Προϊόντα εξωπαρασίτωσης: Δράση και χρήσεις.


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
παντου γινεται χαμος με τα τσιμπουρια.
τα οποια εχουν ανοσια σχεδον στα παντα πια.
και εγω χθες το πηρα και τους το εδωσα αλλα δεν ξερω αν θα δουμε μερα
χωρις τσιμπουρι.. .
δεν θα ξαναβαλεις ομως αμπουλα για αυτο το 2,5 μηνο.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Ναι δεν έχω σκοπό άμεσα....Τον Αύγουστο πάλι...τώρα σπρέυ και υπομονή μέχρι τις εξετάσεις για ερλιχεία...:(
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Vectra 3D,scalibor,bravekto και σπρέι σιτρονελλας και κάθε μέρα μετα τις βόλτες βγάζω τσιμπούρια απο πανω της...έχω φρικάρει...ξαναγυρναω σε advantix ή frontline combo...νεύρα...!!!:mad:
Πρέπει να είναι θέμα ζώου. Εγώ μόνο την 3D, και ένα κολάρο και δεν τον ακουμπάει τίποτα.. Τον ψειρίζω συνέχεια και δεν έχω δει πάνω του ούτε μυγάκι. (ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!)
 




ΑΡΓΥΡΩ ΣΤ.

Well-Known Member
20 Απριλίου 2014
194
221
Πειραιάς - Χίος
Με τους ψύλλους έχω απελπιστεί. Frontline combo κάθε τρείς βδομάδες και στην Θεά Ίρις και στον Αλήτη Ερμή (τον γάτο ο οποίος είναι μέσα στο σπίτι) και οι ψύλλοι ψύλλοι. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...:mad:
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
είμαστε στην εξοχή - με τη advantix έβρισκα τσιμπούρια κάπου κάπου, με τη vectra 3d ξέχασα πως είναι τσιμπούρια και ψύλλοι.
Λουράκι δεν φοράω επειδή έχουν αλλεργία, μόνο αμπούλα και αιθέρια έλαια το απόγευμα
 
  • Like
Reactions: Tri and noni_papa


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εμεις μεχρι πριν απο κανα μηνα ειχαμε εντονο θεμα με τους ψυλλους- οχι στα σκυλια, αλλα στα γατια μου ( μενουν μονο εξω) Τους ψεκαζαμε καθε 2-3 εβδωμαδες και παλι που και που βρισκαμε ψυλλους πανω τους.
Ριχνω και διατομικη γη με της χουφτες στης φωλιες τους κλπ.
Πριν απο κανα μηνα ψεκασα παλι ολη την πυλωτή με sebacil και απο τοτε καπος ηρεμησαν τα πραγματα!
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
είμαστε στην εξοχή - με τη advantix έβρισκα τσιμπούρια κάπου κάπου, με τη vectra 3d ξέχασα πως είναι τσιμπούρια και ψύλλοι.
Λουράκι δεν φοράω επειδή έχουν αλλεργία, μόνο αμπούλα και αιθέρια έλαια το απόγευμα
Το ίδιο συνέβη και στον Kaiser. Βάλαμε Scalibor, αλλά έκανε αλλεργική αντίδραση. Τώρα ο κτηνίατρος συνέστησε Vectra. Ελπίζω να τη δεχτεί.
 


spawn1917

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2016
68
36
36
παιδια εχει κανεις γνωμη για το κολαρο serestor της Bayern? μου το συστησε ενας φιλος εχει μαλινουα σε αυλη στο μενιδι. ειναι πολυ ευχαριστημενος. μετα την ηλικια των 4 μηνων ξεκιναμε τα κολαρα κτλ? ευχαριστω
 






Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
παιδια εχει κανεις γνωμη για το κολαρο serestor της Bayern? μου το συστησε ενας φιλος εχει μαλινουα σε αυλη στο μενιδι. ειναι πολυ ευχαριστημενος. μετα την ηλικια των 4 μηνων ξεκιναμε τα κολαρα κτλ? ευχαριστω
αν αναφερεσαι σε αυτο που κανει γυρω στα 35 ευρω, το χει δοκιμασει μια φιλη που μου ελεγε οτι η σκυλα της κολλουσε συνεχεια ψήλους και μου είπε ότι σώθηκε.
 


Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
29
αυτο τις bayer που το βρισκουμε γιατι διαδικτιακα δεν το βρισκω πουθενα..
 


spawn1917

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2016
68
36
36
νομι
αν αναφερεσαι σε αυτο που κανει γυρω στα 35 ευρω, το χει δοκιμασει μια φιλη που μου ελεγε οτι η σκυλα της κολλουσε συνεχεια ψήλους και μου είπε ότι σώθηκε.
νομιζω λεμε το ιδιο αυτο που εχει ο δικος μου το πηρε 45 ευρω βεβαια κραταει περιπου 8 μηνες απο τι μου ειπε
 


spawn1917

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2016
68
36
36
αυτο τις bayer που το βρισκουμε γιατι διαδικτιακα δεν το βρισκω πουθενα..
αυτος το πηρε απο πετ σοπ καπου στα μερη του (μενιδι, αχαρναις) καπου απο εκει. νομιζω το ειχα βρει καπου στο ιντερνετ. θα το τσεκαρο ξανα
 


spawn1917

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2016
68
36
36
το μόνο μου σοβαρό επιχείρημα κατά του είναι οτι δεν επαιρνε έγκριση για προστασία κατά υης σκνίπας την οποία κ πήρε πρόσφατα επωμένως το βούλωσα.
Ενα κομμάτι που θέλει προσοχή είναι οτι επειδή είναι αρκετά ακριβότερο του σκάλιμπορ , ζορίζεσαι έξτρα πολύ άν το βγάλουν από το λαιμό τους κ το μασουλήσουν. Στέλνουν 40 ευρά στα σκουπίδια μέσα σε 24 ώρες. Με το σκάλι το 10ευρω δεν πόναγε το ίδιο. Κατα τα άλλα για τα σκυλιά είναι αρκετά ασφαλές, δηλαδή ένας σκύλος με νορμάλ στομάχι κ να το φάει ούτε γαστρίτιδα δεν θα κάνει-θα χ3σει τα κομματάκια έξω από τον οργανισμό πρίν κάν εκρίνουν αρκετές τοξικές ουσιες.
Τέλος,είναι σημαντικά πιο καλαίσθητο από,τι το σκάλιμπορ
. αυτο το κειμενο ειναι απο αλλο ποστ νομιζω λυνει αρκετες σκεψεις
 




Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
29
ναι το βρηκα αυτο πριν λιγο..τοσο παιζει η τιμη η απλα αυτος ειναι πανακριβος? :cry:
 


spawn1917

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2016
68
36
36
νομιζω καπου τοσο αντε κανα ταλιρο λιγοτερο παρε υποψην οτι ειναι στην κρητη αυτος.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
αμπουλα vectra 3d ,,,,,, κολλαρο scalibor,,,,,, σπρευ οτιδηποτε με σιτρονελα συνδιασμο με αλλα,,, ψεκασμος χωρου σεμπασιλ,,,, σε περιπτωση ψυλλων πλενουμε κρεβατακια μοκετες χαλια κλπ με ειδικα καθαριστικα,,, αυτα εχω δει να λειτουργουν κατα 100% σε συνδιασμο μεταξυ τους ταυτοχρονα οταν εχουμε μεγαλο και αλυτο προβλημα,,,,,,
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.825
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU