Και ύστερα αναρωτιόμαστε....!!


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ο ΚΟΕ είναι αρμόδιος από κει και πέρα. Οχι ο αστυνόμος Σαίνης.

Απορώ πως δεν βλέπεις κι εσύ το παράδοξο, κάθε φορά που το γράφουμε.

Εμ...ναι...επικοινώνησε με τον ΚΟΕ, που είναι το αρμόδιο όργανο, αλλά μη δώσεις και μεγάλη σημασία σε ότι σου πει. Καλύτερα να μυρίσεις τα νύχια σου...
Και εφόσον ξέρουμε ότι στις λίστες των εκτροφείων του ΚΟΕ υπάρχουν και τα εκτροφεία στυλ ΝΩΕ...εσένα σου φαίνεται σωστό να εξακολουθούμε να μασάμε την ίδια καραμέλα? Ετσι? Ας μη μιλησουμε λοιπόν...ας μη πούμε τίποτα. Σε ικανοποιεί εσένα αυτό? Εμένα όχι...
Δεν βλέπω ειλικρινά που είναι το παράδοξο...
 


Amstaff powah

Member
1 Οκτωβρίου 2012
20
0
Γνωριζω και γω καποιον κυριο Χρηστο μελος του Οφιρε ο οποιος εχει pet shop,ο οποιος φερνει κουταβια ροτ απο καποιο παρακμιακο δηθεν εκτροφειο της Θεσσαλονικης και παιρνει μερος σε εκθεσεις
και διαφορα αλλα ωραια
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
ο κοε ποτε δεν ξερει ποτε ενας σωστος θα λοξοδρομησει.ποιος θελει να το βαρενουν ευθυνες?αν σου ελεγαν εσενα οτι αυτος κ αυτος ειναι οι σωστοι κ τελικα δεν ηταν,απο ποιον θα ζητουσες τα ρεστα?ο κοε δεν κανει τιποτα αλλο απο το να ανατρεχει σε ενα αρχειο με εκτροφεις κ να μας λεει αυτο που θελουμε.το θεμα ειναι να αποκλειστουν απο αυτα τα αρχεια εκτροφεις που νομιμα κ επισημα,εχει αποδειχθει οτι εχουν κανει λαμογια.επισης θα επρεπε να υπαρχει βαθμολογια κ αξιολογηση εκτροφεων.
Bρε Λαυρεντη.. ενα μπατε σκυλοι αλεστε ειναι... και εσυ και εγω το ξερουμε.. και οταν σε αλλα θεματα τα λεγαμε (θυμασαι?).. μας ειπαν , οτι αυτα τα φανταζομαστε και δεν υπαρχουν...
Δεν σταματω να ελπιζω οτι ισως καποτε φτιαξει... αλλα με τα νεοτερα που μαθαινω...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Και εφόσον ξέρουμε ότι στις λίστες των εκτροφείων του ΚΟΕ υπάρχουν και τα εκτροφεία στυλ ΝΩΕ...εσένα σου φαίνεται σωστό να εξακολουθούμε να μασάμε την ίδια καραμέλα? Ετσι? Ας μη μιλησουμε λοιπόν...ας μη πούμε τίποτα. Σε ικανοποιεί εσένα αυτό? Εμένα όχι...
Δεν βλέπω ειλικρινά που είναι το παράδοξο...
Μα δεν μου δίνεις όμως μια εναλλακτική.
Να μην το κάνουμε, κι εγώ μαζί σου, αλλά δεν μου λες τι άλλο να κάνουμε.
Να είμαστε οι γραφικοί που προτείνουν μόνο φιλοζωικές;
Γιατί παραπάνω σου έγραψα...να συστήσω προσωπικά, με ονοματεπώνυμο Ελληνα εκτροφέα, σε σπάνιες και εξαιρετικές περιπτώσεις μόνο. Σε καμμία άλλη. Αρα; Ξαναρωτάω...
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Γιατί παραπάνω σου έγραψα...να συστήσω προσωπικά, με ονοματεπώνυμο Ελληνα εκτροφέα, σε σπάνιες και εξαιρετικές περιπτώσεις μόνο. Σε καμμία άλλη. Αρα; Ξαναρωτάω...
Εδώ που τα λέμε... αν αρχίσεις να το πολυψάχνεις... ούτε και πάρα πολλούς "ξένους" εκτροφείς θα δεχόσουν να προτείνεις!!!:cool:
Ποτέ δεν ξέρεις...:)
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
ο κοε ποτε δεν ξερει ποτε ενας σωστος θα λοξοδρομησει.ποιος θελει να το βαρενουν ευθυνες?αν σου ελεγαν εσενα οτι αυτος κ αυτος ειναι οι σωστοι κ τελικα δεν ηταν,απο ποιον θα ζητουσες τα ρεστα?ο κοε δεν κανει τιποτα αλλο απο το να ανατρεχει σε ενα αρχειο με εκτροφεις κ να μας λεει αυτο που θελουμε.το θεμα ειναι να αποκλειστουν απο αυτα τα αρχεια εκτροφεις που νομιμα κ επισημα,εχει αποδειχθει οτι εχουν κανει λαμογια.επισης θα επρεπε να υπαρχει βαθμολογια κ αξιολογηση εκτροφεων.
Αυτή είναι μια πολύ καλή πρόταση και εν αντιθέσει με τις υπόλοιπες, θα μπορούσε να έχει τη χαρά της εφαρμογής. Αν μιλούσαμε για βαθμολογία και αξιολόγηση με ονοματεπώνυμο φυσικά...
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
....Αν μιλούσαμε για βαθμολογία και αξιολόγηση με ονοματεπώνυμο φυσικά...
Και ποιός θα βαθμολογούσε?
Με τι κριτήρια θα επιλεγόταν?
Τι σκυλί έχει?
Τι σκυλί θέλει να πάρει?
Τι κουμπαριές έχει?
"Μπλοκάκι" διαθέτει? ή θα ... μαύρα?
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Να προτείνουμε εκτροφείς δεν είναι λύση. Γιατί να εμπιστευτούν κάποιο άγνωστο; Άσε που τα κριτήρια επιλογής δεν είναι για όλους μας τα ίδια.

Το μόνο που μπορούμε να προσφέρουμε είναι θέματα του τύπου "πως διαλέγω εκτροφέα" και να τους υπενθυμίσουμε ότι γυαλίζει δεν είναι χρυσός.


Όσον αφορά το ρόλο του ΚΟΕ... αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Κατ αρχάς μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας...
Σε περιπτώσεις που εδώ μέσα κάποια μέλη μίλησαν για προβλήματα με τον εκτροφέα τους...βγήκαν άλλα τόσα μέλη να τον υπερασπιστούν σαν να θίγονται οι ίδιοι...
Ο εγωισμός έχει τόσα πλοκάμια...που αρνούμαστε να δούμε και τις καταφανώς λάθος επιλογές μας...
Και φυσικά υπάρχουν δύο κατηγορίες..."τα ροζ συννεφάκια"...άνθρωποι δηλαδή που θέλουν να πιστεύουν ότι "δεν μπορεί...κάτι δεν κατάλαβα καλά"...για να μην ρίξουν βάρος στον εκτροφέα ακόμα και σε προφανή προβλήματα...
Και οι "Steven Seagal"...άνθρωποι τόσο ατσαλάκωτοι που δεν δέχονται μύγα στο σπαθί τους ούτως ή άλλως...και παρουσιάζουν μια αμυντική τύφλωση μπροστά στο προφανές..."Ο σκύλος ΜΟΥ δυσπλασικός...κεφτεδάκι..αλεπού....φοβικός....με ocd...κλπ...κλπ?"
Την ημέρα που θα διαβάσω από κάποιον "εγώ πήρα από τον Τρεχαγυρευόπουλο....αλλά θα σου πρότεινα τον Ταδόπουλο"...θα αρχίσω να ελπίζω...
 
Last edited:


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
1. ...Και φυσικά υπάρχουν δύο κατηγορίες...

"τα ροζ συννεφάκια"...άνθρωποι δηλαδή που θέλουν να πιστεύουν ότι "δεν μπορεί... κάτι δεν κατάλαβα καλά"...για να μην ρίξουν βάρος στον εκτροφέα ακόμα και σε προφανή προβλήματα...

οι "Steven Seagal"...άνθρωποι τόσο ατσαλάκωτοι που δεν δέχονται μύγα στο σπαθί τους ούτως ή άλλως...και παρουσιάζουν μια αμυντική τύφλωση μπροστά στο προφανές..."Ο σκύλος ΜΟΥ δυσπλασικός...κεφτεδάκι...φοβικός... αλεπού...κλπ...κλπ?"

2. ...Την ημέρα που θα διαβάσω από κάποιον "εγώ πήρα από τον Τρεχαγυρευόπουλο....αλλά θα σου πρότεινα τον Ταδόπουλο"...θα αρχίσω να ελπίζω...
1. Τώρα, εμένα που ανήκω και στις δύο κατηγορίες, με έχεις μπερδέψει...:confused:
Γιατί είμαι ιδρυτικό μέλος του "ροζ συννεφάκι" (και δεν είναι κακό, κάποιες φορές, να λέμε "κάτι δεν κατάλαβα καλά" - να "ξεκαβαλικεύουμε", δηλαδή)...
Και, από την άλλη... έχω και την αλεπουδίτσα... αλλά και το φοβικό...
και το ξέρω...

Να το κοιτάξω, πιστεύεις?

2. Καλά, κάνε με εμένα "επίσημο αξιολογητή" εκτροφείων και θα σου πω εγώ!!!:cool:
μισά-μισά, έ?:D
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
κυριε Γιαννη, μονο οι "επισημοι" μπορουν εκφερουν αποψη?
που μπορει και να μην ειναι και εντελως αντικειμενικοι..... εδω που φτασαμε και τα λεμε ..
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Εσύ φίλε μου...
Είσαι στην πρώτη κατηγορία...
Όχι των καβαλημένων...αλλά αυτών "που έχουν ρίξει πολύ νερό στον μύλο των εκτροφέων" από την καλή σου διάθεση...
Και μετά από καιρό...αποφάσισες να βλέπεις με τα μάτια σου χωρίς τα φιλοεκτροφικά "κυάλια"...όντας από τους ελάχιστους εδώ μέσα που ξέρεις ακριβώς τι ρόλο βαράει το κάθε σκυλί σου σε σχέση με το πρότυπο...και για πόσες ακριβώς από τις αστοχίες ευθύνεται η λάθος εκτροφή...και πόσες απ αυτές είναι "μέσα στο παιχνίδι"
α) Μακάρι να είχαν όλοι την ίδια διαδρομή...
β) Μακάρι να μπορούσε να συμπυκνωθεί αυτή η γνώση σε χρηστική πρόταση προς τους ακόμα πιο "νεόκοπους"..

Αυτό είναι πλεόν το ζητούμενο...
Να μπορεί κάποιος να δώσει ουσιαστικές κατευθυντήριες γραμμές...
Δηλαδή...το "ρώτα τον ΚΟΕ" δεν φτάνει...
Αλλά ούτε το "κάνε μεταπτυχιακό στις φυλές, την εκτροφή και την ψυχολογία της πιάτσας και βλέπουμε" μπορεί να είναι απάντηση σε έναν φρέσκο!
Ο σωστός δάσκαλος πρέπει να σε μάθει να ψαρεύεις!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ο καθένας μπορεί να πει τη γνωμη του, έιτε είναι θετική ειτε είναι αρνητική. Δεν νομίζω ότι αυτό είναι κακό...Αρκεί να μπορούν ολοι να δεχτούν ότι κάποιος μπορεί να μη συμφωνεί μαζί τους και να μη ψάχνουν να βρούνε κρυμμένες ατζέντες και φαντάσματα...Εγω΄δεν συμφωνώ με τον τ'αδε εκτροφέα , εσύ συμφωνείς...οκ Σεβαστές και οι δύο απόψεις...Αλλά μη βγεις να μου πεις ότι είμαι κακοήθης επειδή διαφωνώ...όπως και εγώ δεν θα βγω να σου πω ότι είσαι άσχετος η αφελής η ότι άλλο που συμφωνείς.
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
744
Μην πιστεύετε τίποτα από αυτά που ακούτε και διαβάζετε...και τα μισά περίπου από όσα βλέπετε...:D

Μην έχετε απόλυτες απόψεις...

Μην θεωρείτε πράγματα δεδομένα...

...και αφήστε τα κλειδιά του οδοστρωτήρα στην ρεσεψιόν μετά την βόλτα...:D
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εεεεε... μια ερώτηση... Τελικά ποιες είναι οι δηλωμένες ασχολίες του κ. Καννέλου? Είναι εκτροφέας, εισαγωγέας, εκπαιδευτής, όλα τα παραπάνω, τίποτα από τα παραπάνω, κάποιος συνδυασμός των παραπάνω? Τι?
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Είναι

1. Μεγαλο εισαγωγέας με πελάτες σε όλη την επικράτεια...!!
2. Πρόεδρος του Ομίλου Ροτ
3. Κριτής εργασίας (νομίζω εργασίας), κριτής είναι σίγουρο

4. "Αγαπητό" μέλος του ΚΟΕ...


Αυτά ξέρω εγώ...τώρα αν είναι και εκπαιδευτής ...και εκτροφέας...δεν ξέρω...
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Είναι

1. Μεγαλο εισαγωγέας με πελάτες σε όλη την επικράτεια...!!
2. Πρόεδρος του Ομίλου Ροτ
3. Κριτής εργασίας (νομίζω εργασίας), κριτής είναι σίγουρο

4. "Αγαπητό" μέλος του ΚΟΕ...


Αυτά ξέρω εγώ...τώρα αν είναι και εκπαιδευτής ...και εκτροφέας...δεν ξέρω...
Και δεν το αρνειται να ξερεις!Δηλωνει εμπορος....και οπως εχει προαναφερθει,ειναι νομιμος σ αυτο που κανει!!!
Και μια ερωτηση χωρις να ειναι φιλος μου,κουμπαρος μου ή προμηθευτης μου!Τοοοοοοσοι και τοσοι πετ-σοπαδες υπαρχουν που εισαγουν και πωλουν ζωα παρανομα,τοσοι και τοσοι εκτροφεις (που ειναι και μελη του φορουμ) και που δεν θα επρεπε καν να εχουν σκυλο ουτε ως πετ στο σπιτι τους απο τις αθλιες συνθηκες διαβιωσης.....κλπ κλπ κλπ.......γιατι σου χει κατσει αυτος συγκεκριμενα????