Κατάπιε σακούλα...






Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Πριν από μερικά χρόνια ετοιμαζόμουν να δώσω στο τότε κουτάβι μου το γεύμα του. Μοσχαρίσιος κιμάς μέσα σε δεμένο ακόμα σακουλάκι τροφίμων. Μου γλιστράει το σακουλάκι, πέφτει κάτω, το βουτάει το κουτάβι και το χλαπακιάζει όπως είναι!
Πήρα τότε πανικόβλητη γιατρό (ήταν και μετά τα μεσάνυχτα, δεν ήταν εύκολο να βρω κάποιον) και μου είπε να δώσω αλατόνερο για να προκαλέσω εμετό. Δεν τα κατάφερα, αλλά την επόμενη μέρα το έβγαλε μαζί με τα κόπρανα, οπότε δεν είχαμε συνέχεια.

Κάποια άλλη φορά είχα γάτο που κατάπιε σύρμα (μην ρωτήσετε πώς, άβυσσος το γατίσιο IQ!). Ο πρώτος γιατρός μου είπε περίμενε 24 ώρες, λογικά θα το βγάλει... Ο επόμενος με έκραξε γιατί περίμενα 24 ώρες, κι ας ήταν μετά από οδηγίες γιατρού. Τελικά μετά από αρκετό τρέξιμο, ακτινογραφίες, και κάμποσα ευρά, το έβγαλε ενδοσκοπικά.

Αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, ακολούθησε τις οδηγίες του. Αν δεν είσαι σίγουρη, πάρε κι άλλη γνώμη.

Ελπίζω να μην έχετε ιδιαίτερα τρεχάματα!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Σε ευχαριστώ πολύ xotikouli.. Πραγματικά εμπιστεύομαι τον συγκεκριμένο γιατρό σχεδόν τυφλά θα έλεγα.
Θα τον πάω στις 6 σήμερα να τον δει.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Kαι ο Ντιεγκο εχει φαει πολυμπαγκ... το εβγαλε την επομενη με τα κακα του.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Ίσως ακουστεί αστείο, αλλά νομίζω τα σακουλάκια τροφίμων είναι πιο εύκολα! :D
Είναι μικρότερα και λεπτότερα. Αν ήταν σακούλα καταστήματος μάλλον είναι πιο ζόρικο το θέμα.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ίσως ακουστεί αστείο, αλλά νομίζω τα σακουλάκια τροφίμων είναι πιο εύκολα! :DΕίναι μικρότερα και λεπτότερα. Αν ήταν σακούλα καταστήματος μάλλον είναι πιο ζόρικο το θέμα.
Δεν ειναι αστειο.. εδω το πολυμπαγκ το εβγαλε ολοκληρο και με δυσκολια... (ας μην περιγραψω)... φαντασου να ηταν σακουλα σουπερμαρκετ...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Δεν ειναι αστειο.. εδω το πολυμπαγκ το εβγαλε ολοκληρο και με δυσκολια... (ας μην περιγραψω)... φαντασου να ηταν σακουλα σουπερμαρκετ...
Οταν την κατάπιε δεν το πίστευα, δεν έχει καταπιεί ποτέ τίποτα από το δρόμο ο τζαναμπέτης!
Δεν ήταν polybag :(
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Οταν την κατάπιε δεν το πίστευα, δεν έχει καταπιεί ποτέ τίποτα από το δρόμο ο τζαναμπέτης!
Δεν ήταν polybag :(
Μηπως να του προκαλεσεις εμετο οσο ειναι νωρις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο? Εαν, λεω εαν υπαρξει προβλημα μπορει να εκδηλωθει και μετα απο 2 μερες και αυτο σιγουρα ειναι χειροτερο... συζητησε το ξανα με το γιατρο σου.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Μηπως να του προκαλεσεις εμετο οσο ειναι νωρις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο? Εαν, λεω εαν υπαρξει προβλημα μπορει να εκδηλωθει και μετα απο 2 μερες και αυτο σιγουρα ειναι χειροτερο... συζητησε το ξανα με το γιατρο σου.
Αφού θα τον πάω στο ιατρείο δεν είναι καλύτερο να περιμένω μέχρι τότε;
 
Last edited:






kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
ακριβως.. Οτι πει ο κτηνιατρος!
Μην αγχωνεσαι... αυτα εχουν χτισει στομαχι ανακυκλωσης με τοσα που εχουν φαει..
ρε το θηριο!! θα σε τρελανει ..χαχαχαχ! ακου σακουλα!
εμενα μια φορα ειχε φαει ο μεγαλος τα χαρτια και τα αλουμινοχαρτα που ηταν τυλιγμενα τα σουβλακια.. ηταν 2-3 .. την σακουλα δεν την προτιμησε... μια ωρα εκανε την αναγκη του κλαιγοντας... ετσουξε το αλουμινοχαρτο βλεπεις! Καλα να παθεις του φωναζα!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Α τον έρημοοο!!!
Αχχχ και όχι τίποτα άλλο αλλά δεν ξέρω αν θέλω να την βγάλει την σακούλα..Από τότε που την κατάπιε αυτόματα σταμάτησε και να γρυλίζει στους περαστικούς και να τραβάει!!!
 






matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Α τον έρημοοο!!!
Αχχχ και όχι τίποτα άλλο αλλά δεν ξέρω αν θέλω να την βγάλει την σακούλα..Από τότε που την κατάπιε αυτόματα σταμάτησε και να γρυλίζει στους περαστικούς και να τραβάει!!!
Εμ βεβαια σου λεει τι μαγκιες και ιστοριες τωρα! Κατσε μην μου παρει τον θησαυρο που βρηκα!

Αχ ωρες ωρες απορω με το μυαλο που κουβαλανε. Κουραγιο βρε Κυβελη. Ολα καλα θα πανε!
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Αν ειναι βιοδιασπώμενη μην κανεις τιποτε και απλώς περιμενε ...3 μηνες. :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Αν ειναι βιοδιασπώμενη μην κανεις τιποτε και απλώς περιμενε ...3 μηνες. :)
χαχαχαχαααα!!

Πήγαμε , του έκανε ένεση για να κάνει εμετούς, κι έκανε 10 αλλά μόνο ο πρώτος ήταν χρήσιμος γιατί βγήκε με την μία η σακούλα!!! :D
Το περίεργο είναι ότι το φαί που είχε φάει μετά μάλλον το είχε χωνέψει ήδη γιατί δεν βγήκε ενώ η σακούλα είχε μείνει εκεί..
Μετά κι άλλη ενεσούλα αντιεμετική και τώρα ο Τζιμάκος είναι σαν μπαγιάτικο μύδι..:eek:din:

Όλα καλά ευχαριστώ παιδιά! :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.914
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight