Καλησπέρα από τις... "καινούριες" !


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Καλησπέρα σε όλους! Ονομάζομαι Ελεάνα, και αφού έχασα την ημίαιμη σύντροφο που είχα για 15 χρόνια, απέκτησα μια πανέμορφη σκυλίτσα, Γερμανικό Ποιμενικό. Είναι 8 μηνών και τη λένε Sheeva. Ανυπομονώ να προβληματιστούμε όλοι μαζί! ;)

Αυτή είναι η μικρή μου!
 

Attachments



mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Καλώς ήρθες Ελεάννα.

Να σου ζήσει η μικρή σου και να την χαίρεσαι.
Ελπίζω να μην την πλήρωσες σε pet shop ή αγγελία.
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Ειναι μια κούκλα! Να σου ζήσει! Πες μας κι αλλα για αυτη τη κούκλα,ποιοι ειναι οι γονείς ,τι σε προβληματίζει:p
 








Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Καλώς ήρθες Ελεάννα.

Να σου ζήσει η μικρή σου και να την χαίρεσαι.
Ελπίζω να μην την πλήρωσες σε pet shop ή αγγελία.
Οχι, δεν την αγόρασα απο Pet Shop, ξέρω καλά τί συμβαίνει με τα puppy mills. Εφ' όσον- λόγω μιας πολύ άσχημης εμπειρίας που είχα πρόσφατα- ήθελα ένα σκύλο σωματοφυλακής, την αγόρασα πολύ προσεκτικά και με την καθοδήγηση ανθρώπου- γνώστη, επαγγελματία. Ακόμα και η επιλογή της φυλής έγινε μετά απο πολλή μελέτη και προσοχή για να είναι αρμονική η συμβίωσή της μαζί μου. :) Την αγόρασα από εκτροφείο.

Ειναι μια κούκλα! Να σου ζήσει! Πες μας κι αλλα για αυτη τη κούκλα,ποιοι ειναι οι γονείς ,τι σε προβληματίζει:p
Μπαμπάς της μικρής μου είναι ο Bandy del Alda, και μαμά της η Reggina del Rombo Nero. Το "επίσημο" όνομά της είναι Dona of Pets Academy. Αυτό που κάπως με προβληματίζει- χωρίς όμως να με ανησυχεί- είναι πως είναι κάπως μίζερη στο φαγητό της, έχω όμως ήδη εξασφαλίσει πως στην υγεία της είναι πολύ καλά γι' αυτό και δεν ανησυχώ, όπως προείπα. :D

Σας ευχαριστώ πολύ για το θερμό καλωσόρισμα! :D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Μπράβο σου που ήξερες τι να κάνεις.
Δυστυχώς δεν είσαι πλειοψηφία.
 


mpoumpoulaoriginal

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
429
49
Βυρωνας
Οχι, δεν την αγόρασα απο Pet Shop, ξέρω καλά τί συμβαίνει με τα puppy mills. Εφ' όσον- λόγω μιας πολύ άσχημης εμπειρίας που είχα πρόσφατα- ήθελα ένα σκύλο σωματοφυλακής, την αγόρασα πολύ προσεκτικά και με την καθοδήγηση ανθρώπου- γνώστη, επαγγελματία. Ακόμα και η επιλογή της φυλής έγινε μετά απο πολλή μελέτη και προσοχή για να είναι αρμονική η συμβίωσή της μαζί μου. :) Την αγόρασα από εκτροφείο.



Μπαμπάς της μικρής μου είναι ο Bandy del Alda, και μαμά της η Reggina del Rombo Nero. Το "επίσημο" όνομά της είναι Dona of Pets Academy. Αυτό που κάπως με προβληματίζει- χωρίς όμως να με ανησυχεί- είναι πως είναι κάπως μίζερη στο φαγητό της, έχω όμως ήδη εξασφαλίσει πως στην υγεία της είναι πολύ καλά γι' αυτό και δεν ανησυχώ, όπως προείπα. :D

Σας ευχαριστώ πολύ για το θερμό καλωσόρισμα! :D

Η κούκλα είναι από το Γιάννη λοιπόν ε;;; Μπράβο! Όμορφο σκυλί και εφόσον την πήρες από το Γιάννη έχεις έναν πολύ καλό σύμβουλο πάντα δίπλα σου...
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
απο ποιό εκτροφείο δηλαδή την πήρες και σόρι γιατί είμαι λίγο άσχετος αλλά μακρύτριχη η κοντότριχη είναι?
 


mpoumpoulaoriginal

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
429
49
Βυρωνας
:DΤο εκτροφείο λέγεται pets academy και δε νομίζω να εκτρέφει μακρύτριχα,τουλάχιστον από όσο ξέρω.
 
Last edited:








Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Η κούκλα είναι από το Γιάννη λοιπόν ε;;; Μπράβο! Όμορφο σκυλί και εφόσον την πήρες από το Γιάννη έχεις έναν πολύ καλό σύμβουλο πάντα δίπλα σου...
Ναι, από το Γιάννη. Εξαίρετος επαγγελματίας και Φίλος. Τον αγαπάμε και οι δυο μας πολύ, και προσωπικα τον ξέρω 7 χρόνια.

απο ποιό εκτροφείο δηλαδή την πήρες και σόρι γιατί είμαι λίγο άσχετος αλλά μακρύτριχη η κοντότριχη είναι?
Pets Academy λέγεται, βρίσκεται στην Κόρινθο. Είναι κοντότριχη.
 


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Δεν ξέρω να βάλω άλλες φωτογραφίες να σας πω την αλήθεια, έχω παααααρα πολλές! Μόλις το βρω, υπόσχομαι και δεσμεύομαι να βάλω! :rolleyes:
 






kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
ευχαριστουμε για τις φωτο....!!! :cool:


Να σου ζησει!
αν εχει καλη κλινικη εικονα, τα κουταβια βαριουνται ευκολα την τροφη τους , το εχω δει συχνα .
Ειδικα την ξηρα..
(αλλα σα μανα... )
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22