Πως να αγκαλιασετε ενα μωρο!!!


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Εγω πιστευω οτι ενα παιδι πρεπει να μεγαλωσει κοντα σε σκυλο γιατι ετσι αποκταει περισσοτερα αντισωματα με φυσικο τροπο και δεν αρρωσταινει τοσο ευκολα...
Αυτό είναι και επιστημονικά αποδεδειγμένο.
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Με καθαρα επιστημονικα κριτηρια το παιδι μου πρεπει να μεγαλωσει κοντα σε σκυλο γιατι δε γινεται αλλιως:p! Ελπιζω να προλαβει το ριτακι μου να γινει θεια :D:D!
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
H φωτογραφια μιλαει μονη της...
Ποοοο πο! Περασαν πολλα χρονια απο τοτε! 1.5-2 χρονων ισουν τοτε!! Και ο Jack (ηταν του γειτονα, αλλα συχναζε στο σπιτι μας) πολυ κουκλι, αν περιποιοταν και λιγο πιο πολυ.....
Αγαπιοντουσαν παρα πολυ αυτοι οι δυο! Μια φορα, οταν την μαλωσα, μου γρυλλησε παρα πολυ ασχημα ο Jack!!
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Η χαρα της κορης μου :D

Εδω παιζουν ησυχα, αλλα συνηθως κυνηγιουνται στο σπιτι για το ποια θα προλαβει να πιασει τα διαθεσιμα χαρτακια που υπαρχουν στο πατωμα :D:D:D

 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Παιδια μη λεμε βλακειουλες. Το παιδι με το σκυλι ειναι χαρα θεου!!! Αντε να παρεις εκπαιδευτη για να εισαι σιγουρος. Αν και δεβ πιστευω οτι το σκυλι μπορει να κανει κιμα τη μουρη του παιδιου αν το θεωρει αγελη. Αλλα εστω να εισαι σιγουρος. Καλα φρεντσι, θα ξανακανω φτου φτου φτου -αν και ξερω οτι οι γερμανοι γελατε με αυτο:p- αυτη τη φορα για την αλλη σου κορη!! Τη διποδη!! την εχω δει και μεγαλη σε φωτος, κουκλα!!!:D
Δωρααα και οι ζουζουνες σου ειναι κουκλες! Ελπιζω να τις γνωρισω και τις δυο! Ας ξαναφτυσω! φτου φτου φτου!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Παιδιά όλοι έχουμε τα σκυλιά σαν μέλη της οικογένειάς μας. Πρώτη εγώ που τον αγαπώ περισσότερο από πολλούς ανθρώπους. Όμως ας μην ξεχνάμε ότι είναι ζώα. Και τα ζώα είναι απρόβλεπτα. Καλό είναι να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο!
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Ναι να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο...Αλλα να μην καταντησει το παιδι φοβικο απεναντι στους σκυλους εξ'αιτιας των φοβων των γονιων...
 


LaMb0fGod

Well-Known Member
25 Απριλίου 2008
156
0
33
Salonica City
Συμφωνω με την Chloe,ποτε δεν ξερεις πως θα αντιδρασει ενα μικρο μωρο στην παρουσια ενος σκυλου.Εγω προσωπικα τρελαινομαι για τα mastino napolitano και ειναι οντως ρατσα οικογενειας και κυριως με μικρα παιδια αλλα ολα υπο επιβλεψη.
 


Gas

Well-Known Member
29 Μαϊου 2008
128
0
43
επειδη δεν ειδατε την αλλη πλευρα παρτε ενα μερος....

 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Πως εγινε αυτο? Τωρα σορυ αλλα αρνουμαι πως τα σκυλια αυτων που ειμαστε εδω ξαφνικα θα λαλησουν και θα κανουν ετσι το παιδι.
 


Gas

Well-Known Member
29 Μαϊου 2008
128
0
43
δεν ξερω...απλα λεω πως μην βλεπετε μονο την μια πλευρα..... υπαρχει και αντιθετη οψη.... καλα τα promo και τα χαρουμενα....αλλα ας ειμαστε και λιγο ρεαλιστες...
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Αυτο ειναι ρεαλισμος?:eek: Πιο πιθανον ειναι να δεις την πρωτη εικονα παρα τη δευτερη. Τα σκυλια δεν ειναι αιμοβορικα πλασματα να τσακιζουν παιδακια. Δεν ξερω τι λαθος καναν οι ιδιοκτητες η αν το σκυλι ειχε κατι παθολογικο, αλλα ετσι στα καλα των καθουμενων ενα νορμαλ σκυλακι να το κανει αυτο σε ενα παιδι, χλωμο.
Τετοια να λεμε να διπλασιαστουν τα αδεσποτα.
 


Gas

Well-Known Member
29 Μαϊου 2008
128
0
43
ναι βρε...απλα λεω πως θελει προσοχη....μην το βλεπουμε επιπολεα και χαχαχα και χου χου χου...
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Οκ επιπολαια οχι αλλα ουτε και υστερικα. Αλλωστε νομιζω για να υπαρξει μια καλη σχεση σκυλοθ μωρου μονο επιπολαιος δεν πρεπει να ειναι ο ιδιοκτητης. Να φαινεται οτι το παει το πραγμα χαλαρα αλλα να τα εχει ολα μετρημενα
 




dali

Well-Known Member
5 Ιουνίου 2008
335
0
37
Διόνυσος
Η φωτό με το μωρό και το σκυλάκι είναι το ένα άκρο (δεν συνηθίζεται γενικά) και η φωτό με το χτυπημένο παιδάκι είναι το άλλο άκρο (ούτε αυτό συνηθίζεται γενικά).Γιατί να βλέπουμε μόνο την πρώτη και να χαιρόμαστε και να μην βλέπουμε και την δεύτερη και να προβληματιζόμαστε?
Οι πιθανότητες είναι ελάχιστες, δεν λέω, ειδικά όσο μιλάμε για τα σκυλιά ανθρώπων σαν και μας που κάνουμε ότι μπορούμε καλύτερο για τα σκυλιά μας, αλλά ένα παιδί είναι τεράστια ευθύνη και επίσης είναι ένα πλάσμα που, φυσιολογικα, είναι πιο συμαντικό και από τον ίδιο μας τον εαυτό γι' αυτό πρέπει να βλέπουμε όλες τις πλευρές και να προσέχουμε πολύ.
Έχει τύχει να πεθάνει παιδί από ποδήλατο, τι σημαίνει ότι δεν θα πάρουμε στο παιδί μας ποδήλατο?Όχι... αλλά θα μάθουμε το παιδί πως πρέπει να το οδηγεί σωστά και που πρέπει να το οδηγεί για να είναι ασφαλές και όσο μπορούμε υπό την επιτήρησή μας (όσο μπορούμε πάντα)...;)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
επειδη δεν ειδατε την αλλη πλευρα παρτε ενα μερος....

Για να κανει ενας σκυλος, ενα παιδακι ετσι- εχει προηγηθει κατι!!!
Και δεν μηλαμε τωρα για μια τυχαια συναντιση στο δρομο με αγνοστο σκυλι/παιδι, αλλα οικογενειακος σκυλος= παιδι της οικογενειας.
ΚΑΝΕΝΑΣ σκυλος, αν δεν ειναι αρρωστος, δεν επιτιθεται σε τετιο βαθμο στα καλα καθουμενα σε ενα παιδακι!
ΠΑΝΤΑ υπαρχουν απο πριν σημαδια- οτι ο σκυλος ενοχλειται, νιωθει αβολα και τετια.
Και ΠΑΝΤΑ φταινε σε αυτες τις περιπτοσεις οι γονεις, που δεν ειδαν αυτα τα σημαδια ( αν δεν ξερουν να δα διαβασουν, ας μην παρουν σκυλια!), δεν τους εδωσαν σημασια, η οταν τα εχουν δει- να εχουν αφησει το παιδι και το σκυλι μονα τους- για να συμβει, οτι συνεβει!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Πάντα φταίνε οι γονείς σε αυτά τα θέματα ..
Ενα σκυλάκι που έχει καλή σχέση με το παιδί δεν είναι τυχαίο...
Αλλα ούτε ένα σκυλάκι που έφαγε ένα παιδί ...,είναι τυχαίο ...
 


dali

Well-Known Member
5 Ιουνίου 2008
335
0
37
Διόνυσος
Τα ίδια λέμε... Πρέπει να προσέχουμε για να μην δημιουργήσουμε πρόβλημα στο σκυλί έτσι ώστε να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο (αφού όπως είπατε οι γονείς φταίνε για αυτό, δηλαδή εμείς στη προκειμένη περίπτωση):)