Κυριακάτικη βόλτα


E-va

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2009
434
0
Αχαρνές
τελευταιες..



Καλό βραδυ σε όλους!!

Κillah, ελπίζω μετά από μια τόσο υπερδραστήρια μέρα να ηρέμισες κ εσύ κ να κάνεις νανάκια τώρα :D
 
Last edited:




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
ο τσαμπουκαλής Πάρης (μέχρι με το μωρό το δικό μου τα έβαλε το τερατάκι)...
αν και δεν ειδα ακριβως τι εγινε

νομιζω οτι σε αυτη την περιπτωση δεν ηταν επιθετικος ο Παρης αλλα προσπαθουσε να περιεργαστει τον Αρη που ηταν τοσο περιεργος στα ματια του , οταν τον σηκωσατε στα χερια και μαλιστα τοσο αργα και μπροστα στο προσωπο του Παρη ηταν σαν να του λεγατε οριστε δικος σου , αν ο Παρης εκεινη την ωρα ηταν επιθετικος θα γρυλιζε και θα προσπαθουσε να δαγκωσει γρηγορα δυνατα αντιθετως αν και δεν ειδα καλα ηταν σαν να πηγαινε να τον κρατησει στο στομα του , ο Αρης ειναι οσο το μασουλητηρι του

με επιφυλαξη βεβαια τα παραπανω γιατι δεν τα ειδα ουτε καλα ουτε απο την πρωτη στιγμη

σκπτομενος αργοτερα την περιπτωση να εξελισοταν χειροτερα ποσο ασχημο θα ηταν αν πηγαινε ο Παρης να μασισει τον Αρη και μπροστα στο παιδι κιολας ενιωσα ασχημα για τον σκυλο μου :( , παλι καλα λεω που δεν ειχαμε τετοια εξελιξη
 


kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
Μα κι εγώ παραξενεύτηκα, είναι τόσο μικρούλης και φιλικός που ποτέ (εκτός από το κανισάκι της γειτονιάς μας,το έχω πει) δεν μας έχει επιτεθεί σκύλος...Περισσότερο η αντίδραση του άντρα μου ήταν, ο οποίος είναι υπερπροστατευτικός και τα χάνει!
Ο Πάρης δεν ήταν επιθετικός με το μικρό, να παίξει πήγε αλλά ο άντρας μου τρόμαξε κι έβαλε τις φωνές-γι αυτό και μαζέψαμε το μικρό.
Που τρόμαξε κι εκείνο και μετά δεν ήθελε να ξανακατέβει να περπατήσει...είχε που είχε κατακουραστεί από τη βόλτα και το παιχνίδι!
Και...ξέχασα την Eva, από τα πιο "ερωτεύσιμα" σκυλιά που έχω δει ποτέ. Γλυκειά, παιχνιδιάρα, φιλική και πολύ όμορφη. Τυχεροί που τη βρήκατε, τυχερή που σας βρήκε:)!
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
παιδια εγω παθαινω κατι με αυτες τις φωτο...
εμεις δυστυχως εδω στο χωριο εχουμε ελαχιστες δυνατοτητες κοινωνικοποιησης..οση εχουμε κανει ειναι η επαφη με καποια αδεσποτα στο δρομο,ενα μικροσωμο ενος φιλου,και ενα λαμπραντορ που συναντησαμε 2 φορες σε περιφραγμενο χωρο..αποτελεσμα??ενα σκυλι που οταν συνανταει αλλο σκυλι συμπεριφερεται περισσοτερο σαν κατσικι παρα σαν σκυλι:p..πολυ θα ηθελα να μπορουμε να συμμετεχουμε και μεις σε τετοιες βολτες αν και τελευταια εχω εναποθεσει ολες τις ελπιδες μου στη επικειμενη (ελπιζω) ωριμανση και σοβαροτητα γιατι δυσκολα μας ανεχεται σκυλι για πανω απο 1 λεπτο..

πολυ ομορφες φωτο,ομορφα σκυλια και ομορφοι ανθρωποι, ευχομαι να μπορειτε να τις πραγματοποιητε ακομα πιο συχνα!! (να τρεχετε λιγο και για εμας!!!)
 


bull

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2009
529
2
Αθήνα
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες, δυστυχώς δε συγκράτησα ονόματα αλλά δεν πειράζει, την επόμενη φορά. Τεο ευχαριστώ για τις φωτογραφίες του μικρού...:)
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
παιδακια καλημερα και απο μενα!
ηταν πραγματικα πααααρα πολυ ομορφα!
περασα τελεια και οχι μονο εγω αλλα και η χιονη η οποια παρεπιπτοντως ηλπιζα να παμε σπιτι και να ξεραθει στον υπνο αλλα που τετοια τυχη!
ειχε τετοια αποθεματα ενεργειας ακομα που την κοιτουσα και ελεγα αποκλειεται...και να το πω δε θα με πιστεψουν!
αληθεια παντως θελω να επαναληφθει το συντομοτερο αυτο!!
ηταν απιστευτη εμπειρια....:)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μια χαρά βλέπω περάσατε!:D

Όλα τα σκυλιά είτε απο τις φωτό, είτε από τις περιγραφές τα αναγνώρισα και τα αντιστοιχησα...
Ενα μεγαλόσωμο, σαν Ε.Π. ποιό ήταν;
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ο Περσέας...από άλλο ιδιοκτήτη...όχι του forum!!!
Η κυρία μας είπε ότι είναι Καυκάσου???? Πάντως εμένα μου φάνηκε σαν ΕΠ...
Για Καυκάσου ήταν πάρα πολύ φιλικός ιδίως με τα αρσενικά της δικής μας παρέας!!!
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
ηταν ενα καυκασου καποιων μη μελων του φορουμ , πολυ καλα κοινωνικοποιημενο ηρθε μυριστηκε με τους αλλους το φωναξαν οι ιδιοκτητες του και εφυγε

δεν εκανε κυριαρχηκοτητες το καυκασου και εκανε ο Παρης :mad: :-|
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Η αλήθεια είναι ότι σε πρώτη ανάγνωση μοιαζει με Καυκάσου, αλλά λίγο το μέγεθος σε σχέση με τα άλλα σκυλιά, λίγο τα άκοπα αυτιά, είπα ότι δεν θα είναι....
 


Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
Έλα άργησα λίγο αλλά νά'μαι κι εγώ.

Δεν θα γράψω πολλά γιατί τα έχουν πει οι προηγούμενοι.
Πέρασα πάρα πολύ ωραία.
Γνώρησα καταπληκτικούς ανθρώπους και πανέμορφα σκυλιά.
Περιμένω την επόμενη εξόρμηση.

Παραθέτω κι εγώ μερικές φωτογραφίες.

Σημείωση 1:
Μετά τα "λαγουδάκι", "γουρουνάκι" και "ποντιίκι", εχθές άκουσα και το "κατσικάκι" απο μία κυρία.
χαχαχαχαχα

Πάντως πρέπει να έχουν κάποιο δίκιο όσοι μιλούν για λαγουδάκι. Δείτε την τελευταία φωτογραφία και θα καταλάβετε. :D













 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
΄Πράγματι μοιάζει με κατσικολαγουδογουρουνόσκυλο!!!
Έχω έναν θείο..τον θείο Αντρέα..ο οποιος μοιάζει παρα πολύ με Bull.T...και αυτό έιναι το αστείο της οικογένειας εδώ και χρόνια..
Χθες που συναντήσαμε τη μαμά μου στο Συγγρού...είδε τον aLLEGRO.. Και μου λεεί..."Κατερίνα..ο θείος Αντρέας"..:D:D:D:D
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
η χιονη μου με ρωτουσε το βραδυ:"ποτε θα ξαναδω τους φιλους μου μαμα?τουλαχιστον ειχα και λογο να τρεχω οχι οπως μεσα στο σπιτι που με φωναζεις τρελλη!!!"...της απαντησα λοιπον "συντομα!!"
συνεδριαστε λοιπον και πειτε μου γιατι δε κανει να λεω ψεμματα στο παιδι!!!:p
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Τέλεια πρέπει να περάσετε! :) Άλλη φορά ίσως καταφέρω να έρθω. Βρύσες για νεράκι υπάχουν ψηλά, κοντά στα κτίρια. Καλό είναι να κουβαλάτε κανένα νεράκι μαζί πάντως.
 








Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
Καλα στην δευτερη φωτο πεταω!!!!:p
Μαλλον με πεταει ο Φωντας!!!!:p
Γι'αυτό την έβαλα.
Απο τη μια εσύ ίπτασε και απο την άλλη ο Θοδωρής στον κόσμο του, δείχνει στον Τόρο δυο "κουνελάκια" που παίζουν στο δάσος. :D:D
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Μα εκει που ημουν στην κοσμαρα μου και χαζευα Allegro (να κανει τα τρελα του) και Τoro που ειναι κουκλια και τα δυο και ελεγα οτι θελω και εγω με ξυπνησε αποτομα το τερας γιατι βαρεθηκε να καθεται.

Ειχε βαλει σκοπο να κατουρησει ολα τα θαμνακια και τα δεντρα!!!:D