Ο αδέσποτος σκύλος που μας υιοθέτησε..






kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Nα σου ζησει και απο μενα! :)
H οικογενειακη σας φωτογραφια χαρα γεματη και οι 3!!!

Στειρωση μπορεις να κανεις αμεσα αν δεν υπαρχουν αλλα προβληματα υγειας.
 


Νικόλ32

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2013
56
1
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά πολύ:)
Σήμερα που πήγα στο χωριό που κατάγομαι(Γρεβενά,Αετιά)συνάντησα άλλον έναν κούκλο...
View attachment 43456View attachment 43457View attachment 43458View attachment 43459Δεν ήξεα άμα έπρεπε να αφήσω τη sunny να παίξει μαζί του,διότι έχω ακούσει(δεν ξέρω άμα αληθεύει)ότι τα σκυλιά μας δεν πρέπει να παίζουν με αδέσποτα εξαιτίας μεταδοτικών νοσήσεων..
Επίσης αντίκρισα και κουτάβια αλυσοδεμένα σε αυλές και το όλο θέαμα με κακοποημένα αδέσποτα κ.τλπ δεν ήταν καθόλου ωράιο:-(DSC_0411-1.jpgDSC_0414.jpgDSC_0293.jpg.
Γενικά από όσο ξέρω στα περισσότερα χωριά επικρατεί αυτή η άθλια κατάσταση αλλά εμείς τι μπορούμε να κανουμε?:mad:
 








Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
Καλέ η Σάννυ σου μέχρι προχθές αδέσποτη ήταν, τι καινούριο να της μεταδώσει (από εμβόλια κτλ αρχίσατε πιστεύω ε?). Δε φαίνονται οι φώτο με τον κούκλο σε μένα, ξαναβάλτες αν θες.

Να τη χαίρεστε, είναι θεά!

Υ.Γ. Θα πρότεινα να μη βάζεις χέρι μέσα σε μάντρες με δεμένα σκυλιά να τα χαϊδέψεις, δεν ξέρεις αν είναι αγριεμένα και πώς μπορεί να αντιδράσουν. Μια καταγγελία όμως επιβάλλεται!
 
Last edited:


Νικόλ32

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2013
56
1
Καλέ η Σάννυ σου μέχρι προχθές αδέσποτη ήταν, τι καινούριο να της μεταδώσει (από εμβόλια κτλ αρχίσατε πιστεύω ε?). Δε φαίνονται οι φώτο με τον κούκλο σε μένα, ξαναβάλτες αν θες.

Να τη χαίρεστε, είναι θεά!

Υ.Γ. Θα πρότεινα να μη βάζεις χέρι μέσα σε μάντρες με δεμένα σκυλιά να τα χαϊδέψεις, δεν ξέρεις αν είναι αγριεμένα και πώς μπορεί να αντιδράσουν. Μια καταγγελία όμως επιβάλλεται!
Σε ευχαριστω!
Να σου πω δεν μου πέρασε από το μυαλό αυτό που είπες:rolleyes:(ναι εμβόλια και τα σχετικά έχουμε αρχίσει).
Τα συγκεκριμένο σκυλάκι τα ξέρουμε από πολύ μικρό αλλά ο ιδιοκτήτης του(που είναι και μακρινός συγγενεις μας:eek:) το θέλει μόνο για κυνήγι και δεν με ακούει ότι και αν του πω.Είναι μια μεγάλη ιστορία αυτο το θέμα..σε ευχαριστώ παντως θα το έχω στο νου μου!

Ορίστε ξανα οι φώτοςDSC_0297.jpgDSC_0289.jpgDSC_0303.jpg
 


Νικόλ32

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2013
56
1
Καλησπέρα σε όλη την παρέα του φόρουμ.
Σήμερα ευχαριστηθήκαμε παιχνίδι με τη κούκλα μας στη φύση αλλά και με άλλα σκυλάκια!
Τώρα,την τελευταία ώρα έχω παρατηρήσει πως κουτσαίνει λίγο το δεξιό μπροστινό ποδαράκι της και έχει μια δυσκολία στην κίνηση της.Μπορεί να έπαθε κάτι από το πολύ τρέξιμο?
Δεν το θεωρώ κάτι σημαντικό αλλά πρέπει να έρθω σε επικοινωνία με κτηνίατρο?
 


Dog Lover

Active Member
16 Ιανουαρίου 2013
37
0
Δεν αποκλειεται να επαθε καμια θλαση.
Αν και αυριο κουτσενει εντονα την δευτερα πηγενε μια βολτα απο τον κτηνιατρο.
Αν εχει θλαση μαλλον θα σου δωσει χαπια και θα σου προτεινει ξεκουραση.
 


Νικόλ32

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2013
56
1
Δεν αποκλειεται να επαθε καμια θλαση.
Αν και αυριο κουτσενει εντονα την δευτερα πηγενε μια βολτα απο τον κτηνιατρο.
Αν εχει θλαση μαλλον θα σου δωσει χαπια και θα σου προτεινει ξεκουραση.
Μίλησα μαζί του τηλεφωνικός και ο ίδιος πιστεύει ότι είναι κάποιο πιάσιμο,θλάση...και σε πολύ χειρότερη περίπτωση ρίξη χιαστόυ(αν και από όσο κατάλαβα θα πρεπε να είχε το πόδι της σηκωμένο και να μην μπορεί να το πατήσει)
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.650
7.755
Kαλά κατάλαβες , ο δικός μου όταν έπαθε ολική ρήξη χιαστού το πόδι το είχε στον αέρα, πολύ ψηλά.
Κράτα τον λίγο περιορισμένο αύριο να δεις αν θα του περάσει.
 


Νικόλ32

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2013
56
1
Kαλά κατάλαβες , ο δικός μου όταν έπαθε ολική ρήξη χιαστού το πόδι το είχε στον αέρα, πολύ ψηλά.
Κράτα τον λίγο περιορισμένο αύριο να δεις αν θα του περάσει.
Υπάρχει και η περίπτωση να έχει μπει κάποιο αγκάθι στο πόδι της?Γιατί σήμερα πέσαμε πάνω σε ένα ''λιβάδι'' με γαιδουράγκαθα...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.650
7.755
Υπάρχει και η περίπτωση να έχει μπει κάποιο αγκάθι στο πόδι της?Γιατί σήμερα πέσαμε πάνω σε ένα ''λιβάδι'' με γαιδουράγκαθα...
Φυσικά. Ψάξε τα πατούσια της με πολύ υπομονή, ειδικά αυτό που κρατάει.
 


Νικόλ32

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2013
56
1
Καλημέρα!
Το πόδι της Σάννυ δεν έχει καμία απολύτως βελτίωση(μου φαίνεται ότι χειροτερέψε κιόλας,αφού με το ζόρι την έβγαλα βόλτα το πρωί για να κάνει την ανάγκη της:().Σε λίγο έχουμε ραντεβού με κτηνίατρο και ελπίζω να μην έχει τίποτα σοβαρό.

Την ψηλάφισα για αρκετή ώρα χθες μπας και είχε μπει κάποιο αγκάθι στο πόδι της αλλά τίποτα..
DSC01662.jpg(θα ανεβάσω και σύντομα βιντεάκι άμα μάθω πως γίνεται(απο youtube και αυτά δεν..:p)
 


Dog Lover

Active Member
16 Ιανουαρίου 2013
37
0
Κοιτα, αν δεν εχει πατισει κατι και ειναι καμια θλαση (μακαρι να ειναι μονο αυτο) θα σου δωσει (το πιο πιθανον) αντιφλεγμονωδες και θα σου πει για ξεκουραση για καμια βδομαδα, μπορει και παραπανω.

Ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο...
 


Νικόλ32

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2013
56
1
Κοιτα, αν δεν εχει πατισει κατι και ειναι καμια θλαση (μακαρι να ειναι μονο αυτο) θα σου δωσει (το πιο πιθανον) αντιφλεγμονωδες και θα σου πει για ξεκουραση για καμια βδομαδα, μπορει και παραπανω.

Ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο...
Ευτυχώς δεν έπαθε κάτι το σοβαρό παρά μια μικρή θλάση...
Οπότε τώρα ξεκούραση για 5-6 μέρες όπως μου είπε.Μου έδωσε όντως αντιφλεγμονόδη χάπι και μου είπε να δοκιμάσω να της κάνω μασάζ με οινόπνευμα που ανακουφίζει τον πονο.(Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό με το οινόπνευμα?)
Ευχαριστώ Dog Lover.:)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.933
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95