Εφιάλτες με τους σκύλους μας


Status
Κλειδωμένο θέμα

Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Έπρεπε να το μοιραστώ με ανθρώπους που θα με καταλάβουν γιατί σε όσους το είπα ήταν "έλα ρε υπερβολική...."

Κυριακή προς Δευτέρα ξημέρωμα ξύπνησα πανικόβλητη με το εξής όνειρο: Είμαστε σε χωρίο με τη Μαίρα κάποια στιγμή εμφανίζονται άγρια σκυλιά λέω οκ είναι φιλική δεν θα έχει πρόβλημα την βλέπω να πάιζει, να εξαφανίζεται ψάχνω την βρίσκω σε κακό χάλι! Πρώτο ξύπνημα σε τρελλό πανικό!

Ξανα κοιμάμαι, είμαστε στο ίδιο χωριό και πάλι την ψάχνω και την βρίσκω μέσα στα αίματα από την μέση και κάτω.... Ξυπνάω πάλι μούσκεμα στον ιδρώτα....

Ξανά κοιμάμαι (ΑΓΚΑΛΙΑ Η ΜΙΚΡΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ) σε μια αποθήκη είμαστε σε βόλτα και ένας εργάτης την βρίσκει με μώλωπες... χτυπημένη...

Ξανά κοιμάμαι (μετά από μισό πακέτο) και βλέπω μια μικρή ίδια η Μαίρα να μπαινει στο σπίτι μάυρο χάλι!!! Με αίματα με δαγκώματα... και παει και αγκαλιάζει την Μαίρα.... και να φωνάζω άστην μη μου την τρομάζεις.....

Εχω φρικάρει.... ειλικρινά.....
 






Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
ωραιο θεμα... λοιπον...εγω βλεπω γεινικα απο παιδι ονειρα...πως να πω...που βγαινουν...
εχω παρει τη Χοουπ και δεκα μερες μετα, παροτι σε πελαγη ευτυχιας βλεπω να την κρατω στα χερια κ να ορμανε κατι σκυλια απο το πουθενα να τη δαγκωνουν στο κεφαλι και να πεθαινει..Για την ακριβεια, στο ονειρο ειδα να της επιτιθενται και να λεω αμαν πεθαινει αλλα δεν την ειδα να πεθαινει γιατι ξυπνησα.

Ολοι με λεγανε τρελη και υστερω...το θεμα ειναι οτι η μικρη εχει προβλημα και αυριο μπαινει χειρουγειο με πιθανοτητες οχι και πολυ ενθαρρυντικες λογω ηλικιας και εξασθενησης του οργανισμου της απο αντιβιωση ενος μηνα.

γ@μα τα με μεγαλα γραμματα.
σχωρατε με αλλα δεν ειμαι καλα.
τελος παντων, εγω πιστευω στα ονειρα και κυριως στη διαισθηση που εχω οταν ξυπναω. Ποτε δεν με εχει προδωσει αυτο. δυστυχως. Αν εσυ γενικα βλεπεις ονειρα που βγαινουν, ξερω γω;...αν οχι, τοτε ειναι η ανησυχια σου. ολα καλα.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
χαλαρωστε παιδια...το υποσυνειδητο παιζει παιχνιδια...αν ηρεμησετε κ προσπαθησετε να καταπολεμησετε τους φοβους σας με λυσεις που θα σας κανουν να νιωθετε σιγουροι για την αντιδραση κ την συμπεριφορα σας σε καποιον φοβο που εχετε,αν πραγματικα συμβει ,θα σας βοηθησει να ηρεμησετε.πχ,βλεπεις συνεχεια οτι ορμανε αλλοι σκυλοι στο σκυλι σου...σκεψου τι θα κανεις για να μην γινει ποτε αυτο κ πως θα το αποφυγεις.ετσι θα κοιμασαι πιο ηρεμη.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
αφήστε τα μεταφυσικά σας και πάνω απ΄όλα ηρεμήστε!

evelyna ποιά μικρή μπαίνει αύριο χειρουργείο;
 


labrador27

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2009
209
0
thessaloniki
Λοιπον...
Ξαπλωσε...ηρεμησε....
Πες μου πρωτα για την παιδικη σου ηλικια,ηταν ολα καλα?σε πειραζαν τα υπολοιπα παιδακια?σε κηνυγουσαν?:D:D:D

Περα απο την πλακα το εχω παθει και εγω αυτο καποιες φορες,ξυπνουσα και εψαχνα την λακτα στο σπιτι!Φοβαμαι μη μου μεινει κουσουρι!
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Το ξέρω ότι τα όνειρα είναι υποσυνείδητο το ξέρω ότι είναι άγχος αλλά... το είπα μωρέ katerina
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
Ελη χαλαρωσε και μην πανικοβαλεσαι...τα μεταφυσικα δεν ειναι το φορτε μου αλλα προφανως κατι εχεις δει η κατι σε αγχωνει και βλεπεις τετοια.
Εξαλου κανε λιγο υπομονη και θα σου στειλω τον καισαρακο να προστατευει την φιλεναδα του...οταν μεγαλωσει λιγο πιο πολυ.Θα την βαλει ολοκληρη στο στομα του και δεν θα την βρισκει κανεις :D
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
η Χοουπ μπαινει.

ο καθενας εχει δικαιωμα να εχει οποια αποψη επιθυμει και κρινει σωστη. Εγω τα 20κατι χρονια απο τα 30 της ως τωρα ζωης μου εχω πλεον μαθει να ζω με αυτο...
σαφως και για την Elli δεν μπορω να τοποθετηθω αλλα επιτρεψτε μου για μενα να μπορω να πω δυο πραγματα παραπανω..η για τις διασθησεις, η για το να καθεσαι ωραια ωραια καπου κ να βλεπεις σαν εικονα μπροστα σου απο το πουθενα, καποιον φιλο σου πχ να κανει κατι, να τον παιρνει τηλ να να σου λεει οτι μολις εκανε αυτο το κατι που εσυ σα φευγαλαια εικονα ειδες...και πολλα πολλα αλλα. Σαφως και στον πλειοψηφια του προκειται για καταπιεσμενους απο το συνειδητο ,φοβους που στον υπνο παιρνουν 'ζωη" αλλα δεν ειναι παντα ετσι...Τελος παντων, αλλα λογι ανα αγαπιωμαστε. Αφορμης δοθησης απλα, ειπα τον πονο μου...
 


lastbreath

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2009
491
0
καλα πλακα κανεις...
χτες ειδα ονειρο εγω οτι ο δικος μου χτυπησε και μαλλον δεν θα εβλεπε ξανα απο τα ματια του..το ειχα παει λεει στον κτηωιατρο και μου εδωσε κατι χαπια μετα ηρθα σπιτι και σας ρωταγα λεει για το αν ειναι καλα τα χαπια η οχι!!!!

οτι να ναι!!
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
η Χοουπ μπαινει.

ο καθενας εχει δικαιωμα να εχει οποια αποψη επιθυμει και κρινει σωστη. Εγω τα 20κατι χρονια απο τα 30 της ως τωρα ζωης μου εχω πλεον μαθει να ζω με αυτο...
σαφως και για την Elli δεν μπορω να τοποθετηθω αλλα επιτρεψτε μου για μενα να μπορω να πω δυο πραγματα παραπανω..η για τις διασθησεις, η για το να καθεσαι ωραια ωραια καπου κ να βλεπεις σαν εικονα μπροστα σου απο το πουθενα, καποιον φιλο σου πχ να κανει κατι, να τον παιρνει τηλ να να σου λεει οτι μολις εκανε αυτο το κατι που εσυ σα φευγαλαια εικονα ειδες...και πολλα πολλα αλλα. Σαφως και στον πλειοψηφια του προκειται για καταπιεσμενους απο το συνειδητο ,φοβους που στον υπνο παιρνουν 'ζωη" αλλα δεν ειναι παντα ετσι...Τελος παντων, αλλα λογι ανα αγαπιωμαστε. Αφορμης δοθησης απλα, ειπα τον πονο μου...
γιατι μπαινει χειρουργειο αν επιτρεπεται;
 


kostas.larisa

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2010
156
0
Σε χωριο εξω απο τη Λαρισα
Θα την βαλει ολοκληρη στο στομα του και δεν θα την βρισκει κανεις :D
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.XXXXXXXXXAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

Καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.

Elli. τωρα μπωρεις να άγχοθεις ποιο πολυ.:D:D
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
αλλη στιγμη και δεν ξερω αν θα το πω δημοσια...ας πουμε παντως οχι απο λαθος δικο μου, οχι θεμα που ανεκυψε αφου πηρα τη μικρη...ας πουμε θεμα που προυπηρχε, ρωτησα επιτουτου, πηρα αρνητικη απαντηση και τελικα αυτη η απαντηση που πηρα ηταν λαθος...η ψευδης...
ας ζησει μετα το χειρουγειο και εχει ο Θεος για ολους.
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.XXXXXXXXXAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

Καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.

Elli. τωρα μπωρεις να άγχοθεις ποιο πολυ.:D:D
οχι μωρε,το εχει ηδη κανει,απλα επειδη ο καισαρας ειναι κουταβι χωρουσε μονο το κεφαλι της Μαιρας ,σε λιγο καιρο ομως...
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
αλλη στιγμη και δεν ξερω αν θα το πω δημοσια...ας πουμε παντως οχι απο λαθος δικο μου, οχι θεμα που ανεκυψε αφου πηρα τη μικρη...ας πουμε θεμα που προυπηρχε, ρωτησα επιτουτου, πηρα αρνητικη απαντηση και τελικα αυτη η απαντηση που πηρα ηταν λαθος...η ψευδης...
ας ζησει μετα το χειρουγειο και εχει ο Θεος για ολους.
σου ευχομαι τα καλυτερα για τη μικρη σου και ευχομαι να πανε ολα καλα, εννοειται οτι σεβομαι την αποφαση σου να μην πεις ασε που κατι ψιλοεπιασα απο τα γραφομενα σου, τελος παντων ευχομαι να πανε αυριο ολα καλα
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.710
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Περαστικα στη Χόουπ evelyna!
Εγω χθες ειδα ονειρο ο,τι εβγαλε ο Κουκης σπυρια απο το scalibor... Μηπως δεν θα επρεπε να διαβαζω πολυ πολυ dogforum πριν παω για υπνο...
 


eleanna2

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2010
125
0
Καλη επιτυχια με το χειρουργειο και μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα :)
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
πραγματικα ολοψυχα σας ευχαριστω γιατι εγω εχω χασει τις ελπιδες μου. Να σας εχει ο Θεος καλα.
συγνωμη για το οφ τοπικ κατα το ημιση
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
εύχομαι τα καλύτερα για την μικρή σου! Εαν θέλεις ενημέρωσε μας για το πως πήγε το χειρουργείο.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981