Λευκά δόντια


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Και μία ερώτηση προς Berna: Ο Κούκης εφόσον τρώει barf γιατί χρειάζεται βούρτσισμα δοντιών;
Το έχω αραιώσει αρκετά, πριν με την ξηρά βούρτσιζα 1 φορά την εβδομάδα, τώρα βουρτσίζω μια φορά το μήνα, έτσι, για να είμαι ήσυχη, ξέρω 'γω... Μια χαρά είναι τα δόντια του, και ειδικά για την ηλικία του, πολλοί μου λένε πως έχει ωραία δόντια. :love:
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
ξεκινα με αυτο
Υou missed the point, που λένε και στο χωριό.
Αυτό που ήθελα να πω με το πρόχειρο search, είναι ότι τα περισσότερα από τα υλικά που παράθεσες στη σκυλο-οδοντόκρεμα, τα βρήκα και στις ανθρώπινες (κι ακόμα περισσότερα, καθώς οι ανθρώπινες δεν προορίζονται για κατάποση). Οπότε, τι νόημα έχει η παράθεσή τους;
Εκτός αν είσαι της σχολής DIY, 'φτιάχνω δικό μου σαμπουάν', ΄φτιάχνω δική μου οδοντόκρεμα' κλπ. Εκεί, πάσο.
 
  • Like
Reactions: ntoulis


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
μπα δυσκολα τα χανω τα spot.. ;)
δες καλυτερα ! (το εχω και με πιο εντονο μαυρο ! ) :D
οξειδιο του τιτανιου..
μπα δικο μου φτιαχνω μονο χυμους τιποτα αλλο..
δεν ειναι αναγκη να το καταπιει καποιος
 


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Το είδα και το έψαξα (και δεν το πιστεύω ότι μπορούν και χρησιμοποιούν κάτι τέτοιο σε καταναλωτικό προϊόν ευρείας κυκλοφορίας, έστω και για τις λευκαντικές του ιδιότητες).
Δεν απαντάς όμως στην ερώτηση 'τι νόημα έχει η παράθεση των συστατικών, αφού και σε μεγάλο βαθμό συμπίπτουν με τα αντίστοιχα ανθρώπινα'.
Ένα χυμό τον έπινα πάντως (άμα έχει και φράουλα ολόκληρη μέσα, γλυτώνω και το βούρτσισμα!)
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Το είδα και το έψαξα (και δεν το πιστεύω ότι μπορούν και χρησιμοποιούν κάτι τέτοιο σε καταναλωτικό προϊόν ευρείας κυκλοφορίας, έστω και για τις λευκαντικές του ιδιότητες).
Δεν απαντάς όμως στην ερώτηση 'τι νόημα έχει η παράθεση των συστατικών, αφού και σε μεγάλο βαθμό συμπίπτουν με τα αντίστοιχα ανθρώπινα'.
Ένα χυμό τον έπινα πάντως (άμα έχει και φράουλα ολόκληρη μέσα, γλυτώνω και το βούρτσισμα!)
τι νοημα εχει αν συμπιπτουν με τα ανθρωπινα..το θεμα ειναι τι συστατικα εχουν οι συγκεκριμενες..βλεπεις τα συστατικα ενα ενα.. κοιτας διαφορα αρθρα μελετες στατιστικα κτλ..
αυτα τα συστατικα υπαρχουν στην ιατρικη βιβλιογραφια εδω και πααρα πολλα χρονια κυριως σαν πνευμονικα νοσηματα πνευμονος.. ειδικα στο οξειδιο λει σε ενα αρθρο σε ενα σαιτ του καναδα κατι health και τετοιο δεν θυμαμαι.. οτι οταν ειναι σχεδον 100 % καθαρο λει ειναι οκ.. οταν δεν ειναι ρε φιλε τοτε τι κανουμε ? και που ξερουμε αν ειναι 100 % καθαρο.. και τετοιες λεπτομερειες... η το βαζουν λει σε αντηλιακα ! δωωωωσε... και τροφιμα και καλλυντικα κτλ..

δεν ειναι μονο να τα φας(γενικα για τετοιες ουσιες) αλλα και απο αλλους τροπους περναει στο σωμα μας :)
χυμο απο κορομηλα ροζοκοκκινα εκανα..απο αλανιαρικο δεντρο <<κανονικο>> :)
οριστε.. :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf