Ζητείται κτηνίατρος


sl8

Well-Known Member
12 Απριλίου 2009
149
4
Ηράκλειο Κρήτης
Έχετε να μου προτείνετε καλό και προβλεπόμενο κτηνίατρο? Δεν είμαι ευχαριστημένος και ψάχνομαι για κάποιον που όταν τον πάω στο ιατρείο να κάνει τον κόπο να τον εξετάσει, να πιάσει ενα στηθοσκόπιο, εναν φακό, να πει οτι εξέτασε ένα αυτί, ενα μάτι βρε αδερφέ, να μην περιμένει εμένα να του το προτείνω. Α, και όταν τον ρωτάω για εξετάσεις όπως αυτές του αίματος να μην σταυρώνει τον σκύλο, να τον φτύνει και να μου λέει: "μια χαρά σκυλάκι υγιέστατο, δεν χρειάζεται τπτ". Μένω στο Ηράκλειο. Υπάρχει κανένας καλός βρε παιδιά?Καλά, δεν θα ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος υπέρμαχος της barf διατροφής, αυτό το ξεχνάω...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Α, και όταν τον ρωτάω για εξετάσεις όπως αυτές του αίματος να μην σταυρώνει τον σκύλο, να τον φτύνει και να μου λέει: "μια χαρά σκυλάκι υγιέστατο, δεν χρειάζεται τπτ"
Καλά δεν υπάρχει :p Και αντί για εμβόλια και εξετάσεις του κρεμάει σκόρδα και μάτια ;;; Βρε είναι σίγουρα γιατρός με πτυχίο ή τύπου "η κυρά μας η μαμή" αλα Βασιλειάδου ;;;
 


elsaki

Member
2 Ιανουαρίου 2010
22
0
καλησπερα εχω να σου προτεινω κτηνιατρο του δικου μου σκυλακου,αλλα ειναι στο κερατσινι δεν ξερω αν σε βολευει.:p
 




sl8

Well-Known Member
12 Απριλίου 2009
149
4
Ηράκλειο Κρήτης
Ο ρόκυ είναι 9.5 μηνών, τον πήγα προχτές για χαπάκι αντιπαρασιτικό, μου τα έδωσε, πιάσαμε την κουβέντα, ρώτησα πότε θα πρέπει να κάνει αιματολογικές εξετάσεις και μου είπε οτι ο σκύλος φαίνεται μια χαρά κι οτι δεν είναι απαραίτητο κι άρχισε να τον σταυρώνει. Την ρώτησα αν πρέπει να κάνει κάτι όταν κλείσει χρόνο και είπε οτι ούτε τότε είναι απαραίτητο εκτός αν θέλω εγω. Ούτε λόγος για εξέταση π.χ...ερλιχίωσης. Δεν είμαι κτηνίατρος φυσικά αλλά έχω ακούσει σε σκύλο να γίνεται τέτοια εξέταση ενώ είναι ακόμη 6 μηνών. Αυτά συν του ότι έπρεπε εγώ να ρωτήσω αν χρειάζεται να τον εξετάσει, έστω να δεί κανά αυτί που λέει ο λόγος(αν ήταν να παω μόνο για τα χάπια δεν θα τον έπαιρνα μαζί) με ανησύχησε. Μα ούτε να αγγίξει το ζώο όση ωρα ήμουν εκεί? Αλλά τι περιμένεις απο κτηνίατρο που στο βιβλιάριο το όνομα το είχε γράψει αντί για rocky ro"CH"y με...κρητική προφορά!!!:mad:
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Τον σταύρωσε??? νέα μέθοδος εξέτασης θα είναι αυτή! Δυστυχώς ούτε εγώ μπορώ να σε βοηθήσω! Καλή τύχη στην αναζήτηση ευχομαι αλλά που θα πάει δεν μπορεί να μην βρείς και τον σωστό!!!
 




Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Ο ρόκυ είναι 9.5 μηνών, τον πήγα προχτές για χαπάκι αντιπαρασιτικό, μου τα έδωσε, πιάσαμε την κουβέντα, ρώτησα πότε θα πρέπει να κάνει αιματολογικές εξετάσεις και μου είπε οτι ο σκύλος φαίνεται μια χαρά κι οτι δεν είναι απαραίτητο κι άρχισε να τον σταυρώνει. Την ρώτησα αν πρέπει να κάνει κάτι όταν κλείσει χρόνο και είπε οτι ούτε τότε είναι απαραίτητο εκτός αν θέλω εγω. Ούτε λόγος για εξέταση π.χ...ερλιχίωσης. Δεν είμαι κτηνίατρος φυσικά αλλά έχω ακούσει σε σκύλο να γίνεται τέτοια εξέταση ενώ είναι ακόμη 6 μηνών. Αυτά συν του ότι έπρεπε εγώ να ρωτήσω αν χρειάζεται να τον εξετάσει, έστω να δεί κανά αυτί που λέει ο λόγος(αν ήταν να παω μόνο για τα χάπια δεν θα τον έπαιρνα μαζί) με ανησύχησε. Μα ούτε να αγγίξει το ζώο όση ωρα ήμουν εκεί? Αλλά τι περιμένεις απο κτηνίατρο που στο βιβλιάριο το όνομα το είχε γράψει αντί για rocky ro"CH"y με...κρητική προφορά!!!:mad:
:paja1::paja1::paja1:σε καλο να μας βγει βραδυατικα..
 


sl8

Well-Known Member
12 Απριλίου 2009
149
4
Ηράκλειο Κρήτης
Ναι με κρητική προφορά! Όταν το διάβασα την πρώτη φορά θεώρησα οτι μπερδεύτηκε αλλά μέτα που έκανα στο μυαλό μου τον συσχετισμό...έφριξα και έβαλα τα γέλια. Τέσπα, δεν επικεντρώνομαι σε αυτό τόσο όσο στη γενικότερη αντιμετώπιση-εάν κι αυτό μαζί με το γεγονός οτι το βιβλιάριο έχει σε διάφορα σημεία μουτζούρες απο στιλό τις οποίες απεχθάνομαι δείχνουν για μένα ενα χαοτικό μυαλό-.

Τώρα οτι υπάρχουν κτηνίατροι εννοείται. Αν όμως υπάρχει κάποιος που είναι ευχαριστημένος απο τον δικό του γιατρό για τις υπηρεσίες που προσφέρει και γιατί γνωρίζει το ρητό "η καλύτερη θεραπεία είναι η πρόληψη" ας μου πει. Θα με γλυτώσει απο ενδεχόμενο νέο ρίσκο που θα πάρω αναζητώντας και επιλέγοντας μόνος μου νέο..
 


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
ΦΙΛΕ μν το ψαχνεις..κ γω απο ηρακλειο ειμαι κ τελικα ειμαστε...χρονια πισω...δυστυχως....σε ποιον το πας??πες μου σε pm...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Παιδιά εσείς εκεί κάτω στην Κρήτη, βοηθήστε ο ένας τον άλλον γιατί σας το λέω, το ξεμάτιασμα δεν είναι επιστημονική μέθοδος. Ασε που δεν γίνεται και προληπτικά... :D:D
 


Meli

Active Member
1 Οκτωβρίου 2009
37
0
Ναυπλιο
Μήπως γνωρίζεις κάποιον εκπαιδευτή στην περίοχη του Ηρακλείου? Αυτοί συνήθως ξέρουν τους καλούς κτηνίατρους.
 








lastbreath

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2009
491
0
και ο δικος μου αμαν και πως κανω να ριξει μια ματια στον σκυλο.την αλλη φορα που τον πηγα για χαπακι αποπαρασιτωσης του λεω δεν του ριχνεις και μια ματια??
Γυρναει το βλεμα του τον κοιταει και μου λεει:"υγιεστατος ειναι βλεπω εχει και λαμπερο τριχωμα μια χαρα"
τι να του πω τωρα??ετσι ξερω και εγω να κανω εξεταση!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Να του πεις "γεια χαραντάν" και "χαρήκαμε για την γνωριμία" και το καπελάκι σου και σε άλλη παραλία.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μερικές φορές δεν το καταλαβαίνω....
Αν είμαστε ικανοποιημένοι με τον γιατρό μας, όλα μια χαρά, μένουμε σε αυτόν....
Αν όχι δεν ψάχνουμε για άλλο που να καλύπτει τις απαιτήσεις μας;
 


sl8

Well-Known Member
12 Απριλίου 2009
149
4
Ηράκλειο Κρήτης
Γι'αυτόν τον λόγο ρώτησα αν μπορεί κάποιος απο προσωπκή εμπειρία να προτείνει καποιον σε π.μ. Δεν θα κάνει διαφήμιση, εδώ στο Ηράκλειο με το τουφέκι τους ψάχνεις. Και όπως προείπα "θα με γλυτώσει απο ενδεχόμενο νέο ρίσκο που θα πάρω αναζητώντας και επιλέγοντας μόνος μου νέο.."
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf