Καλησπέρα, νέο μέλος


O-Ren

Member
6 Ιουλίου 2014
10
11
53
Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος, και πρόσφατα ήρθε στο σπίτι μας ένα θηλυκό κουτάβι, γερμανικός ποιμενικός 13 εβδομάδων. Είναι πλέον το πέμπτο μέλος της οικογένειας!
Έχω κάποιες απορίες στις οποίες θα ήθελα τη γνώμη σας ως πιο έμπειροι/ες, αλλά αυτά καλύτερα στα σχετικά θέματα. Προς το παρόν, βάζω μια φωτογραφία της (έρωτας!)...

IMG_9234bw.jpg
 




K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
Καλως ήρθατε! Δωσε μας λιγες πληροφοριες για το κουταβι! Ονομα; Τροπος αποκτησης; Ειναι ο πρωτος σου σκύλος; Πως ειναι σε χαρακτηρα; Γενικα πως περνατε μαζι και γιατι κατεληξεε στην συγκεκριμενη φυλη;
 






kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Καλως ήρθατε! Δωσε μας λιγες πληροφοριες για το κουταβι! Ονομα; Τροπος αποκτησης; Ειναι ο πρωτος σου σκύλος; Πως ειναι σε χαρακτηρα; Γενικα πως περνατε μαζι και γιατι κατεληξεε στην συγκεκριμενη φυλη;
Αριθμό ταυτότητας,αφμ, αμκα, φορολογική ενημερότητα ...Πλακίτσα :D
 


O-Ren

Member
6 Ιουλίου 2014
10
11
53
Ευχαριστώ όλους!
Από μικρός είχα αδυναμία στη συγκεκριμένη φυλή, όταν ήμουν πιτσιρικάς είχε φέρει στο σπίτι ο πατέρας μου ένα επίσης θηλυκό γερμανικό ποιμενικό, τη Λώρα. Ακόμα και σήμερα τη θυμάμαι με νοσταλγία!

Είναι, ουσιαστικά, ο πρώτος μου σκύλος -εκείνος που είχαμε όταν ήμουν μικρός δεν μετράει- και προσπαθώ να μάθω πώς πρέπει να του φέρομαι για να μεγαλώσει σωστά, και να είναι η συμβίωσή μας πιο αρμονική.
 
  • Like
Reactions: Scalpel and K@te


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
Ευχαριστώ όλους!
Από μικρός είχα αδυναμία στη συγκεκριμένη φυλή, όταν ήμουν πιτσιρικάς είχε φέρει στο σπίτι ο πατέρας μου ένα επίσης θηλυκό γερμανικό ποιμενικό, τη Λώρα. Ακόμα και σήμερα τη θυμάμαι με νοσταλγία!

Είναι, ουσιαστικά, ο πρώτος μου σκύλος -εκείνος που είχαμε όταν ήμουν μικρός δεν μετράει- και προσπαθώ να μάθω πώς πρέπει να του φέρομαι για να μεγαλώσει σωστά, και να είναι η συμβίωσή μας πιο αρμονική.
Να την χαιρεσαι την μικρη σου! Ειναι ππλυ ομορφη και γλυκια!Απο που την πηρες;