Ταξιδι με αυτοκινητο χωρις κλουβι μεταφορας


Elenaaa

Well-Known Member
15 Απριλίου 2013
102
0
Καλησπερα...μεθαυριο εχω αδεια και θελω να παω στο πατρικο μου με το μικρουλη μου..εχω ηδη παραγγειλει κλουβακι μεταφορας ομως ειχα σκοπο να το αγορασω τη παρασκευη καθως τοτε θα πληρωνομουν (αφηστε παιδια αυτο το μηνα πολλα εξοδα αφου τωρα τον απεκτησα) οποτε δεν εχω τη δυνατοτητα να το παρω...να σας πω οτι το αμαξι ειναι του φιλου μου οποτε εγω θα καθομαι συνοδηγος...πισω δεν εχει καθισματα...το ταξιδι ειναι περιπου 5μιση ωρες...να τον εχω στα ποδια μου κατω ...φοβαμαι γιατι θα ειναι πολυ ανησυχος..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Αγόρασε τουλάχιστον μια ειδική ζώνη ασφαλείας.
Υπάρχουν σε ποικιλλία, οπότε κάποια θα βρεις, να ταιριάζει στην τσέπη σου.
Αν δεν το καταφέρεις, οπωσδήποτε στα πίσω καθίσματα, με κάποιο τρόπο δεμένος.
 


Elenaaa

Well-Known Member
15 Απριλίου 2013
102
0
Ευχαριστω για την απαντηση σου mareco...ηθελα να του παρω ζωνη ασφαλειας αλλα δεν εχει αλλα καθισματα περα απο τον οδηγο κ συνοδηγο...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
:confused:

Αρα...δεν κάνεις καμμία ερώτηση.
Απλώς μας ενημερώνεις, πότε θα ταξιδέψεις, γιατί, με ποιόν και με ποιό μέσο και η σωστή "απάντηση" ήταν: καλό ταξίδι βρε παιδιά, και καλά να περάσετε :confused:

Το κλουβί μεταφοράς, που θα το βάζεις, όταν το πάρεις;
 




KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Αν τον δέσεις με κάποιο τρόπο πίσω από τις μπροστινές θέσεις, να το κάνεις με στηθόλουρο και όχι με περιλαίμιο,μην πνιγεί σε απότομο φρενάρισμα το ζωντανό. Ψάξε μήπως βρεις να δανειστείς ένα κλουβί μεταφοράς για το ταξίδι. Διαφορετικά κράτα τον στα πόδια σου σε όλο το ταξίδι, κάντε πρόβα με μικρότερες διαδρομές από σήμερα για να μάθει να κάθεται πιο ήσυχα. Σε κάθε περίπτωση μην του δώσεις να φάει τις ώρες πριν το ταξίδι κα κούρασέ τον με βόλτα πριν ξεκινησετε για να κοιμάται. Θα χρειαστεί να κάνετε και στάσεις στο ενδιάμεσο για τομικρό.
 


Elenaaa

Well-Known Member
15 Απριλίου 2013
102
0
Καθε φορα οταν παμε βολτα στα ποδια μου τον εχω γιατι φοβαμε μην χτυπησει σε κανενα φρεναρισμα...αν τον δεσω πισω δεν θα πεφτει οταν στριβει το αμαξι;;μαλλον αγκαλιτσα θα ταξιδεψουμε...οσο αφορα το κλουβι μπορει να περασω απο κει που το παρηγγειλα και να τους δωσω καποια χρηματα προκαταβολη μηπως και μου το δωσουν...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Να σε ξαναρωτήσω, που θα το βάλεις το κλουβί, γιατί δεν έχω καταλάβει;
 


Elenaaa

Well-Known Member
15 Απριλίου 2013
102
0
Μαλλον δεν εξηγησα ακριβως πως ειναι το αμαξι....εχει κανονικα χωρο πισω οπως ολα τα αμαξια αλλα δεν εχει καθισματα με υφασμα...ελπιζω να καταλαβες περιπου πως ειναι
 






Elenaaa

Well-Known Member
15 Απριλίου 2013
102
0
Ναι εννοειται πως αν το παρω θα ειναι δεμενο το κλουβι αλλιως σε καθε στροφη θα κανει σβουρες...απλως αλλη ασφαλεια πιστευω πως θα νιωθω οταν θα ειναι στο κλουβακι του και αλλη ασφαλεια αν ειναι δεμενο πισω...θα ειναι πολυ ανησυχο και θα τραβαει το λουρι συνεχεια..
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Μπορείς να πάρεις κ το γιατρό να σε συμβουλεύσει για χαπάκια που θα βοηθήσουν το σκύλο να είναι ήρεμος κ να αποφύγεις σιελόρροια,εμετούς κλπ αν τον πιάνει το αμάξι..

Sent from my Galaxy NOTE II using tapatalk
 


afg

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
570
27
Θα κανεις τερμα πισω το καθισμα σου για να υπαρχει χωρος στα ποδια σου και θα τον βαλεις εκει. Ποσα κιλα ειναι ? Απο οτι βλεπω μικρος ειναι και χωραει μια χαρα στα ποδια σου. Απλα καντε συχνες στασεις να ξεπιανεται κτλπ.
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
εμείς την βάζουμε στο πορτπαγκαζ στο τζίπ μαζί με το κρεβάτι της και εκεί που καθόμαστε στο κάθισμα παίρνουμε και κανένα φιλί.άλλες φορές πίσω στο κάθισμα μαζί μας απλά κουράζεται 30 κιλά σκυλί και δεν μπορεί να βρεί σωστή θέση,μόνο αν την πάρουμε αγκαλιά όπως είχαμε κάνει μία φορά και κάτι έγινε αλλιώς κάνει υπομονή.
 


Elenaaa

Well-Known Member
15 Απριλίου 2013
102
0
Ευχαριστω που μου ειπες για το χαπακι θα παω στο κτηνιατρο να του δωσει πριν φυγω...afg ειναι 7 κιλα ο μικρουλης μου...οπως ειπες θα τον εχω στα ποδια μου μαλλον εκτος αμα βρω καλυτερη λυση..
 




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Εγω θα σου πω να τον βαλεις πισω κ να δεσεις το λουρι του σε εναν απο τους κρικους πατωματος που εχουνε τα αμαξια για τις αποκευες. (το golf του 96 που εβγαινε κ σε αγροτικο edition εχει σιγουρα)

Επειδη δεν θα ειναι κ πολυ ησυχος βαζω κ στοιχημα οτι τελικα θα ταξιδεψει στην αγκαλια σου!

Προσεξε με τα ανοιχτα παραθυρα μην κανει να πηδηξει εξω κ κρεμμαστει.
Αν τελικα ταξιδεψει "ελευθερο" εστω κ στα ποδια σου, καντε κανα δυο αποτομα φρεναρισματα να καταλαβει οτι μπορει ανα πασα στιγμη να κοπανησει απεναντι, πιθανοτατα θα κατσει κατω μονο του.

Ferozasea,
καπως ετσι ταξιδευει κ η δικια μου, αλλα ρε φιλε, δεν σε ενοχλει στον δεξιο καθρευτη οταν κανεις οπισθεν???????
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Εγω θα σου πω να τον βαλεις πισω κ να δεσεις το λουρι του σε εναν απο τους κρικους πατωματος που εχουνε τα αμαξια για τις αποκευες. (το golf του 96 που εβγαινε κ σε αγροτικο edition εχει σιγουρα)

Επειδη δεν θα ειναι κ πολυ ησυχος βαζω κ στοιχημα οτι τελικα θα ταξιδεψει στην αγκαλια σου!

Προσεξε με τα ανοιχτα παραθυρα μην κανει να πηδηξει εξω κ κρεμμαστει.
Αν τελικα ταξιδεψει "ελευθερο" εστω κ στα ποδια σου, καντε κανα δυο αποτομα φρεναρισματα να καταλαβει οτι μπορει ανα πασα στιγμη να κοπανησει απεναντι, πιθανοτατα θα κατσει κατω μονο του.

Ferozasea,
καπως ετσι ταξιδευει κ η δικια μου, αλλα ρε φιλε, δεν σε ενοχλει στον δεξιο καθρευτη οταν κανεις οπισθεν???????
,,
εχω το καθισμα τερμα πισω αλλα παλι ενοχλει,,,,της λεω κατσε κατω,,, αν δεν κανει η αργει να το σκεφτει βαζω οπισθεν την βουταω απο το περιλαιμιο με το δεξι χερι και την κατεβαζω κατω και την κραταω εκει ==))
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
,,
εχω το καθισμα τερμα πισω αλλα παλι ενοχλει,,,,της λεω κατσε κατω,,, αν δεν κανει η αργει να το σκεφτει βαζω οπισθεν την βουταω απο το περιλαιμιο με το δεξι χερι και την κατεβαζω κατω και την κραταω εκει ==))
Ωραία ...άμα δεν διαβάζει σωστά τον χάρτη τι κάνεις ?
 
  • Like
Reactions: druna


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf