Τι κάνεις όταν λείπω?


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Χαχαχαχαχαχαχαα..
Ε κρυψτα βρε κ συ κ τα δυο να δεις τι θα κανει οταν δεν τα βρει!
Επειδή δουλέψαμε πάρα πολυ πάνω στο στρες αποχωρισμού για να φτάσουμε στο σημείο απλα να κλέβει τις παντόφλες και να σημαδεύει το χαλί, φοβούμαι να τα κρύψω ας της αφήσω και ενα μικρο περιθώριο ελευθερίας έκφρασης!!! ;)
 








bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
:shake:

και μόλις μπήκα να γράψω ότι γυρίσαμε ένα χρόνο πίσω!
σήμερα
έφαγε τα γάντια μου
μασούλησε τις παντόφλες και τούμπαρε ολόκληρη σακούλα σκουπίδια!:D

λείψαμε 3 ώρες και είχε να κάνει ζημιές πολύ πολύ καιρό
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
το καμάρι μου σε στιγμές χαλάρωσης πάνω στην απλώστρα.....δεν ξέρω πόσες ώρες ήταν εκει πάνω χωρις να μπορεί να κατέβει!Φωτογραφία0085.jpg
 




jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
χαχαχαχα και πως ανεβηκε εκει πανω????
δεν εχω ιδέα! η αλήθεια είναι οτι πηδάει αρκετά ψηλά το χρυσό μου αλλά και πάλι το μυστηριο του πως βρέθηκε εκει δεν το εχω λύσει....
ο χαμός γύρω απο την απλώστρα ειναι επίσης δημιουργημά της.....με πολύ κόπο σταμάτησε να γκρεμίζει το σπίτι εδω και ενα τριμηνο
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Όταν λείπω και είναι μέρα, βρίσκονται στην αυλή (εκτός κι αν βρέχει ή έχει καύσωνα), οπότε και δεν με απασχολεί ιδιαίτερα τι κάνουν (υποθέτω παίζουν μεταξύ τους, κοιμούνται, γαβγίζουν κανα σκυλι/γατί/άνθρωπο).

Όταν λείπω και είναι βράδυ, βρίσκονται μέσα και δεν ξέρω τι κάνουν - υποθέτω πως κοιμούνται. Πάντως σε καναπέδες. κρεβάτια κλπ δεν ανεβαίνουν (θα το καταλάβαινα απ'την τρίχα), ούτε ζημιές κάνουν.
(Βασικά μόνο τα ρούχα και τα παπούτσια μου μη δοκιμάζουν...)

Κι έτσι περνάει ο καιρός μας, εδώ στας εξοχάααας!!! :)
 




Anesidora

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2012
504
5
Συνήθως είναι ήσυχος. Μια φορά όμως που έκανε πρόβα το "burning down the house" είπε να φτιάξει και το ανάλογο σκηνικό!

178418_10151064725701786_780401933_o.jpg
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Χαχαχαχα λες και πέρασε τυφώνας. Πάλι καλά που δεν κατάπιε τίποτα και απλά τα έκανε χαρτοπόλεμο

Στάλθηκε από το HTC Vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 


Anesidora

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2012
504
5
ευτυχώς! δυστυχώς όμως θέλει να φάει τα παιχνίδια του και είναι υπό επιτήρηση με αυτά!
 


freeda

New Member
14 Δεκεμβρίου 2012
4
0
Ο Ιάσωνας... έχουμε περάσει από 3 εκπαιδευτές, έχουμε πάρει ομοιοπαθητικά, κάνουμε τις ασκήσεις μας, αλλά το άγχος αποχωρισμού καλά κρατεί... Ένα χρόνο περίπου αυτ'η η κατασταση. Καταστροφές πάσης φύσεως, ούρηση επί του καναπέος βεβαίως - βεβαίως και ενίοτε και του κρεβατιού του, ούρηση πίσω από την κύρια είσοδο του διαμερίσματος και κλάμα μέχρι θανάτου! Μην αντέχοντας άλλο πλέον, την ώρα της απουσίας μου τον κλείνω στο μπαλκόνι, όπου δεν εχει μείνει φυτό για φυτό αμάσιτο... μη σας πω και για τις γλάστρες..
Μια βοήθεια ρε παιδιά! Ελεος!
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
δεσιμο με κοντο λουρι νερο διπλα του και κατι να απασχολειται,,, η κλουβι,,, εμενα τα εχει καταστρεψει ολα,,, το σουπερμαρκετ ειναι κοντα αρα την αφηνω ελευθερη στον κηπο που εχω βαλει οικοδομικο πλεγμα στα παρτερια και αγοραζω φθηνες σκουπες κουβαδες κλπ ==))
 
Last edited:


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Το δεσιμο με κοντο λουρι δεν βοηθαει σε τιποτα την ψυχολογια του σκυλου που υποφερει απο αγχος αποχωρισμου, αντιθετα μπορει να ενισχυσει το στρες.

Ο περιορισμος ομως σε μικρο χωρο που θυμιζει φωλια (crate ή παρκο σε μια ησυχη γωνια του σπιτιου) προσφερει στον σκυλο την αισθηση της ασφαλειας που του λειπει και με τον καιρο μπορει να τον βοηθησει να ξεπερασει το προβλημα.
 


thanoria

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2011
104
0
Θεσ/νικη
οταν καταλαβει οτι ντυνομαι για να βγω εξω.... δαγκωνει και τραβαει το παντελονι να μην το βαλω
μετα δεν με αφηνει να δεσω τα κορδονια απο τα σπορτεξ μου
και αφου δει οτι εγω θα φυγω... παει και στεκετε πισω απο την πορτα να την παρω μαζι μου
αν καταλαβει οτι αυτο δεν παιζει.... παει και ξαπλωνει σε κατι μαξιλαρες που εχω στο σαλονι και βλεπει την εισοδο με ενα βλεμα γεματο παραπονο
οσο λειπουμε ολοι απο το σπιτι.... δεν κουνιετε απο εκει
τωρα που εχει κρυο την σκεπαζω με την κουβερτουλα της και την βρησκω ετσι οποτε γυρναω
τωρα αν ειμαι εγω σπιτι και λειπουν τα παιδια... τα περιμενει πισω απο την πορτα για κανα μισαωρο μετα τρεχει απο πισω μου οπως παντα και οταν ερθουν στην οικοδομη... το καταλαβαινω γιατι παει και στινετε παλι πισω απο την πορτα και τα περιμενει

μεχρι τωρα δεν εχει κανει καμια ζημια στο σπιτι οταν λειπουμε

μια φορα εφαγε την σπανακοπιτα της κορης μου
εβλεπε τηλεοραση και αυτη απο κατω περιμενε να της δωσει, αφου ειδε οτι δεν τις εδινε.... το πηρε απο μονη της

κατα αλλα ειναι κυρια

της προαλλες γυρισα απο την δουλεια και βρηκα στο τραπεζι τα πιατα τους γεματα, τις καρεκλες τραβηγμενες οποτε μπορουσε να πηδηξει να ανεβει, τα παιδια στο φροντιστηριο και το κοριτσι μου.... περιμενε στις μαξιλαρες να γυρισουμε

την εχω πιασει να στινει αυτι οταν εχει φασαρια στον διαδρομο και μετα γαυγιζει
 


freeda

New Member
14 Δεκεμβρίου 2012
4
0
Crate έχεις δοκιμάσει;
Δεν εχω δοκιμάσει λόγω του ότι είναι αρκετα ακριβο και εγω είμαι άνεργη και χωρις ταμείο. Επίσης κάπως θα μπορούσα να τα βολέψω και να αγοράσω ένα αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρη ότι θα κάνουμε δουλειά. έχω την εντύπωση πως κλεισμένος μέσα σε ένα κλουβί θα κλαίει πολύ χειρότερα.
 


freeda

New Member
14 Δεκεμβρίου 2012
4
0
δεσιμο με κοντο λουρι νερο διπλα του και κατι να απασχολειται,,, η κλουβι,,, εμενα τα εχει καταστρεψει ολα,,, το σουπερμαρκετ ειναι κοντα αρα την αφηνω ελευθερη στον κηπο που εχω βαλει οικοδομικο πλεγμα στα παρτερια και αγοραζω φθηνες σκουπες κουβαδες κλπ ==))
Αυτό μου το είχε συστήσει ο πρώτος εκπαιδευτής, το έκανα, εκλαιγε ασταμάτητα και έφαγε και μια πορτα, επίσης μου το είχε συστήσει και ως μέθοδο τιμωρίας. Οι άλλοι 2 εκπαιδευτές και η ομιοπαθητικός το θεώρισαν βασανιστήριο και δεν το ξαναέκανα.