Κτηνίατρος εκβιάζει


Kostas58

Active Member
28 Απριλίου 2018
41
5
65
Δεινω κ θ δώσω αγώνα για να σώσω τον αδέσποτο υπέροχο σκύλο που μαζεψα απο τον δρόμο,μαζί μ αυτον κ την ανεργία μου την οικονομική απραγια μου στερούμενοι τα παντα κ παλευουμαι όλοι μαζί την λισμανιαση που έχει εδώ κ δυο χρόνια.Ο γιατρός Ερμειδης που έχει σύμβαση μ τον δήμο Παύλου Μελά Θεσσαλονίκης,μου είπε οτι ο Μουργος χρειάζεται να πάρει κ τριτη φορά Μιλτεφοραν( η κατάσταση του επιδεινώθηκε παρα πολύ 1/1600).Χθες του λέω γιατρε εχω 100 ευρώ στην τσέπη μου να στα δώσω μπορείς να φέρεις το μιλτεφοραν κ τα υπόλοιπα τέλος του μήνα?Με απαντά ναι έλα αύριο(σήμερα) στις μια το μεσημέρι θα το εχω.Πριν απο λίγο κ αφού ήμουν έτοιμος κ χαρούμενος (θ ξεκινήσει η θεραπεία) μαθαίνω οτι θέλει κ τ διακόσια ευρώ ώστε να μου δώσει τα 90 ml μιλτεφοραν,δλδ αν θέλεις να ζήσει το ζώο κοψε τον λαιμό σου μου λέει,αλλάζοντας ξαφνικα.
Αισχος κ δυσωδία.
Γιατί κάποιος να μαζέψει ενα ζώο αδέσποτο σπίτι του? Ειδικα όταν οικονομικά είναι χάλια όπως εγώ?
Ντροπή .
Εκπεμπω SOS κ ζήτω άμεσα την βοήθεια σας εδώ μέσα.
Θέλω να σώσω τον Μουργο!
6978058060 .
 

Attachments

Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Μισό λεπτάκι...

Καταρχάς μπορούσες να γράψεις στο προηγούμενο θέμα, ώστε να υπάρχει μια συνέχεια, και να μην ψάχνεται κάποιος, που έχει ξαναδιαβάσει το όνομα αυτού του γιατρού.
Από κει και πέρα όμως, τι ακριβώς είναι αυτό που ζητάς;
Να σου πληρώσει ο γιατρός από την τσέπη του, το κόστος του φαρμάκου, που χρειάζεσαι;
 


Kostas58

Active Member
28 Απριλίου 2018
41
5
65
ίσως διαβάσεις τα μισά κ λάθος,ξανά διάβασε σε παρακαλώ.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Νομιζω οτι ηθελε απλα μια διευκολυνση.
Γιατι να πας στο γιατρο που συνεργαζεται με το Δημο αφου εσυ θα χρεωθεις τη θεραπεια του ζωου?

(απαγορευται απο τους κανονες του φορουμ να ξερεις η αναφορα σε ζητηση χρηματων)
 
  • Like
Reactions: mareco


Kostas58

Active Member
28 Απριλίου 2018
41
5
65
Μισό λεπτάκι...

Καταρχάς μπορούσες να γράψεις στο προηγούμενο θέμα, ώστε να υπάρχει μια συνέχεια, και να μην ψάχνεται κάποιος, που έχει ξαναδιαβάσει το όνομα αυτού του γιατρού.
Από κει και πέρα όμως, τι ακριβώς είναι αυτό που ζητάς;
Να σου πληρώσει ο γιατρός από την τσέπη του, το κόστος του φαρμάκου, που χρειάζεσαι;
Σε παρακαλώ διάβαζε σωστά,τι γράφω,ζήτησα να πλήρωση απο την τσέπη του?
Μην δημιουργείται θέμα ανύπαρκτο
Την ουσία
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ξαναδιάβασα. Προφανώς κάτι άλλαξε από χθες μέχρι σήμερα, στην μεταξύ σας συνεννόηση για κάποιο λόγο. Τον ρώτησες σχετικά; Το φάρμακο θα το αγόραζε; Το έχει ο ίδιος εκεί; Αυτός είναι ο γιατρός με τον οποίο συνεργάζεσαι εξαρχής;
 


Kostas58

Active Member
28 Απριλίου 2018
41
5
65
Νομιζω οτι ηθελε απλα μια διευκολυνση.
Γιατι να πας στο γιατρο που συνεργαζεται με το Δημο αφου εσυ θα χρεωθεις τη θεραπεια του ζωου?

(απαγορευται απο τους κανονες του φορουμ να ξερεις η αναφορα σε ζητηση χρηματων)
Γιατί να Εχω αδέσποτο?
Ποσο κοστίζει?
Κ όμως το εχω,αν ενοχλω το φόρουμ ας με διώξει.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Τωρα νομιζω οτι εσυ δε διαβαζεις τι γραφεται....
Καταρχην κανενας δε σε υποχρεωνει να εχεις -φροντιζεις αδεσποτο.
Και για να σε προλαβω.. ειχα-εχω- και θα εχω και γω αδεσποτα και στεναχωριεμαι σαν και σενα καθε φορα. Αλλα εγω οταν ο Δημος δεν συνεργαζεται και προκειμενου να μη χασω το ζωο.. παω σε εναν κτηνιατρο που θα μου κανει μια ευκολια πληρωμης.
 


Kostas58

Active Member
28 Απριλίου 2018
41
5
65
Ξαναδιάβασα. Προφανώς κάτι άλλαξε από χθες μέχρι σήμερα, στην μεταξύ σας συνεννόηση για κάποιο λόγο. Τον ρώτησες σχετικά; Το φάρμακο θα το αγόραζε; Το έχει ο ίδιος εκεί; Αυτός είναι ο γιατρός με τον οποίο συνεργάζεσαι εξαρχής;
Παλι δεν διαβάσεις καλά!
Τα μισά σήμερα κ τα μισά τελος του μήνα.
Αυτός είναι ο γιατρός μαζί μ τα καθικια του Δήμου.
Ξαναδιάβασα. Προφανώς κάτι άλλαξε από χθες μέχρι σήμερα, στην μεταξύ σας συνεννόηση για κάποιο λόγο. Τον ρώτησες σχετικά; Το φάρμακο θα το αγόραζε; Το έχει ο ίδιος εκεί; Αυτός είναι ο γιατρός με τον οποίο συνεργάζεσαι εξαρχής;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
@Kostas58 πάρε ανάσες, μπας και συνεννοηθούμε γιατί δεν απαντάς σε αυτά που σε ρωτάω!
Οπως και να'χει, η φροντίδα του όποιου ζώου, αποφασίσεις εσύ να αναλάβεις, επιβαρύνει εσένα και μόνο, και με αυτό θα πρέπει να πορεύεσαι, όπως κάνουμε όλοι μας. Οτιδήποτε άλλο θα θέλαμε να συμβαίνει, είναι σε τεράστιο βαθμό ουτοπικό δυστυχώς.
 


Kostas58

Active Member
28 Απριλίου 2018
41
5
65
@Kostas58 πάρε ανάσες, μπας και συνεννοηθούμε γιατί δεν απαντάς σε αυτά που σε ρωτάω!
Οπως και να'χει, η φροντίδα του όποιου ζώου, αποφασίσεις εσύ να αναλάβεις, επιβαρύνει εσένα και μόνο, και με αυτό θα πρέπει να πορεύεσαι, όπως κάνουμε όλοι μας. Οτιδήποτε άλλο θα θέλαμε να συμβαίνει, είναι σε τεράστιο βαθμό ουτοπικό δυστυχώς.
@Kostas58 πάρε ανάσες, μπας και συνεννοηθούμε γιατί δεν απαντάς σε αυτά που σε ρωτάω!
Οπως και να'χει, η φροντίδα του όποιου ζώου, αποφασίσεις εσύ να αναλάβεις, επιβαρύνει εσένα και μόνο, και με αυτό θα πρέπει να πορεύεσαι, όπως κάνουμε όλοι μας. Οτιδήποτε άλλο θα θέλαμε να συμβαίνει, είναι σε τεράστιο βαθμό ουτοπικό δυστυχώς.
Ο γιατρός είναι αυτός το κτηνιατρείο του έχει την σύμβαση μ τον δήμο,ο σκύλος δεν περπατά ώστε να τρέχει σε διάφορους αλλους κτηνιάτρους τον κατεβαζω αγκαλιά απο τις σκαλες κ τον ανεβαζω.Δεν Εχω αυτοκίνητο κλπ κλπ
Ουσία ψάχνω 90 ml milteforan δωρητή.
 


Kostas58

Active Member
28 Απριλίου 2018
41
5
65
Ο γιατρός είναι αυτός το κτηνιατρείο του έχει την σύμβαση μ τον δήμο,ο σκύλος δεν περπατά ώστε να τρέχει σε διάφορους αλλους κτηνιάτρους τον κατεβαζω αγκαλιά απο τις σκαλες κ τον ανεβαζω.Δεν Εχω αυτοκίνητο κλπ κλπ
Ουσία ψάχνω 90 ml milteforan δωρητή.
Δυστυχώς ζούμε στην εποχή των υπό κριτικών κ ψεύτικων συναισθηματων για το Θεα Αθήναι!!
Πάρε ενα σκυλάκι! Μαζεψε ενα γλυκό αδεσποτακι απο τον δρόμο! Κανεις καλό! Οτάν όμως όλους αυτους του υποκριτές των ψεύτικων συναισθημάτων του χρειαστείς ποθούν την Νήσσα!
Η εποχή των φραγκοφονιαδων τις υποκριτικης κ δήθεν ανθρωπισμού.
Είναι κοστος τεράστιο ψυχικό κ οικονομικό κ οποίος χρειαστεί βοήθεια είναι μόνος.
Γιατί λοιπόν να μαζέψει κάποιος ενα αδέσποτο?
Δουλεύουν χρυσές δουλειές κανουν τα κτηνιατρεια,πατώντας στο συναίσθημα μας.
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Αρχικά καταλαβαίνω τον πανικό σου και την απόγνωση σου, όμως μάλλον έχεις λίγο μπερδευτεί.

Εφόσον υιοθετείς ένα σκύλο, αναλαμβάνεις το κόστος για το οτιδήποτε. Ο κτηνίατρος σου μπορεί να πίστευε ότι θα μπορούσε να πάρει με πίστωση το milteforan και εν τέλει να μη μπόρεσε. Μια υπόθεση κάνω...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Κώστα, δεν σε υποχρεώνει κανείς, να μαζέψεις, να φροντίσεις, να γιατροπορέψεις.
Θέλεις και κάνεις ότι κάνεις, όπως και πολλοί άλλοι ακόμη.
Απορώ τι σε έκανε να πιστέψεις κάποτε, ότι θα έχεις συνοδοιπόρους σε αυτό.
Ολομόναχος θα είσαι.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Κώστα, δεν σε υποχρεώνει κανείς, να μαζέψεις, να φροντίσεις, να γιατροπορέψεις.
Θέλεις και κάνεις ότι κάνεις, όπως και πολλοί άλλοι ακόμη.
Απορώ τι σε έκανε να πιστέψεις κάποτε, ότι θα έχεις συνοδοιπόρους σε αυτό.
Ολομόναχος θα είσαι.
Σκεφτομαι οτι μου το λες συνεχεια αυτο... αλλα εισαι συνεχεια εκει :)

ο σκυλος εχει υιοθετηθει απο σενα ? δεν εχω καταλαβει. Δανεισου βρε ανθρωπε απο καποιο συγγενη σου, φιλο σου 100 ευρω και προχωρα.
 
  • Like
Reactions: mareco


Kostas58

Active Member
28 Απριλίου 2018
41
5
65
Κώστα, δεν σε υποχρεώνει κανείς, να μαζέψεις, να φροντίσεις, να γιατροπορέψεις.
Θέλεις και κάνεις ότι κάνεις, όπως και πολλοί άλλοι ακόμη.
Απορώ τι σε έκανε να πιστέψεις κάποτε, ότι θα έχεις συνοδοιπόρους σε αυτό.
Ολομόναχος θα είσαι.
Αρα δεν πρέπει να πιστεύω,το σλογκαν,το πήρε κ το έχει το φαρμακο
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Όπως και στο άλλο θέμα έχω πει στον Κώστα, βλέπω ότι το μεγάλο πρόβλημα είναι άλλο.
Αν τα νεφρά είναι σε τέτοια κατάσταση που μας λέει ο φίλος μας, τότε θα έπρεπε να συμβουλευθεί άλλον κτηνίατρο για το αν πρέπει να ξεκινήσει την θεραπεία με το milteforan.

Έχω άποψη αλλά δεν είμαι κτηνίατρος για να την λέω σε τόσο σοβαρά θέματα

Αφού έχεις τα 100 ευρώ, διέθεσε κάποια για να σου πει και ένας άλλος κτηνίατρος την γνώμη του

Πες μας και σε ποια περιοχή σε βολεύει μπας και σου πει κανένα μέλος κάποιον καλό και λογικό σε αμοιβή
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αρα δεν πρέπει να πιστεύω,το σλογκαν,το πήρε κ το έχει το φαρμακο
Δεν μπορώ να ξέρω.
Θα μπορούσε, να έχει φεσωθεί τόσο πολύ, από παρόμοιες με την δική σου περιπτώσεις, που να είπε κι εκείνος...φτάνει πια. Αλλος τα μαζεύει, κι εγώ τα πληρώνω.
Που να ξέρουμε, τι έχει πραγματικά σκεφτεί.
Επειδή όμως και στο άλλο θέμα έβαλλες κατά του κατά ριπάς, προφανώς, θα πρέπει να ψάξεις για άλλον, έτσι κι αλλιώς. Δεν φαίνεται να μπορεί να υπάρξει μεταξύ σας συνεργασία.
 




Kostas58

Active Member
28 Απριλίου 2018
41
5
65
Αρα δεν πρέπει να πιστεύω,το σλογκαν,το πήρε κ το έχει το φαρμακο
Το ποιο υποκριτικό σλόγκαν είναι μάζεψε ενα αδέσποτο,δεν σ υποχρεώνει σίγουρα κανεις,αλλά είναι καλό οικονομικό σλόγκαν για Πετ ΣΟΠ κ κτηνιάτρους.
Κ μη μου πεις οτι δεν ζούμε τον αιωνα τις υποκρισίας συναισθημάτων κ εκμετάλλευση τους γιατί θα ζεις σ άλλον πλανήτη