Νίνα - Lost but not forgotten...




Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Ι
"Ρε παιδιά, το κουτάβι δεν παίζει, είναι απαθές! Τι χαρακτήρας θα γίνει μεγαλώνοντας, αν δεν παίζει τόσο μικρό?". Τι ήταν να το πω αυτό? Χτύπησα παλαμάκια και το κουτάβι ξεχύθηκε πάνω μου, με τα στραβά ποδαράκια του να προσπαθούν να τρέξουν όσο μπορούσαν για να έρθει να με γλύψει...

...Αυτό ήταν, το κουτάβι είχε βρει οικογένεια, άσχετα αν άργησα 2-3 μέρες να το ανακοινώσω στην οικογένεια. Και το όνομα αυτής: Νίνα.
)


View attachment 12388

Μπορεί να βλέπουν ασπρόμαυρα αλλά σίγουρα ακούν πολύχρωμα :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Δυστυχώς, δεν βρήκα (εδώ, στο γραφείο) το πολύ όμορφο πορτραίτο που υποσχέθηκα...
Ομως, μερικές φωτογραφίες, για να δεις πως ήταν, Γιώργο...

Οταν τίποτα δε σκίαζε το λαμπρό μέλλον...

IMG_1750.jpgIMG_1752.jpg

Λίγο πριν από τις εξετάσεις που ανάδειξαν το πρόβλημα...

10012009(002).jpg

Ελάχιστες μέρες, πριν το τέλος...

12122009.jpg25122009(001).jpg

Υ.Γ. Οπως παρατηρεί κάποιος... ο Zidane είναι ο συνδετήριος κρίκος, μεταξύ της Νίνας και των σκυλιών που ζουν μαζί μας σήμερα...
 
Last edited:


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Στην Νίνα οφείλεις το υπέροχο ταξίδι σου με τον σκύλο κι εμείς της οφείλουμε τα υπέροχα κείμενα σου που μόνο κέρδος μπορεί να έχει κάποιος διαβάζοντας τα. Το λιγότερο που προσφέρουν είναι μαθήματα ήθους και αγάπης για τον σκύλο στις σωστές διαστάσεις του κάτι που έχει ανάγκη η χώρα που ζούμε. (θα μου πεις μόνο αυτό έχει ανάγκη, όχι, αλλά δεν το θεωρώ λίγο..).
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Ευχαριστώ, Μυρτώ!

Εντάξει, "ποιητική αδεία", υπερβάλλεις λιγάκι...:)

Αλλά, έχεις δίκιο: Η χώρα που ζούμε έχει ανάγκη για αντιμετώπιση του κάθε θέματος στις σωστές διαστάσεις... αυτό της λείπει...

Υ.Γ. Οσο για τη Νίνα... αν δεν είχε συναντήσει το δρόμο μου, είναι πολύ πιθανόν να μην είχα γνωρίσει κανέναν από εσάς... που το θεωρώ κέρδος μου!
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ηταν σιγουρα ενας υπεροχος σκυλος που αγαπηθηκε πολυ! Φαινεται απο το πως μιλας καθε φορα γι αυτην! :)

Σαν μεγαλη εβδομαδα νιωθω πως ειναι η τελευταια βδομαδα. Καταθλιπτικη. Μου φαινεται θα κλεισω το κομπιουτερ και θα το ξανανοιξω το Δεκεμβριο. :(
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
ASFE ευχαριστω κι εγω που ξεθαψες το θεμα! Δεν το ειχα διαβασει και τετοιες ιστοριες δεν πρεπει να χανονται κατω απο καινουρια θεματα...

Ευχαριστω κι εσας κυριε Γιαννη για το υπεροχο κειμενο μεσα απο το οποιο διηγειστε μια υπεροχη ιστορια ζωης!
Η Νινα ζει μεσα απο εσας και τα λεγομενα σας και ειναι σαν να τη γνωριζα...

Τελος, δεν μπορω παρα να συμφωνησω με την Κυβελη...

Το λιγότερο που προσφέρουν είναι μαθήματα ήθους και αγάπης για τον σκύλο στις σωστές διαστάσεις του κάτι που έχει ανάγκη η χώρα που ζούμε.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αυτες τις μέρες, με αυτά τα θέματα, από τη μια σκιζονται τα σωθικά μου από τη στενοχώρια και τον πόνο που μεταδιδετε μέσω των γραπτών σας, και από την αλλη δεν παυω να εντυπωσιάζομαι για το μεγαλείο της ψυχης των ζώων!
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Αν η Νίνα δεν ήταν αυτή που ήταν μπορεί η σχέση σου με τα σκυλιά να ήταν πολύ διαφορετική σήμερα. Της οφείλεις πολλά.:)

Πάντως καλά λέει ο συνφορουμίτης πιο πάνω, πολύ θλίψη αυτή την εβδομάδα ρε παιδιά. Οι σκύλες μου τα έχουν τα χρονάκια τους, ειδικά η Λάρα, και όταν διαβάζω για σκυλιά που έφυγαν μου έρχεται κάπως.....
 
Last edited:


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
@johnk νομιζα οτι δεν υπηρχε εδω η ιστορια της Νινας. Τι μου κανες μεσημεριατικα μωρε...

(Κι η Κανελα ετσι, απο τα νεφρα της κι αυτη, την προτελευταια μερα την εβγαλα βολτα και με τραβουσε να φυγει απ την κλινικη και την τελευταια εκατσε κατω, τη σηκωσα και μου ζητησε να γυρισει πισω στο κλουβι της νοσηλειας... Μαζι με τη Νινα ειπαμε ειναι, ετσι; Σε καλα χερια; Ξερεις ειναι κ η πρωτη ανοιξη εδω και πολλα χρονια που δεν χαιρομαστε τις πρωτες λιακαδες μαζι...)
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Ωχ τι πάθαμε πάλι μεσημέριατικα...

Κύριε Γιάννη...δεν μπορώ να σας πω κάτι,δεν έχω λόγια...φαντάζομαι από τα λίγα που έχουμε πει,ξέρετε...
 
  • Like
Reactions: johnk


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Να και το πορτραίτο της (στις τελευταίες μέρες της ζωής της)...
Που είχα υποσχεθεί, αλλά ξέχασα να ανεβάσω στο θέμα της...
Το έχω πάνω στη βιβλιοθήκη του γραφείου μου, για να μου λέει καλημέρα, κάθε πρωί που την αντικρύζω...

Nina.jpg
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
α στο καλό βραδιάτικα.... πολύ κλάμα.... :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

τυχεροί εσείς που την κάνατε μέλος της οικογένειάς σας, τυχερή και η Νίνα που έζησε μαζί σας και έφυγε γεμάτη από αγάπη.
 
  • Like
Reactions: johnk


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
όταν σκέφτομαι την Λαιλα, την Μπόνι που έχουν φύγει νωρίτερα από εμένα , άλλα και τον Άρη μου κάποια στιγμή στο μέλλον βάζω και βλέπω αυτήν την εικόνα και χαμογελάω...

n5RVAWZ.png
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf