Μετά από χορήγηση Drontal plus...


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Χθες εδωσα την προβλεπομενη δοσολογια για τα κιλα του σκυλου μου Drontal plus και σημερα εχει κανει μια μικρη διαρροια. Ειναι φυσιολογικο αυτο? συμβαινει μετα απο αποπαρασιτωση?
 














Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Σας εχει τυχει εμετος μετα το drontal? η δικια μου, μας κερασε 4-5 εμετους στις 1 η ωρα το βραδυ....εφαγε ο,τι τρωει παντα και μου το εχει ξανακανει αλλη μια φορα στο παρελθον....αραγε να σχετιζεται με το χαπι?....εχει αλλος αυτη την εμπειρια?
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Κ στη Λώρα έχει συμβεί. Μάλιστα, από την τελευταία φορά (ενώ κλείνει τα 4 σύντομα) έπαθε σαν μία μικρή αλλεργία από τα drontal (σαν αναφυλαξία - πρήστηκε). Οπότε τις τα άλλαξα σε milbemax, έπειτα από παρόντρυση του κτηνιάτρου μας.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Κ στη Λώρα έχει συμβεί. Μάλιστα, από την τελευταία φορά (ενώ κλείνει τα 4 σύντομα) έπαθε σαν μία μικρή αλλεργία από τα drontal (σαν αναφυλαξία - πρήστηκε). Οπότε τις τα άλλαξα σε milbemax, έπειτα από παρόντρυση του κτηνιάτρου μας.
χιλια ευχαριστω...πανω που ετοιμαζομουνα να ρωτησω αν υπαρχει milbemax για σκυλους, γιατι το δινω μονο στη Σεμέλη τη γατα μας! :)
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Υπάρχει κι ενέσιμη μορφή την οποία προτιμώ για τον τσοπάνη μας. Ζορίζεται κι αυτός κι εμείς να πάρει 5 χάπια απανωτά και τις δύο τελευταίες φορές που του είχα δώσει, έκανε εμετό. Και ταλαιπωρείται και μένει ακάλυπτος. Αν θυμάμαι καλά, κρατάει εξάμηνο. Η μικρή μου ευτυχώς τρώει εύκολα ότι της δώσεις και μάλιστα συνοδεύομενο από κανένα τυράκι.
 










Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
το drontal ή το milbemax πρέπει να γίνεται μετα απο εξέταση γιατι μπορεί να εμφανιστεί πρόβλημα στη καρδιά ?
 






Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
κάπου εδώ στο φορουμ το διάβασα οτι για ενα απο τα 2 χάπια για να δοθεί πρέπει να έχουν γίνει εξετάσεις