Επιλογή φυλής


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Αυτό...κάνω ότι δεν το άκουσα.

Εσύ... ακούς/διαβάζεις τίποτα απ'όσα σου γράφω/παραθέτω, ή τσάμπα επιδεινώνω τα αρθριτικά μου; :rolleyes:
Εδώ ...Λάζαρος!
Με φώναξε κανείς?
παρακολουθώ... παρακολουθώ...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
χαχα..δεύρο έξω...

Αμα παρακολουθείς...μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις, γιατί τα μοναδικά σκυλιά που υπάρχουν στον κόσμο, είναι labrador ή γερμανικά; Είναι κάποιο είδος επιδημίας;
 


ascid

Member
12 Ιουνίου 2012
23
0
33
χαχχαχαχα απλα ειναι τα αγαπημενα μου....αυτα μου εχουν κανει ''κλικ''
 




ascid

Member
12 Ιουνίου 2012
23
0
33
εκανα την αναρτηση προκειμενου να διαλεξω την καταληλη ρατσα ...εχεις να προτεινεις καποιο ???διαβασε αρχικα την αναρτηση μου ..θα βγαλεις ακρη σχετικα με το τι μου ταιριαζει...
 


LenaBorderCollie

Well-Known Member
17 Μαϊου 2012
489
0
33
Θεσσαλονίκη
Βασικά η απάντηση μου αναφερόταν στη mareco αλλα ναι έχω να σου προτείνω κάποιο...Δεν ξέρω και απο που είσαι βέβαια και αν σε βολεύει αν θέλεις να τον πάρεις...

ΚΟΥΚΛΟΣ, ΨΑΧΝΕΙ ΣΠΙΤΙ!!! | Facebook
ημίαιμο λυκοσκυλάκι πανέμορφο και αξιαγάπητο...Τον έχω δεί και απο κοντά!
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Αμα παρακολουθείς...μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις, γιατί τα μοναδικά σκυλιά που υπάρχουν στον κόσμο, είναι labrador ή γερμανικά; Είναι κάποιο είδος επιδημίας;
...Ο Θεός να σε φυλάει... και μεταδοτική!

Υ.Γ. Επρεπε νάσουνα κοντά, να με βλέπεις χτες βράδυ... να κυλιέσαι κάτω από τα γέλια!!!

Που "συναντηθήκαμε" με το υπερκινητικό - μεγαλόσωμο - ενήλικο - αρσενικό Labrador, ενός κυρίου που (μετά το πολλαπλό έμφραγμα που είχε πάθει προ έτους) τον συμβούλευσαν να αποκτήσει ένα ήρεμο σκυλάκι για να τον παρακινεί να κάνει μεγάλες και χαλαρές βόλτες!!!
Να με βλέπεις να το βάζω στα πόδια, με τον μικρό σχεδόν κάτω από τη μασχάλη... για να μην δω τον κύριο (που είχε μείνει εμβρόντητος και ο σκύλος του τον παρέσερνε προς το μέρος μας) να παθαίνει κι άλλο έμφραγμα...
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886


xristina20

Well-Known Member
16 Μαϊου 2012
45
0
Βασικα και ο Γερμανικος Ποιμενικος χρειαζεται αρκετη εκτονωση.Τουλαχιστον ο δικος μου,γιατι οταν ζουσε ετσι και τον αφηνα μια μερα χωρις βολτα,το σπιτι γινοταν λες και απο κει μεσα ειχε περασει τυφωνας(δεν κανω πλακα).Επισης και το λαμπ κυνηγοσκυλο ειναι καλε.Εγω θα σου προτεινω και το border collie το οποιο εκπαιδευεται ευκολα,ειναι μεσαιου μεγεθους αλλα χρειαζονται και αρκετη εκτονωση.Παντως μολις αποφασισεις τι φυλη για την οποια ενδιαφερεσαι,κανε μια καλη ερευνα για της αναγκες της καθε ρατσας και αν δε βρεις κατι που να σου ταιριαζει,επισκεψου ενα καταφυγιο ζωων οπου εκει μπορει να βρεις το χαρακτηρα τον οποιο θελεις απο ενα ζωο.Αντε,και καλωσορισες στο forum
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Υπαρχουν 1000δες αδεσποτακια που σιγουρα καποιο/α θα σου ταιριαζουν και θα σου κανουν το κλικ.
Επεισης υπαρχουν και 100δες αλλες φυλες που αν τις ψαξεις θα αναθεωρησεις πολλες πολλες φορες:)
Κοιταξε λιγο και τα cane corso.Δεν στα προτεινω ανεπιφυλακτα γιατι δεν ξερω και πολλα αλλα εχω συναντησει δειγμα πολυ καλο και μου φανηκε πολυ οκ για νεο ιδιοκτητη.
Συγκεκριμενα το ειδα σε ανθρωπο με σχεδον το ιδιο προγραμμα με το δικο σου.(παντα απο εκτροφειο)
 


ascid

Member
12 Ιουνίου 2012
23
0
33
cane corso εχει ενας φιλος ...υπεροχο σκυλι αλλα ειναι περισοτερο φυλακας απ οτι εχω καταλαβει...και το border collie ειναι καλο αλλα προτιμοτερο ειναι να το εχει καποιος με μεγαλυτερη εξοικιωση........μπορειτε να μου προτεινετε ενα σκυλι διαστασεων beagle το οποιο να ειναι αθλητικο και να ζει ανετα σε διαμερισμα??
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Δεν είναι βοήθεια, να προτείνουμε ότι μας έρχεται στο μυαλό...:rolleyes:
 






ascid

Member
12 Ιουνίου 2012
23
0
33
παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ...θα συνεχισω να ψαχνω και θα παω και σε καταφυγιο να ρωτησω και εκει ...οποιος εχει καμια ιδεα για ρατσα ας σχολιασει..ολες οι αποψεις καλοδεχουμενες ....δεν βιαζομαστε στην επιλογη εξαλλου...;)
 


xristina20

Well-Known Member
16 Μαϊου 2012
45
0
Βασικα ειπε να του προτεινουμε ιδεες για φυλες αθλητικες μεσαιου μεγεθους.Τωρα δικιο εχεις δε βοηθαει αυτο αλλα προτεινα κατι που πιστευω οτι πεφτει μεσα στις περιγραφες του σκυλου που ζηταει


(Δεν είναι βοήθεια, να προτείνουμε ότι μας έρχεται στο μυαλό...
)
 
Last edited:




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981