Ενοχλήσεις στον ύπνο και όχι μόνο;


glykeria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
145
24
Από εφιάλτες άλλο τίποτα... Ψιλογαβγίζει, κλαίει, κουνιέται σαν να πηγαίνει κάπου... Επίσης τώρα που καλοκαίριασε ενώ ξέρει ότι σε γενικές γραμμές ΔΕ χωράει κάτω από το κρεββάτι, αυτή κάνει την προσπάθεια της ξυπνώντας μας. Τραγική σκυλούμπα...
 
  • Like
Reactions: kanarini


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Από εφιάλτες άλλο τίποτα... Ψιλογαβγίζει, κλαίει, κουνιέται σαν να πηγαίνει κάπου... Επίσης τώρα που καλοκαίριασε ενώ ξέρει ότι σε γενικές γραμμές ΔΕ χωράει κάτω από το κρεββάτι, αυτή κάνει την προσπάθεια της ξυπνώντας μας. Τραγική σκυλούμπα...
Είδες τα επανιελάκια ? :love:
Πως να τους κρατήσουμε κακία όμως ε?
 
  • Like
Reactions: glykeria




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Οχι αλλα ακολουθει την ιδια παντα ιεροτελεστία, παταει επανω μου για ..μασαζ , μετα μου φερνει ενα κόκκαλο για .. πρωινο, άλλοτε μια παντόφλα, τα αφηνει επανω στο κρεβάτι και αραζει στο πάτωμα που ειναι πιο δροσερά. Αν ξανακοιμηθω μ αφηνει καμια ωρίτσα και δως του παλι απο την αρχη. Ο κούλης είναι αρχοντας, συνεχίζει απτόητος τον υπνο ακόμη και σεισμος να γίνεται, πάλι καλα :D
Να της μαθεις να φτιάχνει καφε.... παντοφλες φέρνει ηδη. Αρα μόνο ο καφές της λειπει
 
  • Like
Reactions: kanarini








Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Εμένα σε γενικές γραμμές οταν κοιμάμαι ξαπλώνει στο πάτωμα σε κοντινή απόσταση και ή που κοιμαται κι αυτη ή που μένει ξύπνια και δεν αφήνει κανένα να με πλησιάσει. Καθε τοσο βγαίνει απο τη μπαλκονόπορτα και γαυγίζει σε καμία γάτα. Η ενόχληση λοιπόν έρχεται μετα. Μόλις εχει τελειώσει το γαύγισμα, έρχεται μεσα περιχαρης για το κατόρθωμα της και μου γλύφει το πρόσωπο, αφου πρωτα μου δωσει κουτουλιά. Τώρα, αν το παίξω ωραία κοιμωμενη και δεν της δώσω σημασία, κάθεται και με κοιτάει για κανένα δίλεπτο με το βλέμμα της αγελάδας. Μετά απογοητεύεται και για τελευταία κίνηση μου σκάει φάπα με το πόδι!


Μωρε μπας κι ειμαι εγώ περίεργη κι οχι η γουρούνα μου σπαστική;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Εμένα σε γενικές γραμμές οταν κοιμάμαι ξαπλώνει στο πάτωμα σε κοντινή απόσταση και ή που κοιμαται κι αυτη ή που μένει ξύπνια και δεν αφήνει κανένα να με πλησιάσει. Καθε τοσο βγαίνει απο τη μπαλκονόπορτα και γαυγίζει σε καμία γάτα. Η ενόχληση λοιπόν έρχεται μετα. Μόλις εχει τελειώσει το γαύγισμα, έρχεται μεσα περιχαρης για το κατόρθωμα της και μου γλύφει το πρόσωπο, αφου πρωτα μου δωσει κουτουλιά. Τώρα, αν το παίξω ωραία κοιμωμενη και δεν της δώσω σημασία, κάθεται και με κοιτάει για κανένα δίλεπτο με το βλέμμα της αγελάδας. Μετά απογοητεύεται και για τελευταία κίνηση μου σκάει φάπα με το πόδι!


Μωρε μπας κι ειμαι εγώ περίεργη κι οχι η γουρούνα μου σπαστική;
Συμπάσχω.... δεν τολμαω να σηκωθω για κατουρημα, ερχεται ξαπλώνει πανω μου, με γλυφει και περιμενει απαιτητικά να της ξυσω την κοιλια. Αν μες τη νύχτα ξυπνησει και κάνω οτι κοιμάμαι μου βάζει το πατουσι, στο ματι.... Πλεον κοιμάμαι κουκουλωμενη!
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Μ...όλις εχει τελειώσει το γαύγισμα, έρχεται μεσα περιχαρης για το κατόρθωμα της και μου γλύφει το πρόσωπο, αφου πρωτα μου δωσει κουτουλιά. Τώρα, αν το παίξω ωραία κοιμωμενη και δεν της δώσω σημασία, κάθεται και με κοιτάει για κανένα δίλεπτο με το βλέμμα της αγελάδας. Μετά απογοητεύεται και για τελευταία κίνηση μου σκάει φάπα με το πόδι!
Έχω λιώσει χαχαχαχαχαχαχα :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
Φάπα κι εγώ έτρωγα όταν ήταν πιο μωρό και ατσούμπαλη και είχα κάτι γρατζουνίτσες καλές..
 
  • Like
Reactions: Katiariko


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Συμπάσχω.... δεν τολμαω να σηκωθω για κατουρημα, ερχεται ξαπλώνει πανω μου, με γλυφει και περιμενει απαιτητικά να της ξυσω την κοιλια. Αν μες τη νύχτα ξυπνησει και κάνω οτι κοιμάμαι μου βάζει το πατουσι, στο ματι.... Πλεον κοιμάμαι κουκουλωμενη!
ε καλο ειναι αυτο.. δεν σε τσιμπανε και τα κουνουπια κουκουλωμενη..
σκυλο εντομοαπωθητικο πρωτη φορα εχω δει ! :D
 
  • Like
Reactions: kanarini




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δεν κοιμόμαστε με το σκύλο και τις ελάχιστες φορές που εχει συμβεί αυτό περιμένει υπομονετικά να ξυπνήσουμε. Είπε να κάνει την εξαίρεση, ο άτιμος, μετά από τραπέζι γάμου, που ήρθε στις εννέα το πρωί να μου γλύψει το πρόσωπο και να αρχίσει το κλαψούρισμα. "Σήκω! Εδώ εχει βόλτα στη θάλασσα!"
Το Θεό του, που κοιμόταν δίπλα μου, φυσικά δεν τον ενόχλησε. Θεός κι ο ύπνος του θεού ιερός...
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
το μυστικο ειναι ενα.
να κοιμαστε σαν να μην υπαρχει αυριο και να μην καταλαβετε ουτε τον πολεμο διπλα σας.
Δικός μου άνθρωπος είσαι Τάσο.

Πολύ συχνά βλέπει εφιάλτες και κλαίει στον ύπνο του. Την τελευταία εβδομάδα έχει αρχίσει να βλέπει και καλά όνειρα και κοπαναει σαν κομπρεσέρ την ουρά του.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δικός μου άνθρωπος είσαι Τάσο.

Πολύ συχνά βλέπει εφιάλτες και κλαίει στον ύπνο του. Την τελευταία εβδομάδα έχει αρχίσει να βλέπει και καλά όνειρα και κοπαναει σαν κομπρεσέρ την ουρά του.
να μην κλωτσάει στον υπνο του, να λες
 
  • Like
Reactions: kanarini




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Μάλιστα το 63% αυτών που κοιμούνται τέσσερα ή πέντε βράδια την εβδομάδα αγκαλιά με το αγαπημένο τους ζωάκι παραδέχτηκαν ότι έχουν κακή ποιότητα ύπνου, ενώ ένα 5% δήλωσε πως πάντα ή σχεδόν πάντα δυσκολεύεται να ξανακοιμηθεί.

http://www.newsbeast.gr/environment/arthro/690856/gia-osous-koimoudai-me-to-katoikidio-tous/
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αααα @Amaliaz δεν τραβάω τετοιο ζορι... ξαναξεραίνομαι αν με ξυπνησει εύκολα! Επισης εμαθα να μην κάνω μπουρδ##λο τα σκεπάσματα όταν κοιμάμαι...
 
  • Like
Reactions: kanarini


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Να της μαθεις να φτιάχνει καφε.... παντοφλες φέρνει ηδη. Αρα μόνο ο καφές της λειπει
στον καφε ειμαι πολυ μερακλής, δε θα τα καταφέρει και παντόφλα φερνει παντα μονο μια, την αλλη την κρυβει και μου λερωνει την κάλτσα :mad:

Και μετά τα βασικά ,κανένα βραστό αυγό,τηγανιτές πατάτες και αργότερα πάτε σε πιο δύσκολα...
αυξανουν τη χοληστερίνη αυτα :D βρωμη με γαλα θα θελα να μου ετοιμαζει αλλα θα το ρουφηξει πριν προλαβω να πω Βρω :ROFLMAO: