Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
και κάνω quiz.... στη συγκεκριμένη περίπτωση ποιος ήταν η ενόχληση στη βόλτα????? :p
Αναμφισβήτητα εμείς. Εννοείται. Δεν έχω ντραπεί τόσο, ποτέ στην ζωή μου. Και συγχρόνως, δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω :censored::ROFLMAO:
 








aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
:eek::eek::eek:

Πως το έκανε αυτό καλέ;
στηριζόταν στα μπροστινά και τα έκανε..... μια φορά (νομίζω στο ειχα πει) που τα έκανε σε ενα λοφακι (χεζε ψηλά και αγνάντευε φάση) ειχε φυγει μπροστά.... ειχε φαει κανονικότατα τα μουτρακια του (το αγορι μου...)
 




Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
47
Νίκαια
Και μία ενόχληση στο σπίτι και όχι στη βόλτα.

Μένω πέντε χρόνια τώρα, στον δεύτερο όροφο εξαόροφης πολυκατοικίας που χτίστηκε πριν έξι χρόνια. Η πολυκατοικία έχει δύο ανελκυστήρες, ο ένας αυτοκινήτων, για τους οποίους πληρώνουμε μηνιαίο συμβόλαιο συντήρησης στα κοινόχρηστα.

Στους έξι ορόφους είμαστε η μοναδική οικογένεια με σκυλιά. Φυσικά για να κάνουμε την βόλτα μας, χρησιμοποιούμε τον ανελκυστήρα για να ανεβοκατεβαίνουμε, από τότε που ήταν κουτάβια. Έστω, ότι βγαίνουν τρεις βόλτες τη μέρα, από τον δεύτερο μέχρι το ισόγειο, ο ανελκυστήρας κάνει 5 δευτερόλεπτα, οπότε 6x5=30 δευτερόλεπτα ημερησίως τον χρησιμοποιούμε με τα σκυλιά.

Πετυχαίνω χθες βράδυ τον διαχειριστή στην πόρτα. Του είπε λέει ο συντηρητής, ότι υπάρχει περίπτωση να χαλάσουν οι επαφές ή να μην ανοιγοκλείνουν οι εσωτερικές πόρτες του ανελκυστήρα από τις τρίχες!!! Επαφές και πόρτες τις οποίες υποτίθεται ότι συντηρεί μία φορά τον μήνα.

Καλά του λέω, αν αποδείξει βλάβη από τρίχα θα αναλάβω όλο το κόστος της επισκευής. Α, και κάθε μήνα θέλω το μασούρι με τις τρίχες που θα μαζεύει από τις επαφές, έτσι για τη συλλογή μου.

Τρία χρόνια που έχω σκυλιά στη πολυκατοικία, μετά από 36 συντηρήσεις, τώρα το θυμήθηκε!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Α, και κάθε μήνα θέλω το μασούρι με τις τρίχες που θα μαζεύει από τις επαφές, έτσι για τη συλλογή μου.
Καλά ξηγήθηκες!
Και να βρεις και τον ίδιο, την επόμενη φορά, να σου τα πει και face to face!
 
  • Like
Reactions: Michalis-Maya


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ακου όμως και την χθεσινή μας συνέχεια χεσίματος...

Kι εμένα το κάνει ο Κάστορας αυτό με τις βίαιες εκχωματώσεις, αποψιλώσεις και μερικές φορές έχω βρεθεί σε παρόμοια θέση, με μόνο μια μικρή διαφορά!
Οι καλοί τρόποι που αποδέχεται ο Κάστορας είναι ότι πρέπει να με βρίσουν με γλυκύτητα ενώ ταυτοχρόνως να μη με τσαντίσουν και τότε θα τους κουνήσει και την ουρά!
Αλλιώς την πάτησαν! Και οι αγενείς είναι βέβαιο ότι την πατάνε...

Την επόμενη φορά να φερθούν έτσι (όχι σε μένα μόνο) δεν νομίζω, διότι ο Κάστωρ έχει φερθεί διδακτικά!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ολο το πάρκο ξύλωσε χθες. Είχε οίστρο πάλι :confused:
Ευτυχώς, δεν έχω ιδέα τι θα γινόταν, αν αποδεικνυόταν παράτολμος ο τύπος.
Δις ευτυχώς, είχα παρέα και το 50κιλο μαντρόσκυλο :D
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ολο το πάρκο ξύλωσε χθες. Είχε οίστρο πάλι :confused:
Ευτυχώς, δεν έχω ιδέα τι θα γινόταν, αν αποδεικνυόταν παράτολμος ο τύπος.
Δις ευτυχώς, είχα παρέα και το 50κιλο μαντρόσκυλο :D
Ε την επόμενη φορά μην πάρεις το μαντρόσκυλο γιατί θα του κολλήσουμε και ένσημα για εκχωμάτωση!Κάτσε να ανοίξω το ΑΤΟΕ να δω πόσο πάει...
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Μακάριοι όσοι έχουν αρσενικά που χέζουν σηκώνοντας το πόδι..... :cool:
Τι μακάριοι μάνα μου; Με τα μωρομάντηλα κυκλοφορώ που τα κάνει - τα 65% των φορών μαλακά - κακά του πάνω στο πόδι που στηρίζεται; (Πάντα το ίδιο).
Και η αποψίλωση μετά πάλι γίνεται, τι γλιτώνουμε;
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Εντωμεταξύ εσύ πάλι όσο τον γυρνούσες πάλι πάνω στο αυτοκίνητο πηγαιναν. Εγώ που όσο τον γυρνάω πάλι πανω ΜΟΥ πηγαίνουν;
 








vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ο σκύλος κάνει διάρροια σε ψιλό χαλίκι. Εγώ στέκομαι από πίσω. Αυτός σκάβει μανιωδώς και με παίρνουν τα σκάγια σε παντελόνι και στο καινούργιο σούπερ ντούπερ μιας εβδομάδος καλοκαιρινό υφασμάτινο και ανοιχτόχρωμο nike. Γύρισα σπίτι με ξαλαφρωμένο σκύλο και σκατωμένο πατζάκι και παπούτσι. Με κοιτούσαν όλοι στο δρόμο μετά ή μου φάνηκε;

Άσχετο... γυρνάω από τώρα από σκυλοβόλτα και προπορεύεται κύριος με σκύλο κατηγορίας πατσαβούρι, ο οποίος μονολογεί και γυρνάει στο πατσαβούρι και του λέει επιγραμματικά: ...Γυναίκες!
Ακόμη κλαίω....
 


Status
Κλειδωμένο θέμα