Ποια ξηρά τροφή δίνετε στο σκύλο σας;


eja

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2009
105
88
Αργος, Αργολιδας
brit έδινα εγώ φίλε και δεν είχα κανένα πρόβλημα , φτηνή τροφή και καλή κατ'εμε :)
Τώρα δίνω Artemis
1) τρίχωμα : πολύ καλό
2) κόπρανα: σταθερά ( σπανία οχι τόσο σταθερά )
3) διάθεση : πάντα καλή
4) ενέργεια : ιδια τρελά
5) αφομοίωση: αργεί λίγο να την χωνέψει
6) ποιότητα, ποσότητα και μυρωδιά κοπράνων: ποσότητα φυσιολογική , μυρωδιά μου εχει κάνει εντύπωση το πόσο λιγο μυρίζουν
7) μυρωδιά ανάσας: τίποτα ( αυτό ειναι και αναλόγως και το σκυλί ) μερικές φορές μυρίζει λίγο ψάρι :)
κάνει εμετούς: όχι
 
Last edited:


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Πρώτη φορά ακούω τ brit .
Γνωρίζεται πόσο στοιχίζει το 3κιλό ?
Τώρα δίνω roayal canin 6,30ε τα 500γρ.
Με συμφέρει γιατι η μικρή δεν τρώει πολύ.
Την προηγούμενη Τρίτη είχα πάρει τ τροφή και ακόμα έχω .
ήδη βλέπω πιο λαμπερό το τρίχωμα και πιο σκληρά τα κόπρανα
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com




vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την purina tonus ξέρετε τίποτα?Αξίζει να την δοκιμάσω?
Την εδινα για χρονια στις δικες μου. Ειναι μια πολυ οικονομικη τροφη και τα συστατικα της δεν ειναι κατι το αξιολογο. Ομως οι σκυλες μου ειχαν για οσο διαστημα την καταναλωναν αριστες εξετασεις και τους ειχε κατει πολυ καλα. Αν τελικα καταληξεις εκει θα σε συμβουλευα να παρεις τον κωδικο που ειναι με αρνι που κατα τη γνωμη μου ειναι ο καλυτερος της σειρας. Μην παρεις αυτο που ειναι με γαλοπουλα γιατι ειναι ελαφρως χαλια.
 












thodogrp

New Member
18 Δεκεμβρίου 2011
4
0
Καλώς ήρθες στο φόρουμ και να χαίρεσαι τον κούταβο. Υπάρχουν κι άλλες τροφές, η Royal δεν είναι μονόδρομος.
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΚΥΛΑΚΙ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΞΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΦΤΩ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΠΟΛΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!!
 


Κατερίνα Π.

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2011
170
0
Arden grange, adult, chicken and rice

είναι όλα τέλεια. Η αναπνοή της δεν μυρίζει καθόλου. Ούτε τα κακά της. Τα οποία είναι κανονικοτατα σε όψη κ ποσότητα. Το τριχωμα της μαλακό, κ είναι γεμάτη ενέργεια κ όλο όρεξη. κ την τρώει με ευχαρίστηση. Κ μένα την Brit care μου είχαν προτείνει αλλα προτίμησα αυτη. Αν απλα κάποια στιγμή της αλλάξω γεύση αλλα Arden grange παλι θεωρείται πως αλλάζω τροφη στον σκύλο;
 


kostakef

Member
9 Οκτωβρίου 2011
9
0
blue buffalo large breed puppy

1) τρίχωμα? 'Aριστο
2) κόπρανα? Πολυ καλα
3) διάθεση? Άριστη
4) ενέργεια? Άριστη
5) αφομίωση? Καλή έως Πολυ καλη
6) ποιότητα, ποσότητα και (μυρωδιά κοπράνων)? - - έντονη ενώ άμα αμολήσει και τίποτα αέρια προτιμώ την αυτοκτονία
7) μυρωδιά ανάσας?
Άριστη για γλωσσόφιλα είναι ο άτιμος
8. κάνει εμετούς? Ποτέ
 


Λουνομαμά

Well-Known Member
26 Δεκεμβρίου 2011
108
1
Ηράκλειο Κρήτης
Royal Canin junior medium, Μετά από πειραματισμούς με acana puppy medium (έκανε διάρροια) και Happy Dog (την πρ΄΄οτεινε ο κτηνίατρος, αλλά δε μου άρεσε η μεγάλη περιεκτικότητα σε καλαμπόκι). Τρίχωμα έχουμε ωραίο και γυαλιστερό, διάθεση επίσης. Τα κακά του είναι καλά σχηματισμένα αλλά μυρίζουν πάαααρα πολύ. Επίσης μυρίζει λίγο και η αναπνοή του... :( Εμετό δεν έχει κάνει ποτέ! Φαίνεται να του αρεσει σαν γεύση, ανα και, ως πρώην αδεσποτάκι, δεν έχει ιδιοτροπίες σε αυτό το θέμα....
 




ΑΖΑΝΤ

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
47
0
piraeus
Καλησπέρα και απο μένα. Είμαι καινούριο μέλος. Έχω ένα κουταβάκι 2,5 με 3 μηνών περίπου. Ήταν παρατημένο μαζί με τα αδερφάκια του που όλα ευτυχώς υιοθετήθηκαν. Με απασχολεί πολύ τί τροφή να της δίνω. Την έχω 1 μήνα περίπου και εκεί που ήταν έτρωγε ότι να ναι. Τώρα έχω και της δείνω ξηρά τροφή Pedigree, για την οποία δεν είδα κάποιο σχόλιο... Να υποθέσω ότι δεν είναι καλή;
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Kαι πολυ καλα υποθετεις. Υπαρχουν πιο αξιολογες τροφες χωρις απαραιτητα να πρεπει να πας σε κανει πολυ ακριβο αν δεν θες.
Ψαξε λιγο τα θεματα της διατροφης. Αναλυονται αρκετες εταιρειες.
 


ΑΖΑΝΤ

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
47
0
piraeus
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μου το πρότειναν απο το pet shop και ο κτηνίατρος δεν έφερε αντίρρηση, αλλά τώρα που το λές θα το ψάξω λίγο να βρώ μια κατάλληλη τροφή.
 


anarchicgoku

Member
18 Νοεμβρίου 2011
8
0
Εγω στη αρχη εδινα hills του αρεσε τα κοπρανα ηταν σχετικα μαλακα δεν ειχαμε εμετους κτλπ ουτε ασχημη ανασα μετα ειχαν ξεμινει απο τον αδερφο μου τροφες που δεν τις ετρωγε ο δικος του μια pedigree και μια carefour(ναι καλα βλεπετε) θα λεγα με τα λιγα που ξερω οτι η hills ηταν πολυ καλυτερη τωρα δοκιμαζω την bellosan εχει σφιχτα κοπρανα περισσοτερς φορες μαυρα δεν τρελενετε και ιδαιτερα δεν εχει εμετους κτλπ αλλα μου φενετε θα ξανα παω στην hills
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95