Μπάνιο με τι σαμπουάν;


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Τα σκυλιά μου κάνουν μπάνιο 2-4 φορές τον χρόνο max...οπότε το μαλακτικό είναι εντελώς απίθανο να τους δημιουργήσει πρόβλημα...Το ελαιόλαδο δεν το χρησιμοποιώ. Προτιμώ το λάδι σολομού η το μουρουνέλαιο...Και πίστεψέ με έχω μια φυλή η οποία έχει master στα δερματικά προβλήματα...οπότε αναγκάστηκα και εγώ να αποκτήσω "ντοκτορά" για να τα αντιμετωπίζω...!!:):):)
 


Λουνομαμά

Well-Known Member
26 Δεκεμβρίου 2011
108
1
Ηράκλειο Κρήτης
Στο 2012 ζούμε και υπάρχουν σαμπουάν για σκύλους για καθεμερινή χρήση. Τα εκθεσιακά σκυλιά κάθε μέρα κάνουν μπάνιο δεν είδα κανέναν να είχε κάτι με το δέρμα του.
Αλήθεια!!!??? Κι εγώ που έκοψα τα συχνά μπάνια στο Λούνο ! Τώρα τον κάνω μόνο ξέπλυμα με νεράκι!
 




νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Υπάρχουν καί σαμπουάν Soap free που σίγουρα είναι καλύτερα αλλά καί πάλι δεν κάνει καλό τό συχνό μπάνιο .

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Μπάνιο πάντα με ειδικό σαμπουάν για σκύλους και ειδικότερα για τη φυλή μας.
Σχετικά με την συχνότητα μην ξεχνάτε πως παίζει ρόλο η φυλή αλλά και ο τύπος του τριχώματος.
Δεν υπάρχει μπούσουλας για όλα τα σκυλιά.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δεν υπάρχει μπούσουλας, σε αυτό θα συμφωνήσω...αλλά και πάλι το κάθε μέρα η το 2 φορές την εβδομάδα, ακόμα και τον μήνα, είναι υπερβολή. Και δεν κάνει καλό στον σκύλο.
 


giorgio0

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Ξανθη-Καβαλα
οσοι χωριατες ακουστε!!!
αν εχετε πιεστικο σπιτι ειναι το καλυτερο καλοκαιρινο μπανιο.
μετα απο μια βρομικη μερα στα χωραφια καθαριζει πανευκολα και κανεις και οικονομια στο νερο αρκει να καθετε ο σκυλος :cool:
 




lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
οσοι χωριατες ακουστε!!!
αν εχετε πιεστικο σπιτι ειναι το καλυτερο καλοκαιρινο μπανιο.
μετα απο μια βρομικη μερα στα χωραφια καθαριζει πανευκολα και κανεις και οικονομια στο νερο αρκει να καθετε ο σκυλος :cool:
Το δοκιμασα στο σκυλο του γειτονα για σιγουρια, αλλα δεν μ φαινεται και πολυ καλα, τι να πηγε στραβα?? :p
 




giorgio0

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Ξανθη-Καβαλα
χαχαχαχ

θελει χαμηλη πιεση και να ρυθμησεις σωστα την μανικα αλλιος θα το ξεκανεις το σκυλι.
παντως ο δικος μου σχεδον καθε φορα που παμε και γεμιζει λασπες μετα παει και στηνετε τον αρεση πολυ!!!
 






haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
μολις πηγα και πηρα, ευχαριστω!!
μη τους κάνετε μπάνιο με ανθρώπινα σαμπουάν! όσο απαλό είναι το παιδικό σαμπουάν, δεν κάνει για τα σκυλιά που έχουν διαφορετικό pH δέρματος από τους ανθρώπους.
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Εχει δοκιμασει καποιος το furminator αυτο που λεει οτι ειναι για το μαδημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.137
Μηνύματα
896.091
Μέλη
19.948
Νεότερο μέλος
Politidou