Παραπονα για τα κακα σκυλου


Jesuss

Well-Known Member
30 Νοεμβρίου 2012
180
1
32
Athens
www.facebook.com
Jesuss εγώ που έπρεπε να περάσω 3 τετράγωνα εμπορικού κέντρου μέχρι να φτάσω στο πρώτο παρκάκι και μέχρι να φτάσουμε τα έκανε όλα προσπάθησα να τον φέρνω σε επαφή με δεσποζόμενα και κυρίως αδέσποτα για να πάρει παράδειγμα. Ήθελα και να μάθει να κατουράει σε δέντρα (δημοτικά, στην άκρη του δρόμου) και αν δεν προλαβαίνει μέχρι το πάρκο να κάνει κακά στο χώμα των δέντρων γιατί άμα είναι λίγο μαλακά τα κακά μπορούσα να μαζέψω και λίγο χωματάκι ώστε να μη μείνει κανένα υπόλλειμα. Οπότε όταν έβλεπα και πήγαινε να τα κάνει προσπαθούσα σιγά σιγά να τον ανακατευθύνω ευγενικά στο πλησιέστερο δέντρο, χωρίς να τον τραβάω όμως και νομίζει ότι κάνει κάτι λάθος, με τα χέρια. Έμαθε γρήγορα. Υ.Γ. κακά δεν κάνει ποτέ εκτός πάρκου τώρα εκτός κι αν έχει πρόβλημα με το στομάχι του και "δεν προλαβαίνει", οπότε και ψάχνει να βρει το δεντράκι με το μεγαλύτερο παρτεράκι.

Αυτό με το χαλάκι του καταστήματος και μένα μου το χε κάνει. Μάλλον νόμιζε ότι είναι πάνα :p

Ον τόπικ η αναφορά στο βιβλίο συμβάντων επιβάλλεται. Μη μασάς με τον κάθε ότι να ναι.
Χαχά.Περπατάμε έξω από κατάστημα και παίρνει θέση για κακά.Εγώ εγκεφαλικό,να τον τραβάω και να του λέω σαν χαζή "όχι εκεί Ηρωάκο πάμε πάμε,θα φάμε?" και αυτός να αφήνει κακάκια σ'όλο το πεζοδρόμιο καθώς τον τραβάω,και να γυρνάω να τα μαζεψω,κι ο κόσμος να μας κοιτάει με μισό μάτι και να θέλω ν'ανοίξει η γη να με καταπιεί.
Και τι να τους πεις εκεί?Έχουν δίκιο.
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Εχε μαζι σου ενα μικρο μπουκαλακι νερο με χλωρινη, και αν κανει τσισα σε "απαγορευμενο" μερος ριξε να τα ξεπλυνεις.

Εμεις σε αντιστοιχη περιπτωση που κατουρησαμε κολωνα πολυκατοικιας την ωρα που ηταν εξω ο ιδιοκτητης και επλενε το αμαξι του (δεν συμβαινει σχεδον ποτε αλλα ηταν η μερα που πιασαμε το τζακποτ μαλλον) ειχα ενα μπουκαλακι νερο και ξεπλυνα το σημειο. Με το που με βλεπει ο ιδιοκτητης ερχεται κατα πανω μου και ενω ετοιμαζομαι για χοντρη μανουρα ακουω: "Μπραβο βρε κοπελια. Ολοι εδω τα βαζουν να κατουρανε ενας δεν σκεφτηκε να ριξει λιγο νερακι". Το τι ευχαριστιες εχω κανει που ετυχε να εχω εκεινο το μπουκαλακι με το νερο πανω μου δεν λεγεται. [-o<
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Σημερα λοιπον μου ξανα εκανε παρατηρηση να τον πηγαινω αλλου
Εγώ για σπάσιμο θα πήγαινα περισσότερο. Μη μασάς, δεν έχεις κάνει τίποτα κακό και το γεγονός οτι είναι τόσο προκλητικός με τις παρατηρήσεις του δεν έχει να κάνει που είσαι κοπέλα αλλά με το οτι ήσουν ελαστική εξ αρχης, γι'αυτό σου κολλάει, αν ήσουν καμια ντουλάπα με 30 κιλά μύες πάνω σου βεβαια δε νομίζω να τον σήκωνε και για πολλά πολλά, με τη στάση σου τον αφήνεις και συνεχίζει να σου κάνει παρατηρήσεις.
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Πάντως κι αυτός όλη μέρα στο μπαλκόνι είναι και περιμένει πότε θα έρθεις; αλλη δουλειά δεν εχει;
 


giouli4

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
398
0
το ίδιο πρόβλημα έχουμε κι εμείς με την απέναντι.δίπλα από το σπίτι έχουμε ένα χωραφάκι που δεν είναι κανενός.όταν μετακομίσαμε στο πατρικό την έβγαζα εκεί την αλις.ε, μας είχε πρίξει να μην την βγάζουμε να μην της μυρίζουν και τέτοια.κόψαμε να την πηγαίνουμε εκεί και τώρα τα κάνει και στην βεράντα.παρόλο που την βεράντα την πλένω ΚΑΘΕ μέρα και με ένα σωρό νερό και απορρυπαντικό,πιάνει χθες τους γονείς μου και τους λεει ότι κ καλά μυρίζει ο δρόμος και ότι κάθε φορά που τινάζω τις φλοκάτες μερικές τρίχες πέφτουν κι εκεί(εν τω μεταξύ μία φορά τις έχω τινάξει από εκείνη την μεριά).ε, έτσι είσαι λέω?τώρα θα δεις.από χθες ξανα στο χωραφάκι η άλις και με το που αρχίζει τον εξάψαλμο γυρίζω επιδεικτικά από την άλλη και την γράφω στα τέτοια του άντρα μου.
ε, αι σιχτιρ με τον κάθε π@π@ρ@ που δεν έχει τι να κάνει και ασχολείται με τα σκατά των σκύλων!(που είναι κ μαζεμένα)
 


amstaff_blue

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
100
0
eleysina
Α ρε Negro που σας χρειαζεται.:mad:
Δεν πρεπει να μασας, βγαλε και το κινητο σου και κατεγραψε τον οταν σε απειλησει παλι (να εισαι προετοιμασμενος) και κανε αυτο που ειπε η mareco!!!!
δεν διάβασα όλα τα σχόλια αλλα θα δώσω κυρια βάση σε αυτό που είπες...

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά να μαγνητοσκόπηση την ομιλία η να τραβώντας video η απλά να ηχογράφηση.... αν το κάνει αυτό και πάει στο δικαστήριο και το βάλει να παίξει θα του κάνει μήνυση και θα βρεθεί μπλεγμένος με ένα σορό χουσουρια που θα του βγάλει ο δικηγόρος... και θα του δίνη και αποζημίωσις

οποτε προσέξτε σε τι αναφέρεστε
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Καλά εγώ τι να πω που εκεί που μένω έχει μόνο χωράφια,διπλά σε σπίτια αλλά χωράφια!
Και μου την λένε που κατουράει το χωράφι με τα χορτάρια μέχρι εκί πάνω!


Άσχετο αλλά και ιδιοκτησίας να είναι το χωράφι νομίζω ότι από την στιγμή που δε είναι περιφραγμένο δε μπορεί να κάνει και πολλά!
Γιατί δε του παραβιάζεις τον χώρο του,απλά πατάς σ'ενα χωράφι οκ που ανοίκει σε κάποιον και?
Αν δεν θέλει να βρει να το περιφράξει.

Εγώ το έχω πει θα παώ να εκτυπώσω μία πόρτα σπιτιού και θα την έχω στην τσέπη και αν μου ξαναπούν να το πάτε στην πόρτα σας(όχι ότι είμαι σε πόρτα απλά είμαι στο χωράφι απέναντι από τον δρόμο τους σπιτιού τους), θα βγάζω την εκτύπωση θα λέω έλα κορίτσι μου κατούρα στην πόρτα μας θα την μαζευώ,στην τσέπη παλι και θα φεύγω!!
Εεεε θα πουλάω τρέλα..
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Εγώ το έχω πει θα παώ να εκτυπώσω μία πόρτα σπιτιού και θα την έχω στην τσέπη και αν μου ξαναπούν να το πάτε στην πόρτα σας(όχι ότι είμαι σε πόρτα απλά είμαι στο χωράφι απέναντι από τον δρόμο τους σπιτιού τους), θα βγάζω την εκτύπωση θα λέω έλα κορίτσι μου κατούρα στην πόρτα μας θα την μαζευώ,στην τσέπη παλι και θα φεύγω!!
Εεεε θα πουλάω τρέλα..
Αχαχαχαχαχαχα τελειο!!!!!!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Ο σκυλος μου θελει να μυρισει χωμα για να τα κανει...
Κι εμένα το αγοράκι μου... είναι ρομαντικό, βλέπεις!*agapoylas*

Πέρα από το καλαμπούρι, πολύ σωστά σκέφτεσαι το ενδεχόμενο να ρίξει καμμιά φόλα στο μέρος αυτό...

...Αντέδρασε δυναμικά και μόλις δει ότι γνωρίζεις τι λες θα λουφάξει.
Σημαντική παρατήρηση αυτή!

Ομως, πρώτα: Κάνεις "σβερκομέτρηση" (την ξέρεις αυτή την έννοια?) και αν δεις ότι δεν έχει (πολύ) χοντρό σβέρκο, αντιδράς δυναμικά!:cool:

Α ρε Negro που σας χρειαζεται.:mad:
Αυτό είναι αλήθεια!!!
Αλλά και ο Casper είναι ok για τη δουλειά...
Αν εξαιρέσεις κάποιο γέρο που είχε κοντέψει να πάθει έμφραγμα, όταν πήγε να κάνει μανούρα... οι υπόλοιποι το "τρώνε" (μη με ρωτήσεις ποιό!) και προσπερνούν...;)

...Τοσο κακοι ανθρωποι... ελεος πια...
Και, δυστυχώς, πολύ περισσότερο...:(

...Να είσαι με το δάχτυλο στην σκανδάλη, και με το πρώτο κιχ του, τραβάς...
Σημαντική παρατήρηση, επίσης!
να θυμάσαι, όμως, τη "σβερκομέτρηση"...

Η εθνικότητα του πίστεψε με δεν έχει καμία σχέση. Να δεις με πόσα λουλούδια έλληνες έχω τσακωθεί για το θέμα αυτό τα τελευταία χρόνια..!
Αυτό ξαναπέστο!!!

Καλέ...δίκιο έχετε...μου ανοίγετε μισό λεπτάκι να τον βάλω μέσα να τα κάνει;
Επαναλαμβάνω: apo ta kalitera !!!

Πάντως κι αυτός όλη μέρα στο μπαλκόνι είναι και περιμένει πότε θα έρθεις; αλλη δουλειά δεν εχει;
Ναι, πολλοί το κάνουν αυτό, δυστυχώς...
Ο κακός γείτονας είναι σαν τη χειρότερη αρρώστια!

Υ.Γ. Να επαναλάβω, βέβαια και με την ευκαιρία αυτή: Φταίμε πολλοί από εμάς (τους ιδιοκτήτες σκύλων) που ΔΕΝ μαζεύουμε τα "κακάκια" του σκύλου μας!!!
 
Last edited:


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Καλησπέρα σας..πριν λίγους μήνες απεκτησα τον πρωτο μου σκυλο. Με ειχαν προειδοποιήσει για τους μη φιλοζωους αλλα δε περιμενα ότι θα το συναντουσα.Βγαζω το σκυλο μου βολτα για να κανει την αναγκη του και πριν λιγες μερες μου εκανε παρατηρηση ενας "κυριος" ο οποιος δε θελει να πηγαινω εκει το σκυλο να κανει τα κακα του. Του εξηγησα οτι τα μαζευω και του εδειξα και τη σακουλα. Αυτος τιποτα, συνεχιζε τα δικα του. Να εξηγησω οτι ο χωρος ειναι απεναντι απο μια πολυκατοικια, εχει χωμα και χορτα και παρκαρουν εκει τα αυτοκινητα τους μερικοι. Δεν ανηκει στην πολυκατοικια, ειναι δημοσιος χωρος.Ο σκυλος μου θελει να μυρισει χωμα για να τα κανει, δε τα κανει ουτε σε πεζοδρομια ουτε στο δρομο..που και εκει να τα εκανε θα τα μαζευα εννοειται. Σημερα λοιπον μου ξανα εκανε παρατηρηση να τον πηγαινω αλλου και δεν ειναι χωρος εκει να τα κανει. Του ειπα παλι οτι τα μαζευω και στο τελος ειπε με υφος "αμα πιασω το κωλο σκυλο σου"..δεν απαντησα...το θεμα μου ειναι υπαρχει θεμα απο την στιγμη που τα μαζευω? το μονο που φοβαμαι ειναι μην βαλει καμια φολα εκει. :(
Αν σε ξανατραμπουκισει πες του οτι μπορεις να του κανεις μηνυση για εκφοβισμο και φωναξε επιτοπου την αστυνομια να τον βαλουν στην θεση του.Αμαν πια με τον καθε καθυστερημενο..Κανονικα θα επρεπε να μην φερθεις τοσο πολιτισμενα αλλα θα βγεις φταιχτης μετα και δεν λεει..

Αχ ψοφαω για τετοιες φασεις!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Έχω εισάγει καινούργια συμπεριφορά!

Όποτε μου μιλούν στον δρόμο καθυστερώ να δώσω σημασία και όταν το κάνω συνήθως τώρα τελευταία λέω "έκλασε κανείς"?

Τώρα τελευταία έχω γίνει τρελίτσας...:cuniaoo:
Ενίοτε μιλάει και ο μικρός αλλά εκεί σταματάει η συζήτηση γιατί δεν ακουγόμαστε και δεν βγαίνει νόημα να μιλάμε εμείς και να γαβγίζει ο σκύλος...:D

Αν μαζεύεις τα κόπρανα και είσαι όσο πιο διακριτικός γίνεται με τα ούρα και το που ουρεί ο σκύλος τότε δεν έχεις να φοβηθείς κανέναν!
 


evaki88

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2012
240
3
Kifisia athens
Έχω εισάγει καινούργια συμπεριφορά!

Όποτε μου μιλούν στον δρόμο καθυστερώ να δώσω σημασία και όταν το κάνω συνήθως τώρα τελευταία λέω "έκλασε κανείς"?

Τώρα τελευταία έχω γίνει τρελίτσας...:cuniaoo:
Ενίοτε μιλάει και ο μικρός αλλά εκεί σταματάει η συζήτηση γιατί δεν ακουγόμαστε και δεν βγαίνει νόημα να μιλάμε εμείς και να γαβγίζει ο σκύλος...:D

Αν μαζεύεις τα κόπρανα και είσαι όσο πιο διακριτικός γίνεται με τα ούρα και το που ουρεί ο σκύλος τότε δεν έχεις να φοβηθείς κανέναν!
χαχα καλο !!!!
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Αν σε ξανα-απειλήσει για φόλα, τον ενημερώνεις [και το πράττεις κιόλας], ότι θα πας επί τόπου στο αρμόδιο της περιοχής τμήμα, να του κάνεις καταγγελία και να τον καταστήσεις υπεύθυνο, σε περίπτωση που συμβεί κάτι, ακόμη και στο οποιοδήποτε σκυλί. Συγκράτησε βέβαια, τον όροφο και την δ/νσή του και αν προκύπτει από τα κουδούνια, ότι είναι πχ οροφοδιαμερίσματα, θα βρεις εύκολα και το όνομά του, για να την κάνεις και επώνυμη την καταγγελία.
Εκανα ακριβως αυτο περυσι οταν ειχα κατι σουξουμουξου με εναν στοκο: Με απειλησε με φολα, φωναξα την αστυνομια, σε 10' ηρθε περιπολικο, ειχα κρατησει κι ενα μαρτυρα που τον ακουσε να το λεει και ενημερωσα τους μπατσους (πολυ καλα παιδια τελικα, γιατι τους βριζουμε; ) για το περιστατικο και οτι αν παθει κατι ο σκυλος τον θεωρω πρωτο υπευθυνο. Ο αστυνομικος του εκανε τις συστασεις, η αστυνομικινα που ηταν μαζι του χαϊδεψε τη Lovey και ο τυπος καθε φορα που με βλέπει πλεον αλλαζει δρομο.

Call the cοps. Ζητω ο Αδωνις!
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
εμεις εδω στη γειτονια εχουμε καποια με ψιλικατζιδικο που ετσι και μας δει με σκυλο βγαζει τετοια κακια και τετοιο μισος απο μεσα της που χρηζει ψυχιατρικης μελετης,,,,,,,,,,,,,, αφρους βγαζει,,, και σχολιαζει και δυνατα,,, τα κολοσκυλα,,, εχουν βρωμισει τη γειτονια,,, θα παθουμε χολερα,,, και εδω ειναι μαγαζια και περπατανε οι ανθρωποι τι τα φερνεται τα βρωμοσκυλα σας απο εδω,,,, και αλλα τετοια,,, και χωρις να εχουμε δωσει δικαιωμα,,,, ολους σε ενα τσουβαλι μας εχει,,, περασες με σκυλο απο το δρομο του μαγαζιου και σε ειδε,,,?? θα σε ""λουσει"" δεν γλυτωνεις,,,,
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
εμεις εδω στη γειτονια εχουμε καποια με ψιλικατζιδικο που ετσι και μας δει με σκυλο βγαζει τετοια κακια και τετοιο μισος απο μεσα της που χρηζει ψυχιατρικης μελετης,,,,,,,,,,,,,, αφρους βγαζει,,, και σχολιαζει και δυνατα,,, τα κολοσκυλα,,, εχουν βρωμισει τη γειτονια,,, θα παθουμε χολερα,,, και εδω ειναι μαγαζια και περπατανε οι ανθρωποι τι τα φερνεται τα βρωμοσκυλα σας απο εδω,,,, και αλλα τετοια,,, και χωρις να εχουμε δωσει δικαιωμα,,,, ολους σε ενα τσουβαλι μας εχει,,, περασες με σκυλο απο το δρομο του μαγαζιου και σε ειδε,,,?? θα σε ""λουσει"" δεν γλυτωνεις,,,,
γιατί δεν απαντας;
με το να σιωπάς είναι σαν να της λες "ναι, δικιο εχεις"
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
γιατί δεν απαντας;
με το να σιωπάς είναι σαν να της λες "ναι, δικιο εχεις"
απλα εκει που ψωνιζαμε απο εκει καθε μερα τωρα καθε πασχα και χριστουγενννα ,,, αφου ειναι βλαμενη τι να κατσω να ασχοληθω,,,,,μετα θα λενε δυο βλαμενοι τσακωνονται ==))
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
απλα εκει που ψωνιζαμε απο εκει καθε μερα τωρα καθε πασχα και χριστουγενννα ,,, αφου ειναι βλαμενη τι να κατσω να ασχοληθω,,,,,μετα θα λενε δυο βλαμενοι τσακωνονται ==))
χαχαχαχα
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Κι εμένα μου κάνουν παράπονα μερικές φορές παρ'ότι είμαι πολύ συνεπής σ' αυτό το θέμα.
Το αστείο είναι βέβαια ότι σου φωνάζουν για τα κακά ή για τα τσίσα του σκύλου (πριν προλάβουν καν να σε δούνε πως τα μαζεύεις), ενώ στον ίδιο χώρο υπάρχουν πλαστικά, χαρτιά, μπουκάλια, τενεκεδάκια..που είναι τρισχειρότερα.

Βέβαια, δεν τους κατηγορώ, γιατί από την άλλη μεριά έχω πετύχει 3 φορές μέχρι στιγμής ανθρώπους με σκυλιά να γελάνε επειδή μαζεύω τα κακά του δικού μου σκύλου..Οπότε αν δεις 10 μαλ*κες να αφήνουν καθημερινά τα κακά του σκύλου τους, δεν πιστεύεις ότι ο 11ος μπορεί να τα μαζέψει κι αρχίζεις το κράξιμο.
 


ZoZeFiNa

Active Member
9 Ιανουαρίου 2013
38
0
Athens
Γυρνώντας από καφεδάκι σταματάω σπίτι να βάλω ρούχα εκστρατείας για να πάμε βόλτα, η σουσουράδα στο αμάξι με τον μπαμπά... ε λέει και αυτός να την βγάλει όσο περιμένουν... και η κυρία πάει στην άκρη στο πεζοδρόμιο να ξαλαφρώσει! (πάντα στο χώμα) μέχρι να γυρίσει να πάει στο αμάξι να πάρει σακουλάκι - μιλάμε για 10 το πολύ μέτρα, βγαίνει η γραία γειτόνισσα, που με βλέπει ότι πάντα τα μαζεύω, και αρχίζει τις ψαλμωδίες!! Που φυσικά συνέχισε και σε μένα μετά! Οι όποιες προσπάθειες μου να της εξηγήσω φυσικά πέσαν στο κενό...
Συνήθως βέβαια (σε αντίστοιχες περιπτώσεις) τους λέω "θέλετε να έρθετε από κοντά να τα πούμε?" με το αντίστοιχο όλο υποσχέσεις υφάκι *demonio* οπότε λήγει εκεί η κουβέντα..
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
το θέμα οτι για εναν συνεπή πάντα υπάρχουν 10 βλάκες. αυτό που είδα σήμερα δεν το περίμενα.
κεντρικό πεζόδρομο πάτρας και ενα παλικαράκι τρεντοβλαχος κυκλοφοράει με το Mastif του και το σκυλί αρχίζει να τρίβεται σε μια κολώνα. το σκυλί φαινόταν οτι δεν πάει για ούρημα αφου είχε στρογγυλοκαθήσει.
ατάραχος ο μικρός ουτε που τον τράβηξε να φύγει ούτε έκατσε μετα να τα μαζέψει. του λεω δεν θα τα μαζέψεις; και γύρισε απο την άλλη και έφυγε και πήγε σε μια καφετέρια 10 μέτρα πιο πάνω να κάτσει.

απλά έπρεπε να τα πάρω σε μια σακούλα και να του τα παω στο τραπέζι να του πω τα ξέψασες!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981