Κάποιο site με είδη για σκύλους;


nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Γιατι απορεις ? 99 ρατσες , για ολους εχει ο μπαχτσες!

Εδω κοιταμε να μην περναμε ουτε εξω απο τα petshity, και αυτο να το διαφημισουμε κιολας? ... Δεν ειναι καπως?..
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Μπράβο μπουλης και weightbull.gr - από ωραία μαγαζιά ψωνίζετε...

http://www.petsandgarden.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=64&Itemid=1 - όλα τα τάχει ο μπαξές...

Weightpull την ποικιλία που την έχει...? Μόνο σε κάτι sm αξεσουάρ είδα ποικιλία, λες και είναι βεστιάριο για το Rocky Horror Picture Show (που το θυμήθηκα...). Άμα όμως βρω κόκκινο βρακί βινύλ για το γαλλικό πάω πάσο... :D

Ελληνικό pet shop με ποικιλία δεν έχω βρει ακόμη...
 


μπουλης

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2010
752
306
n.smirni
Γιατί δεν το είχα δει.
Αλλά και να το είχα δει, από την στιγμή που είχε το προϊόν που ήθελα, πάλι θα το αγόραζα.
Δεν είμαι υποκριτής! (προς Θεού δεν αναφέρομαι σε εσένα)

Η τιμή του ήταν πολύ καλή, και η εξυπηρέτηση επίσης.
Επίσης σίγουρα υποστηρίζω τις Ελληνικές επιχειρήσεις, την στιγμή που είναι ισάξιες των ξένων.

Από εκεί και πέρα καλές οι Σταυροφορίες, αλλά μην μου πείτε ότι δεν σας έχει τύχει να αγοράσετε από pet shop.
 


nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Κοιτα , επειδη εχω κανει την πατατα και εχω τυπου πετσοπικο σκυλο, προσπσθω να εξιλεωθω με οποιον τροπο, οποτε οχι, δεν εχω ψωνισει ποτε απο μαγαζι που πουλαει και κουταβια.;)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Γιατί δεν το είχα δει.
Αλλά και να το είχα δει, από την στιγμή που είχε το προϊόν που ήθελα, πάλι θα το αγόραζα.
Δεν είμαι υποκριτής! (προς Θεού δεν αναφέρομαι σε εσένα)

Η τιμή του ήταν πολύ καλή, και η εξυπηρέτηση επίσης.
Επίσης σίγουρα υποστηρίζω τις Ελληνικές επιχειρήσεις, την στιγμή που είναι ισάξιες των ξένων.

Από εκεί και πέρα καλές οι Σταυροφορίες, αλλά μην μου πείτε ότι δεν σας έχει τύχει να αγοράσετε από pet shop.
Ποιες σταυροφορίες καλέ... κι εγώ έχω ψωνίσει απ το pet shity, αναγκαία πράγματα που έπρεπε να πάρω εκείνη τη στιγμή (Milbemax, Hills κτηνιατρικές τροφές κλπ.). Για "shopping" όμως δεν θα μπω στο μαγαζί αυτό γιατί στο κάτω-κάτω ούτε καμια ιδιαίτερη ποιότητα έχει αλλά ούτε και τιμές της προκοπής (τουλάχιστο σε λουριά, οδηγούς και τέτοια).
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Πόσο μάλλον αν αυτό που ψάχνεις το έχει μόνο το συγκεκριμένο μαγαζί.;)
Αρα που καταλήγουμε?
Εξαρτάται τι ψάχνει κανείς. Έχετε ψάξει σε ξένο Pet shop που δεν πουλάει ζώα και δεν έχετε βρει?

By the way που λένε και στο χωριό μου, ιδού το πόστερ που σκέφτομαι να πάρω - λέω να το βάλω στο σαλόνι...
http://www.cafepress.com/dogs_of_war.89318542
 




nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Βρε συ καλη μου vrmode, θα με τρελλανεις...

hills , milbemax και οτι αλλο, δεν εχουν τα πετσοπ, που δεν πουλανε ζωα?

Γιατι τους την λες? Αφου παραδεχεσαι οτι εχεις κανει το ιδιο !!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Βρε συ καλη μου vrmode, θα με τρελλανεις...

hills , milbemax και οτι αλλο, δεν εχουν τα πετσοπ, που δεν πουλανε ζωα?

Γιατι τους την λες? Αφου παραδεχεσαι οτι εχεις κανει το ιδιο !!
Όταν χρειάζομαι την κτηνιατρική Hills ΤΩΡΑ ή το Epiotic και το Surolan ΤΩΡΑ ή τα milbemax ΤΩΡΑ και έχω πάει σε "καλό pet shop" και δεν έχει εκείνη τη στιγμή (να παραγγείλει μπλα-μπλα-μπλα ή δεν έχει καθόλου) δεν θα κάτσω να ρισκάρω την υγεία του σκύλου μου για να είμαι "ηθική". Και έμπορος κοκαϊνης να τα πούλαγε θα τα αγόραζα από εκεί, αν δεν είχα άλλη επιλογή - ξαναλέω δεν θα παίξω με την υγεία του σκύλου στο όνομα της ηθικής.

Και συμπληρώνω: Τα λουριά, οι οδηγοί και τα λοιπά αξεσουάρ συνήθως δεν τα θέλεις ΤΩΡΑ. Είναι κάτι που συνήθως έχεις την πολυτέλεια χρόνου να το ψάξεις.
 
Last edited:


elistrati

Member
10 Δεκεμβρίου 2010
18
0
thessaloniki
@vrmode ,να σε ρωτησω...σου ηρθαν ακομη αυτα που ειχες παραγκειλει απο το γερμανικο?πως ηταν σαν μαγαζι?εσυ δεν μου ειχες πει προχθες οτι ειχες παραγκειλει κατιτης? :)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
@vrmode ,να σε ρωτησω...σου ηρθαν ακομη αυτα που ειχες παραγκειλει απο το γερμανικο?πως ηταν σαν μαγαζι?εσυ δεν μου ειχες πει προχθες οτι ειχες παραγκειλει κατιτης? :)
Τα περιμένω από στιγμή σε στιγμή (με DHL) - μόλις φτάσει το πακέτο θα το γράψω!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ήρθε το εμπόρευμα - άργησε αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ! Όλα οκ, αν εξαιρέσω ότι δύο λουριά είναι μάλλον μεγάλα οπότε κοιτάω να δω πως μπορώ να τα αλλάξω με μικρότερα.
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Τα λουρια ειναι μεγαλα? Και τι πειραζει? Μηπως εννοεις κατι αλλο, οπως πχ περιλαιμια?
Βλακεία είπα - ήθελα να πω τα στηθόλουρα. Πήρα ένα τύπο στηθόλουρου που είναι ρυθμίσιμος μόνο στη μέση (όχι σε όλα τα σημεία) και κάνουν μάλλον για αγγλικό μπουλντόγκ...
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Σας ευχαριστουμε πολυ κοριτσια!

Εγω προχθες παρηγγειλα κατι πραγματα απο εδω και στελνουν Ελλαδα. Τα περιμενω ακομα ισως αργησουν λιγο.

https://www.onlinepetdepot.com/login.php
Μου ηρθε το δεμα χθες! Σχετικα γρηγορα για Αμερικη!
 








Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Αυτο το χρυσαφι του Roberto Cavalli αμα βαλω στον Solo, θα με παρουν με τις πετρες και δεν νομιζω να εχουν και αδικο!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22