Τεράστιος σκύλος!


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Ας μην ξεχναμε οτι υπαρχουν κ εκτροφεις επισημοι(???) bandog! Χωρις να θελω να προσβαλλω καποιον ιδιοκτητη μπαντογκ απο το φορουμ!
γιατι το πολυ ομορφο borbouel ειναι αναγνωρισμενο απο το fci?αλλα σε μελος που το απεκτησε μονο μπραβο διαβαζα(και πολυ καλα κανατε αλλα να εχουμε κοινη γραμμη)
Και τα δύο είναι συγκεκριμένες σοβαρές εκτροφικές προσπάθειες, που κάποια στιγμή μάλλον θα αναγνωριστούν.
Και φυσικά σε κανένα από αυτά δεν έβαλε κάποιος αίματα από πρωτόγονο ποιμενικό φύλακα, αλλά οι προσπάθειες περιλαμβάνουν σκυλιά που έχουν συναφή traits.
Η ασχετοσύνη του θέματος φαίνεται από την επιλογή των φυλών.

Εντιτ:
Προσπαθώ να είμαι και ψύχραιμος τρομάρα μου!
Και σωστή να ήταν η επιλογή των φυλών....πάλι καραbyb θα ήταν το παλικάρι!
 
Last edited:


Arrow

Well-Known Member
10 Απριλίου 2013
136
3
γιατι να μην εξελιξουμε μια νεα φυλη?μην τρελαινεστε θεωρητικα μιλαω!
περνουμε το καλοψυχο και ανθρωποκεντρικο ντογκο με αθλητικες ικανοτητες προσθετουμε το ενστικτο προστασιας ενας ποιμενικου και το μεγεθος και κανουμε τον τελειο φυλακα!
σε θεωρητικο επιπεδο αυτο και σε βαθος χρονου!γιατι οχι?γιατι αν το σκυλι που ειδα(το οποιο απο οψη ακομα σε κατοχους μεγαλοσωμων δημιουργει δεος) μπολιαστει με σωστα γονιδια χαρακτηρα δεν μπορει να γινει αυτο που περιεγραψα?
Θα ζευγάρωνες ποτέ τον Αινστάιν με την Μονρόε;;;;Μα γιατί;;Σκέψου ένα παιδί που θα πάρει την ομορφιά της Μέριλιν και το μυαλό του Αινστάιν!Σκέψου όμως να γίνει το στιγμιαίο λάθος και το παιδί να πάρει την ομορφιά του Αινστάιν και το μυαλό της Μέριλιν Μονρόε.....:p

Γι'αυτό ας αφήσουμε τα ζευγαρώματα για αυτούς που ξέρουν......
 
Last edited:


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Δεν διαφωνω στην εικασια οτι κατα 99,99% τη μιξη την εκανε καποιος "καγκουρας" ασχετος! Αλλα αν κανω μια εικασια κ εγω κ πω οτι τη μιξη την εκαναν μια 10μελης ομαδα επιστημονων τι θα αλλαζε στα επιχειρηματα σου αληθεια?
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
Θα ζευγάρωνες ποτέ τον Αινστάιν με την Μονρόε;;;;Μα γιατί;;Σκέψου ένα παιδί που θα πάρει την ομορφιά της Μέριλιν και το μυαλό του Αινστάιν!Σκέψου όμως να γίνει το στιγμιαίο λάθος και το παιδί να πάρει την ομορφιά του Αινστάιν και το μυαλό της Μέριλιν Μονρόε.....:p

Γι'αυτό ας αφήσουμε τα ζευγαρώματα για αυτούς που ξέρουν......
χαχαχαχα!πολυ ευστοχο μπορω να πω!
αλλα για να μην παρεξηγουμαστε,εγω δεν μιλησα ποτε για καμια προσπαθεια εκτροφης η κατι παρεμφερες!ειπα πως ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ και μονο θα ειχε πολυ ενδιαφερον η σωστη εκτροφη που θα εδινε τελικα τα χαρακτηριστικα απο καθε φυλη που θελουμε!και ολο αυτο με αφορμη και μονο το εντυπωσιακο εμφανισιακα αποτελεσμα που εδωσε!ναι εχω δει εκατονταδες ημιαιμα,ντοπερμαν,ροτ,πιτ,αλλα και αδιευκρινηστης καταγωγης αλλα τετοιο αποτελεσμα ποτε!ηταν πολυ κοντ σε χρυσαφι κανε κορσο αλλα λιγο μεγαλυτερο και με σωματοδομη ντογκο!
περα απο ολα μαρεκα δεν υπονοησα τιποτα για το μελος ουτε για τον σκυλο του!αλλα καθαρα για την αντιμετωπιση!αληθεια γιατι δεν ξερω αυτα τα σκυλια βγαζουν πεντιγκρι?
η συγκεκριμενη φωτο ειναι απο το νετ αλλα ειναι πολυ κοντα στον σκυλο που περιγραφω!
 

Attachments





ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
και για να εμπρητισω και αλλο την συζητηση(τι κωλοπαιδακι ειμαι ομως)ο σκυλος που λεω ειχε πιο ωραια κομμενα αυτακια!!!!
 


Fightclubiths

Well-Known Member
7 Μαϊου 2013
97
0
Δεν χρειάζονταν ειδικές γνώσεις για να συμμετάσχω στη συζήτηση αυτή.Είπα απλά τη γνώμη μου για ένα θέμα γενικού ενδιαφέροντος και διατύπωσα τη θέση,ότι γιατί αναγκαστικά να κατακρίνουμε τη διαδικασια,από την οποία έχουμε πολλά είδη σκυλιών στα σπίτια μας?,εφόσον αυτή γίνεται υπό προυποθέσεις,γενικεύοντας τη συζήτηση και μην μένοντας απλώς στο συγκεκριμένο σκύλο,που μπορεί όντως να ήταν απο byb,αν και δεν μπορώ φυσικά να είμαι τόσο σίγουρος όσο εσύ!Γενικότερα,αν πιστεύεις ότι δεν έπρεπε να σχολιάσω μπορείς να το πεις.

Στα υπόλοιπα που είπες δεν μπαίνω στη διαδικασία να απαντήσω,γιατί δεν θα μου προσφέρει κάποια γνώση και γιατί πρέπει να απομονώσω όλο το ειρωνικό περιτύλιγμα,την απολυτότητα και το διδακτισμό,γεγονός,που,σοβαρά,μου προκαλεί δυσφορία.
Αν δεν υπήρχε όλο αυτό θα απαντούσα γιατί ίσως να έβγαινε κάτι,όπως με την kasi,τα οποία σχόλια μάλλον σβήστηκαν γιατι έψαχνα το όνομά της και δεν υπήρχαν τα σχόλια,παρά μόνο κάποια που έγραψε στην αρχή!

Καλή συνέχεια :)!
 
Last edited by a moderator:




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
τι κωλοπαιδακι ειμαι ομως
Έλα τώρα... κάνε έναν πιο σωστό και ειλικρινή χαρακτηρισμό για τον εαυτό σου...:cool:

Για να σε βοηθήσω, θα έλεγα χωρίς μεγάλη προσπάθεια αλλά με μεγάλη ευγένεια, ότι δεν είσαι σχετικός με τα θέματα της κυνολογίας
 




ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
Έλα τώρα... κάνε έναν πιο σωστό και ειλικρινή χαρακτηρισμό για τον εαυτό σου...:cool:

Για να σε βοηθήσω, θα έλεγα χωρίς μεγάλη προσπάθεια αλλά με μεγάλη ευγένεια, ότι δεν είσαι σχετικός με τα θέματα της κυνολογίας
δεν θελω να κανω ειλικρινης χαρακτηρισμους για τον εαυτο μου γιατι δεν μου αρεσει να τραβαω την προσοχη πανω μου...
οσο για το δευτερο,οχι,αλλα δεν το παιζω ειδημων και διδακτορας σε θεμα κυνολογιας!αλλα μαθαινω γρηγορα σε ολα και αυτο μονο φοβο προκαλει σε μερικους σχετικους.(γενικα μιλαω)αλλα δεν νομιζω να θελει ειδικες γνωσεις για μια κουβεντα κοινης λογικης!σου επιτρεπω να αμφισβητεις το γνωστικο κυνολογικο μου επιπεδο αλλα αν το τραβηξεις σε προσωπικο επιπεδο χαρακτηρισμων θα φαμε τα μουστακια μας!(και εγω εχω σιγουρα για φαγωμα!)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
οσο για το δευτερο,οχι,αλλα δεν το παιζω ειδημων και διδακτορας σε θεμα κυνολογιας!αλλα μαθαινω γρηγορα σε ολα και αυτο μονο φοβο προκαλει σε μερικους σχετικους.(γενικα μιλαω)
H αλήθεια να λέγεται. Όλοι όσοι επιχειρηματολόγησαν εναντίον της τερατομίξης αυτής το έκαναν λόγω ενός ενδόμυχου φόβου για τις ολοένα και πιο αυξανόμενες γνώσεις σου.
 




ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Αυτο που λεει ο Ραμος ειναι πως αν αυτη την τερατογεννεση την εκαναν επιστημονες σκυλογνωστες κανεις δεν θα ειχε προβλημα κ θα αναγνωριζοταν σαν ρατσα!! Συμφωνω μαζι του ΟΜΩΣ αυτο δεν ειναι δικαιολογια γι'αυτον που το εκανε ουτε γι'αυτους που τα εκαναν στο παρελθον κ θα τα κανουν στο μελλον!
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
H αλήθεια να λέγεται. Όλοι όσοι επιχειρηματολόγησαν εναντίον της τερατομίξης αυτής το έκαναν λόγω ενός ενδόμυχου φόβου για τις ολοένα και πιο αυξανόμενες γνώσεις σου.
περνεις επαξια το ασημενιο μεταλλιο ειρωνιας πισω απο την μαρεκο!
απο που εως που εγινα υπερμαχος των τερατομιξιων και δεν το καταλαβα?
εγω απλα εμεινα στο εντυπωσιακο αισθητικο αποτελεσμα και οπως λεει και ο ολλανδος θα μου αρεσε πολυ να εβλεπα μια τετοια σταθεροποιημενη φυλη!
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
αν το τραβηξεις σε προσωπικο επιπεδο χαρακτηρισμων θα φαμε τα μουστακια μας!(και εγω εχω σιγουρα για φαγωμα!)
Το εκλαμβάνω ως χιούμορ στα πλαίσια του "εποικοδομητικού" διαλόγου μας και όχι ως απειλή... Ελπίζω να κρίνω σωστά...
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
Το εκλαμβάνω ως χιούμορ στα πλαίσια του "εποικοδομητικού" διαλόγου μας και όχι ως απειλή... Ελπίζω να κρίνω σωστά...
το πως θα το παρεις και το πως θα αποκωδικοποιησεις εχει να κανει καθαρα με την δικη σου προθεση αντιμετωπισης του θεματος!τωρα οι απειλες μεσω πληκτρολογιου δεν ειναι του στυλ μου!
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
τωρα οι απειλες μεσω πληκτρολογιου δεν ειναι του στυλ μου!
Καλώς, και το σταματάμε εδώ...


εγω απλα εμεινα στο εντυπωσιακο αισθητικο αποτελεσμα και οπως λεει και ο ολλανδος θα μου αρεσε πολυ να εβλεπα μια τετοια σταθεροποιημενη φυλη!
Ξέρεις πόσα ημίαιμα προκαλούν εντυπωσιακό αισθητικό αποτέλεσμα σε πολλούς; Θα έπρεπε να κάνουμε σοβαρή εκτροφική προσπάθεια για την σταθεροποίηση τους;

Ο χαρακτήρας του αποτελέσματος αυτού του καταστροφικού ζευγαρώματος, όπως ανέλυσε εύστοχα ο sea-mol, δεν θα σε έκανε να έχεις και μια δεύτερη σκέψη σχετικά με την επιθυμία σου για σταθεροποίηση της "φυλής";

Γνωρίζεις πόσες φυλές υπάρχουν, οι οποίες καλύπτουν όχι μόνο τα αισθητικά σου κριτήρια αλλά και θέματα χαρακτήρα και εργασίας;
 




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
εγω απλα εμεινα στο εντυπωσιακο αισθητικο αποτελεσμα και οπως λεει και ο ολλανδος θα μου αρεσε πολυ να εβλεπα μια τετοια σταθεροποιημενη φυλη!
Τι να την κάνω την εμφανιση της Μονικα Μπελουτσι, ακομα και σταθεροποιημένη, αν έχει συσσωρευμενα όλα όσα με απωθουν ή θεωρώ απαραδεκτα σε ορισμενες γυναικες;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95