Η ζωή με τη Channel








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Μα ναι...το καταλαβαίνω. Κι εγώ δυό μήνες τώρα, μάτι δεν έχω κλείσει. Απ'το στόμα σου κρεμόμουν και έλεγα...πότε θα απαντήσει...πότε θα απαντήσει...;)

Και το καταλαβαίνω διπλά, γιατί φαντάζομαι ότι πρέπει να έχει έρθει ώρα να δουν το φως της δημοσιότητας, τα αριστουργήματά σου και...προκειμένου να προλάβεις καταστάσεις...λες...δεν κάνω και μια επίθεση έτσι στο ξεκούδουνο, που ως γνωστόν...είναι και η καλύτερη άμυνα; ;-)

Α ρε Βαγγελάκο...πλάκα έχεις :)
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Και...βρε Βαγγέλη μου, τώρα που το σκέφτομαι λίγο, όταν επί δύο μήνες σκέφτεσαι πως θα απαντήσεις σε κάτι, μήπως αυτό είναι κάπως...εμμονή; Λέω τώρα εγώ...μην μου πολυδώσεις και σημασία...
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Γιατί δε βγαίνετε για κανένα καφεδάκι να τα πείτε, ή στο τηλέφωνο, αντί να ανοίγετε πόλεμο σε ένα φόρουμ; Λέω εγώ τώρα...
 


BOYAR

Well-Known Member
8 Σεπτεμβρίου 2010
240
6
Κάποιοι με το να μου επιτεθούν ίσως να ένοιωσαν σημαντικοί , προφανώς κάποιους λόγους θα είχαν και φυσικά ο καθένας για τους δικούς του λόγους .
Το κείμενο αυτό μην το θεωρήσετε απολογία αλλά μια ενημέρωση σε αυτούς τους φίλους του φόρουμ που εγώ θεωρώ αξιόλογα και αξιοπρεπή άτομα .
Είναι γεγονός ότι στα χέρια μου έχω ένα αξιόλογο σκύλο και αυτό το αποδεικνύουν όλες οι κρίσεις που έλαβε από Γερμανούς κριτές .
Τα λόγια τους ήταν :
<<έχεις στα χέρια σου ένα ιδιαιτέρως όμορφο σκύλο και πολύ αξιόλογο στο σύνολό του, αυτό είναι μια εύθηνη για σένα >>
<< ένα σκυλί χωρίς ελαττώματα και μια πολύ ιδιαίτερη ουσιώδης αναπαραγωγική σκύλα >>
Μετά από αυτό η απόφαση μου να θέσω το σκύλο μου στην αναπαραγωγή ήταν αποτέλεσμα σκέψης .
Δεν θεωρώ τον εαυτό μου εκτροφέα , μιας που στο δικό μου μυαλό ο όρος εκτροφή έχει άλλες διαστάσεις .
Αποφάσισα όμως να χρησιμοποιήσω μια στάση ζωής που ακολουθώ πάντα
<<ο έξυπνος μαθαίνει από τις εμπειρίες του , ο εξυπνότερος από τις εμπειρίες των άλλων>>
Μετά από συζητήσεις με ανθρώπους – φίλους κατέχοντες αποδεδειγμένη εμπειρία ετών καταλήξαμε σε κάποιο συγκεκριμένο σκύλο με σκοπό να πάρουμε τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα , μιας που γνωρίζαμε τι χαρακτηριστικά περνάει στα κουτάβια και ιδιαίτερα σε ζευγαρώματα με γραμμές αίματος σχεδόν όμοιες με της Chanel .
Αυτό όσων αφορά το τεχνικό κομμάτι της υπόθεσης .

Ας πάρουμε λοιπόν τα πράγματα με τη σειρά τους .
-Αν τα κίνητρα μου ήταν οικονομικά ,τότε το ποιο εύκολο θα ήταν να αφήσω το σκύλο συνιδιοκτησία με τον εκτροφέα ,να βγουν κουτάβια στο όνομα του εκτροφείου, να μοσχοπουληθούν και απλά να εισπράξω ότι μου αναλογούσε .
Αντίθετα όμως μπήκα στη διαδικασία της επωνυμίας εκτροφείου γιατί δεν προσβλέπω ούτε σε ένα ευρώ από τη σχέση μου με τα σκυλιά .
Η εμπλοκή μου με τα σκυλιά είναι σχέση αγάπης διασκέδασης και απόλαυσης , όπως και το ψάρεμα .
Δεν θα προσπαθήσω λοιπόν να δημιουργήσω οικονομική προς όφελός μου συναλλαγή από το χόμπι μου.( το να ζητήσω χρήματα για τα όποια έξοδα έχω κάνει για το σκύλο μου , είναι σα να ζητάω χρήματα από ανθρώπους που θα φάμε μαζί τα ψάρια που έπιασα )
Κάποιοι μίλησαν για ακτινογραφίες
Τους ενημερώνω λοιπόν πως νοιάζομαι για το σκυλί μου περισσότερο από κάθε όμιλο και έτσι έχω φροντίσει να ξέρω τα πάντα για την υγεία του .
Με το να σφραγίσω ένα pedigree (A) δεν πιστοποιώ και πολλά ξέρετε .
Υπάρχουν άλλωστε και πολύ ιδεολόγοι υπερασπιστές της φυλής που πάσχισαν μέχρι να γράφει το pedigree του σκύλου τους (Α) (άσχετα αν το σκυλάκι είναι σαν σομιές πίσω).
Απορώ βέβαια για ποιο λόγο κάποιος να νοιάζεται περισσότερο στο να δείχνει ότι το σκυλί του είναι ΟΚ ενώ στην πραγματικότητα θα έπρεπε να το κρατάει πάνω σε μαξιλάρες.
Τα κουτάβια της Chanel δεν πρόκειται να πουληθούν αλλά να διατεθούν σε συγκεκριμένους ανθρώπους που αγαπάνε τη συγκεκριμένη φυλή (ανθρώπους που γνωρίζω και γνωρίζουν )
Έτσι και αλλιώς ποτέ στη ζωή μου δεν έκανα κολοτούμπες για τα χρήματα και ας και ας μη μου περισσεύουν.
Ποτέ δεν μάσαγα τα λόγια μου για το ‘’μεροκάματο’’ και ποτέ μα ποτέ δεν άπλωσα χέρι σε ότι δε μου ανήκει .
Ουδέ ποτέ οραματίστηκα καριέρα εκτροφέα (έχω καριέρα πολλά χρόνια τώρα )
Απλά διασκεδάζω και απολαμβάνω στιγμές με τα σκυλιά μου και όλο αυτό γουστάρω να το μοιραστώ με άλλους ανθρώπους .
Δεν σκέφτηκα ποτέ να χρησιμοποιήσω το σκύλο μου για να αναρριχηθώ κοινωνικά στον σκυλόκοσμο .
Δεν το χρειάζομαι άλλωστε , μου αρκεί που έχω πετύχει σαν σύζυγος –πατέρας και επαγγελματίας.(τα δύο πρώτα ας τα λάβουν υπόψη ορισμένοι )

Αλλά ας μας πει ο Φώτης πόσα χρόνια ξέρει όλα αυτά που ισχυρίζεται ότι ξέρει;
Τρία ; τέσσερα ; χρόνια ;
Τόσα χρόνια γιατί δεν μιλούσε ανοιχτά για να σώσει τους ανυποψίαστους;
Κατηγορείς τις εκθέσεις μορφολογίας στην Ελλάδα αλλά πέρσι ήσουν σε έκθεση με συμμετοχή .
Σεληνιάζεσαι όταν δεις όποιον έχει συναλλαγή με συγκεκριμένο εκτροφέα αλλά είσαι από πάνω μέχρι κάτω με προϊόντα του .
Μήπως δεν μιλούσες επειδή ο κολλητός εργαζόταν για λογαριασμό του συγκεκριμένου εκτροφέα ; (λέω εγώ τώρα )
Αν κάποιος σε ακούσει να αναφέρεσαι στον συγκεκριμένο θα νομίσει ότι είσαι έτοιμος να τον ρίξεις στην πυρά .
Παρόλα αυτά βέβαια πριν ένα χρόνο είχες πάει επίσκεψη στο εκτροφείο του αντίθετα φυσικά από ηθικά σου στεγανά .
Οι δικές μου απόψεις πάντα παραμένουν ίδιες .
Εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι δεν πρέπει κανείς να αφήνει το σκύλο του για βασική υπακοή .
Το να πηγαίνω μια φορά την εβδομάδα για να δαγκώσει το σκυλί μου δεν με καλύπτει πλέον και όσο για το όπου φυσάει ο άνεμος να σου θυμίσω ότι έχω δουλέψει σε τρία clubs
Στο Del Vento μιας που από εκεί αποκτήθηκε η Chanel , με του Καματερού (δυο φορές καταβάλλοντας ολόκληρη την συνδρομή μου ) και τέλος στο Mechelaar tem .
Αυτό με την ολόκληρη συνδρομή το αναφέρω μπας και ξεκαθαρίσεις στο μυαλό σου ότι δεν είμαι φραγκοφονιάς .
Να σε ενημερώσω επίσης ότι το δικό μου ζητούμενο δεν είναι να αποδείξω πόσο καλό σκύλο έχω ή πόσο έχω εμβαθύνει τις γνώσεις μου αλλά η διασκέδαση .
Μην με κρίνεις λοιπόν εξ ιδίων .
Τώρα όσο για το Mareco δεν υπάρχει λόγος να αναφερθώ , θα την αφήσω απλά να νοιώθει σημαντική ζώντας τη ζωή της μέσα από ένα φόρουμ παριστάνοντας τον αστυνόμο δικαστή ντεντέκτιβ .
Κλείνοντας να ενημερώσω ότι όποιος έχει προσωπικό πρόβλημα μαζί μου καλό θα είναι να μη χαλάμε τη ροή του φόρουμ αλλά να μου τα πει από κοντά .
θέλω δημόσια να ζητήσω συγγνώμη από τον Φώτη γιατί όταν εκλαιγες και ζηταγες βοηθεια σε τηλεφωνική μας συνομιλία για λόγους που είχαν σχέση στην αντιμετώπιση που είχες από τον εκτροφεα εσυ και η σανελ σου τον συστησα ......κατα τα λοιπά δεν θα σχολιασω το ποστ σου ..........όπως γράφεις στην τελευταία παράγραφο σου <<Κλείνοντας να ενημερώσω ότι όποιος έχει προσωπικό πρόβλημα μαζί μου καλό θα είναι να μη χαλάμε τη ροή του φόρουμ αλλά να μου τα πει από κοντά .>>
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
θα σου δίνω τόση όση μπορείς να διαχειριστείς.
Ε όχι...με προσβάλλεις...αν μη τι άλλο, έχω αποδείξει επανηλλειμένα, ότι μπορώ μια χαρά να διαχειριστώ, τόνους βλακείας. Εσύ βέβαια, έχεις φτάσει ήδη στα όρια, αλλά μια πρόκληση δεν με χαλάει ποτέ.
 




panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Καταπληκτικό το νήμα.
Έκανε βέβαια "κοιλιά" για δυο - τρεις σελίδες με σχόλια που είχαν να κάνουν με ακτινογραφίες και υπερήχους, υγιές κουτάβια και καλές... λευτεριές κατά τα άλλα το νήμα είχε πλοκή, δολοπλοκίες, ίντριγκες.. δάκρυα χαράς και λύπης, όλα τα είχε.
Εγώ θα είμαι ειλικρινής... το χάρηκα.
Εύχομαι στο κορίτσι τα καλύτερα και δυνατά, τυχερά puppies.
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Καταπληκτικό το νήμα.
Έκανε βέβαια "κοιλιά" για δυο - τρεις σελίδες με σχόλια που είχαν να κάνουν με ακτινογραφίες και υπερήχους, υγιές κουτάβια και καλές... λευτεριές κατά τα άλλα το νήμα είχε πλοκή, δολοπλοκίες, ίντριγκες.. δάκρυα χαράς και λύπης, όλα τα είχε.
Εγώ θα είμαι ειλικρινής... το χάρηκα.
Εύχομαι στο κορίτσι τα καλύτερα και δυνατά, τυχερά puppies.
Το αυτο.. :p Συμφωνω απολυτα!!

Να ειναι γερα τα κουταβακια και να πανε ολα σε καλες οικογενεις. Φιλακια στην μουσουδα της Σανελ.
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Βαγγελη ευχομαι αν γεννησε η Channel να ειναι η ιδια και τα κουταβια της υγειεστατα.
Κατι εχω μπερδεψει με οσα διαβασα βεβαια, τελοςπαντων οπως και να εχει μην χαλατε τις καρδιες σας.
 






vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
εεεεετσι, να μη μένει παραπονεμένη!!!
Αυτές οι γυναίκες σου, διαπρέπουν πάντα ε?:D
έχω την αίσθηση ότι με όλα θηλυκά του σπιτιού ο θεός ήταν γενναιόδωρος μαζί μου.
Με τα αρσενικά μου τα χάλασε κάπως και μου τα έστειλε σε πολύ κολοπαιδασιόν έκδοση .
 
  • Like
Reactions: ghelly


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
έχω την αίσθηση ότι με όλα θηλυκά του σπιτιού ο θεός ήταν γενναιόδωρος μαζί μου.
Με τα αρσενικά μου τα χάλασε κάπως και μου τα έστειλε σε πολύ κολοπαιδασιόν έκδοση .
Μια χαρα στα εστειλε και τα αρσενικα , θα σε χαλαγε να ηταν φλωρουμπες :) :) αστα αυτα !!!! Χεχεχε
 
  • Like
Reactions: vagelis_ras


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
έχω την αίσθηση ότι με όλα θηλυκά του σπιτιού ο θεός ήταν γενναιόδωρος μαζί μου.
Με τα αρσενικά μου τα χάλασε κάπως και μου τα έστειλε σε πολύ κολοπαιδασιόν έκδοση .
Ξερεις τι εστι κάρμα??? Ό,τι δίνεις, παίρνεις αγαπητε!!!:p
 
  • Like
Reactions: vagelis_ras


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981