Ποια ξηρα τροφή προτιμά ο σκύλος σας;


















Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Και τα δικα μου ενα ωραιο απογευμα αποφασισαν να κοψουν μαχαιρι την Royal.
Απο τοτε εχω δοκιμασει proplan, nutro, arden cibau αλλα την μονη που τρωνε με
ευχαριστηση ειναι η acana lamb and apple.
 


manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
Τελικα, το καθενα εχει αλλη ορεξη μαλλον.
Εμενα πηρε χαμπαρι πως αν δε φαει προπλαν με κιμα την επομενη φορα θα ειναι κιμας με προπλαν και με παιζει!
Κοιταει μια εμενα, μια το πιατο, μια κατω και ξανα το ιδιο...... Το βλεμα λυπημενο και καλα.... Ε ρε βρεμενη σανιδα που θελει....
Πηρα ενα εκλερακι να της δωσω αλλα το εφαγα στο δρομο! Λεω να της παρω αλλα 5-6...
 


manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
σουπερμαν,με ενα τζωνιε,θα ξελιγωσει ρε!
Λεω το βραδυ να της δωσω και κανενα Τσίβας με ξηρους καρποι και να πιω και εγω κανενα, ετσι για να της κανω παρεα και να μη νοιωθει μοναξια...
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
manolis68 η έκθεση είναι σε 5 εβδομάδες.....έχεις ακόμα περιθώρια για εφαρμογή δραστικών μέτρων.....
κόψε της εσύ το φαί για 2-4 μέρες ...για να της ενισχύσεις το αίσθημα της απώλειας....
Παίξε την έτσι αυτή την εβδομάδα...όταν θα ακουμπας το φαί της κάτω -αν δεν ξεκινήσει να το τρώει στο δευτερόπλεπτο -να το παίρνεις ..και μετά βράδυ πάλι!
Τις επόμενες 2 εβδομάδες τάιζε ξηρά σε μεγάλη ποσότητα...
και τις τελευταίες 2 εβδομάδες μαγειρευτό....
 


manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
Σε 3 εβδομαδες θα την παρει ο εκτροφεας της στι Θεσσαλονικη, θα τη βαλει στο εκτροφειο αναμεσα στο υπολοιπα και τοτε θα φαει θελει δε θελει λογω ανταγωνισμου. Αλλωστε αυτος θα την κατεβασει στην εκθεση. Το θεμα ειναι να του τη δωσω σε καλη κατασταση γιατι δε μπορει να κανει θαυματα σε 10 μερες.
Παντως δοκιμασα και την αφησα νηστικη 1,5 μερα αλλα δεν το εβαλε κατω. Δεν εφαγε καθολου! Αν πεισμωσει και το κανει για 5 μερες ας πουμε, τοτε τι να το κανει που θα εχει χασει 2 κιλα? Βαλε και τα αλλα 2 που πρεπει να παρει, 4 κιλα δε γινεται να τα παρει ξανα. Αυτο φοβαμαι και γι αυτο δεν το ρισκαρω. Αλλιως εχεις δικιο σε αυτο που λες και ετσι θα την στρωσω μολις τελειωσει η ιστορια αυτη.
 












merlin 1

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2011
358
0
και μενα μου κανει κατι νουμερα τωρα παλι μονο βραδυ τρωει και λιγο ο μαπαςςςς

υπαρχει περιπτωση το τρεξιματακι να του κοβει την ορεξη γιατι πινει πολυ νερο μετα