ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΣΕΥΛΕΥΣΗ ΣΕ ΕΚΘΕΣΗ


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Το έπαθα κι εγώ πέρισι - και ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

α) ήρθα από Παξούς (ξέρετε το νησάκι κάτω από την Κέρκυρα) και όχι Λάρισα.
β) άργισα 5 λεπτά (ζήτημα) γιατί έβρεχε και καθόμουν κάτω από το στέγαστρο (50μ από τον στοίβο) περιμένοντας να δω τους 3 σκύλους που είχαν σειρά πριν από εμένα. Όταν αντί για έναν από αυτούς, είδα τον σκύλο που είναι ΜΕΤΑ από τον δικό μου, έτρεξα να διακόψω (με τον σκύλο μου πανέτοιμο δίπλα μου).
γ) παρακαλούσα ΜΟΝΟ να ρωτήσουν την κριτή να αποφασίσει η ίδια. Τους είπα πως έχω κάνει 8 ώρες δρόμο για να έρθω. Πως δεν έχει άλλη συμμετοχή στη φυλή μου.... μπλά, μπλα, μπλά... πως άργησα πολύ ΛΙΓΟ γιατί προχώρισαν πολύ ΓΡΗΓΟΡΑ, καθώς οι 3 σκύλοι (3ων διαφορετικών φυλών) πριν από τον δικό μου δεν ήρθαν...

ΜΑΤΑΙΑ.

Δεν ξέρω γιατί είναι τόσο αυστηροί. Είχαν κερδίσει πολύ χρόνο λόγο των απουσιών... δεν θα τους καθηστερούσα καθόλου.
 
Last edited:


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
Αν ισχυουν οσα αναφερει ο κυριος Τσιωνας, ότι δηλαδη εχει συμβει να δεχτουν εκθετες που προσηλθαν με καθυστερηση, και δεδομενου ότι ηταν η μοναδικη συμμετοχη με δειγμα της συγκεκριμενης φυλης, επρεπε πιστευω να τον δεχτουν, ανεξαρτητα απο την αποσταση την οποια διενυσε για να ερθει.
Αν υπηρχε κι άλλος εκθετης όμως, τοτε θα επρεπε να τον ρωτησουν αν δεχεται.

Από την άλλη, οι κανονισμοι είναι κανονισμοι και αν δεν εφαρμοζονται αυστηρα θα κανει ο καθενας ο,τι θελει. Αρκει να εφαρμοζονται το ιδιο για ολους.
συμφωνω απολυτα με τον Αρη


ομως, Κε Τσιωνα εσεις απογοητευτηκατε , οπως επι λεξη αναφερατε , απο τον κ.ο.ε ,εγω απογοητευτηκα απο εσας ,μετα απο την εγγραφη σας στο forum αυτο στις 16-07-2007 και εχοντας ενα post στο ιστορικο σας επανερχεστε με μια τυπου "καταγγελια"
με κανετε να πιστευω οτι μετα απο την απουσιας αυτη που βεβαια ειναι δικαιωμα σας ,ερχεστε να χρεισιμοποιησετε τους ανθρωπους του forum για προσωπικο σας ζητημα,οπως εσεις ειπατε δεν ειστε νεος στο χωρο ,ειστε εκτροφεας με πολλες συμμετοχες στο ενεργητικο σας ,που εισασταν τοσο καιρο να μας δωσετε τα φωτα σας ?για τη φυλη σας αλλα και γενικοτερα για κυνοφιλικα θεματα ? παρα μονο επανερχεστε για δικο σας οφελος την ιδια κιολας μερα που οπως εσεις λετε αδικηθηκατε ?

Κρινα Χαστουπη
 


Alex

Member
16 Ιουλίου 2007
6
0
Αγαπητη Κρινα
Εγραφα στο φορουμ με το ονομα ancientridge.μετα απο μια διαμαχη που ειχα με καποια μελη αποφασισα να μην ξαναγραψω.Απλα επειδη ξερω οτι το γραμμα που εστειλα στον ΚΟΕ ισως να μην διαβαστει ποτε το ανεβασα και εδω μηπως καποιο μελος του ΚΟΕ το διαβασει.Ζητω συγνωμη που χρησιμοποιησα το φορουμ και ενα υπαρχει η δυνατοτητα μπορεις να μου πεις πως μπορω να διαγραφω?
Ευχαριστω
 




Alex

Member
16 Ιουλίου 2007
6
0
ναι αλλα δν μπορω να βρω τον κωδικο και μπηκα με το ονομα alex.πως μπορω να διαγραψω και τους δυο λογαριασμους?
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
η κρινα δεν λεει αυτο.δεν λεει να το διαγραψεις. λεει που ειστε ολοι εσεις οι εκτροφεις που θυμαστε το φορουμ μονο οταν θιγεται το τομαρακι σας. και αυτο δεν ισχυει αγαπητε μονο με σενα.
πριν λιγο καιρο με αφορμη το ''πραξικοπημα'' του ΚΟΕ -κατι με τις γεννες ειχε να κανει - εμφανιστηκαν ολοι οι ''θιγομενοι'' σαν τα σαλιγκαρια μετα την βροχη και βεβαια μετα παλι ξαναμπηκαν στο καβουκι τους.για να κατσετε να ξεστραβωσετε και μας τους υπολοιπους οταν δεν ''ακουμπα'' το .τομαρι σας αγρον αγοραζετε,πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.
τωρα θες να κατσω εγω να παρω στα σοβαρα το θεμα σου ,που στο φιναλε , τυπικα εχεις αδικο.
 
Last edited:


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
μπηκες ειπες τον πονο σου δεν σου αρεσαν οι απαντησεις
και φευγεις!!ωραιος εισαι σε παω
επρεπε ολοι να κραξουμε τον κοε!!
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
μπορείτε να στείλετε μήνυμα στον διαχειριστή για να διαγράψει τον ενα απο τους δύο λογαριασμούς, δεν υπάρχει λόγος να διαγραφούν και οι δύο.
Καλό θα ήταν πάντως να παραμείνετε στο φόρουμ και να μας ενημερώσετε για την φυλή.
 


Alex

Member
16 Ιουλίου 2007
6
0
και παλια που εμπαινα με κραζαν αλλοι που δεν αντεχουν την αληθεια.Για να τελειωνουμε και να μην σας ενοχλω αλλο πως μπορω να διαγραφω και να διαγραψω το ποστ που εκανα.
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
και παλια που εμπαινα με κραζαν αλλοι που δεν αντεχουν την αληθεια.Για να τελειωνουμε και να μην σας ενοχλω αλλο πως μπορω να διαγραφω και να διαγραψω το ποστ που εκανα.
μηπως δεν αντεχεις εσυ την αληθεια που εγραψα
 


mariakapa

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
167
0
Aθηνα
Εγω δεν συμφωνω να διαγραφητε. Το forum ειναι δημοκρατικοτατο. Ακουει ολες τις αποψεις. Υπαρχει παντα ο λογος και ο αντιλογος.
 


Alex

Member
16 Ιουλίου 2007
6
0
πουφ
εχω κανει 2 γεννες σε 8 χρονια και 15 κουταβια μου σταλθηκαν ολα στις ΗΠΑ.Απλα οταν πηγαινω και στιριζω τις εκθεσεις απο το 2003 και για μιση ωρα καθυστερηση με πετανε εξω αγανακτησα.Καλα κανανε απλα θα μπορουσαν με καλη θεληση να με αφησουν.Δεν καταλαβαινω γιατι τοση εχθρα για ενα ποστ που εκανα.Το εκανα στην ενοτητα των εκθεσεων.Συμπερασμα.1.Εχω στειλει γραμμα στον διαχειριστη να με διαγραψει ετσι ωστε να μην σας ξαναενοχλησω 2.Μην μας βαζεις ολους στο ιδιο τσουβαλι.
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
δεν ειπα να μην μας ξαναενοχλησεις -κανενας δεν το ειπε.αλλα ελα στο φορουμ οχι μονο για το προβλημα σου, ελα να ενημερωσεις για την ρατσα , για την διατροφη ,για την εκπαιδευση για ολα , οπως κανει π.χ. ο amaltheas, η κρινα και καποιοι αλλοι λιγοι εκτροφεις, αυτο λεω. εμενα π.χ. ηδη μου κεντρισες το ενδιαφερον τι ειναι αυτα τα σκυλια.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
εχω κανει 2 γεννες σε 8 χρονια και 15 κουταβια μου σταλθηκαν ολα στις ΗΠΑ.Απλα οταν πηγαινω και στιριζω τις εκθεσεις απο το 2003 και για μιση ωρα καθυστερηση με πετανε εξω αγανακτησα.Καλα κανανε απλα θα μπορουσαν με καλη θεληση να με αφησουν.Δεν καταλαβαινω γιατι τοση εχθρα για ενα ποστ που εκανα.Το εκανα στην ενοτητα των εκθεσεων.Συμπερασμα.1.Εχω στειλει γραμμα στον διαχειριστη να με διαγραψει ετσι ωστε να μην σας ξαναενοχλησω 2.Μην μας βαζεις ολους στο ιδιο τσουβαλι.
Είμαι πάρα πολύ νέος στο forum και σαφέστατα δεν ξέρω το πρωτόκολλο των εκθέσεων σε όλες του τις λεπτομέρειες. Σε κάθε περίπτωση, δεν ξέρω τις εξαιρέσεις (η γνώση αυτή αποκτάται μόνο με μεγάλη εμπειρία). Εχω, όμως, να σας πω ορισμένα πράγματα:
α) Ενας εκτροφέας μιάς τόσο σπάνιας φυλής, που μάλιστα έχει εξάγει κουτάβια στο εξωτερικό, θα έπρεπε να γράφει στο dogforum
β) Η ταπεινή μου γνώμη θα έλεγε ότι η περίπτωσή σας (όπως και της Dr. Zhivago, παραπάνω) ήταν μία σαφής εξαίρεση που θα έπρεπε να αντιμετωπιστεί ευνοϊκά, μιάς και προσωπικά είδα και άκουσα κάποιες παρόμοιες εξαιρέσεις χτες και προχτές. Σαφώς θα υπάρχει και αντίλογος σε αυτό και θα παρουσιαστούν πολλοί λόγοι υπέρ του να μην καταστρατηγείται ο κανονισμός (όπως σε χιλιάδες περιπτώσεις συναλλαγής με το Ελληνικό Δημόσιο)
γ) Θα πρέπει να ξέρετε ότι λίγοι γράφουν και πολλοί διαβάζουν. Μπορεί κάποιοι να είναι πιό οξείς από κάποιους άλλους (αυτό που λέτε "έχθρα"). Στο topic αυτό, λίγοι θα γράψουν, αλλά όλοι σχεδόν θα διαβάσουν τα posts και θα διαμορφώσουν άποψη
δ) Ναι, δεν πρέπει να μπαίνουν όλοι στο ίδιο τσουβάλι
ε) Δεν νομίζω ότι κάποιος που γράφει στο forum ενοχλεί τους άλλους, εκτός και αν είναι αγενής και υβριστικός
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
η κρινα δεν λεει αυτο.δεν λεει να το διαγραψεις. λεει που ειστε ολοι εσεις οι εκτροφεις που θυμαστε το φορουμ μονο οταν θιγεται το τομαρακι σας. και αυτο δεν ισχυει αγαπητε μονο με σενα.
πριν λιγο καιρο με αφορμη το ''πραξικοπημα'' του ΚΟΕ -κατι με τις γεννες ειχε να κανει - εμφανιστηκαν ολοι οι ''θιγομενοι'' σαν τα σαλιγκαρια μετα την βροχη και βεβαια μετα παλι ξαναμπηκαν στο καβουκι τους.για να κατσετε να ξεστραβωσετε και μας τους υπολοιπους οταν δεν ''ακουμπα'' το .τομαρι σας αγρον αγοραζετε,πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.
τωρα θες να κατσω εγω να παρω στα σοβαρα το θεμα σου ,που στο φιναλε , τυπικα εχεις αδικο.
-Σε εκεινο που ονομαζεις "πραξικοπημα" στον ΚΟΕ (ειχε να κανει με το επιτραπει να ειναι ελευθερο το οριο των γεννων των θηλυκων σκυλων)
ειχα συμμετασχει ενεργα στη συζητηση και δεν το ειχα κανει επειδη με αφορουσε προσωπικα.Αλλωστε εαν ενας κανονισμος δεν με βρισκει συμφωνη ,δεν με υποχρεωνει κανεις να τον ακολουθησω.
-Τυπικα ο κυριος Τσιωνας εχει αδικο και νομιζω πως το αναγνωριζει.Εκεινο που ειναι ενοχλητικο ειναι οταν ο τυπος τηρειται αναλογα με το ποιος εισαι...φιλος η εχθρος,γνωστος η αγνωστος.
-Η συμμετοχη των εκτροφεων στο forum ειναι επιθυμητη και δυνητικα εποικοδομητικη,με την διαφορα πως ειναι απολυτως προαιρετικη.
Γενικοι χαρακτηρισμοι και αφορισμοι δεν προσελκυουν μελη,μαλλον τα απωθουν.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Προσωπική μου άποψη...

Κανένας δεν πρέπει να γράφει εδώ.
Ο καθένας γράφει όποτε θέλει, όσο θέλει και ότι θέλει εφόσον σέβεται τους κανονισμούς του forum.
Και ο καθένας που διαβάζει είναι ελεύθερος να βγάλει ότι συμπεράσματα θέλει και αν επιθυμεί να τα γράψει επίσης εφόσον σέβεται τους κονονισμούς.
Αν υπάρχει διαφωνία, προκύπτει συζήτηση και όχι απαραίτητα πρόβλημα.

Όταν γράφουμε κάτι σε ένα forum, ξέρουμε εξ αρχής ότι μπορεί να πάρουμε απαντήσεις από οποιοδήποτε μέλος.
Αν δεν θέλουμε απαντήσεις, πολύ απλά δεν γράφουμε σε forum.
Και αν δεν μας αρέσουν οι απαντήσεις, δεν ζητάμε τη διαγραφή όσων γράψαμε.
Απλά σκεφτόμαστε γιατί πήραμε τις απαντήσεις που πήραμε και ανάλογα αποφασίζουμε τι και αν θα ξαναγράψουμε.

Ας μην δημιουργούμε θέμα εκεί που δεν υπάρχει :)
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
Ας μην δημιουργούμε θέμα εκεί που δεν υπάρχει :)
Κατα την γνωμη μου ,
δημιουργειται θεμα οταν υπαρχουν γενικοι χαρακτηρισμοι-αφορισμοι του τυπου
"ολοι εσεις οι εκτροφεις που θυμαστε το φορουμ μονο οταν θιγεται το τομαρακι σας...."
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Προσωπική μου άποψη...

Κανένας δεν πρέπει να γράφει εδώ.
Ο καθένας γράφει όποτε θέλει, όσο θέλει και ότι θέλει εφόσον σέβεται τους κανονισμούς του forum.
Και ο καθένας που διαβάζει είναι ελεύθερος να βγάλει ότι συμπεράσματα θέλει και αν επιθυμεί να τα γράψει επίσης εφόσον σέβεται τους κονονισμούς.
Αν υπάρχει διαφωνία, προκύπτει συζήτηση και όχι απαραίτητα πρόβλημα.

Όταν γράφουμε κάτι σε ένα forum, ξέρουμε εξ αρχής ότι μπορεί να πάρουμε απαντήσεις από οποιοδήποτε μέλος.
Αν δεν θέλουμε απαντήσεις, πολύ απλά δεν γράφουμε σε forum.
Και αν δεν μας αρέσουν οι απαντήσεις, δεν ζητάμε τη διαγραφή όσων γράψαμε.
Απλά σκεφτόμαστε γιατί πήραμε τις απαντήσεις που πήραμε και ανάλογα αποφασίζουμε τι και αν θα ξαναγράψουμε.

Ας μην δημιουργούμε θέμα εκεί που δεν υπάρχει
Eτσι ακριβώς!!! :)
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Πως αλλαζουν ομως οι καιροι(καλως)καποτε επαιρνε φωτια και η πυροσβεστικη δεν ερχοταν ποτε.:):):)
Τωρα βλεπω και κομαντος διασωσης,σωσιβια,και ολα τα εξαρτηματα,εδω παραμενει σκυλοφορουμ και εμεις ανθρωποι.
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
απο Alex : Δεν καταλαβαινω γιατι τοση εχθρα για ενα ποστ που εκανα.
λυπαμαι αν ελαβες αυτο
σκοπος μου δεν ειναι η ακυρωση αλλα ο διαλογος
θεωρω οτι σε δημοκρατικη κοινωνια μπορω να πω ελευθερα τη γνωμη μου
στοχος μου δεν ηταν το post αλλα η απουσια σου και η επανοδος σου για προσωπικο σου οφελος
δυστυχως αυτο ειναι χαρακτηριστικο της ανθρωπινης αγελης ,ευτυχως δεν ειναι μεσα στα στανταρ της φυλης μας
δεν γινεσε ενοχλητικος και το ξερεις και μην το χρεισιμοποιεις αυτο ως δικαιολογια διαγραφης ,ειναι πολυ ευκολος δρομος και δεν ταιριαζει σε εκτροφεα
δεν μπορεις να ακους παντα αυτα που θελεις ,μεινε να μαθουμε εμεις απο εσενα και εσυ απο εμας,γινε συλλογικος και οχι ατομικος
αυτο ηθελα να καταλαβεις απο την αρχη