Ξανασυστηνόμαστε (το σωτήριον έτος 2015)










ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πάντως αν "χαίρομαι" κάτι όσες μερες επαναλειτουργεί το φόρουμ, είναι πως ορισμένοι πραγματικά με τα γραφόμενα τους... κάνουν παπάδες! Δηλαδή τύφλα να έχει ο καλύτερος εκπαιδευτής, όταν συμβουλεύουν....
Τώρα στα πεπραγμένα τους... αλλη ιστορία!

Καλώς επανήλθαμε, και ορισμένοι με πιο ανεπτυγμένη σχέση με τα σκυλιά μας/τους!!!

(μέρες κρατιέμαι)
 






Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Απιστευτος κεφαλας ο Ελβις!!!!!
Λουση μια γλυκυτατη υπαρξη!!!!
Ο Τζιμακος ομως μεγαααααλη μαρκα φαινεται!!!!!!
Να τα χαιρεσαι και τα τρια Μυρτω μου ειναι κουκλακια!!!!
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Απιστευτος κεφαλας ο Ελβις!!!!!
Λουση μια γλυκυτατη υπαρξη!!!!
Ο Τζιμακος ομως μεγαααααλη μαρκα φαινεται!!!!!!
Να τα χαιρεσαι και τα τρια Μυρτω μου ειναι κουκλακια!!!!
Ευχαριστώ πολύ Βιβή!!
Η ανάλυση είναι χάλια αλλά η έκφραση του Τζιμάκου απίστευτη πράγματι <3
 
  • Like
Reactions: anastasiak


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Τι όμορφες φατσουλες είναι αυτές Μυρτώ;;; Κάθε ένα τους είναι ξεχωριστό :) Να τα χαίρεσαι και να σε χαίρονται βεβαίως, όλα τους!!!
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.875
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Κούκης. Τρελορετρίβερ. Κλείνει τα 9 τον Ιούλιο. Οι ακτινογραφίες λένε πως γέρασε πλέον, ο κύριος όμως διαφωνεί. Εχει σπονδύλωση, θέμα με τα γόνατα (παλιοί τραυματισμοί και πλέον αρθρίτιδα), θέμα και με τα δύο ισχύα (ossification) και μάλλον και με τους αγκώνες.

Για τσιμπούρια (πυροπλασμώσεις), κομμένες πατούσες κλπ να μην λέω... και βέβαια γενικές μια φορά το χρόνο - ζητάω κι εγώ γαμπρό κτηνίατρο! :rolleyes:

Κατά τ' άλλα, κάπως έτσι συμπεριφέρεται:







o_O
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
OK, εγώ έχω έναν Αυστραλέζο Ποιμενικό που τον πήρα από καταφύγιο ονόματι Άτταλο Α' Σωτήρα Γαλατοκτόνο, ετών 9, γνωστόν και ως Μουφ διότι μουφιάζει, δηλαδή ρουθουνίζει ηχηρά σε αναζήτηση τροφής σε οποιοδήποτε μέρος του πλανήτη, το οποίο συμπεριλαμβάνει και το στόμα μου όταν έχω μόλις φάει. Κατοικούμε στο Καλαμποκιστάν Springfield, IL) των ΗΠΑ. Ένας από τους εκπαιδευτές του λέει ότι έχει τουλάχιστον δυο εγκεφάλους από εξυπνάδα και ανεξαρτησία, μια συνάδελφός μου λέει ότι έχει την ισχυρότατη προσωπικότητα πέντε σκύλων με ισχυρότατη προσωπικότητα και το Duke University που τον μελέτησε εκτεταμένα (μου βγάλανε την πίστη ένα μήνα!) δήλωσε ότι είναι Einstein (όντως) με ιδιαίτερο ταλέντο στη Φυσική και τη Στατιστική και ιδιαίτερη κατανόηση και συναισθηματική ταύτιση (empathy) με όλα τα όντα. Εγώ έχω επίσης ανακαλύψει ότι μπορεί να μαγειρέψει τα πάντα και έρχεται και μου φωνάζει όταν είναι σβήσω την κουζίνα. Είναι πολύ κοινωνικοποιημένος και αγαπάει τους πάντες. Είναι επίσης πολυταξιδεμένος, ήθελε δεν ήθελε, και έχουμε οδηγήσει μαζί στις 48 ηπειρωτικές ΗΠΑ. Αγαπάει τον Ειρηνικό Ωκεανό περισσότερο από τον Ατλαντικό, τις όχθες της λίμνη Michigan στο Σικάγο και αγαπημένη του πόλη είναι το San Diego της Καλιφόρνιας. Αγαπάει τον Beethoven, New Age Music, Art Deco jazz & Buddhist chant και απεχθάνεται όλα τα υπόλοιπα και κυρίως την όπερα. Τέλος τρώει τα πάντα.

Είναι επίσης πολύ ωραίος, το οποίο συνήθως με ρίχνει όταν μου κάνει γλυκουνιές. Ακολουθούν χαρακτηριστικές φωτογραφίες του:


(Εδώ τον βλέπετε μόλις τον έκανα τσακωτό να πάει να μου κλέψει τον καφέ! Ναι, πίνει καφέ το μικρό γουρούνι, ευτυχώς όμως ουχί αλκόλια!)


(Εδώ περιμένει να γίνει το φαΐ στην κουζίνα.)


(Big Sur, California)


(Περιμένοντας να γίνει το σουφικό Ικαρίας.)

Αγαπημένο του φαΐ είναι τα μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο με σάλτσα ντομάτας και ο τραχανάς με μπόλικη φέτα από πάνω.

Περισσότερα περί του νεανία εδώ και στο μπλογκ του:

http://www.dogforum.gr/community/threads/Άτταλος-Α-Μουφ-Σωτήρ-και-Γαλατοκτόνος.10118/
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Καλώς σας ξαναβρήκαμε...περνούσα ευχάριστα την ώρα μου ανάμεσα σε ανθρώπους με παρόμοια φιλοζωικά αισθήματα...

Η παρεούλα μου είναι ο Άρης!Ημίαιμο yorkshire 3 ετών..Φούλ ενέργεια αλλά και αγκαλίτσας...



Τα άλλα 2 σκυλάκια που πέρασαν από την ζωή μου μέχρι τώρα είναι η Λάϊλα
http://www.dogforum.gr/community/threads/Λάϊλα-και-γηρατειά.23678/



Καθώς και η Μπόνι ένα κανισάκι που βρήκα αδέσποτο και αναγκάστηκα να του κάνω ευθανασία αφού ήταν σε τραγική κατάσταση..
Θα ανοίξω ένα θεματάκι να μάθετε και γιαυτήν...

 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Καλως ξανά βρεθήκαμε το λοιπόν, αν κ δεν κατάλαβα τι κ πως...ειμαι η Μαρία κ ειμαι η περηφανη σκυλομαμα μιας θηλυκιας ροτβαιλερινας,της Ηρας μου (οπως υποδηλωνει κ το username μου) ...καλα ποσταρισματα σε ολους!110720143317.jpg
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Γεια σας και από μας!
Αισίως 2 χρόνια παρεάκι με την Τασία, η οποία παραμένει κολλητή φιλενάδα με την Cookie, και χαίρονται να τα λένε σε κάθε ευκαιρία.
Γενικά είμαστε καλά, η σχέση μας γίνεται όλο και πιο αγαπησιάρικη, και η μικρή έχει χαλαρώσει εμφανώς, έχοντας γίνει λιγότερο επιφυλακτική, πολύ περισσότερο χαδιάρα και με μεγάλη όρεξη για παιχνίδι. Επίσης, με έχει πραγματικά εκπλήξει με τα πόσα έχει μάθει μέσα σε αυτό το χρόνο (εντολές, καραγκιοζιλίκια - και άλλα!) Έχουμε περάσει έναν καλό χρόνο, με πολλές βόλτες, φίλους (τετράποδους και μη!), ταξίδια και καφεδομπαρότσαρκες ;) Παραμένουν κάποιες φοβίες βέβαια και κάποια θεματάκια που χρειάζονται ακόμη δουλειά (αλλοίμονο!), αλλά γενικότερα έχω την αίσθηση ότι η μικρή είναι ένα πολύ πιο χαρούμενο, ισορροπημένο και ευτυχισμένο πλάσμα πλέον.
Καλώς σας ξαναβρήκαμε :love:

10272482_10152382537448568_1906388798828616824_o.jpg
Beach babe​


10694495_10152462202238568_4885714704257191904_o.jpg
H χάρη μας έφτασε μέχρι τα Ζαγοροχώρια και κάναμε ντου, Οκτώβρη μήνα, και στον Βοϊδομάτη!

10857865_10203951429120284_4698566070001951357_n.jpg
Θαμώνας των καφέ της περιοχής, με haute couture​

10495710_10152232523533568_2923244581922551805_o.jpg
Ζητιανάκια ενωμένα - ποτέ νικημένα!
 




Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Πολύ θα θελα να την γνωρίσω την Τασία, δεν ξέρω έχει κατι το τραβηχτικό..
Να τις χαίρεσαι τις κούκλες και να κάνετε πολλές εκδρομές μαζί! :love:
 
  • Like
Reactions: dnassib


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Το καινούριο MacBook με τη retina display που συνδυάζει το Air και το κανονικό εχει 1299 δολάρια συν 8.5% ΦΠΑ στο Ιλλινόι, άντε 50 δολάρια λιγότερο αν δουλεύει κανείς για πανεπιστήμιο. Το σκέτο Air ξεκινάει από 899 συν το ΦΠΑ, το ποσοστό του οποίου εξαρτάται από την πολιτεία. Το Pro ειναι πιο ακριβό και ξεκινάει από 1099 συν ΦΠΑ χωρίς retina display και από 1299 μέχρι 2499 συν ΦΠΑ με retina display συν ΦΠΑ. Η τιμή ανεβαίνει αναλόγως του μεγέθους της μνήμης και του σκληρού δίσκου και τα σταλτικά ειναι τσάμπα.

To Pro ειναι βαρύτερο από το Air και το καινούριο που μόλις βγήκε ειναι τελευταίας τεχνολογίας και εχει κάτι περίεργα. Προσωπικά προτιμώ το Air αλλά θα προτιμούσα να είχε retina χωρίς τις τζιριτζαντζουλες του καινουριου. Για την ώρα δεν έχω laptop πάντως.
 
  • Like
Reactions: ntoulis