Θέλω Χάσκυ...


Status
Κλειδωμένο θέμα

twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
kongo1 Εγω τουσ 8εωρω σοβαρους λογους....Το εχετε κανει το σκυλι λες και ειναι οπλο λες και 8α σκοτοσω κανενα ελεος...Για πες μου εσυ ενα σοβαρο λογο που εχεις σκυλι kongo1(την 8εωρω γελοια ερωτιση)
 




mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
παρακουρασε το θεμα..twipsy τι συμφερον εχουν ολοι να στα λενε αυτα??
εχει καποιος συμφερον αν δεν παρεις εσυ σκυλι?
ελεος,για το καλο το δικο σου και του σκυλιου σου σου τα λενε..
 




mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
η γνωμη μου ειναι οτι ειναι παντελως ανετοιμος να παρει σκυλο..πρωτον γιατι δεν ξερει την φυλη του καθολου και δευτερον γιατι ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ.απο την στιγμη που θα μενει σε αλλο σπιτι το σκυλι τι καθομαστε και συζηταμε???
τι θα πει θελω σκυλο αλλα θα ζει αλλου??και γιατι μετα απο 20 σελιδες συζηταμε ακομα το που ζει πιο ευτυχισμενος ο σκυλος,σε κηπο η μαζι με την αγελη του??

twipsy μπηκες στον κοπο να κατσεις να διαβασεις το φορουμ καθολου???μαλλον οχι.μαλλον το μονο σου ζορι ειναι να παρεις σκυλο τωρα και τιποτα αλλα.
κριμα για αυτους που καθησαν και σπαταλησαν τον χρονο τους προσπαθωντας να σε ενημερωσουν..
ειπαμε να βοηθαμε ναι αλλα και ο υποψηφιος ιδιοκτητης πρεπει να εχει λιγο και το μυαλο και τα αυτια του ανοιχτα..:(
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
καλησπερα και χρονια πολλα!
βασικα δε ξερω αν αυτα που θα πω μπορουν να σου φανουν χρησιμα μιας και ηδη εχουν υποθει πολλα ωστοσο εγω θα σου δωσω μια πολυ γενικη ιδεα για τα δικα μου λαθη "παθη"...

ηθελα και εγω απεγνωσμενα ενα samoyed ...οχι απλα γιατι ειναι ομορφο αλλα και γιατι μενω μονη μου σε ενα σπιτι και επελεξα πως αυτη ΘΕΛΩ να ειναι η συντροφια μου, η παρεα μου!

εστω και αν ζω σε διαμερισμα με την χιονη συμβιωνουμε τελεια...μελεταμε η μια την αλλη σε καθημερινη βαση.

επελεξα αυτη τη ρατσα οχι γιατι εχει απαλη γουνα αλλα γιατι εμαθα μετα απο πολυ διαβασμα πως ειναι φιλικο ζωο με ολους,ανθρωποκεντρικο μιας και αναζητουσα σκυλο που θα με συνοδευε παντου!ωστοσο ηξερα πως εχω χρονο για την εκτονωση της και δευτερον πονταρα στο παρατημενο γηπεδο της γειτονιας μου μιας και γνωριζω πως εχει τασεις φυγης...

ολα σχεδιασμενα λοιπον...

το μονο που δεν σχεδιασα ειναι απο που θα γινει η αγορα του!

και λογω βιασυνης και λαχταρας αλλα πανω απο ολα ελλειψη εμπειριας και γνωσης την πηρα απο pet shop...

καλα ειναι η ζωη μου τωρα αλλα να ξερεις πως εχει επισκεφτει κτηνιατρο τουλαχιστον 5 φορες εκτος των εμβολιων της και αυτο λογω πνευμονιας απο βηχα εκτροφεων και δεν σχολιαζω καν την μορφολογια της που το μονο κοινο με τα samoyed ειναι το λευκο της χρωμα!


φτιαξε καφεδακι και αραξε να μαθεις...εσεις τα νεα παιδια εξαλου εχετε πολυ καλη σχεση με τα pc και το απολαμβανεται σε σχεση με εμας τα ραμολημεντα!!:p

καλη χρονια σε ολους με χρονια πολλα ποιοτικα και ευτυχισμενα..

χιονη-δεσποινα :D
 


kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
Πολύ σωστά τα λες Δέσποινα, μακάρι να εισακουστεί έστω το 1/10 από αυτά που έχουν ειπωθεί σε αυτό το θέμα!
YΓ: η Χιόνη αν μη τι άλλο , είναι από τα ομορφότερα σκυλιά που έχω δει στη ζωή μου!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Βρε παιδιά...ο άνθρωπος είπε ότι θα ψάξει να βρει απο εκτροφέα και ότι δεν θα πάρει από pet shop..
Είπε ότι αν δει ότι είναι ευτυχισμένο στο διαμέρισμα που μένει θα το κρατήσει μαζί του
Είπε ότι όταν θα παει για σπουδες θα το πα΄ρει μαζί του σε μονοκατοικία..
Κάθεται και μας απαντάει σε όλα και προσπαθεί να μας πεισει ότι λατρεύει τα Χάσκυ, (για τους δικούς του λόγους)...και θα το προσέχει.
Δηλαδή τι άλλο πρέπει να κάνει? Για να καταλάβω...
Επαναλαμβάνουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια...
Άλλος στη θέση του θα μας είχε στείλει στο δ.....και θα είχε εξαφανιστεί..
Και μη ξεχνάτε ότι έχετε να κάνετε με ένα παιδί 18 χρονών...ας θυμηθούμε λίγο πως είμασταν και εμέις στα 18 μας...!!!
Δεν θελω να προσβάλλω κανέναν...και συμφωνώ με όσα έχουν ειπωθεί γιατι κάποια τα έιπα και εγω...αλλά ας μέινουμε στα θετικά...!!!
:D:D:D:D:D:D
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
ειχα την ελπιδα να το πει καποιος αυτο κατερινα Ευχαριστω...Μπορει να μην εχω τοσο εμπειρια στα σκυλια οπως εσεις ( Για διαφορους λογους 1ασ ειναι τις ηλικιας) αλλα Με ρωτατε και απανταω συνεχια τα ιδια κατι που προσεξε η κατερινα και την ευχαριστω :) Επισεις συνφωνω οτι πρεπει να μα8ω και αλλα πραγματα για την φυλη και οτι Στο τελος το μονο σιγουρο(αφου μα8ω και αλλα) ειναι να αγαπισω περισσοτερο την φυλη...Επισεις μπορει οι λογοι που 8ελω να παρω σκυλο να μην σας φενονται σοβαροι ομως εγω για αυτους τους λογους 8ελω σκυλο και ιδιεταιαρα χασκι..
 


Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
ειχα την ελπιδα να το πει καποιος αυτο κατερινα Ευχαριστω...Μπορει να μην εχω τοσο εμπειρια στα σκυλια οπως εσεις ( Για διαφορους λογους 1ασ ειναι τις ηλικιας) αλλα Με ρωτατε και απανταω συνεχια τα ιδια κατι που προσεξε η κατερινα και την ευχαριστω :) Επισεις συνφωνω οτι πρεπει να μα8ω και αλλα πραγματα για την φυλη και οτι Στο τελος το μονο σιγουρο(αφου μα8ω και αλλα) ειναι να αγαπισω περισσοτερο την φυλη...Επισεις μπορει οι λογοι που 8ελω να παρω σκυλο να μην σας φενονται σοβαροι ομως εγω για αυτους τους λογους 8ελω σκυλο και ιδιεταιαρα χασκι..
Εγώ σου εύχομαι να βρείς ένα χάσκυ και να ζήσετε κι εσύ κι αυτό, ευτυχισμένοι.

ΥΓ. Χωρίς παρεξήγηση, μια και έπιασες αυτά που πρέπει να μάθεις, βάλε στη λίστα σου και την ελληνική γραφή γιατί την έχεις τσακίσει.
 


gropius

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2009
153
0
Πειραιάς
Twispy εγω ειχα χασκυ και μαλιστα το ειχα αγορασει οταν ημουν στην ηλικια σου σχεδον (17).Ηταν κουκλος και μαλιστα μου το αγορασε ο πατερας μου απο εκτροφειο στην ρωσια αφου ειχε την δυνατοτητα να παει ο ιδιος.Απο την εμπειρια μου τα χρονια που ζησαμε μαζι θελω να σου πω πως εκτος απο απλα ομορφα ειναι δυσκολα σκυλια και σιγουρα θα χρειαστει εκπαιδευση για να συμβιωσετε οσο καλυτερα γινεται.Ειναι περηφανα και εγωιστες και δυσκολα στην ηλικια που εισαι θα μπορεσεις να εισαι εσυ ο αρχηγος της...αγελης.Οπωσδηποτε εκπαιδευση λοιπον αν αποφασισεις την αγορα του.Οπως εσυ τωρα ετσι ημουν και γω τοτε,τρελα να αποκτησω ενα τετοιο σκυλι,ενθουσιασμος τεραστιος αλλα και αρκετα...ανωριμος(βεβαια στα 17 μου δεν το καταλαβαινα ο ιδιος),κατι που με οδηγησε ναι μεν να παρω την ρατσα που ηθελα αλλα να κανω και λαθη που εκαναν δυσκολη την συμβιωση μαζι του.Τον λατρευα και αυτος εμενα και περασαμε ομορφες στιγμες ομως και αρκετες δυσκολες.Κατσε λοιπον και διαβασε πρωτα για τα χασκυ με ηρεμια και προσοχη,ενημερωσου και απο το φορουμ για τους τετραποδους φιλους μας γενικοτερα και παρε ετσι υπευθυνα την αποφαση σου!:)
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
8α λαβω υποψην μου αυτα που ειπε στο τελος το παιδι..Αλλα και παλι Πιστευω οτι στο τελος 8α παρω χασκι..Τεσπα..Μεχρι να παρω 8α διαβασψ χρησιμες πληροφοριες στο φορουμ..Εχω αρχισει ιδι και διαβαζω εδω και 3ης μερες..

Καλη χρονια σε ολους αντε και ο καινουργιος χρονος να σας βρει με οτι επι8ειμιτε εμενα με ενα χασκι :)
 


Meli

Active Member
1 Οκτωβρίου 2009
37
0
Ναυπλιο
Εγω ευχομαι ο καινουριος χρονος να δώσει σε όλους σας φώτιση ωστε να μην ασχοληθειτε αλλο με αυτο το topic!
Καλή Χρονιά!
 








twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
Παιδια σας παρακαλω ψαχνω τοσο καιρο για χασκι και δεν βρισκωω αν εχετε καμια γεννα ποσταρετε εδω ευχαριστω
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εδω απαγορευονται να αναρτηθουν γεννες απο μελη που δεν ειναι εκτροφεις!!!

Γεννες μονο απο εκτροφεις επιτρεπονται!
 




Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Εκτος απο την τραγικη αντιμετοπιση που ειχες στην αρχη του θεματος, οσον αφορα σε αυτα που σου ελεγαν τα παιδια - εχεις τραγικη αντιληψη και στο θεμα "ψαχνω σκυλο"... Που το ψαχνεις, στις αγγελιες; Απευθυνθυηκες σε εκτροφεις; Εκανες ερευνα; Τι θα παρεις, οτι ναναι;; Εχω εγω ενα Husky θελεις; Πρωτο μαγκα μου, θα δεις! E - E ; ελα και θα σε φτιαξω, θα στο δωσω φθηνα!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.894
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@