Καλημέρα!!!! (ερώτηση για kong)


stitch18

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2011
288
0
Athens
Παιδια σας ευχαριστω πολυ! και συγνωμη για την καθυστερηση τωρα τις ειδα τις απαντησεις σας! με βοηθησατε αρκετα!
Εγώ εχω το kong normal κοκκινου χρώματος δεν ειχε για puppy και ετσι ο πωλητης μας εδωσε αυτο!δεν γνωριζω αν ειναι οτι πιο καταλληλο για τσιουαουα 2.5 - 3 μηνων 1 κιλου και κατι. γενικα στην αρχη δεν το δαγκωνε το εγλυφε μονο προσπαθουσε να φαει το περιεχομενο τωρα πια παιζει με αυτο αρκετα και το δαγκωνει φυσικα .δεν του βαζω τη παστα πλεον εχω παρει και λιχουδιες για kong αλλα και εκει εχουμε ενα θεμα καθως παντα αφηνει ενα αρκετα μεγαλουτσικο κομματι μεσα το οποιο δεν βγαινει παραμονο αν το σπασω εγω και το καθαρισω και βασικα ουτε καν προσπαθει να το βγαλει απλα παιζει! νομιζω οτι η ιδεα του γιαουρτιου και του κοτοπουλου ειναι οι καλυτερες καθως τρελενεται! και παλι ευχαριστω παιδια να στε καλα ! :D
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
θα μας παραθεσεις αν εχεις την καλοσυνη τους πωλητες ....εχω ενα τυπο στο σπιτι με πολυ δυνατα σαγονια ...
Μπες εδω και πατα στην αναζητηση extreme kong.Ειναι τα μαυρα kong http://www.ebay.com/ Για λιγοτερα αποτελεσματα πατα και το μεγεθος που θες,πχ medium.Αριστερα στις επιλογες κλικαρε buy it now και new.Eχει και επιλογη dog supplies.Νομιζω ολα τα kong ειναι απο πωλητες USA
 


zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
καλυτερα να μπεις στο ebay.co.uk για πιο γρηγορη παραδοση των αντικειμενων και να μην εχεις και προβλημα με τελωνεια και μ@λ@κιες. Να κοιτας παντα το ποσοστο που εχει ο πωλητης (να ειναι οπωσδηποτε πανω απο 99%, δες και τα σχολια που του αφηνουν στο feedback) και το σημειο που ειναι το αντικειμενο (υπαρχουν πωλητες στο αγγλικο ebay που ειναι απο κινα πχ). Τα περισσοτερα πραγματα που εχω παρει απο uk ηρθαν σε 5 εργασιμες ενω απο κινα κανανε 2 εβδομαδες τουλαχιστον. Στο www.xe.com μπορεις να κανεις την μετατροπη απο λιρες σε ευρω για να ξερεις τι πληρωνεις.

edit για να μην χαθεις απο τα πολλα αποτελεσματα που θα σου βγαλει, μολις κανεις την αναζητηση εκει που λεει "sort by" βαλε σαν επιλογη "price + P&P lowest first" και επελεξε Ελλαδα. Θα σου βγαλει πρωτα τα πιο φτηνα σε συνδιασμο (κοστος αντικειμενου και μεταφορικα). Οταν ο πωλητης δεν αναφερει μεταφορικα συνηθως δεν στελνει εκτος uk, αλλα μπορεις να του στειλεις μηνυμα για επιβεβαιωση, καποιοι στελνουν αλλα δεν εχουν ενημερωσει τα στοιχεια τους.
 
Last edited:


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Ναι,νομιζω οτι ειναι ακομα καλυτερα ετσι,συμφωνω με Zarof.Θα δοκιμασω να παραγγειλω με αυτον τον τροπο κατι και θα σας πω αποτελεσματα.Παντως ξεχασα να αναφερω οτι το Kong που παρρηγγειλα ελεγε οτι θα ερχοταν Ελλαδα σε 4-6 εβδομαδες αλλα ειχε περασει 2-2,5 μηνες και δεν ειχε ερθει,εστειλα μυνημα στον πωλητη και μου ειπε οτι μαλλον χαθηκε,χανονται καποιες φορες και με ρωτησε αν θελω να το ξαναστειλει η να βαλει τα χρηματα πισω στην καρτα και του ειπα το 2ο.Επισης ειπε οτι οτι αλλο παρω απο αυτον θα εχω εκπτωση 20%.Οντως τα εβαλε πισω αμεσως αλλα το κουφο ειναι οτι μετα απο λιγες ημερες αφου ειχε περασει καπου 1 3μηνο μου ηρθε το kong...