Τελικά... πάμε σε εκπαιδευτή...


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.712
3.889
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Επειδή έχω μείνει πλέον χωρίς τη φωνή μου την καλή και δεν βλέπω να κάνω κάποια πρόοδο με την εκπαίδευση του Κούκη, χάνοντας σιγά σιγά όχι μόνο την ψυχραιμία αλλά και κάθε ελπίδα πως αυτό το βοδ' θα μαθει τίποτα από μένα, επικοινώνησα με έναν εκπαιδευτή που μου σύστησαν άτομα από ένα Σερβικό κινολογικό φόρουμ...

Θα μας δει αυτές τις μέρες, εύχομαι αυτός τουλάχιστον να τον καταφέρει τον χοντροκέφαλο :rolleyes:

Καλή επιτυχία μας :D
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
χαχαχα :D ακου εκει βοδ' και χοντροκεφαλος ο φουκαρας ο Κουκης μας :D

Σας ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια. Μια χαρα θα τα πατε :)
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.712
3.889
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Οχι βόδι... συγγνώμη... ΜΟΥΛΑΡΙ. Μουλαρώνει να γίνει το δικό του :D

Αυτές τις μέρες θα συναντηθούμε με τον εκπαιδευτή και θα σας πω τι μας (του) είπε! :maria:
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Μηπως, λεω μηπως, ειναι λιγο καλομαθημενος?
Ελπιζω οι λαμπραντοραδες μας να μπορεσουν να καταλαβουν αν ο εκπαιδευτης ειναι ΟΚ.
Μαλλον τα λαμπραντορ δεν πρεπει να εκπαιδευονται με πιεση αλλά προσωπικα δεν εχω ιδεα.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.712
3.889
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Μηπως, λεω μηπως, ειναι λιγο καλομαθημενος?
Μπαααα... ;)

Πάραν τούτου, νομίζω πως το "πρόβλημα" που έχει ο Κούκης είναι η περιέργια. Οταν υπάρχουν πολλά πράγματα που τον ενδιαφέρουν, αν τυχόν καταφέρω να αποσπάσω την προσοχή του, θα την έχω για ένα δευτερόλεπτο... :mad:
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
... νομίζω πως το "πρόβλημα" που έχει ο Κούκης είναι η περιέργια.
Εγω θα ανησυχουσα αν δεν υπηρχε αυτο το "προβλημα".

Οταν υπάρχουν πολλά πράγματα που τον ενδιαφέρουν, αν τυχόν καταφέρω να αποσπάσω την προσοχή του, θα την έχω για ένα δευτερόλεπτο... :mad:
Θα μπορουσε να γινει μια υπεροχη συζητηση για ολες τις πιθανες αιτιες, αλλά μια και θα πας σε εκπαιδευτη ισως δεν εχει νοημα να σε μπερδεψουμε.

Εξαλλου, ολα τα πιθανα αιτια εχουν συζητηθει στο παρελθον, συχνα μεσα απο δικα μου θεματα τον καιρο που συνεχεια ρωτουσα :D

Φυσικα, μπορει κι εσυ η ιδια καλλιστα να γνωριζεις τους βασικους λογους που μουλαρωνει ο Κουκης, απλά δεν μπορεις να το αντιμετωπισεις για διάφορους λογους.

Εκει ειναι που ερχεται ο καλος εκπαιδευτης και σου δειχνει τον δρομο.
Να θυμασαι μονο οτι η εκπαιδευση και η συντηρηση των οσων εμαθε, δεν πρεπει να σταματαει ποτέ.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.712
3.889
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Θα δω και τι θα πει ο εκπαιδευτής.
Το ξέρω πως η εκπαίδευση δεν πρέπει να σταματήσει ποτέ, γι'αυτό και ζήτησα από τον εκπαιδευτή να είμαι πάντα εγώ εκεί την ώρα του μαθήματος, ώστε να "εκπαιδεύσει" και εμένα. :D
 






harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Ο ενας λογος που πρεπει να βρισκεσαι εκει είναι να εκπαιδευτης εσυ, όπως ειπες.
Ο άλλος είναι για να μπορεις να εισαι ο συνήγορος του Κουκη σε περιπτωση πχ υπερβολικης πιεσης. Μπορει να πει ότι είναι αναγκαιο αλλά μπορεις καλλιστα να το αρνηθεις και να ζητησεις αλλον τροπο ή αλλον εκπαιδευτη.

Αυτό το λεω εγω που ειμαι υπερ της πιεσης, αλλά εγω ειμαι άλλος ανθρωπος και εχω άλλο σκυλο.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.712
3.889
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να βλέπω να ασκούν πίεση στο σκυλί μου (σε κανένα σκυλί δηλαδή, αλλά στο δικό μου έχω ιδιαίτερη αδυναμία) κι έτσι θα του το ζητήσω από την αρχή να μην το κάνει.

Αφού μουρλάθηκα, χλόμιασα λέμε όταν ο τύπος με τη ροτβαϊλερίνα άρχισε να τον κλωτσάει... :mad:
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Αλλο η διόρθωση, άλλο η πιεση, άλλο η βία.
Όπως ελεγε και ο Χαρρυ Κλυν, άλλο ο μπατσος, άλλο το γουρουνι και άλλο ο δολοφονος.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.712
3.889
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Σωστό κι αυτό!
Απλά πιστεύω πως αν το σκυλί κάνει κάτι γιατί θέλει να το κάνει είναι πιο δυνατό από το να κάνει κατί επειδή πρέπει να το κάνει.
Ιδωμεν! :)

ΥΓ. Η διόρθωση βέβαια πρέπει πάντα να υπάρχει για να καταλάβει το σκυλί τι θέλουμε από αυτό.
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Το θελει, το πρεπει και η διορθωση ειναι άλλα μεγαλα κεφαλαια, οπου ουτε οι ιδιοι οι εκπαιδευτες συμφωνουν μεταξυ τους.
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Καλη αρχη!

Με το καλο ο γλυκητατος και πανεμορφος Κουκης μας να μπει σε μια γραμμη!

Καλη συνεχεια και περιμενουμε νεα για τα μαθηματα.Να γραφεις σε αυτο το τοπικ που ανοιξες!
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.712
3.889
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Τελικά... αύριο θα έρθει ο εκπαιδευτής να μας δει! (ελπίζω να μην υπάρξει ξανά κάποια χιονοθύελλα και να το ξανα-αναβάλουμε... :( )

Αντε γιατί πάλι σήμερα δεν άφησε σκύλο για σκύλο στην ησυχία του :mad:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.934
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95