Ερχεται ο (μάλλον) Σόνικ










mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Ok λοιπόν! :giggle:

Εικάζοντας ότι έχουμε πάνω κάτω ίδιες συνθήκες, σε εθνικό επίπεδο, πάρα πολύ εύκολα, μπορείτε να γίνετε πρωταθλητές, αργά ή γρήγορα.
Μέχρι Α3 θα φτάσετε. Εκεί, εν δυνάμει, μπορείτε να έχετε βάθρα. Εξαρτάται από πολλά. Οχι μόνο από τον σκύλο ΣΟΥ.
Επειδή ξέρω ότι θα μεγαλώσεις έναν αθλητικό σκύλο, όπως ήταν και ο προηγούμενος, αν το βάλεις στόχο, μπορείτε να φτάσετε έως και το European Open. Κρατάω μικρή πισινή, γιατί δεν ξέρω τους κανονισμούς σας, αλλά δεν πιστεύω ότι θα διαφέρουν πολύ, από τους δικούς μας.
Τώρα, αν είχες στόχο το Παγκόσμιο, έπρεπε να το συζητήσουμε, πριν πάρεις τον λουκουμά :LOL:

Τα παραπάνω, θα σου επιβεβαιώσουν και η Miska και η Natalia.
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ok λοιπόν! :giggle:

Εικάζοντας ότι έχουμε πάνω κάτω ίδιες συνθήκες, σε εθνικό επίπεδο, πάρα πολύ εύκολα, μπορείτε να γίνετε πρωταθλητές, αργά ή γρήγορα.
Μέχρι Α3 θα φτάσετε. Εκεί, εν δυνάμει, μπορείτε να έχετε βάθρα. Εξαρτάται από πολλά. Οχι μόνο από τον σκύλο ΣΟΥ.
Επειδή ξέρω ότι θα μεγαλώσεις έναν αθλητικό σκύλο, όπως ήταν και ο προηγούμενος, αν το βάλεις στόχο, μπορείτε να φτάσετε έως και το European Open. Κρατάω μικρή πισινή, γιατί δεν ξέρω τους κανονισμούς σας, αλλά δεν πιστεύω ότι θα διαφέρουν πολύ, από τους δικούς μας.
Τώρα, αν είχες στόχο το Παγκόσμιο, έπρεπε να το συζητήσουμε, πριν πάρεις τον λουκουμά :LOL:

Τα παραπάνω, θα σου επιβεβαιώσουν και η Miska και η Natalia.
Μάλιστα! Δεν έχω κανένα στόχο εκτός απ' το We wanna have fun! Θα δούμε να ξεκινήσουμε όταν κλείσει το πρώτο έτος και αν είναι εντάξει οι αρθρώσεις του, βεβαίως, και βλέπουμε πώς θα πάει.

τι βουρτσες χρησιμοποιεις για την περιποιηση του?
Μόνο slicker. Αυτήν είχα και με τον Κούκη, είχαμε δοκιμάσει και άλλες, αλλά αυτή αποδείχτηκε η καλύτερη.
 
  • Like
Reactions: mareco


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
374
249
dog-place.blogspot.com
με το slicker δεν βγαζει αρκετα εμας, με συνεπεια να ναι γεματο το σπιτι τριχες. αυτο που δουλεψε σε μας ηταν το rake. το χεις δοκιμασει και δεν εκανε?


δεν εχω λαμπραντορ βεβαια, αλλα εχουν παρομοιο τριχωμα (δλδ μεσαιου μηκους με υποστρωμα)
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
με το slicker δεν βγαζει αρκετα εμας, με συνεπεια να ναι γεματο το σπιτι τριχες. αυτο που δουλεψε σε μας ηταν το rake. το χεις δοκιμασει και δεν εκανε?


δεν εχω λαμπραντορ βεβαια, αλλα εχουν παρομοιο τριχωμα (δλδ μεσαιου μηκους με υποστρωμα)
Ναι, έχω και τέτοια, δεν βοήθησε σε τίποτα άσε που μόνο για έξω είναι να βουρτσίζεις αλλιώς θα γεμίσει το σπίτι τρίχα, δεν μαζεύει τίποτα.
Την τρίχα των λαμπραντόρ δεν θα την έλεγα μεσαίου μεγέθους.
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
374
249
dog-place.blogspot.com
Ναι, έχω και τέτοια, δεν βοήθησε σε τίποτα άσε που μόνο για έξω είναι να βουρτσίζεις αλλιώς θα γεμίσει το σπίτι τρίχα, δεν μαζεύει τίποτα.
Την τρίχα των λαμπραντόρ δεν θα την έλεγα μεσαίου μεγέθους.
γενικως δεν παιζει το βουρτσισμα μεσα. αλλα ναι, δεν κραταει την τριχα στο rake, αλλα τουλαχιστον σε μας βγαζει (ευτυχως).
γιατι δεν θα το λεγες μεσαιο? κοντοτριχα ειναι στυλ μποξερ κλπ, αλλα μακρυτριχα πας μετα σε γκολντνεν και πιο μακρυ ακομα, που κανουν και φουλ μπλεξιματα και τζιβες.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
γενικως δεν παιζει το βουρτσισμα μεσα. αλλα ναι, δεν κραταει την τριχα στο rake, αλλα τουλαχιστον σε μας βγαζει (ευτυχως).
γιατι δεν θα το λεγες μεσαιο? κοντοτριχα ειναι στυλ μποξερ κλπ, αλλα μακρυτριχα πας μετα σε γκολντνεν και πιο μακρυ ακομα, που κανουν και φουλ μπλεξιματα και τζιβες.
Δεν θα το έλεγα μεσαίο γιατί έτσι λέει το στάνταρ

COAT Hair: Distinctive feature, short, dense, without wave or feathering, giving fairly hard feel to the touch; weather-resistant undercoat.
Τώρα το τι βλέπουμε στο δρόμο είναι άλλο θέμα...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Ναι, έχω και τέτοια, δεν βοήθησε σε τίποτα άσε που μόνο για έξω είναι να βουρτσίζεις αλλιώς θα γεμίσει το σπίτι τρίχα, δεν μαζεύει τίποτα.
Ακαδημαικά, για μεσαία/μακριά γούνα, είναι θεικό εργαλείο.
Το μυστικό στο πρόβλημα, είναι ψέκασμα με νεράκι, ή όποιο άλλο καλλωπιστικό προιόν για να μην πετάει το μαλλί ολούθε, και βγάζεις τόνους νεκρής τούφας.
Για labrador είναι άχρηστο!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ακαδημαικά, για μεσαία/μακριά γούνα, είναι θεικό εργαλείο.
Το μυστικό στο πρόβλημα, είναι ψέκασμα με νεράκι, ή όποιο άλλο καλλωπιστικό προιόν για να μην πετάει το μαλλί ολούθε, και βγάζεις τόνους νεκρής τούφας.
Για labrador είναι άχρηστο!
Συμφωνώ 100%
 
  • Like
Reactions: mareco