Θα μου στρίψει...


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Πουθενά μέσα στον κήπο μπας κι έχει φρεσκοσκαμένο χώμα;

Μπας και πεθανε και την έχωσε κανένα από τα άλλα.....

Μακάβριο....το ξέρω, απλά προσπαθώ να σκεφτώ ότι πιο παράλογο....μπας και βρεθεί άκρη....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Ρε παιδί μου, φτιάξε 20 αφίσες να λες οτι χάθηκε, κουφό, τυφλό, ηλικιωμένο. Και βάλτες στις κολώνες γύρω-γύρω. Μήπως τυχόν ως δια μαγείας βρέθηκε εκτός σπιτιού σου και κάποιος την έχει βρει.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
όχι βόλτα δεν έβγαιναν...ποτέ. Αυτά φοβούνται και τη σκιά τους...θα τα βγάλω και έξω...εντωμεταξύ με τόσα φυτά είναι και σχεδόν απίθανο να μπόρεσε κάποιος να τη δει από το δρόμο....εδω τα Golden δεν φάινονται...πρέπει να ξε΄ρεις ότι υπάρχουν 2 yorkies στο σπίτι...
Θα μου πεις το έχω πει ότι τα φιλοξενώ...
Ρε παιδιά , μπας και βρήκε τρόπο ο "παράνομος" εκτροφέας και βρήκε διεύθυνση και ήρθε και τη πήρε?
 


aris83

Well-Known Member
17 Απριλίου 2010
202
0
Γέρακας
ότι ο σκύλος αγνοείται πιστεύω είναι καλό και χαρακτηρίζει πλήρως την κατάσταση
μακάρι να βρεθεί πραγματικά:(
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Στο παλιο μας ψυγειο,που δεν ηταν κλειστο απο πισω, ειχε μπει μια φορα ενα γατακι! Μηπως...?
Μπορει να κοιταξες και εκει Κατερινα αλλα καθομαι στο σπιτι ,χαζευω γυρω και ψαχνω πιθανες κρυψωνες και μερη...

Την κλοπη σκευτομαι περισσοτερο. Αλλα αφου αυτο φοβοταν την σκια του θα εκατσε να το πιασουν καποιοι ξεκαρφωτοι??? :S
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.884
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ρε παιδιά , μπας και βρήκε τρόπο ο "παράνομος" εκτροφέας και βρήκε διεύθυνση και ήρθε και τη πήρε?
Και γιατί άφησε το άλλο;

Ρε παιδί μου, φτιάξε 20 αφίσες να λες οτι χάθηκε, κουφό, τυφλό, ηλικιωμένο. Και βάλτες στις κολώνες γύρω-γύρω. Μήπως τυχόν ως δια μαγείας βρέθηκε εκτός σπιτιού σου και κάποιος την έχει βρει.
Συμφωνώ... ήθελα κι εγώ να το προτίνω.
 






harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Απο καπου μπορει να μπαζει η περιφραξη και καποιος μπορει να του εκανε γλύκες, αυτο να σηκωθηκε στα δυο ποδια και μετα να το τραβηξε εξω μεσα απο τα καγγελα. Φυσικα παλι απιθανο, γιατι ειναι φοβικο. Η Ζηνα παντως χωραει μεσα απο καγγελα.
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Αν βάλεις αγγελία, γράψε χάθηκε. Άλλωστε αυτό έγινε!
Ίσως αξίζει να γράψεις και ότι δίνεται αμοιβή για παν ενδεχόμενο...
Απλά καλό είναι να μην βάλεις το δικό σου τηλέφωνο, πάρε ένα καρτοκινητό.
Σε τέτοιες αγγελίες δυστυχώς απαντάνε πολλοί βλαμμένοι...

Μπορώ αν θέλεις να σου φτιάξω και ποστεράκι, απλά στείλε μου τις σωστές φωτογραφίες γιατί δεν θυμάμαι ποια είναι ποια (μην βάλω λάθος σκυλάκι).
Κάνε και μια δήλωση απώλειας στην αστυνομία, δεν έχεις να χάσεις τίποτα...
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο :-|
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
κανεις δεν νομιζω να εκλεβε δωδεκα χρονων κουφό τυφλο σκιλακι.... διπλα σε αστυνομικό τμημα....
υπαρχουν τόσα άλλα... ουτε και ο προηγουμενος ιδιοκτητης ( παπυμιλας)
ψαξτε και ξαναψαξτε και ξανα μανα......
ευχομαι να βρεθει γρηγορα....
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Αν το εκλεψαν ομως εννοειται οτι δεν θα ηξεραν ουτε οτι ειναι 12 χρονων ουτε τυφλο ουτε και κουφο.
Το διπλα βεβαια σε αστυνομικο τμημα ειναι ενα θεματακι.
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Στο παλιο μας ψυγειο,που δεν ηταν κλειστο απο πισω, ειχε μπει μια φορα ενα γατακι!
Νικο, μου θυμισες μια τρελλη ιστορια τωρα. Πριν δυο χρονια, ενα κουταβακι μια σταλιά βρισκοταν στο πισω καθισμα του αυτοκινητου μιας φιλης. Το ειχε μαζεψει από τον δρομο. Το αφησε στο αυτοκινητο για λιγο και όταν ξαναγυρισε αυτό ειχε εξαφανιστει.
Ακουγε όμως καποιον μικρο θυρυβο. Ηρθε στο γραφειο μου και αναγκαστηκα να ξηλωσω το μισο αμαξι πισω και τελικα το εβγαλα από το πορτ μπαγκαζ, τραβωντας το πανω από τον θόλο της πισω ροδας. Μου πηρε πανω από μια ωρα να το βγαλω.
Ηταν απιστευτο το πώς χωθηκε εκει μεσα.
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Οι καναπεδες και τα μπαουλοντίβανα παλιου τυπου συχνα εχουν τυφλά σημεια. Αν εχεις τετοια, τραβα τα όλα και δες από πισω χαμηλα για ανοιγματα. Εκει που τελειωνει η πλατη τους.

Θα σας αηδιασω λιγο αλλά στο εξοχικο μας ειχαμε βρει παλια ένα ψοφιο μεγαλο ποντικι μεσα στο μπαούλο που εχουν από κατω καποια καναπεδοκρέβατα. Ειχε μπει από πισω και εμεινε εκει.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Koυταβια ,γατια ,παιδια... Διαβολου εργαστηρι το μυαλο τους.

edit:
Οι καναπεδες και τα μπαουλοντίβανα παλιου τυπου συχνα εχουν τυφλά σημεια. Αν εχεις τετοια, τραβα τα όλα και δες από πισω χαμηλα για ανοιγματα. Εκει που τελειωνει η πλατη τους.
Eνα γατι στο σαλονι μας. Νιαου,νιαου , ρε που ειναι το γατι,που ειναι το γατι...Ακουγοταν απο τον καναπε! Σηκωνουμε μαξιλαρια,κοιταμε κατω απτον καναπε ΤΙΠΟΤΑ!!! Ειχε βρει μια μικρη τρυπα κατω απτον καναπε και μπηκε μεσα!Ξηλώσαμε την φοδρα(ετσι λεγεται???) για να το βγαλουμε!
 
Last edited:


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δεν ξέρω...τι να πω...μόνο τη κλοπη μπορω να σκεφτω..γιατι στο σπίτι και στον κήπο δεν είναι σίγουρα...έχω ψάξει παντού...ουτε μπορέι να το σκάσει από πουθενά...το ε΄χω τσεκάρει και αυτό...
Ειρήνη είναι η σκυλα που δεν κρατάω εγω...η άλλη με τα πεσμένα αυτιά...με τη μάυρη μύτη γιατί η 'αλλη έχει καφέ μυτούλα...