Νέος σκύλος, καθόλου μόνος, οργιάζει!




vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
πως κάνει κρά οτι ειναι καλοφροντισμένος πάντως! έχει αναδειχθεί το σκυλι

λες να χει κανα μακρινο μπιγκλοσυγγενή;;;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καθε φορά που βλέπω αυτό το θρεντ εχω μια σκεψη "ωωω κατι της εκανε ο ακροβάτης παλι", αλλά και να σου κάνει, αμα βλέπεις τέτοιον κουκλο....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Σας ευχριστεί πολύ ο Τζιμάκος κι εγώ για τα ευγενικά σας λόγια. Γράφει πολύ στην κάμερα ο μούργος.:)
 




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Τζιμάκος που ήταν......και που είναι. Μπράβο βρε Κυβέλη μόνο αυτό θα πω, τυχερός που βρέθηκες στο δρόμο του. :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Τζιμάκος που ήταν......και που είναι. Μπράβο βρε Κυβέλη μόνο αυτό θα πω, τυχερός που βρέθηκες στο δρόμο του. :)
Ευχαριστώ πολύ Σταματία :) :)

Από τότε που τον υιοθετήσαμε είναι η πρώτη φορά που στρώσαμε χαλιά ξανά, γιατί τα είχε κατουρήςει 2-3 φορές ο αλητάμπουρας! Αλλά νομίζω ότι πλέον έχει καταλάβει ότι δεν τα κάνουμε μέσα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
O καλός αυτός αγγελουδένιος σκύλος που στόμα έχει και μιλιά δεν έχει σήμερα έκανε πάλι το θαύμα του.
Μύριζε την είσοδο ενός σπιτιού όταν ο σκύλος της μονοκατοικίας ήρθε στην είσοδο και άρχισε να γαυγίζει και πριν προλάβω να τραβήξω τον Τζιμάκο μακριά άρπαξε την πατούσα του άλλου σκυλάκου.
Ότι κι αν έκανα δεν την άφηνε, ο άλλος ο σκυλάκος ούρλιαζε απελπισμένα , και τραβιόταν πίσω, ο Τζιμάκος τον τραβούσε προς το μέρος του, νόμιζα ότι θα του ξεκολλήσει την πατούσα, εγώ βαρούσα τον Τζιμάκο, δυστυχώς ήμουν με το halti harness και δεν μπορούσα να του σφίξω τον λαιμό να τον αφήσει. Με τα πολλά τον άφησε, ο σκυλάκος έτρεχε στον κήπο του ουρλιάζοντας και εγώ χτυπούσα τα κουδούνια, με τα πολλά βγήκε η κυρά του, της λέω τι συνέβη, τρέξτε στον κτηνίατρο της λέω πρέπει να έχει πάθει ζημιά το πόδι του σκύλου σας και θα σας καλύψω εγώ τα έξοδα. Εκείνη μου είπε ότι ο σκύλος της μετά την επίθεση έτρεξε στην βεράντα και βγήκε έξω εκείνη και είδε τα αίματα και μετά άκουσε το κουδούνι και βγήκε.
Να μην τα πολυλογώ , μιλήσαμε αργότερα στο τηλέφωνο, τον πήγε κατευθείαν κτηνίατρο, η πληγή του είχε φτάσει στον τένοντα, ευτυχώς χωρίς ζημιά εκεί, του έκαναν ράμματα και θα πάρει και αντιβίωση. Η γυναίκα ευγενέστατη, με ευχαρίστησε που δεν έφυγα και της είπα το περιστατικό και δεν ήθελε να την αποζημιώσω , μου είπε ότι της αρκεί η καλή μου πρόθεση.
Και βέβαια για όλα αυτά φταίω εγώ, που νόμιζα ότι ο σκύλος του σπιτιού ήταν μέσα (δεν είναι κηπόσκυλο) και άφησα τον Τζιμάκο να μυρίσει κοντά στην καγκελόπορτα, αν δεν είχα κάνει την βλακεία αυτή τίποτα από αυτά δεν θα είχε συμβεί.
Μια στιγμιαία βλακεία και απροσεξία μπορεί να στοιχίσει πολύ ειδικά σε εμάς που έχουμε καλόψυχα και ήσυχα σκυλάκια όπως ο Τζιμάκος που τον παρέσυρε ήδη το χριστουγεννιάτικο πνεύμα!!!
 






Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Πρόλαβε και του άρπαξε το πόδι μέσα από την καγκελόπορτα? Ε το διάολο, είναι και αίλουρος τρομάρα του... Περαστικά στον τραυματία, τι να πεις.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αυτό το παιδί!!! Τα φτερά του λείπουν!!!
Δεν μπορεί ν'αποφασίσει σε τι χρώμα τα θέλει :rolleyes:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πρόλαβε και του άρπαξε το πόδι μέσα από την καγκελόπορτα? Ε το διάολο, είναι και αίλουρος τρομάρα του... Περαστικά στον τραυματία, τι να πεις.
Όχι. Η καγκελόπορτα είναι μισή μασίφ και από την μέση και πάνω έχει κάγκελα. Ο σκυλάκος λοιπόν πήδηξε με τα δύο του ποδαράκια και τα στερέωσε στην πόρτα ώστε να γαυγίσει και να δει τον Τζιμάκο. πριν προλάβω να τον τραβήξω τον αληταρά είχε αρπάξει το πατουσάκι του!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Αυτό το παιδί!!! Τα φτερά του λείπουν!!!
Δεν μπορεί ν'αποφασίσει σε τι χρώμα τα θέλει :rolleyes:
Ναι γι'άυτό δεν τα έχουμε παραγγείλει ακόμη!
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
O καλός αυτός αγγελουδένιος σκύλος που στόμα έχει και μιλιά δεν έχει σήμερα έκανε πάλι το θαύμα του.
Μύριζε την είσοδο ενός σπιτιού όταν ο σκύλος της μονοκατοικίας ήρθε στην είσοδο και άρχισε να γαυγίζει και πριν προλάβω να τραβήξω τον Τζιμάκο μακριά άρπαξε την πατούσα του άλλου σκυλάκου.
Ότι κι αν έκανα δεν την άφηνε, ο άλλος ο σκυλάκος ούρλιαζε απελπισμένα , και τραβιόταν πίσω, ο Τζιμάκος τον τραβούσε προς το μέρος του, νόμιζα ότι θα του ξεκολλήσει την πατούσα, εγώ βαρούσα τον Τζιμάκο, δυστυχώς ήμουν με το halti harness και δεν μπορούσα να του σφίξω τον λαιμό να τον αφήσει. Με τα πολλά τον άφησε, ο σκυλάκος έτρεχε στον κήπο του ουρλιάζοντας και εγώ χτυπούσα τα κουδούνια, με τα πολλά βγήκε η κυρά του, της λέω τι συνέβη, τρέξτε στον κτηνίατρο της λέω πρέπει να έχει πάθει ζημιά το πόδι του σκύλου σας και θα σας καλύψω εγώ τα έξοδα. Εκείνη μου είπε ότι ο σκύλος της μετά την επίθεση έτρεξε στην βεράντα και βγήκε έξω εκείνη και είδε τα αίματα και μετά άκουσε το κουδούνι και βγήκε.
Να μην τα πολυλογώ , μιλήσαμε αργότερα στο τηλέφωνο, τον πήγε κατευθείαν κτηνίατρο, η πληγή του είχε φτάσει στον τένοντα, ευτυχώς χωρίς ζημιά εκεί, του έκαναν ράμματα και θα πάρει και αντιβίωση. Η γυναίκα ευγενέστατη, με ευχαρίστησε που δεν έφυγα και της είπα το περιστατικό και δεν ήθελε να την αποζημιώσω , μου είπε ότι της αρκεί η καλή μου πρόθεση.
Και βέβαια για όλα αυτά φταίω εγώ, που νόμιζα ότι ο σκύλος του σπιτιού ήταν μέσα (δεν είναι κηπόσκυλο) και άφησα τον Τζιμάκο να μυρίσει κοντά στην καγκελόπορτα, αν δεν είχα κάνει την βλακεία αυτή τίποτα από αυτά δεν θα είχε συμβεί.
Μια στιγμιαία βλακεία και απροσεξία μπορεί να στοιχίσει πολύ ειδικά σε εμάς που έχουμε καλόψυχα και ήσυχα σκυλάκια όπως ο Τζιμάκος που τον παρέσυρε ήδη το χριστουγεννιάτικο πνεύμα!!!
Καθε φορά που βλέπω αυτό το θρεντ εχω μια σκεψη "ωωω κατι της εκανε ο ακροβάτης παλι", αλλά και να σου κάνει, αμα βλέπεις τέτοιον κουκλο....

Γιατι να θέλει να με επιβεβαιώσει ο ακροβάτης τρομάρα του???

Για εσένα I.Kyveli δεν περιμενα τίποτα λιγότερο από την τόσο υπευθυνη και σωστη συμπεριφορά σου!!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Στεναχωρήθηκα πολύ με τον μαλάκα σκύλο που έχω, μπήκε σε περιπέτειες ο άλλος ο σκύλος στα καλά καθούμενα, μέσα στο ίδιο του το σπίτι!!!
Μα να τον πιάσει από την πατούσα;;
Ευχαριστώ ghelly αλλά δεν μπορούσα να αφήσω τον άλλο σκυλο αβοήθητο, και ανησυχούσα μήπως λείπουν οι δικοί του και τον δουν μετά από κανένα οκτάωρο...
 


D

Deleted member 14614

Guest
Συγγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά έχω χαζέψει με την υπευθυνότητά σου I.Kyveli... Συνήθως ή θα την κοπανούσε κάποιος στην θέση σου ή θα πουλούσε και τσαμπουκά του στυλ "ο σκύλος σου γάβγισε στον δικό μου". Μπράβο, πάντως και στην κυρία που αναγνώρισε τη στάση σου.

ΥΓ: Πανέμορφος ο δράστης... :)
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Μην στεναχωριεσαι! Μετα απο 7 χρονια συμβιωσης με το Ρουλη (δεν βγηκε τυχαια
το ονομα Ρουλης απο το Χαρος ειναι)
που με εχει στειλει στο κατωφλι του
αλλου κοσμου με τις μακακιες που κανει πλεον το αποδεχτηκα και βολταρουμε
σαν στρατιωτες. Δεν του αφηνω σχεδον κανενα περιθωριο για να ξεδιπλωσει
τις ωραιες πτυχες του εαυτου του. Και ο Τζιμακος ο ατιμος ποσο του μοιαζει!

Παντως μπραβο σου που δεν εστριψες σφυριζοντας!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Σήμερα τον είδα το θύμα, φορούσε κολλάρο και ούτε καν τολμούσε να πλησιάσει την αυλόπορτα. Στεναχωρέθηκα, ευτυχώς που δεν κόπηκε κανείς τένοντες γιατί τότε θα γ´ταν πολύ χειρότερα τα πράγματα.
Ο τζιμάκος μετά από δύο χρόνια στο σπίτι μας κι ενώ στο σπίτι είναι πολύ καλός στην βόλτα παραμένει το ίδιο παιδιά. Ένα ανεξέλεγκτο άκρως νευρικό ζώο που όταν κάτι τον ταράξει, πχ ένα γαύγισμα άλλου σκύλου από μιά βεράντα, τον καταλαμβάνει υστερία και γαυγίζοντας ανεξέλεγκτα ορμάει σε αυτοκίνητα, σκύλους και ανθρώπους.
Δυστυχώς απέτυχα πλήρως στον χειρισμό του Τζιμάκου. Είμαι σίγουρη ότι κάποιος άλλος χειριστής θα ειπχε άλλη επίδραση επάνω του.
Με την πρώτη ευκαιρία θα τον πάω σε εκπαιδευτή αν και δεν ελπίζω πολλά.