Μαλτέζ, ο κόσμος να χαλάσει!


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Κανένα σκυλί δεν πρέπει να κουρεύεται γουλί, έτσι κι αλλιώς (πόσο μάλλον το Maltese).

ANTO1034, μην χρησιμοποιείς διαφορετικού χρώματος γραμματοσειρά στις δημοσιεύσεις σου. Δεν ενδείκνυται.

:)
 


jennie

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2008
562
1
με μακρυ μαλλι συμφωνω και εγω...αν τελειωσει και το Swiffer,δεν εχεις κανενα απολυτως προβλημα!!

:paja1::paja1::paja1::D:D:D:D:p:p:cuniaoo:
Το swiffer της Γλυφαδας ολοκληρης.....
Μην το γελας καθολου.....Ουτε μπορεις να φανταστεις πως ερχεται και τι κουβαλαει στο μαλλι του καθε βραδυ απο την βολτα....συνηθως η εκφραση μου οταν ανοιγω την πορτα να τον υποδεχτω ειναι ετσι Ουτε οταν εβλεπα το βιβλιο της Ιστοριας στις πανελλαδικες!
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
αχχαχαχααχχαχα...εχουν χαρη ομως τα ατιμα...ειναι και ομορφα...δεν μαρεσουν πολλα μικρα,αλλα τα μαλτεζακια -σωστα περιποιημενα ομως- ειναι ομορφα σκυλια.

P.s ποπο με αυτη την Ιστορια...ημουν με τις κατευθυνσεις οχι τις δεσμες,αλλα και παλι δεν την πολυ μπορουσα...:D
 


GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
ANTO1034 έχω μια απορία!
Από τη στιγμή που το βασικότερο ίσως μορφολογικό χαρακτηριστικό του μαλτέζ είναι το μακρύ μεταξένιο μαλλάκι του, κι εσύ θες να το κουρέβεις γουλί, γιατί επέλεξες αυτή τη φυλή κι όχι κάποιο άλλο κοντότριχο;:confused:
Δεν ξερω τη με τραβαει προς αυτην τη φυλη.Εκτος απο αυτην τη φυλη σκευτομουν σοβαρα και τα westie αλλα δεν ξερω τη με εκανε να τα αφησω και να παω στα μαλτεζ.Αμα ξερει κανεις για τα westie (συμπεριφορα δηλ. νευρικο,ηρεμο.Μεγεθος κτλ.) μπορει και να μου αλλαξει γνωμη (λες να ανοιξω κανενα θεμα για αυτο;).
 




GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Κανένα σκυλί δεν πρέπει να κουρεύεται γουλί, έτσι κι αλλιώς (πόσο μάλλον το Maltese).

ANTO1034, μην χρησιμοποιείς διαφορετικού χρώματος γραμματοσειρά στις δημοσιεύσεις σου. Δεν ενδείκνυται.

:)
Πρωτον την λεξει γουλι δεν την ενοουσα οπως καταλαβες εσυ.Ηθελα να πω πως θα του αφησω 2,3 εκατοστα τριχα.
Δευτερων ευχαριστω για την παρατηρειση.
 


GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Ευχαριστω Chloe!!!!!!!!!!!
Δεν προλαβαινω να διαβασω οσα μου εδωσες γιατι πρεπει να παω σε αυτο το καταραμενο φροντιστηριο για μαθημα αγγλικων.
Μολις γυρισω θα τα διαβασω ολα με προσοχη!!!!!!!!!!!
 


GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Χιλια ευχαριστω Chloe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλα αυτο το σκυλακι (το westie) ειναι λες και το εφτιαξα εγω για εμενα.Μονο σε ενα πραγμα τα χαλαμε...γραφει καπου πως μπορει να σου παρουσιασει προβληματα συμπεριφορας!!!Ισχυει αυτο;;;;;;;;;;;;;
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μονο σε ενα πραγμα τα χαλαμε...γραφει καπου πως μπορει να σου παρουσιασει προβληματα συμπεριφορας!!!Ισχυει αυτο;;;;;;;;;;;;;
Δεν υπάρχει σκυλί που να μην μπορεί να παρουσιάσει προβλήματα συμπεριφοράς....
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Τέλειο σκυλάκι είναι το γουέστι. Το καλό μ' αυτό είναι ότι μπορείς να βρεις εκτροφέα στην Ελλάδα. Με το μαλτέζ υπάρχει θεματάκι ή τουλάχιστον υπήρχε μέχρι πρότινος. :)
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Βιαστικός είσαι και υπερ-ενθουσιώδης (κάτι που δεν είναι απαραίτητα κακό...). Είπες κάτι για φροντιστήριο... πόσων ετών είσαι? :)
Εκτροφέα θα βρεις μέσω του ΚΟΕ. Διάβασε κι αυτό:
http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=370
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
μεχρι στιγμης, εχουμε αυστραλεζικο ποιμενικο (κατα προτιμηση tea cup) μαλτεζ γκουλι και τωρα θα την πληρωσουν τα γουεστι...
ουαου!!!:maria:
 


jennie

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2008
562
1
Ευχαριστω Chloe!!!!!!!!!!!
Δεν προλαβαινω να διαβασω οσα μου εδωσες γιατι πρεπει να παω σε αυτο το καταραμενο φροντιστηριο για μαθημα αγγλικων.
Μολις γυρισω θα τα διαβασω ολα με προσοχη!!!!!!!!!!!
Μη ξεχαστεις και δεν διαβασεις οσα σου βαλει το φροντιστηριο!!!!!!!!! Πρωτα αυτα και μετα τα θεματα του φορουμ. Γιατι μετα θα λες δεν προλαβα και θα τα κανεις τα νευρα τσαταλια της καθηγητριας.
(ο πόνος της καθηγητριας..........:cool:)
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Μη ξεχαστεις και δεν διαβασεις οσα σου βαλει το φροντιστηριο!!!!!!!!! Πρωτα αυτα και μετα τα θεματα του φορουμ. Γιατι μετα θα λες δεν προλαβα και θα τα κανεις τα νευρα τσαταλια της καθηγητριας.
(ο πόνος της καθηγητριας..........:cool:)

:D:D:D...Μου θυμιζεις την αγαπημενη μου καθηγητρια στα φιλολογικα (εκανα ιδιαιτερα)...Θοδωρη γιατι δεν τελειωσες αυτο που σου ειχα βαλει?Γιατι δεν τακτοποιεις τον χρονο σου....Γιατι???...Μπραβο ειδες οταν εχεις προγραμμα...κλπ κλπ:D:D
 


GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Βιαστικός είσαι και υπερ-ενθουσιώδης (κάτι που δεν είναι απαραίτητα κακό...). Είπες κάτι για φροντιστήριο... πόσων ετών είσαι? :)
Εκτροφέα θα βρεις μέσω του ΚΟΕ. Διάβασε κι αυτό:
http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=370
Ειμαι 12 ετων (μικρως, ε):D
Ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!!!
 




GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
μεχρι στιγμης, εχουμε αυστραλεζικο ποιμενικο (κατα προτιμηση tea cup) μαλτεζ γκουλι και τωρα θα την πληρωσουν τα γουεστι...
ουαου!!!:maria:
Με αυστραλεζικο ποιμενικο δεν ασχολιθηκα αλλοστε ψαχνω μικροσωμο!!!
Λες να μετανιωσουν τα westie τη στιγμη που γεννηθηκαν χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!
 


GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Ναι είσαι πολύ μικρός :)
Καλύτερα να ασχοληθούν με το θέμα οι γονείς σου. Χαίρομαι όμως που σε απασχολεί και το ψάχνεις τόσο!
Και οι γονεις μου ασχολουνται απλος παιρνω οσες περισσοτερες πληροφοριες μπορω για να τους βοηθησω.Αλλοστε εγω ειχα την εμονη απο πολυ πιο μικρος με τα σκυλια και ετσι κολλησαν και αυτοι απο εμενα...
Λες να ειναι κολλητηκο χαχαχαχαχαχαχα!!!!!