Καταστημα πετ σοπ στο ιντερνετ




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ετσι σε κενό αέρος ειναι οι Orijen...

Kάτι τέτοιο στο κέντρο της εικόνας ψάχνεις...

 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Αν και είναι απο την acana της γάτας μου και η orijen στο ίδιο σημείο την έχει.


Edit: @epial είμαι απο κινητό και τώρα είδα οτι είχες βάλει!:barefoot:
 


sotirakis

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2015
73
24
44
Ετσι σε κενό αέρος ειναι οι Orijen...

Kάτι τέτοιο στο κέντρο της εικόνας ψάχνεις...

Οριστε ρε παιδια δειτε και εσεις να μου πειτε αν βλεπετε τιποτα και δε σταθηκα μονο εκει ξεσκονισα ολο το σακι.
 

Attachments



epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Επειδη αποκλειω να φευγει απ το εργοστασιο χωρις LOT και ημερομηνια λήξης,
δοκίμασα να δώ αν η σφραγιδα μπορει να σβυστει.
Με οινοπνευμα και τριψιμο έφυγε τελείως. Ομως στην επιφάνεια αυτή, η ματ υφη της συσκευασίας εγινε τελείως γυαλιστερή.
Για ριξε μια ματια υπό γωνια γιατι μονο έτσι φαινεται η γυαλάδα!
 
  • Like
Reactions: Aslan


sotirakis

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2015
73
24
44
Επειδη αποκλειω να φευγει απ το εργοστασιο χωρις LOT και ημερομηνια λήξης,
δοκίμασα να δώ αν η σφραγιδα μπορει να σβυστει.
Με οινοπνευμα και τριψιμο έφυγε τελείως. Ομως στην επιφάνεια αυτή, η ματ υφη της συσκευασίας εγινε γυαλιστερή.
Για ριξε μια ματια υπό γωνια
αφου σου ειπα το εψαξα με φακο απο ολες τις γωνιες και τις οπτικες ουτε γυαλισμα ουτε τιποτα.
Δε ξερω παιδια. Να επικοινωνησω με την εταιρια λετε ?
 






sotirakis

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2015
73
24
44
εστειλα μειλ στην orijen μολις. Τι εννοειτε να επικοινωνησω με το εργοστασιο και με ποιο τροπο?
Μπηκα στη σελιδα της orijen και εστειλα μειλ. Εχει και live chat αλλα ειναι ανενεργο αυτη την ωρα. Να κανω κατι αλλο ?
 
  • Like
Reactions: ioanna a




zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Μπορεί και με μια απλή γόμα να σβηστεί η ημερομηνία λήξης... Δεν προτρεχω, μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός, αλλά ή τόσο μεγάλη διάφορα τιμής, η δυνατότητα δωρεάν αποστολής της τροφής από το εξωτερικο μπορεί να δικαιολογείται από ληγμενες ή τροφές με περιθώριο 3- 4 μηνών...
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Μπορεί και με μια απλή γόμα να σβηστεί η ημερομηνία λήξης... Δεν προτρεχω, μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός, αλλά ή τόσο μεγάλη διάφορα τιμής, η δυνατότητα δωρεάν αποστολής της τροφής από το εξωτερικο μπορεί να δικαιολογείται από ληγμενες ή τροφές με περιθώριο 3- 4 μηνών...
Δεν παίζει κάτι τέτοιο! Θα ήταν βλάκες να παίζουν έτσι με τόσο μεγάλες εταιρίες! Θα γινόταν και γρήγορα αντιληπτό! Αυτά θα τα κάνουν σε unknown brand names!
Οι συσκευασίες έχουν ημερομηνίες κανονικά!
 
  • Like
Reactions: GRDANE and l.Kyveli


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Δεν εχεις αδικο αλλα απο την αλλη σκεφτομαι εγω οτι:
1) οι διαθεσιμοτητες σε τροφες ακομα και της ιδιας εταιριας δεν ειναι πληρεις (6κιλο απο τον ενα κωδικό-12κιλο απο τον αλλο-καθολου απο τον τρίτο) δηλαδή οτι τύχει
2)οι τιμές περιέργως χαμηλες και η εταιρία εκτός ελλάδας
3) το γεγονός οτι σε κάθε χώρα όπως και στην ελλάδα υπαρχουν επίσημοι αντιπροσωποι οι οποίοι εχουν υπογράψει συμβόλαια με τις εταιρίες προφυλάσοντας τα δικαιώματα τους αλλα και της μαμάς εταιριας μέσα απο την αποκλειστικότητα της διαθεσης των προϊόντων και του καθορισμού της τιμης
4) η απουσία ημ.ληξης στη προκείμενη περίπτωση ή η συντομη ημ.ληξης στην αλλη
με κανουν να πιστέυω οτι κάτι δε πάει καλά.
Μακάρι όλα να ήταν ΟΚ και να παραγγέλναμε όλοι από εκεί αλλά οι ενδείξεις δεν είναι καλές!
Περισσότερες μαρτυριές θα ηταν πολύ χρήσιμες για την ασφαλή εξαγωγή συμπερασμάτων!
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Καταρχήν οι αποκλειστικες αντιπρωσοπειες εντός Ε.Ε. δεν υπάρχουν πλέον(μονοπώλιο, ανταγωνισμός κτλ.). Η Αμαζόν αγοράζει 10 σακιά και πετύχει καλύτερη τιμη από το μαγαζί της γειτονιάς μας.
Ακόμα και από Αμαζόν αν πάω να αγοράσω τροφή μπορεί να έχει έναν κωδικό και άλλον να μην έχει αυτό τυχαίνει ακόμα και από την μητέρα εταιρεία μερικές φορές.
Όσο για τις τιμές υπάρχουν πολύ παράγοντες που μπορεί να διαμορφωθεί μια τιμή ενός προϊόντος.
Πάντως οι τιμές είναι ίδιες με το Amazon.co.uk για Ελλάδα τις λέτε φθηνές αλλα για Αγγλία είναι νορμάλ.

Αν στείλεις τον αριθμό του barcode στην μιτρικη εταιρεια τότε λογικά θα μπορούν να σου πουν τι πως και γιατί.
 


sotirakis

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2015
73
24
44
Εστειλα μειλ παιδια χθες αλλα δε μου εχουν απαντησει.
Θα τους στειλω και barcode και φωτογραφιες και οτι αλλο χρειαστει.
 


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Καταρχήν οι αποκλειστικες αντιπρωσοπειες εντός Ε.Ε. δεν υπάρχουν πλέον(μονοπώλιο, ανταγωνισμός κτλ.). Η Αμαζόν αγοράζει 10 σακιά και πετύχει καλύτερη τιμη από το μαγαζί της γειτονιάς μας.
Ακόμα και από Αμαζόν αν πάω να αγοράσω τροφή μπορεί να έχει έναν κωδικό και άλλον να μην έχει αυτό τυχαίνει ακόμα και από την μητέρα εταιρεία μερικές φορές.
Όσο για τις τιμές υπάρχουν πολύ παράγοντες που μπορεί να διαμορφωθεί μια τιμή ενός προϊόντος.
Πάντως οι τιμές είναι ίδιες με το Amazon.co.uk για Ελλάδα τις λέτε φθηνές αλλα για Αγγλία είναι νορμάλ.

Αν στείλεις τον αριθμό του barcode στην μιτρικη εταιρεια τότε λογικά θα μπορούν να σου πουν τι πως και γιατί.
Στο amazon.uk ή χαμηλότερη τιμή είναι 55 λίρες που σημαινουν 79 € και όχι 55 του zoofast με δωρεάν μεταφορικά... Ίσως μόνο σε εμένα φαίνεται πολύ καλό για να είναι αξιόπιστο κι αληθινό! Ας δούμε τι θα απαντήσει και ή εταιρία για το Barcode αν και συνήθως το barcode είναι ίδιο και μοναδικό για κάθε κωδικό προϊόντος.
 


sotirakis

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2015
73
24
44
δε μου εχουν απαντησει ακομα παιδια απο χθες το βραδυ. Αν δε μου απαντησουν μεχρι αυριο θα τους ξαναστειλω μειλ.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Υποθετω ότι θα παιρνουν αρκετα μέιλ
Πρόσεξε τον τιτλο που θα βάλεις ώστε ει δυνατόν να του δώσουν προτεραιότητα.
 


sotirakis

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2015
73
24
44
Ξαναεστειλα σημερα μιας και δε μου εχουν απαντησει ακομα και αναφερουν οτι απαντηση δινουν εντος 3 εργασιμων ημερων.