Οταν ειμαστε αρρωστοι ...


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
εγω θα διαφωνησω αν μια μερα δεν παει τη βολτα του δε θα παθει τιποτα, αντιθετως αν εισαι πολυ αρρωστος και βγεις πιθανοτατα να επιδεινωθει η κατασταση σου και μετα δε θα βγει και τις επομενες. Δεν ειπαμε να μη βγει ο σκυλος αν καποιος εχει πονολαιμο αλλα το βρισκω απο παραλογο εως και αστειο π.χ. να χει καποιος 39 πυρετο και αντι να ξεκουραστει να βγαινει βολτες. Σιγουρα το καθε σκυλι εχει αναγκη την εκτονωση του και τη βολτα του και ειναι που κατι πρεπει οπωσδηποτε να γινεται υπο νορμαλ συνθηκες αλλα για μια μερα πραγματικα δεν εγινε τιποτα
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Λοιπόν Diego,
έχω από το πρωί φοβερό πονοκέφαλο και έξω φυσάει κρύος δυνατός αέρας και ρίχνει παγωμένη βροχή, που πονάει το πρόσωπό σου όταν πέφτει επάνω του. Παίρνει ο αέρας και το χιόνι και δεν μπορείς να δεις Θεό.
Ντύθηκα και έβγαλα τον σκύλο μου βόλτα, μισή ώρα βόλτα κάναμε και όταν γυρίζαμε βρήκαμε και δύο κοκεράκια και κάτσαμε παραπάνω για να παίξει μαζί τους. Κι ας ήταν το μόνο που ήθελα να μπω μέσα στη ζεστούλα και να κουλουριαστώ σε μια κουβέρτα!
Βρέξει χιονίσει πυρετό να έχεις να είσαι χάλια, ο σκύλος τη βόλτα του πρέπει να την έχει!
 


Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
Λοιπόν Diego,
έχω από το πρωί φοβερό πονοκέφαλο και έξω φυσάει κρύος δυνατός αέρας και ρίχνει παγωμένη βροχή, που πονάει το πρόσωπό σου όταν πέφτει επάνω του. Παίρνει ο αέρας και το χιόνι και δεν μπορείς να δεις Θεό.
Ντύθηκα και έβγαλα τον σκύλο μου βόλτα, μισή ώρα βόλτα κάναμε και όταν γυρίζαμε βρήκαμε και δύο κοκεράκια και κάτσαμε παραπάνω για να παίξει μαζί τους. Κι ας ήταν το μόνο που ήθελα να μπω μέσα στη ζεστούλα και να κουλουριαστώ σε μια κουβέρτα!
Βρέξει χιονίσει πυρετό να έχεις να είσαι χάλια, ο σκύλος τη βόλτα του πρέπει να την έχει!
εγω θα διαφωνησω αν μια μερα δεν παει τη βολτα του δε θα παθει τιποτα, αντιθετως αν εισαι πολυ αρρωστος και βγεις πιθανοτατα να επιδεινωθει η κατασταση σου και μετα δε θα βγει και τις επομενες. Δεν ειπαμε να μη βγει ο σκυλος αν καποιος εχει πονολαιμο αλλα το βρισκω απο παραλογο εως και αστειο π.χ. να χει καποιος 39 πυρετο και αντι να ξεκουραστει να βγαινει βολτες. Σιγουρα το καθε σκυλι εχει αναγκη την εκτονωση του και τη βολτα του και ειναι που κατι πρεπει οπωσδηποτε να γινεται υπο νορμαλ συνθηκες αλλα για μια μερα πραγματικα δεν εγινε τιποτα
Τι λες τωρα .. :)
 




kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Λοιπόν Diego,
έχω από το πρωί φοβερό πονοκέφαλο και έξω φυσάει κρύος δυνατός αέρας και ρίχνει παγωμένη βροχή, που πονάει το πρόσωπό σου όταν πέφτει επάνω του. Παίρνει ο αέρας και το χιόνι και δεν μπορείς να δεις Θεό.
Ντύθηκα και έβγαλα τον σκύλο μου βόλτα, μισή ώρα βόλτα κάναμε και όταν γυρίζαμε βρήκαμε και δύο κοκεράκια και κάτσαμε παραπάνω για να παίξει μαζί τους. Κι ας ήταν το μόνο που ήθελα να μπω μέσα στη ζεστούλα και να κουλουριαστώ σε μια κουβέρτα!
Βρέξει χιονίσει πυρετό να έχεις να είσαι χάλια, ο σκύλος τη βόλτα του πρέπει να την έχει!
ενταξει αν καποιος παθει π.χ. ενα ελαφρυ διαστρεμμα και πρεπει 2 μερες να ξεκουραστει αν δε βρει αλλη λυση για τη βολτα του σκυλου θα τον βγαλει κανοντας κουτσο. Εσυ κατερινα που εκανες προσφατα εγχειριση τις πρωτες μερες τι εκανες εβγαινες με μπαστουνι; Πραγματικα ειμαι πολυ περιεργος να ακουσω
 


Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
και; δεν σε ξεπατωσε στο τραβηγμα ο κουκης; (σε φανταζομαι .. "πτωμα" , με εναν κουκη 40 + κιλων, να τραβαει..) πως εγινε ;
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
ρε συ diego κοπελα δεν εχεις ?εστω καμια πρωην που να μην εχετε σφαχτει? και στο πα ρε παιδι μου μην τσακωνεσαι αγρια με τις πρωην:D
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
και; δεν σε ξεπατωσε στο τραβηγμα ο κουκης; (σε φανταζομαι .. "πτωμα" , με εναν κουκη 40 + κιλων, να τραβαει..) πως εγινε ;
Ο Κούκης δεν είναι 40 κιλά.
Ο Κούκης δεν τραβάει.
Ο Κούκης είναι ελεύθερος στο πάρκο.
 


Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
Ο Κούκης δεν είναι 40 κιλά.
Ο Κούκης δεν τραβάει.
Ο Κούκης είναι ελεύθερος στο πάρκο.
ρε συ diego κοπελα δεν εχεις ?εστω καμια πρωην που να μην εχετε σφαχτει? και στο πα ρε παιδι μου μην τσακωνεσαι αγρια με τις πρωην:D
ε;
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Βρε Diego τι προδικάζεις αφού ακόμα δεν τον πήρες το σκύλο...
Η μάνα σου δε θα μπορέσει να σε βοηθήσει μερικές φορές να τον βγάλει έξω;
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
τα παυσίπονα-αναλγητικα-αντιπυρετικά-αντιφλεγμονώδη κάνουν θαύματα στις μέρες μας..

μπορείς να κανονίσεις ας πούμε όταν έχεις πυρετό κ ο σκύλος βγαίνει στις 5 (παράδειγμα) να πάρεις κανένα τέτοιο κατα τις 1-2, να πέσει ο πυρετός, να πάρεις λίγο τα πάνω σου, να κάνεις καμια γύρα και να επιστρέψεις σπίτι. εννοείται πως βγαίνεις ντυμένος κρεμμύδι.. (μπλουζα μπλουζα ζακετα μπουφαν μπουφαν κτλ κτλ..)

και την άλλη μέρα πάλι τα ίδια..

και αν πρέπει να βγάλεις το σκύλο 3-4 φορές τη μέρα έξω, κανονίζεις να πάρεις το αντίστοιχο χάπι 2-3 ώρες πιο πριν.. (μέχρι 4 το ανώτερο ε! μη ρημάξουμε και τα σ'κώτια μας!)

ετσ ειν αυτα!

μη σου πω πως θα νιώσεις καλύτερα στη βόλτα.. εμένα έτσι μου έχει συμβεί αρκετές φορές, χωρίς σκύλο αλλά έπρεπε να βγω άρρωστη από το σπίτι. ήταν κάτι σαν ομοιοπαθητική :p
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Εσένα kos, όταν είσαι άρρωστος τα σκυλιά σου δεν βγαίνουν καθόλου βόλτα;
Με τις βιολογικές ανάγκες τους τι κάνεις;
Κρατιούνται για 2 μέρες;
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
τα παυσίπονα-αναλγητικα-αντιπυρετικά-αντιφλεγμονώδη κάνουν θαύματα στις μέρες μας..

μπορείς να κανονίσεις ας πούμε όταν έχεις πυρετό κ ο σκύλος βγαίνει στις 5 (παράδειγμα) να πάρεις κανένα τέτοιο κατα τις 1-2, να πέσει ο πυρετός, να πάρεις λίγο τα πάνω σου, να κάνεις καμια γύρα και να επιστρέψεις σπίτι. εννοείται πως βγαίνεις ντυμένος κρεμμύδι.. (μπλουζα μπλουζα ζακετα μπουφαν μπουφαν κτλ κτλ..)

και την άλλη μέρα πάλι τα ίδια..

και αν πρέπει να βγάλεις το σκύλο 3-4 φορές τη μέρα έξω, κανονίζεις να πάρεις το αντίστοιχο χάπι 2-3 ώρες πιο πριν.. (μέχρι 4 το ανώτερο ε! μη ρημάξουμε και τα σ'κώτια μας!)

ετσ ειν αυτα!

μη σου πω πως θα νιώσεις καλύτερα στη βόλτα.. εμένα έτσι μου έχει συμβεί αρκετές φορές, χωρίς σκύλο αλλά έπρεπε να βγω άρρωστη από το σπίτι. ήταν κάτι σαν ομοιοπαθητική :p
+++++ :)
 


Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
Βρε Diego τι προδικάζεις αφού ακόμα δεν τον πήρες το σκύλο...
Η μάνα σου δε θα μπορέσει να σε βοηθήσει μερικές φορές να τον βγάλει έξω;
το αγχος! μπορει να τον φοβαται μονη της εξω βολτα. για αυτο λεω εγω ........:)
τα παυσίπονα-αναλγητικα-αντιπυρετικά-αντιφλεγμονώδη κάνουν θαύματα στις μέρες μας..

μπορείς να κανονίσεις ας πούμε όταν έχεις πυρετό κ ο σκύλος βγαίνει στις 5 (παράδειγμα) να πάρεις κανένα τέτοιο κατα τις 1-2, να πέσει ο πυρετός, να πάρεις λίγο τα πάνω σου, να κάνεις καμια γύρα και να επιστρέψεις σπίτι. εννοείται πως βγαίνεις ντυμένος κρεμμύδι.. (μπλουζα μπλουζα ζακετα μπουφαν μπουφαν κτλ κτλ..)

και την άλλη μέρα πάλι τα ίδια..

και αν πρέπει να βγάλεις το σκύλο 3-4 φορές τη μέρα έξω, κανονίζεις να πάρεις το αντίστοιχο χάπι 2-3 ώρες πιο πριν.. (μέχρι 4 το ανώτερο ε! μη ρημάξουμε και τα σ'κώτια μας!)

ετσ ειν αυτα!

μη σου πω πως θα νιώσεις καλύτερα στη βόλτα.. εμένα έτσι μου έχει συμβεί αρκετές φορές, χωρίς σκύλο αλλά έπρεπε να βγω άρρωστη από το σπίτι. ήταν κάτι σαν ομοιοπαθητική :p
βρε χαρες !! εγω παντως αν αρρωστησω την εκατσα .. με πιανει το ρημαδι η γριππη..!!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
το αγχος! μπορει να τον φοβαται μονη της εξω βολτα. για αυτο λεω εγω ........
Μα δεν θα τον αφήσει από το λουρί... κι αν ζει μαζί του δεν θα τον φοβάται. Ακου που σου λέω (η μάνα μου φοβόταν πολύ τα σκυλιά και την είχε δαγκώσει σκύλος, αλλά με τον Κούκη... φιλαράκια!)
 


Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
Μα δεν θα τον αφήσει από το λουρί... κι αν ζει μαζί του δεν θα τον φοβάται. Ακου που σου λέω (η μάνα μου φοβόταν πολύ τα σκυλιά και την είχε δαγκώσει σκύλος, αλλά με τον Κούκη... φιλαράκια!)
λες ; μακαρι! αλλα οκ, αυτο θα γινει μια δυο φορες το ετος. ειναι συζητηση του "καλλιο Προλαμβανειν παρα θεραπευειν" ....
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
ο Άκης όταν έχει ημικρανία και πρέπει οπωσδήποτε να βγάλει την Ήρα έξω, την βγάζει. και τις περισσότερες φορές του περνάει. τα σκυλιά είναι σαν γιατρικό.. να το ξέρεις αυτό :) δε ξέρω τι κάνουν, έχουν μια μαγική ιδιότητα και σε ξαλαφρώνουν... προσφέρουν μια ισοροπία ανεκτίμητη. αυτό βέβαια όταν ενηλικιωθεί :Ρ μέχρι να γίνει αυτό... άστα! αν δεν έχεις γερά νεύρα καλύτερα μη το επιχειρήσεις :Ρ
ρε συ ντιέγκο, μας έχεις τρελάνει στις ερωτήσεις. θα χει γέλιο να ρθει το κουτάβι κ να μη σου βγάλει κανένα πρόβλημα.. τόσο άγχος ρε παιδί μου.. θα καταστρέψεις το στομάχι σου!!
 


Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
ο Άκης όταν έχει ημικρανία και πρέπει οπωσδήποτε να βγάλει την Ήρα έξω, την βγάζει. και τις περισσότερες φορές του περνάει. τα σκυλιά είναι σαν γιατρικό.. να το ξέρεις αυτό :) δε ξέρω τι κάνουν, έχουν μια μαγική ιδιότητα και σε ξαλαφρώνουν... προσφέρουν μια ισοροπία ανεκτίμητη. αυτό βέβαια όταν ενηλικιωθεί :Ρ μέχρι να γίνει αυτό... άστα! αν δεν έχεις γερά νεύρα καλύτερα μη το επιχειρήσεις :Ρ
ρε συ ντιέγκο, μας έχεις τρελάνει στις ερωτήσεις. θα χει γέλιο να ρθει το κουτάβι κ να μη σου βγάλει κανένα πρόβλημα.. τόσο άγχος ρε παιδί μου.. θα καταστρέψεις το στομάχι σου!!
χαχαχα !! φανταζεσαι;!!! ασε που ταυρακι θα γεννηθει λογικα, και το αστρο του λεει πως θα ειναι πολυ καναπεδιαρικο, μετριας ενεργητικοτητας, και με το χαδι ειναι χωμα! βεβαια μια ξεροκεφαλια, και μια λαου λαου εκπαιδευση θα την εχω επισης λεει. :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.821
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU