ειμαι που λέτε στη βόλτα με την Ωντρευ και πάμε ποδαράτο προς Λυκαβηττό. Κυκλοφορεί εδω κ χρόνια στη γειτονιά μια κυρία μεγάλης ηλικίας μ ένα σκυλακο, τον Κανελλο. Μεγάλη και ίσως λιγο ιδιόρρυθμη αλλα νορμαλ σε γενικές γραμμές τη θυμάμαι. Και όπως ανεβαίνουμε σ ένα στενάκι, ξάπλα και εξω απο μια πόρτα ισογείου σπιτιού (σαν παράγκα βεβαια) τσουπ! ο Κανελλος. Έρχεται να χαιρετήσει την Ωντρευ, μυρίζονται, χαίρονται και ξαφνικά...ανοίγει η κυρία κατι σάπια παντζουρια και ακολουθεί το εξής:

- Δεν πας στο διάολο;;;!!;;;
..σοκάρομαι και απαντάω ευγενικά
- Γεια σας, με το σκυλάκι εδω..
- Φύγε απο δω μη σου πετάξω τίποτα στο κεφάλι!!! (Ουρλιάζοντας)
- ...μαα με το σκυλάκι μυρίζονται και..
- Ακούς τι σου λεω!!!! Να πας στο διάολο!! Πουτ@ν@!!!

Μάζεψα το σκύλο κ έφυγα..δεν την παλεύει ο κόσμος..κακή φάση περνάμε σας το λεω..:confused:
Εσύ φταις που αντί να της πετάξεις εσύ τίποτα στο κεφάλι, καθόσουν και συνδιαλεγόσουν με το ούφο.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εγώ το έχω πει εδώ και καιρό, υπάρχουν χαζοί άνθρωποι!
Πρόκειται περί χαζών ανθρώπων.
Αυτοί οι χαζοί άνθρωποι είναι μέσα στην πλειοψηφία που ορίζουν την τύχη μιας χώρας.
Είναι σοβαρό και μεγάλο ποσοστό...δεν είναι για γέλια...αυτούς τους ανθρώπους ή τους βάζεις στην θέση τους με την στάση σου ή τους αφήνεις να αλωνίζουν...
Είναι χαζοί άνθρωποι, ανόητοι, χωρίς νόηση μέσα στην γκλάβα τους, απαίδευτοι, χωρίς συναίσθηση, χωρίς ενσυναίσθηση...

Εγώ τα λέω ποιος με ακούει...έχω κουραστεί πια...:cautious:
 
  • Like
Reactions: Astr0peleki


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Παιδιά μεγάλη γυναίκα που ΔΕΝ ήταν έτσι πάντα (νομίζω)..σε σπίτι ετοιμόρροπο..εντάξει δε νομίζω ότι έχει σώας τας φρένας. Δεν μπαίνεις στη διαδικασία να κάνεις διάλογο γιατί έχουν το ακαταλόγιστο...Εκτός αν ξέρει κάτι για μένα που δεν ξέρω εγώ..(n)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Η γυναίκα τρελάθηκε παιδιά, δεν είναι και δύσκολο με την παράνοια στην οποία ζούμε.
Δυστυχώς τα νεύρα των συμπολιτών μας είναι εντελώς σπασμένα και δεν το βλέπεις μόνο με τους σκύλους.
 


Astr0peleki

Active Member
23 Μαϊου 2015
39
47
Αθήνα
Υπάρχει άνθρωπος που δεν αντιμετωπίζει κάποιου είδους δυσκολίες, στην εποχή που ζούμε; Μόνο οι πλούσιοι και οι αναίσθητοι ίσως είναι αυτοί που δεν καταλαβαίνουν και πολλά...Τα προβλήματα, όπως έχει πει κάποιο από τα μέλη σε προηγούμενο ποστ, απλά ίσως βγάζουν την πιο κακή πλευρά του χαρακτήρα μας. Αλλά όχι ότι πρέπει να έχουν και το ακαταλόγιστο όλοι αυτοί. Ιδιαίτερα ο χαρακτηρισμός ''π*****α'' δεν επιτρέπεται από κανέναν για κανέναν.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Όλοι αντιμετωπίζουμε δυσκολίες. Εννοείται. Αλλά νομίζω με λίγη προπόνηση ο "λοξός" φαίνεται. Η κυρία αυτή καλά στα μυαλά της δεν είναι. Ότι και να της έλεγα, το δίκιο μου δεν θα το έβρισκα, άσε που όντως έπαιζε να μου πετάξει και τίποτα στο κεφάλι..Η Ώντρευ εντωμεταξύ, είχε ήδη σηκώσει τρίχα, δε θα θελα να μπω σε περιπέτειες. Αρκετά έχω στο κεφάλι μου. Προτίμησα να συνεχίσω τη βόλτα μου και να χαλαρώσω. Και είμαι απο τους αρκετά νευρικούς ανθρώπους σημειωτέον. Αφήνουμε όμως να πέσει και κάτι κάτω που και που ε; Η ζωή είναι μικρή ρε παιδιαααα! Ας μη ταραζόμαστε με τα πάντα όλα. Μόνο κακό μας κάνει. Ας τον τρελό στην τρέλα του που λέει και το άσμα..
 


Astr0peleki

Active Member
23 Μαϊου 2015
39
47
Αθήνα
Δεν έχεις άδικο, HolywoodBrn, εμείς οι πιο γνωστικοί, πρέπει να φιλτράρουμε κάτι τέτοια και να μην δίνουμε πάντα σημασία. Αλλά, αν μας τη βαρέσει κι εμάς κάποια στιγμή -κι εγώ έχω γίνει πιο νευρική τελευταία- τί θα γίνει; Θα έχουμε πάντα την ίδια ψυχραιμία; Τεσπα, εύχομαι τώρα που θα βαράει ο ήλιος και θα ανέβουν οι θερμοκρασίες, τα γεροντάκια να πηγαίνουν να δροσίζονται στα ΚΑΠΗ και να μην ασχολούνται με εμάς!Πάντως μια ατάκα που άκουσα στο ραδιόφωνο (Αποστόλης από την Ελληνοφρένεια) είναι :''Παππού, να κεράσω υπογλώσσιο;''...Για να το γυρίσουμε λίγο στην πλάκα..εγώ θα το χρησιμοποιήσω πάντως σε περίπτωση ειδικής περίπτωσης παππού ή γιαγιάς (γιατί γενικά πρέπει να σεβόμαστε την τρίτη ηλικία)!
 
  • Like
Reactions: HolywoodBrn


Status
Κλειδωμένο θέμα