Σκύλος και μαγαζι;


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Ρε παιδια τι μαγαζι μου λετε.
Εδω στον δρομο μου εκαναν παρατηρηση.

Ετυχε να παω μηχανιωνα, προχωρουσα επανω στο πεζοδρομιο και βγαινει μια μουντρούχα ηλικιωμένη απτην αυλη της και μου λεει : "παρτο γρηγορα απο εδω περα, μας βρωμιζετε τους δρομους!" και συνεχιζει τα χλυμιντρισματα και τις κραυγες σε πιο χαμηλη ενταση. Ποιος ξερει τι ευχες εφαγα.

Λες και θα καθομουν μπροστα στο σπιτι της. Μα προχωρουσα, δεν εκανα τπτ.

Την ιδια μερα περιμενοντας σε συγκεκριμενο σημειο(παλι μηχανιωνα) ενα ατομο, με το οποιο ειχα ραντεβου εκεί, ερχεται ενας μπαρμπας 40αρης σαπιοκοιλιας με μηχανακι σταματαει μπροστα μου και μου λεει : "παρτο ρε φιλε απο εδώ, σε βλέπω τοση ώρα, εδώ παιζουν παιδιά απαγορευονται τα σκυλιά". ( εν τω μεταξυ ρε παιδια, ηταν ενα μεγαλο παρκινγκ εκει ο χωρος, πληρως τσιμεντοποιημενος. Ουτε παρκα ουτε τπτ. Αποκλειεται εκει να παιζαν παιδια. Περιμενα στο πεζοδρομιο μπροστα απο απειρα αυτοκινητα-αυτά δεν τους πειραζουν?)
Γιατί το λες αυτό η Μηχανιώνα φημιζέται για την αγάπη της στα τετράποδα.:-k
 


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Εγώ πάντος παίρνω τον σκύλο μου σχεδον πάντα μαζί και στην παιδική χαρά και στο πάρκο και στο ποδηλατοδρόμιο και στις κούνιες που βάζεις λεφτα και ας μας κοιτάζουν κάποιοι περίεργα και ας σχολιάζουν κιόλας. :):)
Πάντως κανείς δεν μας έχει κάνεις δεν μας έχει πεί κάτι.
Δεν πάμε όμως σε καφετέριες ούτε σε ταβέρνες.
Παλιά όμως που είχα τον Κοβού (Λυκόσκυλο)πήγαινα πάντου και σε καφετέριες το χειμώνα άλλα δεν καθόμασταν πολύ γιατί απο την κάπνα ο σκύλος θα πάθαινε ασφιξία :p
Βέβαια στην Μηχανιώνα είναι και πολύ φιλόξενοι άνθρωποι και αν κάποιος ξένος πάει έκει τον χειμώνα για καφέ τον κοιτάζουν σαν εξωγήινο.:eek:
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Εγω παω στο Zoo στο Χαλανδρι (μενω στην επομενη γωνια :D)

Κανενα προβλημα με το σκυλο μου ...και ο ιδιοκτητης εχεις ενα γερο-κοκερ που ειναι λιγο τζορας αλλα τιποτε σπουδαιο :)
Κι εγώ! :D
Δεν έχει τύχει να πάω ποτέ με σκυλί αλλά κατά καιρούς όλο και κάποιο σκυλοιδιοκτήτη πετυχαίνω.
Με το σκυλί πάω στο ΚΑΦΕΟΙΝΟ στα Άνω Πατήσια, ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τους ιδιοκτήτες ή άλλους πελάτες
 


E-va

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2009
434
0
Αχαρνές
Κι εγώ! :D
Με το σκυλί πάω στο ΚΑΦΕΟΙΝΟ στα Άνω Πατήσια, ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τους ιδιοκτήτες ή άλλους πελάτες
Ωπα! Συχνάζεις στο ΚΑΦΕΟΙΝΟ;;
Απεναντι είναι το πατρικό μου!!

Εμενα χρονια εκει (τώρα μένουν οι δικοι μου) και το καφέ αυτό ήταν (κ είναι) "δικο" μας.

Όντως τα παιδιά είναι εντάξει κ δεν έχουν πρόβλημα :D
 








mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
τι συζηταμε βρε παιδια???
εδω σκυλους οδηγους δεν αφηνουν σε μερικα μαγαζια...:eek:
 


merenta

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
221
1
ΔΡΑΜΑ
Δύο φίλοι βγάζουν τα σκυλιά τους βόλτα. Ο ένας έχει ένα κανίς και ο άλλος ένα μικροσκοπικό τσιουάουα. Κάποια στιγμή λέει ο ένας στον άλλο:

-Δεν πάμε σε εκείνο το εστιατόριο απέναντι να τσιμπήσουμε κάτι;
–Δεν θα μας αφήσουν να μπούμε με τα σκυλιά, απαντάει ο δεύτερος...
-Μη σε νοιάζει ακολούθησε με και κάνε ότι κάνω

Φοράει λοιπόν μαύρα γυαλιά και πάει στο εστιατόριο.
-Απαγορεύονται τα σκυλιά...του λέει ο σερβιτόρος
-Μα είμαι τυφλός και αυτό είναι οδηγός-σκυλί
–Έχεις σκυλάκι κανίς για οδηγό;
-Βέβαια το χρησιμοποιούν πολύ τώρα τελευταία
-Τέλος πάντων, πέρασε...

Βάζει και ο δεύτερος φίλος μαύρα γυαλιά και πλησιάζει στο εστιατόριο
-Απαγορεύονται τα σκυλιά... λέει και σε αυτόν ο σερβιτόρος
-Μα είμαι τυφλός και αυτό είναι οδηγός-σκυλί
-Θα με τρελάνεις ρε φίλε? Τσιουάουα οδηγός γίνεται;
-Σοβαρολογείς, τσιουάουα μου δώσανε;;;!