Καλησπέρα από τις... "καινούριες" !




ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Καλως ηρθες.
Ειναι πραγματικα μια κουκλα. Φαινεται οτι περνατε πολυ ομορφα οι 3 σας. Παντα τετοια ευχομαι :D Μαρεσει πολυ και το ονομα της μικρης.
 






















Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Ναι Demis, αυτοί είναι ;) .

Καλως ηρθες.
πρεπει να κανω λιστα!πολλες νυφες!!!
Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω κυριε ζουζουνε αλλά εμείς κάνουμε λίστα με γαμπρους από 3 μηνών! :p

Καλωσήρθες και καλές συζητήσεις να έχουμε.

Αν και γ.π είναι όμορφη!
Έχεις απόλυτο δίκιο, δε μου αρέσουν καθόλου εύκολα Γ.Π! Αυτή όμως, ήταν κεραυνοβόλος έρωτας!
 
Last edited:


swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Καλώς ήλθατε στην παρέα μας :D Την Sheeva την έχω δει και στις αντίστοιχες ελληνικές ομάδες για γ.π στο fb αν θυμάμαι καλά :p
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
Πήρα την πρωτοβουλία, να κάνω copy αυτό το post σου, από άλλο θέμα και στο δικό σου, γιατί θεωρώ πως έχει θέματα προς συζήτηση:
Για κάποιο λόγο, τη Sheeva την αγαπούν όλοι στη γειτονιά... Κι όταν λέω όλοι, εννοώ ακόμα και τον παράξενο τον παππού που όλο φωνάζει πως του κατουράνε το δέντρο έξω απο το σπίτι του... Δεν ξέρω γιατί, πραγματικά. Είναι μάλλον συμπαθητικόφατσα! :D . Δεν επιτρέπω όμως σε σχεδόν κανένα να χαιδέψει το σκυλί μου όταν είμαστε σε βόλτα, καθ' οτι σκοπεύω να της κάνω σωματοφυλακή, και δε θέλω έναν σκύλο που θεωρεί πως όλοι είναι φίλοι μας. Ούτε και επιθετικό βέβαια... Το μόνο σοβαρό πρόβλημα που έχω, είναι με τα άλλα σκυλιά... Που κι αυτά θέλουν να την πλησιάσουν, και αυτή θέλει να πλησιάσει, αλλά όταν πλησιάζει, το κάνει τόοοοσο " άτσαλα" που της γρυλιζουν στο τέλος και δεν τη θέλουν μετά.. Είναι βέβαια 8 μηνων ακόμα, αλλά δεν ξέρω πως να τη βοηθήσω να έχει " τρόπους" με τα άλλα σκυλιά, να μάθει να μυρίζει τον ποπό τους. Έχω γυρίσει τον δικό της πολλές φορές για να τη μυρίσουν τα άλλα σκυλιά αλλά εκείνη απο μόνη της...δεν.
Καταρχάς, ο σκύλος σου έχει ξεκινήσει βασική υπακοή;
Επειδή, έχεις μιλήσει επανειλλημένα για σωματοφυλακή. Για να φτάσεις εκεί, σε πολύ καιρό από τώρα βέβαια, λογικά θα πρέπει ήδη να δουλεύεις εντατικά, βασική υπακοή. Ετσι κι αλλιώς δηλαδή. Οχι μόνο για χάρη της σωματοφυλακής. Αρα...δεν υπάρχει ήδη κάποιος εκπαιδευτής, με τον οποίο συνεργάζεσαι και ο οποίος θα μπορεί να σε βοηθήσει, να...βοηθήσεις την σκύλα σου, να έχει "τρόπους";
Επίσης, μην ασχολείσαι με το να της δείξεις, πως πρέπει να διαχειρίζεται το σώμα της. Θα το καταφέρει μόνη της, όταν έρθει το πλήρωμα του χρόνου της. Μπορεί να την μπερδεύεις περισσότερο.
 




Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Καταρχάς, ο σκύλος σου έχει ξεκινήσει βασική υπακοή;
Επειδή, έχεις μιλήσει επανειλλημένα για σωματοφυλακή. Για να φτάσεις εκεί, σε πολύ καιρό από τώρα βέβαια, λογικά θα πρέπει ήδη να δουλεύεις εντατικά, βασική υπακοή. Ετσι κι αλλιώς δηλαδή. Οχι μόνο για χάρη της σωματοφυλακής. Αρα...δεν υπάρχει ήδη κάποιος εκπαιδευτής, με τον οποίο συνεργάζεσαι και ο οποίος θα μπορεί να σε βοηθήσει, να...βοηθήσεις την σκύλα σου, να έχει "τρόπους";
Επίσης, μην ασχολείσαι με το να της δείξεις, πως πρέπει να διαχειρίζεται το σώμα της. Θα το καταφέρει μόνη της, όταν έρθει το πλήρωμα του χρόνου της. Μπορεί να την μπερδεύεις περισσότερο.
Έχουμε κάνει ήδη βασική υπακοή, και είμαστε σε πολύ καλό επίπεδο :) 10/10 οχι, όμως δεν έχω σταματήσει να τη δουλεύω, όπως έχω προαναφέρει περνάμε πολύ ποιοτικό χρόνο μαζί και η εκπαίδευση είναι δουλειά που δε σταματάει ποτέ. Δε με τραβάει για να πάει σε άλλα σκυλιά, απλώς όταν αποφασίσω εγω να την πλησιάσω σε κάποιο άλλο, η προσεγγιση της είναι παρεξηγήσιμη απο το άλλο σκυλί... Και βλέπαμε εκπαιδευτή, και βλέπουμε ακόμα κάνοντας συντηρητικά μαθήματα, ακριβώς επειδή θέλουμε να φτάσουμε το 10/10 για να μπορούμε να της κάνουμε σωματοφυλακή :)

Φατσακι ειναι ιδια ο μπαμπας ε?
Να σου ζησει...
Να είσαι καλά! Κι εσύ με το καλό να το δεχθείς το σκυλάκι σου! Ναι, η φάτσα είναι ίδια ο μπαμπάς, άλλωστε ο Bandy είναι γνωστός για τα όμορφα κεφάλια που δίνει! :razz:

Καλώς ήλθατε στην παρέα μας :D Την Sheeva την έχω δει και στις αντίστοιχες ελληνικές ομάδες για γ.π στο fb αν θυμάμαι καλά :p
Καλά θυμάσαι!
 
Last edited: