Μαγαζιά που επιτρέπονται σκυλιά




Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Γιατί ρε παιδιά, είναι καλύτερο να το αφήνεις μόνο του στο διαμέρισμα;
Εγω δεν ειμαι αντιθετη.
Απλα ξερω οτι δε θελει αλλα πολλα ειναι που δε θελει οπως κ δε θελουμε αλλα συμβιβαζομαστε!
Δε θα παθει κ τπτ στην τελικη.
Ισα ισα που θα παρει κ επιπλεον χαδακια :)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
όχι δεν είναι καλύτερο να αφήσεις τον σκύλο στο διαμέρισμα.....:)

είναι όμως καλύτερο ο άνθρωπος να κάνει κάτι που θα βγάλει τον ίδιο απο την ''ραστώνη'' του καφέ ........προσφέροντάς στον εαυτό του την ευκαιρία να περάσει ελεύθερο ποιοτικό χρόνο και ο ίδιος αλλά και ο σκύλος του.....
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
όχι δεν είναι καλύτερο να αφήσεις τον σκύλο στο διαμέρισμα.....:)

είναι όμως καλύτερο ο άνθρωπος να κάνει κάτι που θα βγάλει τον ίδιο απο την ''ραστώνη'' του καφέ ........προσφέροντάς στον εαυτό του την ευκαιρία να περάσει ελεύθερο ποιοτικό χρόνο και ο ίδιος αλλά και ο σκύλος του.....
Μα δε σημαινει οτι επειδη θα παρεις τον σκυλο σου οταν πασ για καφε οτι δεν περνας σρονο με τον σκυλο σου!
Ολη η ζωη μας ομως δεν πρεπει να γυριζει γυρω απο τα σκυλια μας αλλα καλο ειναι τα σκυλια μας να υπαρχουν σε ολα τα της ζωης μας αν ειναι εφικτο κ εκει υπαρχει κ ο καφες!
 


Dyllangirl

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
176
0
Θεσσαλονίκη
στα Πράκτικερ Θεσσαλονίκης !!!!! οι υπάλληλοι πολύ φιλικοί!! τον καταχαίδεψαν τον είχα στην αρχή αγγαλιά μετά τον άφησα να περπατήσει και μετά τον έβαλα σε ένα καροτσι γτ ήταν κουρασμένος και κοιμόταν !!! κανείς δεν αντέδρασε ! κ τα μικρά παιδάκια κιόλας ήθελαν να τον χαιδέψουν :)

και στο διαχρονικό για καφέ ! μάλιστα μου έλεγαν να μην φύγω :p ( αλλά το χειμώνα εκεί έχει αρκετό καπνό και δεν πολυθέλω να τον πέρνω μαζί μου )
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
στα Πράκτικερ Θεσσαλονίκης !!!!! οι υπάλληλοι πολύ φιλικοί!! τον καταχαίδεψαν τον είχα στην αρχή αγγαλιά μετά τον άφησα να περπατήσει και μετά τον έβαλα σε ένα καροτσι γτ ήταν κουρασμένος και κοιμόταν !!! κανείς δεν αντέδρασε ! κ τα μικρά παιδάκια κιόλας ήθελαν να τον χαιδέψουν :)

και στο διαχρονικό για καφέ ! μάλιστα μου έλεγαν να μην φύγω :p ( αλλά το χειμώνα εκεί έχει αρκετό καπνό και δεν πολυθέλω να τον πέρνω μαζί μου )
όταν τον βγάζεις απ' το καρότσι πρόσεχε μην έχει πιαστεί το πόδι του.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
boom boom λέγεται :):)
εκει πάω συνέχεια με την Λούνα ( και χαμηλές τιμές , και καλές προσφορές )
Καλλίπολη πλατεία Σερφιότου
και βλέπω και άλλα σκυλιά
επίσης στα σεβεν στο Πειραιά
όσο για τα ΙΚΕΑ δεν επιτρέπεται επειδή υπάρχει το εστιατόριο ( πρόσφατα έδιωξαν τα αδέσποτα που ζούσαν εκει οπότε δεν θέλω να ξαναπάω )
Επίσης έχω πάει στo kitchen bar με γάτα δεν μου είπαν τίποτα
και σε διάφορα καφε στη Πασαρέλα με σκύλο πάλι δεν μου είπαν τίποτα
δεν είναι οτι καλύτερο για το σκύλο και επειδή έχει δυνατή μουσική και αρκετό κόσμο δλδ φασαρία
ναι τώρα το θυμήθηκα, την κορόϊδευα και της έλεγα πάμε στο τσικι τσικι μπουμ :D:D
και όντως θυμάμαι να παίρνουμε και δέκα ντιβιντιά (χουχουλιάζαμε στο διαμέρισμα, τί να λέμε τώρα *demonio*) με 6-7 ευρώ.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Θάθελα να πάω στο ΙΚΕΑ και να τον ξαμολύσω στους διαδρόμους ...ειδικά στο τμήμα με τα γυαλικά ..να ξεσκάσει και αυτό λίγο..:D
(μην ψωνίζετε από ξένων συμφερόντων...ας είναι και φθηνότερα..που δεν είναι δηλαδή συγκριτικά με τις τιμές που εχουν τα ιδια τα καταστήματα στο εξωτερικό..μας τα φεσώνουν παραπάνω εδώ...:))
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Και εμάς το dvd club δεν έχει θέματα με τα σκυλιά στον Αγιο Στέφανο, επίσης το καφέ "Σταθμός" στο σταθμό του τρένου (μέσα εννοείται) και το μαγαζί με τις εκτυπώσεις εκεί κοντά. Με άφησαν να μπω και στο κρεοπωλείο με τη μικρή αγκαλιά, στα Galerie de baeute αγκαλιά... επίσης μπήκα σε ένα ποδηλατάδικο στη Ν. Σμύρνη άνετα.
Επίσης δεχονται σκυλιά κάθε μεγέθους στο θερινό σινεμά της παραλίας Μαραθώνα.
Α, και στα crocodilino στο Χαλάνδρι!! Και στο Πράκτικερ στη Μεταμόρφωση...

Πηγαμε στιην ΙΚΕΑ (οχι με τον σκυλο) κ βγαινοναντας ειδαμε σ'ενα αυτοκινητο ενα σκυλακι μονο του.
Στην αρχη το περασα για ψευτικο μεσα στο σκοταδι (καθοταν πισω ψηλα στο τζαμι) αλλα δεν ηταν..
Βρε παιδια ενοιωσα πολυ πολυ ασχημα..
Μια σταλια ηταν.. ας το παιρνανε αγκαλιτσα..
Δυστυχώς με θρησκευτική ευλάβια απαγορεύονται τα σκυλιά οποιουδήποτε μεγέθους στο ΙΚΕΑ... όταν ήταν κουτάβι η Κλαίρη την πήρα μαζί μου (αγκαλιά μόνο εννοείται λόγω του μικρού της ηλικίας) γιατί θεώρησα ότι είναι καλή ευκαιρία να δει κόσμο και θορύβους περίεργους σε ένα πολυκατάστημα...
Δεν με άφησαν να προχωρήσω ένα μέτρο μετά την περιστρεφόμενη πόρτα ... και μιλάμε για ένα κουτάβι γραμμαρίων, που τους εξήγησα ότι δεν πρόκειται να λερώσει ή να γαυγίσει εντός μίας τσάντας που δεν φαινόταν καλά καλά ούτε το κεφάλι του...

Το ωραίο είναι ότι αν είχα περάσει χωρίς να τους ρωτήσω αν μπορω να πω ούτε που θα την είχαν πάρει χαμπάρι... αλλά πήγα σαν ηλίθιανα τους ενημερώσω...

Φυσικά απλά πήρα σκύλο και μάνα και φύγαμε...δεν ήταν σε θέση να μείνει ούτε δευτερόλεπτο μόνο στο αυτοκίνητο!
 
Last edited:


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Δηλαδή φαντάζομαι πώς όταν θα την πηγαίνω βόλτα και μπορεί να δω κάτι σε ένα mini market, super market, χασάπικο ή μανάβικο κτλ... ούτε λόγος να μου επιτρέψουν να την βάλω μέσα ε?
Σε άσχετα μαγαζιά, όπως πχ με ρούχα κτλ ... έχετε φάει ποτέ "πόρτα"? Συνήθως τι σας λένε?
Ή μια άλλη απορία... με το θέμα ξενοδοχείο - διακοπές?
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
ΙΚΕΑ & Πράκτικερ στη Γερμανία επιτρέπονται οι σκύλοι (όπως σε όλα τα καταστήματα, ΜΜΜ, ακόμη κ σε πολλά εστιατόρια, σε ειδικό χώρο), απορώ εδώ γιατί όχι (αν κ 2 φορές στα ικέα νομίζω έχω δει σκύλο μέσα).

Στο καφέ Zoo, στο Χαλάνδρι επίσης επιτρέπονται σκύλοι (μέσα εννοώ). Σε 2,3 καφέ που πηγαίναμε το καλοκαίρι στην Αγία Παρασκευή, έξω δεν είχαμε θέμα (ακόμη κ σε γνωστή μπιραρία).
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Στ κατάστημα της Berska σταδίου δεν έφαγα ακριβώς πόρτα αλλά ήρθαν με καθόλου ευγενικό τρόπο να μου πουν να την πάρω αγκαλιά ενώ ήταν ώρα μη αιχμής και είμασταν τρεις κι ο κούκος....
Επίσης πόρτα στον εξωτερικό χώρο παρακαλώ με το γάντι φάγαμε και από τα Friedays Κεφαλαρίου, όπως και η κουμπάρα μου με Yorkie αντιμετωπίστηκε άσχημα...

Νατάσσα μου τα έχω δει από κοντά και Γερμανία και Γαλλία... ήταν αδιανόητο να μην μπει κάποιος μέσα σε εστιατόριο ή καφέ επειδή είχε σκύλο... στα ΜΜΜ επίσης!! Λυπαμαι για την πρόοδο αυτής της χώρας στα θέματα αυτα...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Δεν βλέπω το λόγο πάντως να ταλαιπωρώ το σκύλο στα ΙΚΕΑ/Praktiker/Bershka/Zara κλπ. όπου γίνεται της τρελλής έτσι κι αλλιώς και ποδοπατούν κι εμένα...

Για καφέ τις παίρνω μαζί (την άνοιξη και σε ανοιχτά μαγαζιά) αφού προηγουμένως έχουν βολτάρει, ώστε να κάθονται ήσυχες και να κωτσομπολεύουν τον κόσμο γύρω ως καρακατίνες που είναι...
 


Πακίτα

Member
15 Νοεμβρίου 2011
19
0
36
Σέρρες -
Στις Σέρρες ψωνίσαμε από το κατάστημα με μουσικά είδη Φίλιππος Νάκας κανονικά και στον Γατίδη (αρτοποιείο) δεν μας άφησαν να μπούμε αλλά με εξυπηρέτησαν έξω από την πόρτα.
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Δεν βλέπω το λόγο πάντως να ταλαιπωρώ το σκύλο στα ΙΚΕΑ/Praktiker/Bershka/Zara κλπ. όπου γίνεται της τρελλής έτσι κι αλλιώς και ποδοπατούν κι εμένα...
Καθημερινές πάμε για ψώνια κοπελιάαα! ;-)
Σάββατο εδώ εγώ δεν πατάω εκεί μέσα, το σκύλο θα πάρω μαζί;
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Θάθελα να πάω στο ΙΚΕΑ και να τον ξαμολύσω στους διαδρόμους ...ειδικά στο τμήμα με τα γυαλικά ..να ξεσκάσει και αυτό λίγο..:D
(μην ψωνίζετε από ξένων συμφερόντων...ας είναι και φθηνότερα..που δεν είναι δηλαδή συγκριτικά με τις τιμές που εχουν τα ιδια τα καταστήματα στο εξωτερικό..μας τα φεσώνουν παραπάνω εδώ...:))
off topic: το ικέα είναι του φουρλή.

Καθημερινές πάμε για ψώνια κοπελιάαα! ;-)
Σάββατο εδώ εγώ δεν πατάω εκεί μέσα, το σκύλο θα πάρω μαζί;
αμ έλα μου που μόνο το Σάββατο βολεύει για να πας σε καταστήματα που είναι δεδομένο ότι πας με την πρόθεση κυρίως να χαλαρώσεις, αλλά τελικά θα κουραστείς περισσότερο.
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Στο super market της γειτονιάς μου( Market In) που παω σχεδόν κάθε μέρα ρώτησα αν μπορώ να τ βάλω μεσα γιατι πραγματικά θα με βόλευε παρα πολύ και μου λενε ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ !!
μόνο να την δένω στο δεντράκι έξω απο το μαγαζί κάτι που δεν πρόκειται να γίνει .
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
γιατί στην Ελλάδα είναι τόσο πίσω και δεν δέχονται τα σκυλιά στα σουπερμαρκετ? συγνώμη αλλά το κακομαθημένο παιδάκι που ανοιγει συσκευασίες και τρώει δεν είναι μεγαλύτερο πρόβλημα? η κυριούλες που ζουλάνε ολα τα ψωμια με βρωμικα χέρια δεν είναι πρόβλημα?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Και στο Praktiker Πάτρας έχω δει σκυλιά μέσα, μας έχουν επιτρέψει κι εμάς να μπούμε, απλά καλό είναι να ρωτήσεις τον υπεύθυνο μέσα, στην υποδοχή, καθώς ορισμένοι σεκιουριτάδες δεν είναι ενημερωμένοι και μπορεί να αρνηθούν, αλλά το κατάστημα τους δέχεται. (και δεν γίνεται και πολύ πατείς με πατώ σε τον τελευταίο καιρό)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
off topic: το ικέα είναι του φουρλή.
OFF Topic: Κι επειδή είναι του φουρλή, "φουρλίζει" λίγο τις τιμές διότι ως γνωστόν εμείς ως λαός είμαστε πιο φραγκάτοι από Γερμανούς και Ιταλούς και άρα πρέπει να τα ψωνίζουμε ακριβότερα.
ON Topic: Και σταμάτησε να φέρνει και τα ωραία σκυλοπαίχνιδα που είχε και που μπορούσε να τα πάρεις και μαζί σου στό καφέ/bar ώστε να παίζει κι ο σκύλος εκεί που πίνει τον espresso του...