Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑ PITBULL


S

SwkDoG

Guest
ΞΑΝΑΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ??!!!... :eyecrazy:

ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΤΕ...ΣΥΜΦΩΝΑΩ!!... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 


gikkat

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
51
29
Glyfada
sorry για τα επαναλαμβανόμενα posts, αλλά πατούσα submit και δεν το έπερνε... έχω θέμα μου φαίνεται... :?:
 


S

SwkDoG

Guest
Marin

Είναι η πρώτη φορά που συμφωνούμε και εμείς οι δύο :)
Γιατί το λες αυτό?!... :roll:

Θα ρίξω λοιπόν πρώτος γέφυρες επικοινωνίας...Ποιό είναι το αγαπημένο σου φαγητό?...

Αποκλείετε να μη συμφωνήσουμε...Εγώ τρώω και καρέκλες!!... :mrgreen:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Συμφωνώ με όλα, ΑΥΤΟ είναι προσέγγιση!! :D :D
Μόνο που δεν κατάλαβες καλά την ερώτηση για το lifestyle, μιας και ρώταγε για κάποιο lifestyle, οποιοδήποτε, όχι του Fame story και των κουστουμιών. Η συνέχεια όμως με κάλυψε έτσι κι αλλιώς.
Δεν βλέπω στο avatar Pitbull που κατουριέται με γλυκόλογα! (πλάκα κάνω, τέλος η αντιπαράθεση) :wink:
Σχετικά με FCI και λοιπά δεν μπορεί να συμφωνήσουμε γιατί το βλέπουμε διαφορετικά, ως προς το αν η ράτσα (η οποιαδήποτε) πρέπει και μπορεί να ζει έξω από τη σκέπη της. Δεν λέω ότι τα κάνει όλα σωστά, ούτε καν τα περισσότερα, αλλά προστατεύει και προάγει τις φυλές που αναγνωρίζει. Φαντάσου πχ κάποιοι ανίδεοι να άρχιζαν να ζευγαρώνουν Pitbull με Ουίπετ για να το κάνουν πιο γρήγορο, να γινόταν μόδα και στο τέλος μετά από 100 χρόνια να μην έβλεπες Πιτμπουλ ούτε για δείγμα? Αν ήσουν στην FCI δε θα το είχες αυτό το πρόβλημα, θα είχες τεράστια γενεαλόγια κλπ κλπ, αν δε σε νοιάζει δεκτό, εγώ δεν είμαι από τους κουστουμάτους που ανέφερες, μάλλον είμαι απ'αυτούς με τις τρύπες στα αυτιά (έχω 7) και τα τατουάζ.... :wink: :wink:
κονιόρδο με χαρτιά FCI
Αυτό είμαι από πεποίθηση. Μη γίνεσαι όμως κουστουμάτος μεταμφιεσμένος. :D :D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ο λόγος που διάλεξα Gillette… (για να κόψω τις φλέβες μου)
1. Κόβουν καλύτερα.
2. Έχουν διπλή λεπίδα
3. Τα διαφημίζει ο Μπεκαμ, που είναι και κούκλος!

ΠΑΙΔΙΑ το εξαντλήσαμε! Άσε που με τα συνεχόμενα submit της φίλης gikkat το εμπεδώσαμε πλήρως το θεμα. Όχι άλλο κάρβουνο!!! Θα πέσω στα σκληρά! :maria:

Αγαπητέ Denis, αν υποψιαστώ πως πας να ξεκινήσεις καινούργιο πιτμπουλογύρο…ΘΑ ΠΑΙΘΑΝΩΩΩ! Ποιος είσαι εσύ εξάλλου που διαφωνάεις? Αφού ΟΛΟΙ οι άλλοι συμφωνάουν!!! :mrgreen:

εγώ δεν είμαι από τους κουστουμάτους που ανέφερες, μάλλον είμαι απ'αυτούς με τις τρύπες στα αυτιά (έχω 7)
:shock: :shock: :shock:
Αγαπητέ, αυτό δεν είναι αυτί, αυτό είναι σουρωτήρι! Ακόμα και εγώ που είμαι κοριτσακι έχω 4!

ΥΓ …Και μην ξεχνάτε…ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ!!! :wink:
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Σε ένα γερμανικό forum (για τα γαλλικά μπουλντόγκ) που περιδιαβαίνω έχουν ειδικό θέμα "Tatoos and piercing". :piercing:

Λέτε να το ξεκίνησαν κάπως έτσι... από τα πιτμπουλ? :paletas:

(Ένας από τα μέλη έχει tatoo στο μπράτσο το κεφάλι του σκύλου του!!! (όλο το μπράτσο!))
 




S

SwkDoG

Guest
...βέβαια τώρα που τα ξαναδιαβάζω (... :shock: ...) έχω κάποιες ενστάσεις... :-k

:lol: :lol: :lol:
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
SwkDoG said:
...βέβαια τώρα που τα ξαναδιαβάζω (... :shock: ...) έχω κάποιες ενστάσεις... :-k

:lol: :lol: :lol:
Και πάνω που νόμιζα ότι τελείωσε... :roll:
Παιδιά... κάτι διαφορικές (όχι διαφορές) που έχω θα μου τις λύσετε??? :don:
 


rednose

Member
4 Μαϊου 2007
8
0
αν και καινουργια εδω σε αυτο το site και αφου διαβασα ολα οσα ειπε ο καθενας εδω μεσα και ειδικα σε αυτο το post χαιρομαι που καταληξατε να βρειτε καποια ακρη.
και λεω που καταφερατε να βρειτε γιατι εγω δεν μπορεσα να εχω συμμετοχη σε αυτην την πολυ καλη συζητηση.
πολλα μαθαινει κανεις
δημητρακη-tattouman και κωσταντινα παντα μαζι σας και γω
ισως χρειαζοταν ολο αυτο για να ξεκαθαρισουν καποια πραγματακια
και επιτελους ας μεινουμε στο οτι ολοι εδω μεσα ειμαστε για εναν κοινο σκοπο και μια πολυ μεγαλη αγαπη
τα σκυλιαααααααααααααααααααααααααααααα
ανεξαρτητα απο ποια ρατσα εχει στην "κατοχη" του ο καθενας μας στο χερι μας ειναι αν το σκυλι μας θα ειναι δολοφωνος η προβατο.
αφου λοιπον ολοι τα αγαπαμε με το δικο μας ξεχωριστο τροπο δολοφωνοι δεν υπαρχουν πουθενα :wink:
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
...βέβαια τώρα που τα ξαναδιαβάζω (... Shocked ...) έχω κάποιες ενστάσεις... Think
.....να τις πουμε ομως ΤΩΡΑ,πριν μπουνε και συμφωνησουνε και αλλοι... :-s :-s :-s
 


S

SwkDoG

Guest
...Τελικά δεν θα τις έλεγα ενστάσεις... :-k

Μωρέ ξέρεις τι με μπερδεύει?!!... :?

Ότι ενώ συμφωνώ με την CARLOS...την konstantina (... :oops: ...)...τον gevkarinian...τον oscar και τον tattooman...

Με βρίσκω να συμφωνώ και με τον ΜΑΚΗΣ...τον denis και την Savra... :shock:

Αν τώρα στα παραπάνω βάλουμε ως δεδομένο ότι συμφωνώ με αυτά που έγραψα εγώ (θα είχα πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα από ότι πιστεύω αν διαφωνούσα με αυτά που γράφω... :roll: )!!!

Γράφουν όλοι αυτοί τα ίδια?!!...Δε νομίζω.
Γράφαμε όλοι ενώ συμφωνούσαμε?...Μπααααα!

Μήπως όσα δε γράφουμε αλλά σκεφτόμαστε είναι η ουσία?!......Λές?!... :? :-k :?
 


Savra

Well-Known Member
16 Απριλίου 2007
342
1
Athens
www.happypuppycafe.com
SwkDoG said:
...Τελικά δεν θα τις έλεγα ενστάσεις... :-k

Μωρέ ξέρεις τι με μπερδεύει?!!... :?

Ότι ενώ συμφωνώ με την CARLOS...την konstantina (... :oops: ...)...τον gevkarinian...τον oscar και τον tattooman...

Με βρίσκω να συμφωνώ και με τον ΜΑΚΗΣ...τον denis και την Savra... :shock:

Αν τώρα στα παραπάνω βάλουμε ως δεδομένο ότι συμφωνώ με αυτά που έγραψα εγώ (θα είχα πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα από ότι πιστεύω αν διαφωνούσα με αυτά που γράφω... :roll: )!!!

Γράφουν όλοι αυτοί τα ίδια?!!...Δε νομίζω.
Γράφαμε όλοι ενώ συμφωνούσαμε?...Μπααααα!

Μήπως όσα δε γράφουμε αλλά σκεφτόμαστε είναι η ουσία?!......Λές?!... :? :-k :?
...η δεν καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε...η αλλα θελουμε να πουμε και αλλα γραφουμε ....η εχουμε διχασμενη προσωπικοτητα :lol: :lol: :lol: ...η ο tattooman τα εγραψε τοσο καλα που μας επεισε ολους! :D
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
oscar said:
...βέβαια τώρα που τα ξαναδιαβάζω (... Shocked ...) έχω κάποιες ενστάσεις... Think
.....να τις πουμε ομως ΤΩΡΑ,πριν μπουνε και συμφωνησουνε και αλλοι... :-s :-s :-s
μπαααααα δεν προλαβαίνετε :wink:

μπήκανε ήδη αρκετοί και καλέσαμε και άλλους να ΄ρθούνε για καφεδάκι... 8)

κερνάτε τελικά??

"...μα πότε θα βράσει ο καφέςςςςς ... κόκκαλα έχει... :?: "
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
adminnnnnnn

έπεσε κίνηση στο μαγαζάκι 8)

τρέχουμεεεεε ... λέμε, δεν καθόμαστε :wink: :D
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
καρντάσι... :D (βλ.tattooman),

τι να πώ ... νοιώθω περήφανη για αυτό που είσαι σαν άνθρωπος πάνω απο όλα και φυσικά για αυτό που αντιπροσωπεύεις. :!: :idea:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
βλέπε Diane Jessup της οποίας το Πιτ Μπουλ κατέχει το ρεκόρ όλων των εποχών στο Schuzhund συναγωνιζόμενο με όλους τους αναγνωρισμένους κλασάτους σκύλους της FCI
Πιο είναι αυτό το σκυλί???
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
Bandog Dread
SchH III, IPO III, TD, CD, U-CDX, WDS, STD-d, STD-s, WH, B, Ch.

winner of two AKC and two UKC High In Trials, High in Trial for SchH III, High Score Protection SchH I/III,
1st pit bull to earn the IPO III title, first pit bull to earn ASCA herding dog titles. Used in five movies and numerous advertisements.


 


vito

Member
27 Απριλίου 2007
8
0
konstantina said:
μπήκανε ήδη αρκετοί και καλέσαμε και άλλους να ΄ρθούνε για καφεδάκι... 8)

κερνάτε τελικά??[/b]
Να μαι κ εγω :) 8)
 


vito

Member
27 Απριλίου 2007
8
0
denis said:
.
Τώρα, για να ορίσω και πού διαφωνώ:

-Γιατί δεν επέλεξες αναγνωρισμένη ράτσα από FCI και AKC, αλλά το apbt?
-Μήπως θέλεις από μόνος σου να περιθωριοποιηθείς? Βρήκες κάτι σ'αυτή τη ράτσα που δεν το έχει καμία? Τι?
Γιατι ειναι ολα τα λεφτα , προσωπικη αποψη παντα.
Γιατι ο σκυλος μου δεν εχει γυμναστει ποτε (βαρη κτλ)κ οπως εχω ξαναγραψει με το που στη8ει η τρεξει γινεται αναγλυφος χαρτης ξερεις βουναλακια χαραδρες κ τα λοιπα .Γιατι ειναι σε κιλα που φχαριεμαι παιχνιδι μαζι του . Γιατι ειναι πολυ φιλικος με τον κοσμο .Περι8ωριο? γιατι εχω Pit ??
παιζει απο ηλι8ιους !! Εγω δεν κανω παρεα με τετοιους !!
[/quote] Θες τα apbt να τα αγοράζουν κυρίες μέσης ηλικίας αντί maltese? ΟΧΙ. [/quote] Αν μπορουν να τα κουμανταρουν γιατι οχι ??8ελεις να μιλησεις με τη μανα μου κ να σου πει τι σκυλια της αρεσουν??