Καινούργιο dogo argentino στην παρέα!


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
σε μερικες χωρες επιτρεπεται , σε αλλες οχι , δεν μπορω να σου μιλησω σε τετοιο θεμα γιατι δεν ειμαι γεννετιστης βασιλη . Εγω δεν σου λεω οτι να διαβαζεις να το υιοθετεις , απλα ηθελα να σε ενημερωσω για την δικια μας αποψη , ελπιζω να αρχισεις να μας καταλαβαινεις και να μεινεις στην παρεα μας οπου υπαρχουν ατομα με γνωσεις πανω σε διαφορους τομεις της ζωης των σκυλων . Σου παραθετω εδω ενα θρεντ που ανοιξα και αφορα την δικια μου ερευνα για να αποκτησω τον σκυλο των ονειρων μου . Δεν ειναι οτι θελω να στο παιξω εξυπνος η οτιδηποτε αλλο και ουτε ειμαι πλουσιος για να μου περισσευουν λεφτα να φερω σκυλο απο εξωτερικο , απλα πρεπει να πω οτι το φορουμ εδω με βοηθησε ωστε να απευθυνθω εκει που επρεπε .

http://www.dogforum.gr/v3/εμείς.και.τα.σκυλιά.μας-13/real.corte.de.las.arcanas-25950/
 
Last edited:


basilis loutsiakos

Active Member
27 Μαρτίου 2013
26
0
83
ευχαριστω πολλη για την κουβεντα μασ κ ιδιαιτερα εσενα σιρκο να χαρεισ κ την κουταβαρα σ με το καλο!αντε καληνυχτα κ καλο ξημερωμα!εισ το επανειδην λοιπον!
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ποια κουταβαρα βρε!! 300γραμμαρια ποντικι ειναι ακομα χαχαχα


Υ.Γ Βλεπω βελτιωνεσαι με το ελληνικο πρηκτρολογιο!! Ενας ακομα λογος να μεινεις μαζι μας θα μαθεις να γραφεις ελληνικα στον υπολογιστη !! Εχουμε βλεπω ενα προβλημα με το ς το τελικο αλλα θα το διορθωσουμε και αυτο!!
 
Last edited:




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Μάλιστα...αν κατάλαβα καλά τελικά, γιατί τα greeklish μου με ελληνικούς χαρακτήρες, είναι σε νηπιακό επίπεδο ακόμη...πλήρωσες για να πάρεις ημίαιμο, που νομίζεις ότι μοιάζει με dogo argentino, την στιγμή που μπορούσες να το βρεις και εντελώς τσάμπα και να μοιάζει και περισσότερο με το original κι επειδή μπήκες σ'έναν χώρο που...μπορούν να καταλάβουν την διαφορά, και δεν μασάνε και κουτόχορτο, όλα τα υπόλοιπα τα έχεις κάνει κρεμαστάρια επειδή δεν τα φτάνεις. Ok...κλασσική άμυνα ανθρώπου που πιάστηκε κότσος, δεν θέλει να το παραδεχτεί και σχεδιάζει κιόλας ήδη, να βγάλει τα σπασμένα εκμεταλλευόμενος την...κόρη του!!!

Μια χαρρρρρρά...

Μόνο, όταν θα βγάλεις τις αγγελίες για την πώληση των "καθαρόαιμων" κουταβιών σε τιμή ευκαιρίας, πρόσεξε...γιατί υπάρχουν κι άλλοι πονηροί σαν εμάς, που γνωρίζουν και τον σχετικό Νόμο και μπορεί, να βρεθείς προ εκπλήξεως.
 






basilis loutsiakos

Active Member
27 Μαρτίου 2013
26
0
83
Μάλιστα...αν κατάλαβα καλά τελικά, γιατί τα greeklish μου με ελληνικούς χαρακτήρες, είναι σε νηπιακό επίπεδο ακόμη...πλήρωσες για να πάρεις ημίαιμο, που νομίζεις ότι μοιάζει με dogo argentino, την στιγμή που μπορούσες να το βρεις και εντελώς τσάμπα και να μοιάζει και περισσότερο με το original κι επειδή μπήκες σ'έναν χώρο που...μπορούν να καταλάβουν την διαφορά, και δεν μασάνε και κουτόχορτο, όλα τα υπόλοιπα τα έχεις κάνει κρεμαστάρια επειδή δεν τα φτάνεις. Ok...κλασσική άμυνα ανθρώπου που πιάστηκε κότσος, δεν θέλει να το παραδεχτεί και σχεδιάζει κιόλας ήδη, να βγάλει τα σπασμένα εκμεταλλευόμενος την...κόρη του!!!

Μια χαρρρρρρά...

Μόνο, όταν θα βγάλεις τις αγγελίες για την πώληση των "καθαρόαιμων" κουταβιών σε τιμή ευκαιρίας, πρόσεξε...γιατί υπάρχουν κι άλλοι πονηροί σαν εμάς, που γνωρίζουν και τον σχετικό Νόμο και μπορεί, να βρεθείς προ εκπλήξεως.
Tο αν πιάστηκα «κότσος» νομίζω ότι δεν σου πέφτει λόγος! Αλλά κ έτσι, απ’ τη στιγμή που την έχω πάρει φυσικά, λέω, φυσικά κ δεν το μετανιώνω! Κ θα το ξανάκανα αν είχα περισσότερο χώρο στο σπίτι μου! Δηλαδή αυτά δεν έχουν δικαιώματα στη ζωή; Δεν έχουν δικαίωμα σε ένα ζεστό σπίτι που τα αγαπούν κ θα τα προσέχουν; Τι λιγότερο έχουν από τα σκυλιά που θα μου χάριζαν; Μπήκα στο χώρο σας, όπως λες, για ποιο λόγο φίλε μου; Τι νομίζεις; Ότι ήρθα να τσακωθώ;
Κατ’ αρχάς, όλη η συζήτηση (είσαι κ moderetor) ξεκίνησε από την ερώτηση τη δική σου για το τι χρώμα είναι τα μάτια της Φαίδρας! Ωραίος είσαι, μια χαρά τα πας μπράβο σου!
Με έβαλες σε μια διαδικασία στο να πρέπει να εξηγήσω το τι θα γίνει σε 16 μήνες (αν θα ζευγαρώσει η Φαίδρα κ δεν μ’ άλλαξες φυσικά εσύ τα μυαλά γιατί εσύ νομίζεις ότι είμαι το κουτάβι σου κ αν με μαλώσεις κ με απειλήσεις θα αλλάξω άποψη!)
Εμ, δεν αλλάζουν moderator έτσι η απόψεις!! Αλλά με συζήτηση κ επιχειρήματα όπως έκανε ο Σιρκος (πιστεύω ο πιο συζητήσιμος σε όλο το φόρουμ) θα έπρεπε να ντρέπεσαι moderator, δεν ήρθα να σας παίξω ότι η Φαίδρα είναι καθαρόαιμη από την αρχή το είπα moderator, αλλά εσύ μάλλον νομίζεις ότι τα κάνει κρεμαστάρια! Το κουτόχορτο μάλλον το τρως εσύ! Όσο για τα σπασμένα που λες, νομίζεις ότι τα έχω ανάγκη; Με ξέρεις από κάπου?
Όσο για τις αγγελίες που λες, απάντησα κ σε κάποιον άλλο λίγο πιο πάνω! Έλα στη Γερμανία σε ένα μήνα να τις κοιτάς κάθε μέρα! Αλλά δεν νομίζω να το κάνεις, θα κάτσεις σαν καλό παιδί εδώ μέσα στο φόρουμ σου κ θα βάζεις χέρι στα παιδάκια που έρχονται για να αλλάξουν μια κουβέντα για να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι!
Αλλά εσύ το χαβά σου εκεί, γιατί αυτό γιατί εκείνο! Ρε, δεν ντρέπεσαι ρε; Ακόμη δεν αλλάξαμε μια κουβέντα κ μας απειλείς! Με τι ρε με απειλείς, με την κουβέντα που κάνουμε σε μέλλοντα χρόνο!
Στο χέρι σου ήταν να μ’ αλλάξεις την άποψη! Αλλά δεν το έκανες εσύ moderator!!! Πρέπει να το κοιτάξετε λίγο αυτό στο φόρουμ σας παιδιά, αν θέλετε να μπαίνει κόσμος κ να ενημερώνετε, πρέπει να αλλάξετε την πολίτικη σας! Έτσι όπως κάνετε χάνετε κόσμο που θέλει ενημέρωση κ τον πιάνετε από τον λαιμό!! Γεια σου moderator σε περιμένω στη Γερμανία να δεις εκεί καριοφιλία! Όχι στο μπ@@@ το κράτος σας! Κ συγγνώμη επειδή μ’ αρέσει να μιλώ έξω από τα δόντια! Αλλά στη δράση υπάρχει κ η αντίδραση κ μερικές φορές λέγονται κ φαίνονται οι αληθινές κουβέντες κ άνθρωποι!
 
Last edited by a moderator:




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Οποιος έχει τον χρόνο και το κέφι, να κάνει την μετάφραση και να μου το στείλει, θα το εκτιμήσω δεόντως.
 






Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Οποιος έχει τον χρόνο και το κέφι, να κάνει την μετάφραση και να μου το στείλει, θα το εκτιμήσω δεόντως.
done!


Βασίλη, έμεινα στη Γερμανία 1,5 χρόνο με το σκύλο μου. Όταν αναφέρεσαι σε αγγελίες εκεί, τι εννοείς; Γιατί κάπου χάθηκα.
 


basilis loutsiakos

Active Member
27 Μαρτίου 2013
26
0
83
done!


Βασίλη, έμεινα στη Γερμανία 1,5 χρόνο με το σκύλο μου. Όταν αναφέρεσαι σε αγγελίες εκεί, τι εννοείς; Γιατί κάπου χάθηκα.
εννοω ρε νατασα οτι δεν προκειτε να ειπαρξει αγγελια!αλλα ειναι τοσο μα τοσο στενομυαλοι που νομοιζουνε με τησ απυλεσ θα με κανουνε να αλλαξο αποψη!εγω μποικα στην παρεα σασ για ενημερη για να γεινο καλυτεροσ ανθρωπος για μενα κ το κατοικιδιο μ!αλλα εχουνε χασει το νοημα του φορουμ!αυτου που θα καλοσορεισουνε τον καινουργιο θα συζητησουνε μαζι τουσ κ θα του εξηγησουν με επιχειρηματα κ ωραιο τροπο πιο ειναι το σοστο!ειχα τοσεσ πολλεσ αποριεσ κ με βαλανε σε ενα τρυπακη οτι ειμαι εγκληματιασ επειδη εχο δυπλα κατι που αγαπο!ειναι σοστο αυτο?ασ μ εξηγηση καποιος πιοσ ειναι ο ρολος αυτουνου του φορουμ!
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Yπάρχουν κ στη Γερμανία κουταβέμποροι, αλλά οι νόμοι είναι πολύ πιο αυστηροί κ ναι, είναι πολύ φιλόζωος λαός, σωστά ενημερωμένος σε ό,τι αφορά την κυνοφιλία.

Εδώ, όμως, είναι Ελλάδα και κάποια στιγμή πρέπει να πάρουμε σωστά παραδείγματα από την Ευρώπη. Έζησες έξω; Εάν ναι, σίγουρα θα είχες μάθει τους σωστούς τρόπους απόκτησης ενός σκύλου, πέρα εκείνων που βρίσκονται στα καταφύγια.

Κανείς δεν είπε να μην αγαπάς το σκύλο σου, ίσα-ίσα.
 


karamolegolas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
223
4
Athens
"μα ρε παιδη μ ειναι δυνατον??ενα καλησπερα ειπαμε κ μ την πεσανε ολοι!!στην τελικη δεν με ξερουνε κ δεν τουσ ξερω!κ μ πειγανε την συζητηση στο αν γαμοιθει η φεδρα κ ποσο την αγαπαο!!κ που το ξερουνε αυτοι?η φαιδρα ειναι 10 μηνων τον αλλον μηνα φευγο για γερμανια με την κορη μ φυσικα με ρωτησε κανεισ γιατη?
με πιασανε απο το λαιμο κ τουσ κατουρησε η φεδρα τον τοιχο του σπιτιου τουσ!!ειναι πραματα?"


κ θελεισ τωρα εσυ να μ πεισ οτι ολα τα σκυλια ειναι αγορασμενα που ειναι εξω?
κοιτα να δεισ δεν με ενδιαφερει κιολασσσσσ!εγο πληρςσα το σκυλη μ το αγαπαο με αγαπαει προσπαθο να του παρεχο τα παντα!αλλα σαυτο το κολοκρατοσ που ζουμε ειναι ανοικανο να κανει κ τα πιο υποτιποδεσ πραγματα!εγο δεν μπορο να λυσο αυτο το προβλημα! για ενα παραμα ειμαι συγουροσ οτι μεχρι να πεθανο θα εχο ενα σκυλο διπλα μ! ευχαριστο πολλη γειασ
Όπως π.χ. να μάθει ορθογραφία και γλώσσα στα παιδιά...Συγνώμη φιλαράκι αλλα πόνεσαν τα μάτια μου από τα posts σου. Μπορεί να έχεις μάθει να γράφεις greekglish αλλά τουλάχιστον στα 34 σου θα έπρεπε να ξέρεις ότι τα ρήματα καταλήγουν σε ω....Επίσης λίγη ευγένεια και τρόποι δεν θα έβλαπταν...Προσπαθούν κάποιοι άνθρωποι να σου εξηγήσουν καποια πράγματα και εσυ κάνεις λες και θέλουν να σου πάρουν το μπιφτέκι σου. Τεσπα, αποχωρώ και εγώ απο το πόστ σου, πριν με διώξεις και 'μένα (λες και είναι το οικόπεδό σου...) και πάω να ακούσω 15 φορές αυτό, μπάς και βγάλω νόημα απ' αυτά που λες: Θεϊκές δηλώσεις Πατρίκ Ογκουνσότο για πέναλτι - YouTube
 


ath_ch

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2013
85
0
Athens
Βασίλη καλησπέρα.Κανεις δε σου είπε ότι είσαι εγκληματίας ούτε να μην αγαπάς τη σκυλιτσα σου.Ο τρόπος απόκτησης της κατα τη δικιά μου άποψη ήταν λάθος και καλό θα ήταν όσους γνωστούς και φίλους έχεις όταν και αν θελήσουν σκυλί ρατσας να τους κατευθυνεις προς τον σωστοτερο (βάση της ηθικής αλλα και της λογικής ) τροπο που ειναι οι εκτροφεις!Σιγουρα δεν ειναι όλοι άγιοι για αυτό πρέπει να αναζητήσεις τον καταλληλότερο εκτροφεα.Οταν κάνουμε λάθη οφείλουμε να μαθαίνουμε από αυτά!Αρκετα μέλη του φόρουμ έχουν υιοθετήσει-φροντίσει-περιλθαψει σκυλα και τα οποία προέρχονταν από γεννες ιδιωτών που τα είχαν παρατήσει η πετάξει και για αυτό ίσως σου φαίνονται αποτομοι αλλα δεν ειναι.διαβασε αρκετά θέματα στο φόρουμ και θα καταλάβεις γιατί δεν ειναι σωστός τρόπος απόκτησης σκύλου από ιδιώτη.οπως και να έχει να τη χαίρεσαι τη φαιδρα κ να ειναι πάντα υγιής!
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
βασιλη χαλαρωσε λιγο και προσεχε τις εκφρασεις σου.
ξανα διαβασε ηρεμα απο την αρχη το θεμα και θα καταλαβεις..
καραμολεγολα αγγιζεις τα ορια της αγενιας
 


giannis dogo

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2012
191
0
βασιλη να την προσεχεις σαν τα ματια σου την μικρη !!οσο αν μοιαζει με dogo μια χαρα ειναι!!μην ακους κανενα!
 


Rotondo

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
64
3
την υπεγραψες την καταδικη στο ειπα :D επαληθευτικα.
δεν ξερεις ποιος βρισκεται πισω απο 1 pc φιλε.πρεπει να το πιανεις απο την αρχη το υφος ενος ανθρωπου και να μην σπαταλας χρονο σε πραγματα που σε χαλανε.
σταματα και βγαλε οτι θετικο μπορεις απο αυτο το φορουμ και σταματα να ασχολεισαι με τα αρνητικα.
τα σκυλια μας ειναι για να μας δινουν χαρα και να τους δινουμε,μην χαλιεσαι με θεματα μου αφορουν τα σκυλια.
τωρα αν στην σπαει μια,που δεν την ξερεις κιολας?τι ασχολεισαι?

σε γενικες γραμμες μην ασχολεισαι αν σε χαλαει.