Με αφορμη ...


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
To ιδιο BBC που επι 40 χρονια καλυπτει τα Crufts ? :D
Και που σχεδιαζει να το καλυψει παλι του χρονου ?
http://www.guardian.co.uk/uk/2009/jan/14/bbc-crufts-dog-show-coverage

Η υποκρισια μαλλον περισσευει και εκει ...εκτος και αν νομιζουν πως ολα ειναι ενταξει πλεον.

Περι bulldog και καισαρικων το ηξεραν και οι πετρες πολυ πριν το ντοκυμαντερ ...

Φυσικα η δραματοποιηση ,ακομα και οταν ειναι αληθης , δημιουργει αλλη αισθηση .

Απο κει και περα , περα απο την αρχικη μου αντιδραση , ειμαι ευχαριστημενος με την ολη κουβεντα ,ειτε αυτη τελειωσε ή συνεχιστει.Πιστευω πως ο αναγνωστης (περα απο τις μανουρες) , θα βγαλει ενα συμπερασμα ...
συμφωνα με την δικη σου λογικη απο την στιγμη που το bcc καληπτει την crufts ειναι συνενοχο στην κατασταση που επικρατει στο μπουλντογκ και επεισης ειναι υποκριτες.

ειναι και αυτο μια οπτικη γωνια
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
συμφωνα με την δικη σου λογικη απο την στιγμη που το bcc καληπτει την crufts ειναι συνενοχο στην κατασταση που επικρατει στο μπουλντογκ και επεισης ειναι υποκριτες.

ειναι και αυτο μια οπτικη γωνια
Εφοσον μετα το ντοκυμαντερ αποφασισαν να ΜΗΝ καλυψουν τα Crufts της χρονιας διαμαρτυρομενοι για τα ευρηματα και ενα χρονο μετα σκεφτονται να τα καλυψουν και παλι, μου φαινεται λιγο υποκρισια ...τι περιμεναν να αλλαξει μεσα σε 12 μηνες? (ή διαφορετικα , αλλαξε στην πραξη κατι τοσο γρηγορα?) .

Αυτο εννοουσα ...:)