Η Μελίνα κι εγώ!


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Καλησπέρα σε όλους, από σήμερα είμαστε κι εμείς εδώ! Εδώ και αρκετό καιρό παρακολουθώ συζητήσεις σας (ειδικά από κάποια πιο έμπειρα, πολυγραφότατα μέλη) και να που ήρθε η στιγμή να μπούμε κι εμείς στην παρέα.
Το Μελινάκι είναι πρώην αδεσποτούλι και ζει μαζί μου εδώ και 7 περίπου μήνες. Στις αρχές Ιανουαρίου 2014 συμπλήρωσε το δεύτερο χρόνο ζωής της. Είναι μια κοκόνα τσαχπίνα, μαυρούλα με άσπρη "γραβάτα" στο στήθος και μπεζ τούφες πίσω απ' τα αυτιά, που γεμίζει χαρά τη ζωή όλων όσων έρχεται σε επαφή, με τα φιλάκια της, τα νάζια της και τα κολπάκια της (όπως βλέπετε, εδώ έχουμε ένα κλασσικό σύμπτωμα από το γνωστό "σύνδρομο της κουκουβάγιας" :cool:).
Χαίρομαι που θα μπορούμε πλέον να τα λέμε και μαζί, ελπίζω να μπορέσω κι εγώ με τον καιρό να βοηθήσω με την άποψή μου ή να συμβουλέψω κάποιους λιγότερο έμπειρους σκυλογονείς, όπως βοηθήθηκα κι εγώ, ανατρέχοντας στο forum σε αρκετές περιπτώσεις.
Αυτά για την ώρα, καλώς σας ήρθαμε και θα τα ξαναπούμε.
ΧοΧοΧ
Μ. and M.
 
  • Like
Reactions: PantelisCocker






M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Oυυυυυφ τώρα που βάλαμε και φωτό στο avatar, δε μας σταματάει τίποτα πλέον χαχα!
Ευχαριστούμε για τις ευχές :)
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Καλως ηρθατε στο φορουμ μανα και σκυλοκορη :p
Να χαιρεσαι την Μελινα σου και γεμιζει χαρα τους γυρω της και κυριως εσενα για πολλα πολλα χρονια :)
 




M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
γεια σου Μελινα και εσυ,
γουελ καμ κτλ κτλ..
απο σουζα-στα δυο ποδια πως παει η Μελινα ? ;) :D
Eίναι το ειδικό εφφέ "δώσε μου σημασία": όταν θέλει κάτι πολύ, σηκώνεται και κάνει παλαμάκια ταυτόχρονα (αυτό που ενώνει τα δύο μπροστινά μαζί και 'χειροκροτάει'), γενικώς είναι όλο χαρές και πανηγύρια -δεν έχει γνωρίσει κανέναν ως τώρα που να μην την έχει λατρέψει- και επίσης έχει έρωτα με τα παιδιά.. μικρά, μεγάλα, αγόρια, κορίτσια, με το που βλέπει παιδί πέφτει ανάσκελα!
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Kαλώς ήρθατε και καλώς μας βρήκατε!! Να χαίρεσαι το Μελινάκι!!
 




Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Καλως ορισατε ! χαιρομαι που εχετε ενα τοσο χαρουμενο και αγαπησιαρικο σκυλακι ! Να το χαιρεστε !
 




ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Eίναι το ειδικό εφφέ "δώσε μου σημασία": όταν θέλει κάτι πολύ, σηκώνεται και κάνει παλαμάκια ταυτόχρονα (αυτό που ενώνει τα δύο μπροστινά μαζί και 'χειροκροτάει'), γενικώς είναι όλο χαρές και πανηγύρια -δεν έχει γνωρίσει κανέναν ως τώρα που να μην την έχει λατρέψει- και επίσης έχει έρωτα με τα παιδιά.. μικρά, μεγάλα, αγόρια, κορίτσια, με το που βλέπει παιδί πέφτει ανάσκελα!
και εμεις μια απο τα ιδια ! ιδια συμπτωματα :) το κορμι ειναι σφιχτο-συμπαγες ? η τριχα σκληρη ? βαλε καμια φωτο βρε να δουμε.. σαν τον χαμενο αδελφο του ντουλη ειναι και εκεινος μαυρος ειναι με λιγο πιο σκληρη τριχα απο εμας..και πιο σφιχτο κορμι..ειναι πιο φιτ..
 








M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Όχι, αυτό το πόδι δεν είναι της Μελίνας, είναι μιας pointer-ίνας (επίσης πρώην αδεσποτούλας) που έμεινε μαζί μου για 5 μήνες ώσπου να βρει σπιτάκι. Δεν είναι τέλειο που έχει "ενσωματωμένη" αγάπη στο πατουσάκι;

 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Απόψε σκανταλιάρα μου σε βλέπω στο ντουζένι
μανίτσα μου να σε χαρώ, έχεις κανα καλό σκοπό
και μου ρθες στολισμένη

D Gm Cm D
Τέτοια κούκλα και τσαχπίνα δεν υπάρχει στην Αθήνα

Δεν υπάρχει στον Περαία από σένα πιο ωραία

Χαμήλωσέ τα, κούκλα μου, τα μάτια σου λιγάκι
γιατί είναι παιχνιδιάρικα, τρελά και σκανταλιάρικα
και μπαίνω στο μεράκι

Τέτοια κούκλα και τσαχπίνα...
και καπακι το εχεις ενα κορμι αραπικο

απο καζαντζιδη (δεν το πιστευα οτι θα το ελεγα η εκτελεση)
των αλλων ειναι γλυκαναλατα γιαυτο..
 


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
και εμεις μια απο τα ιδια ! ιδια συμπτωματα :) το κορμι ειναι σφιχτο-συμπαγες ? η τριχα σκληρη ? βαλε καμια φωτο βρε να δουμε.. σαν τον χαμενο αδελφο του ντουλη ειναι και εκεινος μαυρος ειναι με λιγο πιο σκληρη τριχα απο εμας..και πιο σφιχτο κορμι..ειναι πιο φιτ..
Τρίχωμα όχι σκληρό, αρκετά απαλό θα έλεγα (και απ' τη φύση του, αλλά να'ναι καλά και το conditioner γκουχ γκουχ), το δέρμα σχετικά σφιχτό -της έλειπε λίγο βάρος, τώρα γεμίζει σωστά το κορμάκι της. Έχει όμως ωραίο μυώδες μπούτι, περπατάμε αρκετά -κάνει και στις δύο μας καλό :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22