Καινούργιες!


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
οκ λοιπον.ας υποθεσουμε οτι τωρα μας λες αληθεια.

εχεις καταληξει σε χασκυ ειπες,ισως πολυ νωρις μας ειπες θα εχεις το κουταβι στα χερια σου και μπορει να σε δουμε και σε εκθεση του σεπτρμβρη..εσυ μας τα ειπες..εχεις δει ηδη 2 φορες το κουταβι αρα εχει γεννηθει.
οποτε γιατι δεν μας λες απο που θα το παρεις,αν ειναι αρσενικο η θυληκο,τι σε εκανε τελικα να καταληξεις σε χασκυ...........πες μας τετοια πραγματακια
 
  • Like
Reactions: K@te and kanarini


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Έχει στη Μυτιλήνη εκτροφεα χάσκυ; ή κάτι δεν έχω καταλάβει;
 


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
Θα αλλαξω σπιτι, δεν μσ παρακολουθεοτε...
οκ λοιπον.ας υποθεσουμε οτι τωρα μας λες αληθεια.

εχεις καταληξει σε χασκυ ειπες,ισως πολυ νωρις μας ειπες θα εχεις το κουταβι στα χερια σου και μπορει να σε δουμε και σε εκθεση του σεπτρμβρη..εσυ μας τα ειπες..εχεις δει ηδη 2 φορες το κουταβι αρα εχει γεννηθει.
οποτε γιατι δεν μας λες απο που θα το παρεις,αν ειναι αρσενικο η θυληκο,τι σε εκανε τελικα να καταληξεις σε χασκυ...........πες μας τετοια πραγματακια
Δεν σας λεω απο που θα το παρω γιατι
αυτο θα προκαλεσει αντιδρασεις στο φορουμ και δεν θελω να γινει καμια χαζομαρα. Ειναι αρσενικος, και κατεληξα σε χασκι γιατι μιλουσα καιρο με αυτον που θα μου το δωσει και επειδη με εμπιτευοταν και ηξερε οτι θα περασει καλα το σκυλι γιατι ξερει ποσο τα αγαπαω. δεν ξερω πολλα για την φυλη ομως ειμαι διατεθενη να μαθω! Γι αυτο κανουμενε και αρκετες συμαντησεις, για να γνωρισω καλυτερα και το κουταβι και την φυλη. Μ αρεσει που ειναι ετσι λιγο πιο ανεξαρτητα τα χασκι.
 


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
Έχει στη Μυτιλήνη εκτροφεα χάσκυ; ή κάτι δεν έχω καταλάβει;
Οχι, δεν θα το παρω απο Μυτιληνη, απο αλλου θα το παρω.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Δεν σας λεω απο που θα το παρω γιατι
αυτο θα προκαλεσει αντιδρασεις στο φορουμ και δεν θελω να γινει καμια χαζομαρα. Ειναι αρσενικος, και κατεληξα σε χασκι γιατι μιλουσα καιρο με αυτον που θα μου το δωσει και επειδη με εμπιτευοταν και ηξερε οτι θα περασει καλα το σκυλι γιατι ξερει ποσο τα αγαπαω. δεν ξερω πολλα για την φυλη ομως ειμαι διατεθενη να μαθω! Γι αυτο κανουμενε και αρκετες συμαντησεις, για να γνωρισω καλυτερα και το κουταβι και την φυλη. Μ αρεσει που ειναι ετσι λιγο πιο ανεξαρτητα τα χασκι.
δηλαδη αν εγω μιλαω με καποιον με αγιου βερναδου αυτος θα καταλαβει οτι θα περναει καλα μαζι μου το κουταβι,οκ ως εδω εσυ ομως πως κατεληξες σε χασκυ;
γιατι βρε να φερει αναστατωση;;κρυφο θα μας το κρατησεις για παντα απο που θα το παρεις;
 
  • Like
Reactions: Orilis


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
δηλαδη αν εγω μιλαω με καποιον με αγιου βερναδου αυτος θα καταλαβει οτι θα περναει καλα μαζι μου το κουταβι,οκ ως εδω εσυ ομως πως κατεληξες σε χασκυ;
γιατι βρε να φερει αναστατωση;;κρυφο θα μας το κρατησεις για παντα απο που θα το παρεις;
Βρε ξερω τι σου λεω... Δεν θελω μπλεξηματα, θα το μαθετε αργοτερα μολις τον παρω! Κοιτα να δεις παντα τα λατρευα τα χασκι γιατι εχουν κατι ξεχωριστο, δεν μπορω να προσδιορισω τι ακριβως, αλλα απο τοτε που ειδα απο κοντα ξετρελαθικα ειναι πολυ καλα σκυλια, φιλικα, χαρουμενα. Γενικα μου αρεσουν πολλες φυλες για διαφορους λογους, αλλα τα χασκι για μενα παντα ξεχωριζαν. Δεν μπορω να το περιγραψω με λεξεις... Ειναι δυσκολο, εχουν μια αγρια γοητεια.
 
  • Like
Reactions: ntoulis




tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
παντα τα ξεχωριζες αλλα αλλες 5 ρατσες εψαχνες στην αρχη.
αν δεν μπορεις να μας πεις και ηδη το εχεις επισκευτει αρκετες φορες για να το δεις ειναι ευκολο να το βρουμε απο που μπορει να ειναι.
αν ειναι εκτροφεας ειναι εντος ελλαδας αρα απο τον κοε θα μαθουμε ποιοι εχουν τωρα κουταβια,αν δεν ειναι απο εκτροφεα οκ.παντως απο ελλαδα ειναι στανταρ και για να φοβασαι να πεις παει να πει οτι εμεις που δεν ειμαστε και πολοι μαλα.....κες καταλαβαμε ολοι απο που ειναι.

αναμενουμε λοιπον να το παρεις.
 
  • Like
Reactions: Orilis and Elli


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
Αν μας το πεις από τώρα δηλαδή τι μπορεί να κάνουμε που θα σε αποτρέψει να το πάρεις?
Δεν ειπα οτι θα με αποτρεψετε απλα δεν θελω αρνητικα σχολεια ως προς τον τροπο αποκτησης
 


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
παντα τα ξεχωριζες αλλα αλλες 5 ρατσες εψαχνες στην αρχη.
αν δεν μπορεις να μας πεις και ηδη το εχεις επισκευτει αρκετες φορες για να το δεις ειναι ευκολο να το βρουμε απο που μπορει να ειναι.
αν ειναι εκτροφεας ειναι εντος ελλαδας αρα απο τον κοε θα μαθουμε ποιοι εχουν τωρα κουταβια,αν δεν ειναι απο εκτροφεα οκ.παντως απο ελλαδα ειναι στανταρ και για να φοβασαι να πεις παει να πει οτι εμεις που δεν ειμαστε και πολοι μαλα.....κες καταλαβαμε ολοι απο που ειναι.

αναμενουμε λοιπον να το παρεις.
Ναι εψαχνα αλλες φυλες γιατι οπως ειπα μου αρεσουν πολλες, εξαλλου δεν εβρισκα αξιολογα κουταβια στην Ελλαδα(χασκι)
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Δεν ειπα οτι θα με αποτρεψετε απλα δεν θελω αρνητικα σχολεια ως προς τον τροπο αποκτησης
αρα κουκλίτσα μου δεν θα το πάρεις από εκτροφέα, οπότε ούτε pedigree θα έχει. Τότε γιατί ενδιαφέρεσαι για τις εκθέσεις αφού δεν θα μπορέσεις να το κατεβάσεις
 




K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
αρα κουκλίτσα μου δεν θα το πάρεις από εκτροφέα, οπότε ούτε pedigree θα έχει. Τότε γιατί ενδιαφέρεσαι για τις εκθέσεις αφού δεν θα μπορέσεις να το κατεβάσεις
Δεν μπορω πραγματικα να πω παραπανω, θα δειτεε με τον καιρο, μακαρι να μπορουσα να πω παραπανω...
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
δεν ξερω πολλα για την φυλη ομως ειμαι διατεθενη να μαθω!
Ναι εψαχνα αλλες φυλες γιατι οπως ειπα μου αρεσουν πολλες, εξαλλου δεν εβρισκα αξιολογα κουταβια στην Ελλαδα(χασκι)
Δεν ξέρεις και πολλά για τη φυλή όμως ξέρεις να κρίνεις ποια κουτάβια θα είναι αξιόλογα?????
 
  • Like
Reactions: kanarini




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
να κάνουμε μια συμφωνία? μην μας λές τίποτα . οκ?
κατέβασε πρώτα το κουτάβι σε έκθεση (ως διαγωνιζόμενο)και μετά ξαναγράψε στο φόρουμ,τί λές?
εξάλλουδεν θα μας παίρνει να σε κατακρίνουμε μετά;)
 
  • Like
Reactions: Elli


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
Δεν ξέρεις και πολλά για τη φυλή όμως ξέρεις να κρίνεις ποια κουτάβια θα είναι αξιόλογα?????
Εεε ναι... Φαιενται ποια αξιζουν και ποια οχι, εξωτερικα μιλαω παντα! Γιατι εσυ δεν μπορεις νακ αταλαβεις πιο σκυλι ειναι καλο και ποιο οχι στην φτλη που σε ενδιαφερει;
 


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
να κάνουμε μια συμφωνία? μην μας λές τίποτα . οκ?
κατέβασε πρώτα το κουτάβι σε έκθεση (ως διαγωνιζόμενο)και μετά ξαναγράψε στο φόρουμ,τί λές?
εξάλλουδεν θα μας παίρνει να σε κατακρίνουμε μετά;)
Αυτο λεω να κανω!
 
  • Like
Reactions: ioanna a


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Εεε ναι... Φαιενται ποια αξιζουν και ποια οχι, εξωτερικα μιλαω παντα! Γιατι εσυ δεν μπορεις νακ αταλαβεις πιο σκυλι ειναι καλο και ποιο οχι στην φτλη που σε ενδιαφερει;
Γωνιώσεις είχαν?
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU