Πόσες γεννες???


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Την εποχή του πεντοχίλιαρου και λίγο παλιότερα δεν τους
λέγαν και εκτροφείς.:D
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
Δεν έμεινα στο πεντοχίλιαρο. Αν κάποιος κοστολογεί την ποιότητα του κουταβιού του τόσο και κάποιος πιστεύει ότι πρέπει να τα δώσει, με γεια του με χαρά του... (δεν θα έλεγες μικρή την τιμή του τελευταίου σκυλιού που πήρα, το οποίο δεν έχει καν pedigree και τα ακούμπησα μόνο για τον φαινότυπο).
Με την συλλογιστική δεν συμφωνώ, ότι μία γέννα θα έπρεπε να ρεφάρει για τις υπόλοιπες....
Γνώμη μου :)

Συμφωνώ, ούτε εμένα μ αρεσει η συλλογιστικη, ειναι όμως η πραγματικότητα…

Όσο το πόσο έδωσες για τον σκύλο σου δεν με αφορά και ειναι απο πλευράς μου απόλυτα σεβαστό.
Εγώ πάω και ενα βήμα παραπέρα. Οποίος δεν έχει την δυνατότητα ενός εκτροφικου σκύλου μπορεί να παει και στο γνωστό μέρος με τα φθηνοτερα( δεν το επικροτώ αλλά…)

Και για να " μπαλακισουμε" και λιγο μήπως τελικα ειναι πιο ανήθικο να πουλάμε τσάμπα ηθική με την τσέπη του άλλου …;
 
  • Like
Reactions: Alexia








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Απο το αρχικό θέμα, πώς καταλήξαμε εδω;
Και να πεις ότι μας έχει ξανασυμβεί, και ξέραμε πως να το κάνουμε. Οι συζητήσεις μας, είναι πάντα αλφάδι. Δεν ξεφεύγουν ποτέ, από τον αρχικό σκοπό τους!:rolleyes::LOL:
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
@George K

Εδώ καταφέρνουμε να φτάνουμε σε θέμα διατροφής να μιλάμε για τον ΚΟΕ, δε θα φτάναμε και στα χρήματα σε μια κουβέντα για τον αριθμό των γενών που ένας εκτροφέας κάνει με ένα θηλυκό;...Η "απόσταση" αυτών των θεμάτων είναι πολύ μικρή.

Οπότε, αυτό εννοείς όταν λες πως "μας έχασες" και πως "δεν υπάρχει λογική ακολουθία";...Αν ναι, θα έλεγα πως υπερβάλλεις...:)
 
  • Like
Reactions: Orilis and vek


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Και για να " μπαλακισουμε" και λιγο μήπως τελικα ειναι πιο ανήθικο να πουλάμε τσάμπα ηθική με την τσέπη του άλλου …;
Σωστή κουβέντα είπες (y)
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Και για να " μπαλακισουμε" και λιγο μήπως τελικα ειναι πιο ανήθικο να πουλάμε τσάμπα ηθική με την τσέπη του άλλου …;
... και να ξεχνάμε την ηθική όταν αυτή αφορά την δικιά μας τσέπη :rolleyes:
 
  • Like
Reactions: pouf and Orilis


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU