Ζητείται κτηνίατρος








kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Βαλε στην αναζητηση Google τις λεξεις "Ηράκλειο" και "Κυνομαχίες", και θα σου λυθουν ολες οι αποριες σχετικα με το πως συμετεχουν καποιοι κτηνιατροι του Ηρακλείου σε αυτες.
 


E-va

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2009
434
0
Αχαρνές
Kτηνίατροι με συμμετοχή στις κυνομαχίες;;!!! ΑΙΣΧΟΣ!!!

...αλλά θα μου πεις "τα ράσα δεν κάνουν τον παπα"...
 








sl8

Well-Known Member
12 Απριλίου 2009
149
4
Ηράκλειο Κρήτης
Επειδή κάποιοι όπως και ο παραπάνω κτηνίατρος έχουν το ιατρείο τους και σαν pet shop γνωρίζεις να μου πεις (σε π.μ μια και ανέφερες το όνομα) πως είναι μέσα, έχει ιατρείο κανονικό, εμπορεύεται σκυλιά (όπως μερικοί)κλπ? Πάντα κάτι με απωθεί απο τέτοιου είδους "επιχειρήσεις¨. Μην θεωρηθεί ότι κατηγορώ τον άνθρωπο, ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω πως δουλεύει. Ευχαριστώ
 
Last edited:


sl8

Well-Known Member
12 Απριλίου 2009
149
4
Ηράκλειο Κρήτης
Ο ρόκυ κλείνει σε λίγες μέρες το 1 έτος. Τι εξετάσεις πρέπει να κάνει ακριβώς? Αιματολογικές κλπ?
Πέρα απο λεϊσμάνια τι άλλο? Μέχρι τώρα μόνο εμβόλια και αποπαρασιτώσεις έχει κάνει. Α, αν γνωρίζετε, το Dosalid που του έδινε μέχρι τώρα η κτηνίατρος διάβασα οτι δεν καλύπτει για σκουλίκι της καρδιάς. Ισχύει?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
Γενικές αίματος, καλαζάρ, ερλίχια στο εξής κάθε 6μηνο, για να έχεις το κεφάλι σου όσο πιο ήσυχο γίνεται. Ρίχνουμε και μια ματιά σε αυτιά, δόντια, νύχια, δέρμα, τρίχα. Λίγο απ΄όλα δηλαδή. Για το Dosalid δεν ξέρω, αλλά αν κάνεις αναζήτηση, νομίζω ότι είχε γίνει λεπτομερής συζήτηση. Και αν είναι δυνατόν, αποφεύγουμε το ξεμάτιασμα, τον εξορκισμό και τα σκόρδα :)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
σκόρδα-στην κυριολεξία- δεν τα αποφεύγουμε, λίγο σκόρδο λιωμένο μέσα στο φαγητό δρά αποτρεπτικά στην σκνίπα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
σκόρδα-στην κυριολεξία- δεν τα αποφεύγουμε, λίγο σκόρδο λιωμένο μέσα στο φαγητό δρά αποτρεπτικά στην σκνίπα.
Βασικά το σχόλιο δεν είναι κυριολεκτικό. Εχει να κάνει με το πρώτο post...
Αλλά χρήσιμη πληροφορία. Δεν το ήξερα.
 


sl8

Well-Known Member
12 Απριλίου 2009
149
4
Ηράκλειο Κρήτης
Ωραία, σχετικά τώρα με τα χάπια έχω διαβάσει για το Milbemax -εκτός απο το drontal- είμαι μόνο λίγο επιφυλακτικός με την υπερβολική χρήση φαρμάκων και αυτό το λέω γιατί κάποιος έγραψε οτι το δίνουμε μια φορά τον μήνα...

Καλά το σκόρδο εννοείται το καλοκαίρι που μας πέρασε του έκοβα πολύ λίγο στο φαγητό κάποιες βραδυές! χεχε γεινκά έχει και αντιμικροβιακές ιδιότητες, ότι πρέπει και για τους δίσκους του ενυδρείου μου!
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
αν δίνεις Milbemax κάθε 3 μήνες καλύπτεις ότι και το Drontal. Αν θέλεις να καλύπτεσαι και για διροφιλάρια (heartworm) τότε πρέπει να δίνεις Milbemax κάθε μήνα. Ρώτα τον κτηνίατρο ή κάνε αναζήτηση εδώ στο φόρουμ.
 


mariatito

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2009
101
1
Ηράκλειο Κρήτης
Εγώ να δείς! Δεν είχα ιδέα!!! Απαπαπα... αν ξέρει κανείς ποιοι κτηνίατροι συμμετέχουν στο "κόλπο", ας μου στείλουν pm, να έχω μελλοντικά το νου μου. Sl8, σου έστειλα pm, μετά από πολύ ψάξιμο, έχω βρει έναν εξαίσιο κτηνίατρο, καθαρά τα πάντα, νοιάζεται, εξετάζει, προτείνει, κλπ.